Navigace/GPS ⇒ Waze
Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast
- GinBook
- Robot
- Příspěvky: 1136
- Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
- Typ mobilu / ROM: iP11
- Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
- Tablet: iPAD
- Kontaktovat uživatele:
Re: Waze
Příklad.
V CZ chceš jet po neplacené dálnici. Ale nechceš po placené.
Prijedes do Rakouska, a tam chceš po dálnici jsi si zaplatil známku, ale nechceš přes Bremersky průsmyk. No a v Itálii nechceš po dálnici bo hned odbocujes někam do kupců na lyže.
Takže si povoliš (přesněji nezakazes) jízdu po dálnicích.
Ale v CZ smazes vinetu.
Nastavíš si rakouskou vinetu a zakážeš/nepovolíš mýto. Tedy dostaneš trasu mimo průsmyk (a když tě chytí zaplatíš 300€ pokutu[emoji1787])
A v Itálii je také mýto, takže tě to na hranicích hned odvede mimo dálnici.
V CZ chceš jet po neplacené dálnici. Ale nechceš po placené.
Prijedes do Rakouska, a tam chceš po dálnici jsi si zaplatil známku, ale nechceš přes Bremersky průsmyk. No a v Itálii nechceš po dálnici bo hned odbocujes někam do kupců na lyže.
Takže si povoliš (přesněji nezakazes) jízdu po dálnicích.
Ale v CZ smazes vinetu.
Nastavíš si rakouskou vinetu a zakážeš/nepovolíš mýto. Tedy dostaneš trasu mimo průsmyk (a když tě chytí zaplatíš 300€ pokutu[emoji1787])
A v Itálii je také mýto, takže tě to na hranicích hned odvede mimo dálnici.
- policak
- Droid
- Příspěvky: 1571
- Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
- Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9
Re: Waze
Waze poslední dobou naviguje často nesmyslně a podle recenzí z Play nejen mě. Volí obrovské zajížďky mimo nejrychlejší trasu a často bezdůvodně opustí přímý směr a snaží se část trasy vést vedlejšími ulicemi, i když není vpředu žádný provoz. Nerad to říkám, ale Mapy.cz, co mají dopravní info, navigují ve městě lépe. Waze už má výhodu jen v rychlosti zveřejnění dočasných omezení díky hlášení komunity.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
- dufko
- Droid
- Příspěvky: 3095
- Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
- Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
- Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
- Tablet: teclast t10
- Bydliště: Bratislava
Re: Waze
Tak s týmto nemám problém, navigácia vždy ok a to používam často aj cieľ a prejazdný bod, jazdím denne v Bratislave.
Mne sa bohužiaľ po x mesiacoch vrátil bug, kedy waze po spustení tvrdí že nemám internet. Niekedy pomôže waze ukončiť a hneď spustiť, niekedy prejdem aj 5 km kým sa chytí. Nerobí to každý deň...
Mne sa bohužiaľ po x mesiacoch vrátil bug, kedy waze po spustení tvrdí že nemám internet. Niekedy pomôže waze ukončiť a hneď spustiť, niekedy prejdem aj 5 km kým sa chytí. Nerobí to každý deň...
- policak
- Droid
- Příspěvky: 1571
- Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
- Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9
Re: Waze
Příklad z nedávna. Zarazily mě časy v přehledu, nesmyslně dlouhé, tak jsem přepnul na mapový pohled a zděsil jsem se, klidně by mě nechal objet celé Brno. Po vypnutí a zapnutí už je našel úplně jinak, zajímavé je, že jedna z tras je téměř identická, ale už netvrdí, že je na 20 minut, ale na 12. Poloha startu je vždy stejná, GPS byla fixlá, vyjížděl jsem z bodu, na který jsem se předtím nechal navigovat, jen jsem pokračoval dál.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
- policak
- Droid
- Příspěvky: 1571
- Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
- Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9
Re: Waze
Mimochodem, u modré trasy v jednom případě uvádí délku 20 km, podruhé 7,4 km, ačkoliv jsou na první pohled takřka identické.. To tam ty vzdálenosti háže nějaký generátor náhodných čísel? Opravdu je Waze čím dál horší. Tohle jsou problémy na straně serveru, ne mobilu.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
-
- Nové Androidě
- Příspěvky: 5
- Registrován: úte 06. srp 2013 14:17:00
- Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 620
Re: Waze
Zdravím,
věděl by někdo, proč Waze neběží na Samsung Note 10, po zapnutí se zobrazí na mapě výchozí bod, ale při jízdě se GPS nechytá, stojí na místě, pak přeskočí zase jen do okolí místa kde jedu, ale cestu neukazuje a zase stojí. Přitom Google Mapy běží zcela bez problému.
Díky
Milo57
věděl by někdo, proč Waze neběží na Samsung Note 10, po zapnutí se zobrazí na mapě výchozí bod, ale při jízdě se GPS nechytá, stojí na místě, pak přeskočí zase jen do okolí místa kde jedu, ale cestu neukazuje a zase stojí. Přitom Google Mapy běží zcela bez problému.
Díky
Milo57
-
- Stálý androiďák
- Příspěvky: 82
- Registrován: pát 10. zář 2010 8:20:28
- Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S
Re: Waze - minimalize okna
Ahoj.
Prosím o radu.
Dá se Waze (na Samsung Gal. S10) stáhnout do menšího okna, které si můžu volně umístit někde na obrazovce?
Takhle to umí Mapy Google a je to super, když přijde během složitější navigace někde ve městě sms nebo mail, spolujezdec mi to může přečíst a zároveň pořád víme, kam jet.
