Navigace/GPSNavigace do auta ? Zvládne to Android telefon ? jistě že ano

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

stealthx
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: Navigace do auta ? Zvládne to Android telefon ? jistě že ano

Příspěvek od stealthx » stř 29. dub 2009 8:10:50

Nestalo se nekomu, ze ho zaskocila pri jizde autem spatne zakreslena silnice? Na webu sem zkontroloval okoli baraku v praze a teda docela brutal. Bylo videt, jak to nekdo obkresloval z ty nekvalitni fotomapy, kde neni nic poradne videt. Potom tam plno ulic nevedlo kudy ma a jiny zase byly zakresleny, kde vede jen vyslapana hlinena cesticka koncici dlouhejma uzkejma schodama.

xsoft
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB [stock rooted]
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus [AOKP]
Twitter: xsoft
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xsoft » stř 29. dub 2009 8:15:43

ZS-Man píše:TeleNav - 30-denni trial by mel byt zadarmo, je to proste trial, potom se plati 10$ na mesic. Nebo si muzete predplatit na rok, cena je pak vyhodnejsi. Podle me to neni spatne, proste az pojedu na dovolenou, tak si zaplatim mesic a to neni tak hrozny, nez si kvuli par vyletum kupovat treba TomTom..... K tomu 10-mistnemu cislu: Ted mi od nich prisel mail, ze evropska verze jeste neni k dispozici. Mozna jestli mate nekdo US simku, tak to zkuste stahnout a podelit se s nama ostatnima ;) Ale nevim jestli ta trial verze nebude vazana na to konkretni cislo.
Tak pro Evropu zatim neni :(
Hi – thanks for the email. Unfortunately TeleNav GPS Navigator is not available on the G1 in Europe at this point. If you’d like to try the service on a BlackBerry device, please let me know.
Best,
Mary Beth
:[ Telefon: Galaxy Nexus | root+unlocked | fw: android 4.0.1 | recovery: ClockworkMod | ]: <v^> Reveal the mistery of four arrows on DDR.POCITAC.COM

Lui
Nové Androidě

Příspěvek od Lui » úte 05. kvě 2009 8:54:44

GM jsou nepouzitelne take z toho duvodu, ze po ceste do Frncie se nedoplatim.

Z ceho prameni Vas optimismus, ze TT a dalsi udelaji port pro Android? Je to Vas soukromy odhad nebo to nekdo z nich již anoncoval?

Diky Lui
Yamanouchi píše:Problém není spíš v tom signálu, který je jakžtakž všude, ale spíš v rychlosti načítání podkladu mapy. Když u nás pořád paběrkujeme s 2,5G a operátoři až teď začínají investovat do 3,5G s HSDPA, který tu nebude slušně pokryt dřív než v 2010. :evil: Vodafone s O2 už k tomu konečně přistoupili, ale co T-mobile? :roll:

Věřím, že do vánoc 2009 se dočkáme navigací od TT, Mio, IGO, Garmina, na rozdíl od iPhone, kde se musí program projít schvalovacím režimem, tady nic tomu nebrání, jen zatím malé rozšíření.

Vegetus
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vegetus » ned 07. čer 2009 9:32:23

Pokud jsem dobře pochopil přeložený text, TomTom se pro android skutečně chystá, jen se zatím neví kdy. http://www.heimtechnik.com/tomtom-navig ... r-htc-2541
Samsung Nexus S (4.1.1), CZ Vodafone

michpo
Moderátor
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » ned 07. čer 2009 9:50:12

Sice nemecky neumim, ale google translate ano :)
Vypada to, ze se skutecne chysta verze pro Androida, takze se mame na co tesit :yes:
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Furret
Androiďák!

Příspěvek od Furret » ned 07. čer 2009 10:25:07

Lui píše:GM jsou nepouzitelne take z toho duvodu, ze po ceste do Frncie se nedoplatim.

Z ceho prameni Vas optimismus, ze TT a dalsi udelaji port pro Android? Je to Vas soukromy odhad nebo to nekdo z nich již anoncoval?

Diky Lui
Náš optimismus pramení z toho, že Mio už dávalo vědět o svém úmyslu v roce 2010 vydat vlastní komunikátor s Androidem... a co je Mio... Výrobce navigací :-)
HTC Desire HD - 2.2 stock ROM

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » ned 07. čer 2009 11:34:24

no a garmin s asusom pravdepodobne vydaju android pohone ešte tento rok :D
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

shotik
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SGN2
Tablet: Apple Ipad Mini
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shotik » stř 10. čer 2009 14:53:39

je dobry ze neni znam datum :)) ja natesenej zkousim svechny mozny aplikace avsehcno je tak desive hrozny ze snad budu muset pockat:)))
Obrázek
Obrázek

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Příspěvek od d750 » stř 10. čer 2009 15:17:22

Skus takovou mini navigaci má jen 400 kilo v telefonu 1ClickDirection. Mě funguje perfektně zvládá i chůzi pěšky.

