Navigace/GPSNavigace do auta ? Zvládne to Android telefon ? jistě že ano

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Navigace do auta ? Zvládne to Android telefon ? jistě že ano

Příspěvek od ge0rge » úte 18. lis 2008 14:36:56

patrně jse si již položili otázku "proč bych měl mít zbytečně totéž zařízení se stehnou HW býbavou dvakrát, jednou jako navigaci do auta jednou jako telefon když přece na vigaci to auta mohu na telefonu spustit jako další aplikaci a telefon horizontálně usadit do kolíbky v autě sotva se pohodlně usadím..."

Ta úvaha je zcela správná, telefony skutečně bez potíží zvládnou navigovat v autě, k tomuto účelu se pro android jistě brzy objeví placené navigace pro android známých výrobců TOMTOM, Garminu, Navigon, MIO a dalších ... ale do té doby zde máme jednu zdarma dostupnou.

Jmenuje se AndNav a nyní už se chystájeho následník AndNav2 (je to fofr musím říct).

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 250
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace do auta ? Zvládne to Android telefon ? jistě že ano

Příspěvek od Supík » úte 18. lis 2008 15:17:43

ge0rge píše:patrně jse si již položili otázku "proč bych měl mít zbytečně totéž zařízení se stehnou HW býbavou dvakrát, jednou jako navigaci do auta jednou jako telefon když přece na vigaci to auta mohu na telefonu spustit jako další aplikaci a telefon horizontálně usadit do kolíbky v autě sotva se pohodlně usadím..."
Ta úvaha je zcela správná, telefony skutečně bez potíží zvládnou navigovat v autě, k tomuto účelu se pro android jistě brzy objeví placené navigace pro android známých výrobců TOMTOM, Garminu, Navigon, MIO a dalších ... ale do té doby zde máme jednu zdarma dostupnou.
videoukázka z předchozí verze AndNav[/list]

Díky za zajímavý tip! Osobně jsem z toho ticha od TomTomu a spol poměrně neklidný. Jsem nejspíš jejich budoucí zákazník. S nákupem navigace jsem totiž počkal právě na android os. :)
Nějak ale nechápu jak ta navigace http://www.andnav.org/ funguje. Chápu že to je celé postavení na google maps. Tedy že mapový podklad pro běžné cesty je dostatečný. Nechápu ale jestli je potřeba být online neustále. Přeci jenom pokrytí signálem není všude. Ideální by bylo kdyby to aspoň uložilo screeny před cestou z netu do lokální cache a pak to jelo v případě nedostatečné konektivity z té cache.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » čtv 20. lis 2008 8:44:24

Problém není spíš v tom signálu, který je jakžtakž všude, ale spíš v rychlosti načítání podkladu mapy. Když u nás pořád paběrkujeme s 2,5G a operátoři až teď začínají investovat do 3,5G s HSDPA, který tu nebude slušně pokryt dřív než v 2010. :evil: Vodafone s O2 už k tomu konečně přistoupili, ale co T-mobile? :roll:

Věřím, že do vánoc 2009 se dočkáme navigací od TT, Mio, IGO, Garmina, na rozdíl od iPhone, kde se musí program projít schvalovacím režimem, tady nic tomu nebrání, jen zatím malé rozšíření.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Navigace do auta ? ... AndNav2 ....

Příspěvek od ge0rge » pát 26. pro 2008 1:30:37

vlk
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: xperia z2

Příspěvek od vlk » pát 26. pro 2008 2:06:01

skoda ze je to len online navigacia
a skoda ze grafiku vykresluje z bitmapy (nie vektoru), nerotuju obraz a neriesia ani nic ako 3D pohlad.
dokonca planuju aj reklamu vo vyhladavacom okne (je to vidiet v tom videu, ked da hladat cestu, je tam miesto "your ad here", mozno to je na sponzoring serverov ktore vyhladavaju cestu.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » pát 26. pro 2008 11:11:31

ano to je vsechno pravda, dalsi pravdou je ze je to patrne jedina automobilova navigace dostupna zcela zdarma ...

