Navigace/GPSvlkGPS pre android

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
vlk
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: xperia z2

vlkGPS pre android

Příspěvek od vlk » úte 30. pro 2008 11:15:52

pre prazakov (zatial) mam dobru spravu, na adrese: http://vlkgps.bielyvlk.sk/android/ som zverejnil testovaciu verziu ofline mapy prahy pre android.

zatial to nieje velmi pouzitelne, ale mozte to vyskusat a dat mi vediet ako sa vam to pacilo a ci ma vobec vyznam to nejak dalej rozvijat :)

par slov k projektu: ked sa mi dostal telefon do ruky, tak prva vec co ma napadla, bolo prepisat aplikaciu ktoru som kedysi robil pre j2me, ale iste veci ma prinutili zacat uplne od zaciatku a z ineho konca. a zameral som sa hlavne na podporu ofline map, ktore na androidovi zatial fakt chybaju.

ohladne instalacie ... no napriklad cez adb, alebo nejaky program co instaluje z karty... no neviem napiste aj ako ste to instalovali. (ja to instalujem priamo z vyvojoveho prostredia) na android market to zatial neplanujem davat :)

Návštěvník

Re: vlkGPS pre android

Příspěvek od Návštěvník » úte 30. pro 2008 14:03:27

vlku diky, zkusil jsem to cvicne nahodit v emulatoru moc jsem nepochodil, aplikace havarovala pri startu ...

btw, budes tu aplikaci umistovat nekde na code.google.com nebo sourceforge.net ?

Autor tohoto vlákna
vlk
Androiďák!

Příspěvek od vlk » úte 30. pro 2008 14:16:29

no, je pravda ze v emulatore som to neskusal, ale mozno to zhavarovalo, lebo to nenaslo mapu, ktora musi byt v presnom adresari na pam. karte (v emulatore to musi byt vidiet v adresari /sdcard/maps/)
tiez mu mohla chybat gps, alebo kompas :)
ladil som to len na G1

na google code to mozno dam, ale nie hned,, mal by niekto zaujem spolupracovat ?? :)

ronny
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iOS

Příspěvek od ronny » úte 30. pro 2008 14:55:50

a jak se vytvareji mapy? je mozno si vytvorit svou? :-)
T-Mobile G1 [White]

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 250
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » úte 30. pro 2008 15:18:28

ronny píše:a jak se vytvareji mapy? je mozno si vytvorit svou? :-)
bereš mi otázku z úst :) Docela rád bych tam dostal severní čechy. :) jak píše vlk v readme.html tak data bere z projektu http://openstreetmap.org/ což je pro mne naprosto nová informace.

Vlku hlásím se jako mimopražsky tester ..jenže mi aplikace taky padá. Aplikaci jsem instaloval "kliknutim" na odkaz přímo v G1. Jinak je tvůj počin absolutně skvělej!! :)

EDIT: Ajéje moje město tam je na penstreetmap.org zpracovaný děsně špatně ..jdu ho krapet zeditovat :)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Autor tohoto vlákna
vlk
Androiďák!

Příspěvek od vlk » úte 30. pro 2008 15:37:42

heh, jasne, mam v plane tam pridat aj celu europu, ale neviem ako to bude zatial zvladat.. no dalsi problem je, ze to importujem zatial do tej databazy na g1 a je to dost pomale ... prahu to natahovalo asi tristvrte hodiny ... budem musiet to nejak odtrhnut :)

inak skapalo to s akou chybou ? mato zaujima.

jj, openstreetmap je novy projekt, takze tie mapy niesu najdokonalejsie, no nadruhej strane co to sledujem za posledny rok, tak sa to vyrazne zlepsilo, a verim tomu ze to raz dospeje ked to bude porovnatelne aj s inymi mapami. vyhoda je, ze mapy sa daju stahovat priamo vo vektore :)

a urcite mapy dokresluj, len tak budu lepsie :)

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » úte 30. pro 2008 16:05:56

Tak chybu to pise klasickou nic neříkající: The application vlkGPS (proces sk.vlk.gps) has stopped unexpectedly. Please try again. (a tlačítko "Force Close") kdyžtak si můžem vlézt na xmpp:android@conf.netlab.cz a provést intenzivnější dohledání problému. GPS mám zapnutou, a mapu mám tam kde má být.

Mno minimálně zkusím podle gps souřadnic nakreslit mapu mé čtvrtě páč tam vůbec není nakreslena. Škoda, že jsem se to nedozvěděl před týdnem, místo tláskaní cukroví jsem mohl chodit s gpskou a kreslit :)
A až nakreslím mojí čtvrť tak budu podle chuti pojmenovávat místní ulice + přidám pár zajímavých lokálních POI. (aspoň nemocnice,lekárny a cajty)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Autor tohoto vlákna
vlk
Androiďák!

Příspěvek od vlk » stř 31. pro 2008 17:42:50

tak teda aplikacia sa neda spustit ak je pripojeny telefon k windows, nejak to asi nepovoli pristup k databaze ulozenej na sdkarte..
rovnako je problem na emulatore, pretoze tam sa sd karta nastavuje zlozitejsie.
no, ak to hlasi chybu, skuste uplne odpojit telefon od pocitaca.

ak by niekto velmi velmi chcel aplikaciu otestovat a nieje z prahy, tak mu vygenerujem mapu jeho okolia, poslite mi do PM bounding box (to jest dolna, horna, lava a prava suradnica ohranicujuca okolie) ja to skusim nejak vygenerovat.

neskor planujem spravit import mapy tak, ze si bude moct kazdy natiahnut svoju mapu.