nFiX
Droid

Příspěvek od nFiX » ned 21. čer 2009 17:46:18

AndNav2 je dobrá věc, ještě lepší je s mapnikem vytvořeným přes TrekBuddy_AtlasCreator_4_AndNav2, kde si můžete stáhnout do telefonu google maps a né ty open street nepřesné... Používá to někdo? Protože jsem narazil na jednu věc- navigace funguje parádně i bez internetu, ale když si zapnu internet a dám si např najít ulici ( jako hlavní mapy mám mapnik v telefonu zoom 18, 17, 16, 15 ) tak mi to ulici nikdy nenajde... nevím, v čem je problém. a když dám navigovat, někde zelený praporek a na konec kostkovaný tak navigave hodí force .. Setkal se stím už někdo??

huskye
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SE Xperia pro MK16i

Příspěvek od huskye » pon 22. čer 2009 20:21:23

asi blbá otázka, ale nešel by pustit iGO nebo tak něco přes nějaký emulátor? :-P
Tyhle navigace jsou na prd a mě už to štve. Furt si navigaci pučuju, tak to možná už vzdám a pujdu do wm telefonu i když to bude potupa... :-(
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » pon 22. čer 2009 22:19:23

no emulatorem asi ne. tyhle zarizeni maji velmi malo vykonu a musi se vyuzivat efektivne. Ja vim ze je to trosku deprimujici, treba pro iPhone ted vysla navigace Navigon ... holt nezbyva nez pockat az se android napno rozjede a vyrobce navigacniho softu oslovi. Pak to pujde samo. Uvedomme si ze jsme stale na zacatku mame za sebou prvni telefon, a druhy se teprve dostava na svet .... do stavu kdy se na iPhone dostala prvni navigace tedy zbyva jeste jeden telefon :-) a spousta marketingu

p.s. no wm telefon je skutecne potupa, zkus zvazit jeste dalsi moznosti pokud ti android nevoni, ale zrovna wm, ten je momentalne opravdu na kvalilativnim dne a jedine co ho drzi jsou apps pro nej jinak je to spis mala katastrofa ...

huskye
Androiďák!

Příspěvek od huskye » úte 23. čer 2009 6:15:49

To je taky ejdiné proč bych ho chtěl, protože na něj je plno apps a uděláš z něj jednoduše pracovní nástroj jaký potřebuješ. Často jezdím na schůzky na místa kde absolutně netušim kde jsem a potřebuju navigaci. Stejně tak kvalitní kalendář, úkolovník a podobně. Krom té navigace sice na android už celkem všechno je. Ale vadí mi taky těžkopádná synchronizace s outlookem a podobně. Chápu že jsme na začátku, ale mohli by ho trochu popohnat :-) o navigaci se mluví od začátku co vyšla G1...
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)

klubru
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Pro
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klubru » úte 23. čer 2009 7:18:25

To Huskye: já bych rozhodně raději šel opět do G1, kdybych se rozhodoval mezi androidem a wm, jednoznačně android, uvědom si, že je to nový systém, takže se apk budou neustále vyvíjet a zdokonalovat, chystá se z navigací amAze, do konce roku by měl být i Garmin, takže vydrž, určitě neprohloupíš, akorát si myslím, že Garmin bude 100% zpoplatněný, ale určitě to opět půjde obejít. Akorát nezaručím, žře mapy budou offline, ale pevně doufám, že na tom Garmin zapracuje a vyklube se z něj plnohodnotná apk. Klidně bych za takovou aplikaci, kdyby byla shodná z tím jak garmina znám i zaplatil, myslím, že 1000,-Kč by bylo únosné.
«Desire HD»«GoldCard»«CoreDroid 8.1»«Radio 12.62.60.27U_26.13.04.19_M»«32GB class4»«T-Mobile»

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » úte 23. čer 2009 8:14:30

huskye píše:Ale vadí mi taky těžkopádná synchronizace s outlookem.
sync s outlookem sice neni v oficialni verzi androida ale v telefonu HTC Magic (a portech jeho OS pro G1) je vyresena uz perfektne (kalendar, maily, kontakty, ... funguje to skvele, synchronizuje se pres internet)
klubru píše:..kdyby byla shodná z tím jak garmina znám i zaplatil, myslím, že 1000,-Kč by bylo únosné.
já bych unesl klidne i 1300,- ... za tomtoma klidne i 2000,- ... ale takhle se to tusim uz neplati, plati navic jeste jakysi poplatek par set korun rocne za aktualizace map a... jen aby to s tou cenou neprehnali, warez to kazdopadne jisti, a oni s tim uz samozrejme umi pracovat

nFiX
Droid

Příspěvek od nFiX » úte 23. čer 2009 8:15:56

Já pořád nějak řeším a zkouším ten andnav2, zrovna dnes bude v autě procházet další zkouškou ( trochu jsem si stím pohrál co se týká map atd. tak uvidíme, pokud to půjde přesně tak jak si představuju určitě se podělím ), na druhou stranu jsem včera do, nebo spíš do dnešní 01 ráno instaloval nové mapy tomtom do mého starhého vario s wm 6.1 a tak mě to celé sr*lo onen WM, že jsem to málem dřív hodil z okna, než jsem tam něc pořádně udělal a ty intervaly. Tento telefon s WM mám pouze v autě a vytahuju ho jen kvůli navigaci. Pokud se mi povede to co chci s andnav2, budu spokojený (samozřejmě, než výjde tomtom pro A) :) a wm telefon bude jen a pouze v šuplíku :) velice tento systém nedoporučuju :D