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » sob 27. pro 2008 0:17:51

Návštěvník píše:ano to je vsechno pravda, dalsi pravdou je ze je to patrne jedina automobilova navigace dostupna zcela zdarma ...
Osobně si za navigaci rád zaplatím. (rozumnou cenu samozřejmě) Očekávám pak maximalní použitelnost. Problém AndNav je občasné padání a nepříliš velká ergonomie ovládání. (jasně .. je to mladá aplikace, takže v tom nevidím problém) Problém navigací obecně je odříznutí člověka od okolního světa. Prostě řidič díky navigaci netuší kudy vlastně jede a když navigace selže tak je člověk často v koncích (mne letos navigace vypekla na dovolené.. u Třeboně mi začla tvrdit, že jsem u Insbrucku a já najednou dokonce ani nevěděl v jakém jsem městě).

Online navigace se mi nelíbi s ohledem na nutnost připojení do netu. Signal není všude a data na cestě do zahraničí se můžou krutě nevyplatit. Ocenil bych možnost přednačíst okolí trasy s předstihem do paměti.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

milalof
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milalof » čtv 08. led 2009 17:38:04

Ty navigace s využitím google nic moc. Spíš jsem přemýšlel, jestli je k sehnání nějaká navigace spustitelná offline, která byse dala spustit přes midlet nebo wine.
Co se týče výkonu, věřím, že by mi HTC DREAM poskytl dost na navigaci přes midlet a ještě mi k tomu přehrával mp3ky.

Máte s tím nějaké zkušenosti? :)
milalof@G1 Super D_1.8-blk

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » čtv 08. led 2009 19:46:47

zajimave by mohly byt navigace zalozene na projektu openstreetmap.org, je otazkou kdy budou schopny navigovat na urovni IQ Route ... ale vyhoda prubezne aktualizovanych mapovych podkladu zdarma je patrna az prilis. Samozrejme tyto mapy mohou byt ulozeny offline, autorska prava tomu nebrani, je to vsechno pod Creative Commons 2.0 licenci.

Zkus si vygooglit "openstreetmap android" , tady na foru doporucuju vyhledat "vlkgps" a nakonec urcite i "garmin android" :-)

huskye
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SE Xperia pro MK16i

Příspěvek od huskye » stř 21. led 2009 3:02:51

Takže myslíte, že bude nějaká navigace za kterou nebudu muset při používání platit? Samo mi nevadí poplatek za nákup softu a případně map, ale vadí mi, že při každém spuštění bych musel platit navíc za data. nevěděl jsem, jestli má právě G1 klasický GPS modul, nebo naviguje jen přes GPS?
Snad se toho nějaký výrobce GPS chytne a budeme pak mít normální použitelnou navigaci, jako třeba je ten TomTom :D tahle aplikace co je od googlu mi nevyhovuje...
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » stř 21. led 2009 7:52:15

huskye píše:Takže myslíte, že bude nějaká navigace za kterou nebudu muset při používání platit? Samo mi nevadí poplatek za nákup softu a případně map, ale vadí mi, že při každém spuštění bych musel platit navíc za data. nevěděl jsem, jestli má právě G1 klasický GPS modul, nebo naviguje jen přes GPS?
Snad se toho nějaký výrobce GPS chytne a budeme pak mít normální použitelnou navigaci, jako třeba je ten TomTom :D tahle aplikace co je od googlu mi nevyhovuje...
Urcite bude ..jedna takova uz byla ukázána viz http://wiki.androidforum.cz/index.php/CoPilot

fabian
Stálý androiďák
Twitter: fabiancz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fabian » sob 07. úno 2009 11:30:32

V dnesnim postu AndNav oznamuje, ze pridal podporu pro mnohe Evropske zeme, vcetne te nasi. Vice viz http://www.andnav.org/index.php/en/comp ... m-and-more.
Pouzivate to nekdo? Aplikace mi neprisla moc stabilni. Tesim se na CoPilot. Za dobrou navigaci pouzitelnou v aute bych si taky zaplatil.
Už mě to flashování nebaví tak, jako dřív ..

mak
Androiďák!

