Navigace/GPSTrekBuddy Atlas Creator - Offline mapy pro navigaci AndNav2

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

TrekBuddy Atlas Creator - Offline mapy pro navigaci AndNav2

Příspěvek od ge0rge » čtv 04. čer 2009 11:58:10

Offline mapy pro navigaci AndNav2 jsou poměrně užitečná věc, i v místech kde ztratíte signál stále ještě můžete pohodlně navigovat. Existuje aplikace která vám umožní celkem pohodlně označit oblasti na globu země a nastavit jak moc detailní je chcete mít v offline podobě na telefonu uloženy (pro každou obdelníkovou označenou oblast můžete definovat libovolné urovne priblizeni ktere budou stazeny a v telefonu ulozeny k pouziti offline).

Aplikace se jmenuje TrekBuddy Atlas Creatordokáže takto stáhnout nejen mapy OpenStreetMap Mapnik rendereru (andnav2 je implicitne pouziva) ale i libovolne dalsi vcetne naseho ceskeho turistickeho atlasu (vidite jej jako volitelnou mapu na mapy.cz - tento turisticky atlas je tak trochu umelecke dilo, preci jen se uz na prvni pohled vyrazne lisi od strojove renderovanych map).

Obrázek

michpo
Moderátor
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Kontaktovat uživatele:

Re: TrekBuddy Atlas Creator - Offline mapy pro navigaci AndNav2

Příspěvek od michpo » čtv 04. čer 2009 13:44:35

Tak jsem si to stahnul abych se podival co to umi. Zjistil jsem, ze Google mapy jsou mnohem podrobnejsi, v tech OpenStreetMap Mapnik chybi nektere cesty, takze pro pohodlne navigovani bych spise bral Google mapy. Jen tak na zkousku jsem si stahnul nektere lokality s tim ze jsem vybral vsechny velikosti zoomu. Ty nejnizsi cisla jsou fakt jen pro nahled, kde se ta zeme nachazi, jezdit podle toho rozhodne nejde. Nejlepsi jsou urcite ty nejvyssi hodnoty, kdy je to pekne podrobe, ovsem to take znamena nejvetsi velikost. V pripade oznaceni CR by stahovani trvalo nekolik hodin a to mam pevne neomezene pripojeni 50 Mbit/s... K velikosti jeste dodam ze to stahuje postupne od zoomu 1 do toho nejvetsiho (podle toho ktere jsou vybrane) a u CR me to pri zacatku stahovani zoomu 14 ukazovalo pres 200MB, celkovou velikost nevim, protoze jsem to prerusil, ale bylo by to minimalne 1-2GB, takze to chce hodne velkou kartu ;)
Samozrejme ze neni nutne stahovat vsechny zoomy, ja to takto jen zkousel, protoze me zajimalo jak velke to je. Vzhledem k tomu ze o prazdninach jezdim nejen po CR, ale i SK, Rakousku a Italii (take ostrovy), tak to abych si pripravil karet nekolik a vyhradil si tyden na stahovani :P
Jsem tedy rad ze zatim jeste mam telefon s WM, kde mam TomTom 7 s nejnovejsima mapama Western and Central Europe 830.2306, ktere zabiraji 1,2GB a je tam vse pekne podrobne. Kdyby byl TomTom i pro Android, tak to by teprve byla parada. Snad ho vydaji. Toto je jedina vec, ktera by me na Androidovi trapila - kvalitni navigace.
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

nFiX
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od nFiX » čtv 04. čer 2009 17:38:35

Už jsem to vyzkoušel a funguje dobře, ale pořád to není navigace pro offline use. Pro mé město jsem musel použít mapy google, které jsem v atlasu vygeneroval, stáhnul a hodil do mapniku, ALE bez internetu nezadám adresu, ani se nenavedu z ulice na ulici.. bohužel pořád to jsou jen obrázky :( asi všichni čekáma ne tomtom ( ano, mohl bych použít mapy open street a vygeneroval soubor, ale v mém městě je tam pouze nádraží... :D hh proto google maps )...... Nebo někdo znáté nějaké řešení? :)

Petr22
Androiďák!