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pát 02. led 2009 12:19:49

vlk píše:tak teda aplikacia sa neda spustit ak je pripojeny telefon k windows, nejak to asi nepovoli pristup k databaze ulozenej na sdkarte..
rovnako je problem na emulatore, pretoze tam sa sd karta nastavuje zlozitejsie.
no, ak to hlasi chybu, skuste uplne odpojit telefon od pocitaca.

ak by niekto velmi velmi chcel aplikaciu otestovat a nieje z prahy, tak mu vygenerujem mapu jeho okolia, poslite mi do PM bounding box (to jest dolna, horna, lava a prava suradnica ohranicujuca okolie) ja to skusim nejak vygenerovat.

neskor planujem spravit import mapy tak, ze si bude moct kazdy natiahnut svoju mapu.
Ahoj, bylo by možné do další verze udělat možnost uložení waypointu s popiskou do txt souboru? Docela by se mi to hodilo při tvorbě map. Idealní by byl vypínatelný buttonek na lcd. A ještě lepší by bylo ukládání prošlé trasy.
Jinak by bylo asi vhodné udělat to otáčení mapy udělat více smart.Tedy například aby se otáření podle vnitřního akcelerometru používalo pouze při rychlosti 0-1km/h, jinak aby se to otáčelo např. podle vektoru posledních 3 souřadnic.

Autor tohoto vlákna
vlk
Androiďák!

Příspěvek od vlk » ned 04. led 2009 12:42:36

veci co ziadas v plane mam, len musim najprv dostat do urcitej dokonalosti tie mapy, co chvilku potrva... planujem do aplikacie spravit logovanie, takze bude ukladat vzdy ked bude aplikacia spustena, pripadne cez service, aby to fungovalo aj na pozadi, tiez budu exporty tras do roznych formatov a podobne.
otacanie mapy je tiez len take provizorne a bude sa dat volit bud podla kompasu, alebo pohybu, pripadne vzdy na sever.
no ale nechcem takto predbiehat :)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » ned 04. led 2009 13:21:04

co takhle zalozit na wiki stranku teto aplikace :) tech stranek aplikaci tam casem patrne bude hafo, bylo by fajn kdyby prvni mohla byt ceska prvotina :-) a pokud se ti to zatim nechce vystavovat na webech jako code.google nebo marketu primo ... je wiki dobry misto kde se muzou objevovat changelogy, planovane featury, screeny z aktualni verze, :-)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » ned 04. led 2009 13:23:19

kdybys mel chut, staci jen zalozit stranku vlkGPS, o zarazeni dokategorii se pak postara nekdo jiny :-)
http://wiki.androidforum.cz/index.php?title=VlkGPS

mak
Androiďák!

Příspěvek od mak » pát 16. led 2009 17:18:18

Hned nainstaluju ;o) na svem Palm Centro mam hromady rastrovych map a nemuzu bez nich udelat ani krok. Tak doufam, ze tohle bude dal pokracovat. Zatim pouzivam googlacky a dotahuju je z netu, mozna by bylo cool zjistit, zda ty google mapy nejdou nachachovat pro urcitou oblast

mak
Androiďák!

Příspěvek od mak » pát 16. led 2009 17:25:56

Za chvili padim domu, hend to nahodim na cestu. Tak mne napada, ze vim presne jak bych si predstavoval cool applikaci pro G1.

Takovej logger, ktery by na SDcko ukladal v nastavitelnem intervalu pozice GPS, Cell ID, pripadne WIFI.
Zaroven by bylo fajn mit moznost si neco takoveho nahodit na displej, kde by to mohlo ukazovat pripadne pocitat rychlost, ujete km, smer atd ;) ale hlavni je pro mne ten log kterej si pak hodim do googlemaps ;)

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pát 16. led 2009 18:10:29

mak píše:Za chvili padim domu, hend to nahodim na cestu. Tak mne napada, ze vim presne jak bych si predstavoval cool applikaci pro G1.

Takovej logger, ktery by na SDcko ukladal v nastavitelnem intervalu pozice GPS, Cell ID, pripadne WIFI.
Zaroven by bylo fajn mit moznost si neco takoveho nahodit na displej, kde by to mohlo ukazovat pripadne pocitat rychlost, ujete km, smer atd ;) ale hlavni je pro mne ten log kterej si pak hodim do googlemaps ;)
na rychlost je SpeedMeter (jenze meri v milich za hodinu )na scan wifi +gps je wifiscan. Jinak MAK all in one jeste nikdo neudelal :lol:

mak
Androiďák!

Příspěvek od mak » pát 16. led 2009 19:21:50

Sup píše:
mak píše:Za chvili padim domu, hend to nahodim na cestu. Tak mne napada, ze vim presne jak bych si predstavoval cool applikaci pro G1.

na rychlost je SpeedMeter (jenze meri v milich za hodinu )na scan wifi +gps je wifiscan. Jinak MAK all in one jeste nikdo neudelal :lol:

Ja vim, vse jsem uz ozkousel, SpeedMeter je dost k nicemu diky imperialnim miram, Wifiscan je fajn ;)
Na logy GPS Tracker kterej data rovnou posila na (bohuzel) neci server odkud si pak muzes nacist svou trasu.

Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“