Příspěvek od mak » sob 07. úno 2009 14:44:19

No zatim mne naviguje spolehlive Palm s TotmTomem ale co by se mi moc libilo mit navbigaci na bazi googlemaps. Ony totiz najdou vetsinou fakt dobrou cestu a snad by byla i sance na rozdil od TomToma/Garmina aspol , ze by tam treba fungovaly udaje o rocnim obdobi (si pamatuju jak mne TomTom hnal do Bormia v breznu skrz Passo del Stelvio kde sou 3 metry snehu a otevrene je pouze v lete). A prijhde mi, ze algoritmus vyhledavani trasy u googlu je fakt hodne povedenej a funcni ... tak uvidime, ale myslim, ze neni daleko doba, kdy budeme mit na trhu navigace primo od google

eXiL
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Note 3
Tablet: Note 10.1 3G
Rom: Revolution ROM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXiL » sob 07. úno 2009 14:48:42

Tak ono by asi vicemene stacilo rozsekat mapy na jednotlivy staty aby si kazdej vybral jen co aktualne potrebuje, pouzit treba i uz zmineny celkem povedeny algoritmy pro vyhledavani trasy, a udelat aplikaci se slusnym uzivatelskym interfacem a maj hotovo chlpaci a devcata ;)

kalion
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: LG V10

Příspěvek od kalion » pon 09. úno 2009 20:54:22

Navigace včetně ČR.. článek na mujandroid.cz

http://www.mujandroid.cz/2009/02/andnav2/

MrPedro
Robot
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71

Příspěvek od MrPedro » pon 09. úno 2009 21:02:54

Me adnav2 nejede.
Predchozi verze ano.
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.

huskye
Androiďák!

Příspěvek od huskye » pon 09. úno 2009 22:04:17

je to použitelná navigace do auta? a stahuje mapy online nebo se nemusim bát a dá se používat?
A jsou někde screeny? :-P
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)

fabian
Stálý androiďák
Twitter: fabiancz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fabian » úte 10. úno 2009 9:34:03

huskye píše:je to použitelná navigace do auta? a stahuje mapy online nebo se nemusim bát a dá se používat?
A jsou někde screeny? :-P
AndNav2 stahuje mapy online. V aute se to pouzit da, ale neumi to 3D pohled do krajiny. Nejake screenshoty jsou na domovske strance projektu. Chystam se to poradne vyzkouset a pak napisu vice.
Už mě to flashování nebaví tak, jako dřív ..

huskye
Androiďák!

Příspěvek od huskye » čtv 12. úno 2009 0:23:06

to fabian: díky za odpověď, škoda že to stahuje mapy on-line. To je pro mě tím pádem bez datového tarifu nepoužitelné. Moc nerozumim tomu proč prostě nejde stáhnout mapu čr z google maps a hotovo :-) No dokud nebude offline navigace co jediný přenos co bude dělat bude mezi G1 a satelitem, tak jsem bez navigace :-( A mi nejde ani ta aplikace v telefonu pořádně, Maps, ukazuje mi třeba že jsem ve frýdku a já sjem v karviné...

eXiL
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Note 3
Tablet: Note 10.1 3G
Rom: Revolution ROM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXiL » čtv 12. úno 2009 0:44:37

Tak ja kdyz zkousel prez hellou aim poslat kamaradovi odkaz kde mu to vyhodi na mape moji pozici stal sem na terase a jemu prislo ze jsem tak o kilometr jinde a ukazovalo to vcelku nepresne. Chvili jsem badal a zjistil sem ze me telefon zameruje alespon jestli sem pochopil dobre ne podle gps ale podle gsm site, takze sem musel povolit i gps zamerovani a od ty doby na par metru presne. Oproti integrovany gps v nokii N82 je tohle skoro zazrak. Tam jsem zapnul GPS a stihnul jsem ujet 5 minut cesty nez me to vubec naslo :D

huskye
Androiďák!