Příspěvek od Petr22 » čtv 04. čer 2009 18:07:05

Na ten nejlevnější net od T-mobilu za 120kč/měs by Ti to už všechno jelo. :yes: ;)

hipisek
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hipisek » čtv 04. čer 2009 18:28:02

tady nejde o nejlevnější ned od T-mobilu v ČR, ale v zahraníčí seš v háji....
HTC Dream. Ubuntu mobile ? :P
HTC Sensation - Ofiko rom + root

Petr22
Androiďák!

Příspěvek od Petr22 » čtv 04. čer 2009 18:42:50

Když už budeš mít stažené všechny mapy, tak žádné velké datové přenosy nebudou. A těch pár kaček na zadání cesty snad má.

nFiX
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od nFiX » čtv 04. čer 2009 18:54:38

Petr22 - asi jsi vůbec nepochopil princip. Nejde mi o nějakých 120kč, ale o pořádnou navigaci a né pořád nějaké polofunkční alternativy. Můžu si vypnout GPRS pomocí různých appz a zapnou když budu potřebovat GPS, ale na delší cestu si moc nestáhne? Ono ti najednou naběhne market a všechny různé blbosti ( i když i ty se dají z části určitě odfiltrovat ). Ale jak přijedu např do zahraničí tak jak bylo řečeno jsem v háji...

klubru
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Pro
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klubru » čtv 04. čer 2009 19:25:58

To já na nějakou pořádnou offline navigaci čekám také, jsem zvědavý jaká bude navigace od amAze, už slídím, na jejich stránkách kolem měsíce a půl, ale je tam pořád uvedeno Coming soon: Android, tak doufám, že bude to čekání k něčemu.
«Desire HD»«GoldCard»«CoreDroid 8.1»«Radio 12.62.60.27U_26.13.04.19_M»«32GB class4»«T-Mobile»

Petr22
Androiďák!

Příspěvek od Petr22 » čtv 04. čer 2009 20:01:02

nFix: Moc dobře to chápu. Když přijedeš do zahraničí budeš mít stažené mapy a ošetřené aplikace, tak aby se nic nesinchronizovalo, nestahovaly maily, neběželo icq, skype a pod. Pak si na chvíli pustíš data, nastavíš cestu v navigaci, odpojíš data a můžeš jet. Nevím co je na tom složitého. O kvalitě této navigace se nebavím.

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » čtv 04. čer 2009 21:56:32

je to hodne nepohodlne, to se musi nechat ... preci jen dnes asi kazdy radsi drapsne automobilovou navigaci tomtom, garmin, navigon apodobne ... i kdyby si ji pujcoval z prace nebo od kamarada ... trapeni s andnav preci jen moc do dovolenkove pohody nezapada ... nicmne, jde to, a dulezite spis je ze probiha nejaky vyvoj a veci se zlepsuji ... garmin uz uz chysta svuj garmin muviphone postaveny na androidu ktery v sobe bude obsahovat i garmin navigaci .... pocatek roku 2010 ...

jinak jen pripomenu ze je mozne doma naplanovvat vsechny trasy a ulozit si je offline ... ale samozrejme to stale neni idealni

JohnyRi
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2X [Stock 2.2]

Příspěvek od JohnyRi » ned 19. črc 2009 15:07:53

Promiňte za mojí nezkušenost, ale lze nějak ty podklady, co jsou staženy tím programem otevřít v G1? Respektive jdou otevřít jinak než jako pohé obrázky, aby to opravdu fungovalo jako offline mapa?

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » ned 19. črc 2009 17:22:04

samozrejme slouzi k tomu prave program AndNav2 ktery ty tily umi pouzivat jako vlastni cache ... takze je zobrazuje jako offline mapu. To byl primarni ucel, snad to neoteviras po jednom v prohlizeci obrazku ? :-) ... jako pouhe obrazky to snad opravdu nikdo neotevira, snazi se tomu branit i nestandartni koncovka souboru.

Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“