U těch Google Map jsem to nijak nenastavoval, prostě to ta aplikace nějak sama nativně umí, stačí jen stisknout prostřední čtvereček na mobilu...
Šlo by to nějak nastavit i u Waze?
Díky
Prosím o radu.
Dá se Waze (na Samsung Gal. S10) stáhnout do menšího okna, které si můžu volně umístit někde na obrazovce?
Takhle to umí Mapy Google a je to super, když přijde během složitější navigace někde ve městě sms nebo mail, spolujezdec mi to může přečíst a zároveň pořád víme, kam jet.
U těch Google Map jsem to nijak nenastavoval, prostě to ta aplikace nějak sama nativně umí, stačí jen stisknout prostřední čtvereček na mobilu...
Šlo by to nějak nastavit i u Waze?
Díky
- Přílohy
-
- Screenshot_20201119-112444_Chrome.jpg (564.06 KiB) Zobrazeno 4252 x
Re: Waze
Já zase nechápu logiku preference první trasy. První trasa je delší jak časově, tak kilometricky. Není ojedinělý případ, ale celkem pravidlo při trase Pečky - Hradec-Nová Ves.
Dále se mi stalo, že jsme měl vypnutou CZ dálniční známku (nové auto, měsíční skončila) a přesto v přehledu tras byla trasa po placené části dálnice D11 (ale v mapách je to dobře zadané). Po vyjetí to přepočítal.
Dále se mi stalo, že jsme měl vypnutou CZ dálniční známku (nové auto, měsíční skončila) a přesto v přehledu tras byla trasa po placené části dálnice D11 (ale v mapách je to dobře zadané). Po vyjetí to přepočítal.
- policak
- Droid
- Příspěvky: 1571
- Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
- Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9
Re: Waze
A po vyjetí to změní. Už jsem nad tím zlomil hůl, Waze je poslední měsíce jen nouzové řešení. Jako by se po mrtvici znovu učil trasovat.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
- Jumbo78
- Administrátor
- Příspěvky: 11373
- Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
- Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
- Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
- Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
- Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D
Waze
Něco máš blbě nastavené. Teď jsem zkoušel několik dlouhých tras a ok.
@penik
Stav se někdy na kafe, když jezdíš k nám [emoji6]
@penik
Stav se někdy na kafe, když jezdíš k nám [emoji6]
Re: Waze
Checht. Když mu podstrčíš výhodnější bod v HK, tak to najde správně. Na třetím obrázku už je vidět, tento nenašel správně, při stejné časově náročnosti najde delší trasu.
V každém případě mě to nyní našel správně.
Za poslední dobu nejsem s Waze spokojen, tak se těším, až Google otevře protokol pro aa pro Sygic. Zase se budu chvíli léčit, co je lepší.
V každém případě mě to nyní našel správně.
Za poslední dobu nejsem s Waze spokojen, tak se těším, až Google otevře protokol pro aa pro Sygic. Zase se budu chvíli léčit, co je lepší.
- Jumbo78
- Administrátor
- Příspěvky: 11373
- Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
- Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
- Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
- Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
- Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D
Re: Waze
Dal jsem jen Hradec, Prahu, Břeclav.
Waze je o časové náročnosti, předvídání komplikací na trase atd...
Jezdím podle něj denně a nemám problém.
Waze je o časové náročnosti, předvídání komplikací na trase atd...
Jezdím podle něj denně a nemám problém.
- GinBook
- Robot
- Příspěvky: 1136
- Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
- Typ mobilu / ROM: iP11
- Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
- Tablet: iPAD
- Kontaktovat uživatele:
Re: Waze
Oprava, Google ví nejlépe kam chceš jet.
Jinak původní funkce která je na webu už v aplikaci snad vůbec není. U androidu jsem viděl možnost zakázat tu automatickou nabídku předpokládaného cíle. iOS má smolík.
Jinak původní funkce která je na webu už v aplikaci snad vůbec není. U androidu jsem viděl možnost zakázat tu automatickou nabídku předpokládaného cíle. iOS má smolík.
- RKSoftware
- Robot
- Příspěvky: 1201
- Registrován: ned 05. úno 2012 15:09:09
- Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 FE
- Rom: Stock 12
- GinBook
- Robot
- Příspěvky: 1136
- Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
- Typ mobilu / ROM: iP11
- Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
- Tablet: iPAD
- Kontaktovat uživatele:
Re: Waze
Musí někdo s androidem. Osobně se specifikuji výhradně na iOS včetně vývoje.
Já to viděli okrajově při vývoji, ale nesleduji dopodrobna vývoj androidu. Snad to neskončilo v betě.
Já to viděli okrajově při vývoji, ale nesleduji dopodrobna vývoj androidu. Snad to neskončilo v betě.
Re: Waze
Tak si to chcu zase hasit z Jeseníků do Peček (měsíc nazpět). Waze mě informuje, že jsou všechny trasy přes hranice, ale je tam jen jedna trasa. Snad mi nebude zase někdo tvrdit, že mám něco blbě nastaveno jako posledně. Vyjma první trasy, ty další nejedenou v zahraničí ani metr.
- dufko
- Droid
- Příspěvky: 3095
- Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
- Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
- Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
- Tablet: teclast t10
- Bydliště: Bratislava
Re: Waze
Tento bug sa objavil aj u mňa, môže byť že v dobe ako hovoríš, cesta v rámci mesta.
Ale neriešil som to, keďže návrh trasy a ostatné údaje boli ok.
Ale neriešil som to, keďže návrh trasy a ostatné údaje boli ok.