Příspěvek od huskye » čtv 12. úno 2009 1:24:25

no já zapnul i gps, ale ukázalo mi to pozici o 30km jinde... Já doufám, že to neni chyba telefonu, ale nějaké anstavení nebo prostě samotná aplikace. Ale to zjistim až bude ěnjaká kloudná navigace využívající GPS modul :-)

rocky123
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HONOR 8

Příspěvek od rocky123 » pon 16. úno 2009 9:33:30

chci se zeptat jestli jeste zatim vyuzivate ANDNAV2, tedy jestli vam prisla zprava o nejakem pozastaveni.. DOWNTIME 17.2 a asi doba trvani hodinu a 30min, v 1 hodinu ale jestli v noci...to nevim.

PePa

Příspěvek od PePa » pát 27. úno 2009 13:32:39

včera jsem nainstaloval AndNav2 a na to že je to zadara, je to naprostá bomba. Sice je to online navigace, existuje tam ale možnost si dopředu potřebné mapy stáhnout na flash kartu. (chce to mít někde dostupné WIFI) Takže si stáhnete oblasti které potřebujete, můžete specifikovat jak podrobně, a pak už navigace jede offline. Taky je tam možnost výběru min. pěti typů datových podkladů. Jo a dostupné mapy pokrývají celou evropu. Zatím jsem při zkoumání nenarazil na žádný výrazný zádrhel.

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pát 27. úno 2009 13:56:32

PePa píše:včera jsem nainstaloval AndNav2 a na to že je to zadara, je to naprostá bomba.
No me se v AndNav2 zacly zobrazovat reklamy a to v malem reklamnim prouzku, ktery za chvili zmizi... takze to neni zdarma ale za sledovani reklamy ;) V kazdem pripade je ta aplikace moc pekna ...

V podkladu z openstreetsmaps se uz ukazuji mapove podklady tech par ulic a cesticek co jsem nakreslil ja :lol: (takze to pouzivejte fakt s velkou opatrnosti)

Behemoth
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 2.2

Příspěvek od Behemoth » pát 27. úno 2009 14:44:14

Coz mi pripomina ze se musim podivat jestli uz commitli ten kruhak na Kanku. Pak by byla AndNav prvni navigace na svete co o nem za ty tri roky vi.
Widerstand ist zwecklos, alle ihre bytes sind zu uns gehoeren.

HTC Desire

vlk
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: xperia z2

Příspěvek od vlk » pát 27. úno 2009 15:03:47

no nikto ti nebrani aby si chybajuce cesty dokreslil sam .... cely openstreetmap je ako jedna wiki... staci sa zaregistrovat :)

zmeny sa prejavia vzdy do tyzdna...

Behemoth
Stálý androiďák

Příspěvek od Behemoth » pát 27. úno 2009 15:18:29

vlk píše:no nikto ti nebrani aby si chybajuce cesty dokreslil sam .... cely openstreetmap je ako jedna wiki... staci sa zaregistrovat :)

zmeny sa prejavia vzdy do tyzdna...
Ja vim, proto sem se sel podivat jestli to uz commitli. A je to tam!

HTC Desire

bassaq
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Note 8
Tablet: Ipad mini 4

Příspěvek od bassaq » pát 27. úno 2009 15:30:51

mno parada... ze bych na to mrknul o weekendu? :)

Fantazik

Příspěvek od Fantazik » pát 27. úno 2009 18:54:47

Jak si tuto aplikaci stáhnu do G1? Na marketu jsem to nenašel .. díky

Behemoth
Stálý androiďák

Příspěvek od Behemoth » pát 27. úno 2009 18:59:02

Fantazik píše:Jak si tuto aplikaci stáhnu do G1? Na marketu jsem to nenašel .. díky
Pouzij Google, Luku.

HTC Desire

Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“