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » úte 23. čer 2009 8:20:52

andnav2 vypada na prvni pohled pekne (nebo spis az ten druhy :-) kdyz preskocite menu a jdete rovnou do mapy), ale ma podle mne trochu problem se samotnou navigaci ... zkusil jsem ho tak dvakrat a pokazde se stalo ze me vedl centrem mesta misto rychlejsiho v mape vyznaceneho obchvatu ... ne snad ze by do cile nedovedl, to on samozrejme zvladne jako ostatne kazda navigace ... jde spis o to jak, na algoritmus TOMTOM IQ ROUTE to tezce nema.

nFiX
Droid

Příspěvek od nFiX » úte 23. čer 2009 10:48:51

No to opravdu nemá, to je pravda. Spíš jsem ho teď používal jen jako mapu ulic a kde vlastně jsem, popř, jak dobře funguje. S google maps a offline modem ( online taky ) vůbec ulice nevyhledává. Vím, že mapy na sd jsou pouze obrázky a neobsahují informace, ale v online modu bych od toho čekal více např, že si to příslušné data stáhne. Taky jsem nakonec v andnav nezjistil, nebo spíš zjistil, ale nezprovoznil automatické otáčení mapy ( typu ), že šipku mám pořád rovně jako když vidím pohled z auta a mapa se sama natáčí....... abych nakláněl hlavu podle telefonu když například pojedu podle mapy dolů a špatně zatočil mi za to nestojí.... takže prozatím vyrahuju z šuplíku wm a tomtom :) dokázal někdo nastavit to natáčení mapy?

klubru
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Pro
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klubru » úte 23. čer 2009 11:10:10

Otáčení mapy mi šlo, je třeba mít apk kompas a v nastavení to povolit.
«Desire HD»«GoldCard»«CoreDroid 8.1»«Radio 12.62.60.27U_26.13.04.19_M»«32GB class4»«T-Mobile»

nFiX
Droid

Příspěvek od nFiX » úte 23. čer 2009 11:20:37

apk kompsa hned vyzkouším, protože už zase stejně letím do auta... kompas přímo v andnav2 mi funguje, ovšem ten se točí podle severu...

Hwest
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Xperia L

Příspěvek od Hwest » úte 23. čer 2009 16:38:13

Já jsem používal Nav4All a zatím mám rozporuplné pocity. Občas to navede pěkně a poté to nenajde některé město (!). Třeba jsem měl problém najít Telč. Nevím, jestli kvůli háčku :)
Tak asi otestuji jinou..Uživatelské prostředí to má stejně příšerné :)
Xperia L

huskye
Androiďák!

Příspěvek od huskye » úte 23. čer 2009 21:20:44

nFiX píše:Já pořád nějak řeším a zkouším ten andnav2, zrovna dnes bude v autě procházet další zkouškou ( trochu jsem si stím pohrál co se týká map atd. tak uvidíme, pokud to půjde přesně tak jak si představuju určitě se podělím ), na druhou stranu jsem včera do, nebo spíš do dnešní 01 ráno instaloval nové mapy tomtom do mého starhého vario s wm 6.1 a tak mě to celé sr*lo onen WM, že jsem to málem dřív hodil z okna, než jsem tam něc pořádně udělal a ty intervaly. Tento telefon s WM mám pouze v autě a vytahuju ho jen kvůli navigaci. Pokud se mi povede to co chci s andnav2, budu spokojený (samozřejmě, než výjde tomtom pro A) :) a wm telefon bude jen a pouze v šuplíku :) velice tento systém nedoporučuju :D
Jestli myslíš první vario, tak se ti nedivim, když tam máš operační systém, který tam nepatří. Ten telefon je dělaný na wm 5 a ne 6.1, takže ta rychlost je pochopitelná.
Já jsem včera s kámošem instaloval iGO a TomTom na PDA. Bylo to svižné, bez výrazných prodlev a do půlhodiny jsme tam měli nacpané oboje i s mapama evropy. Takže si nemyslim, že by to bylo pomalé. Ale na starý celeron 1,1 taky nebudeš cpát visty :-)

A co se týče výše té synchronizace, zas tak dobře to pořád vyřešený není, když k tomu musí být internet... Ale chápu že přes BT to zatim nepujde, dkyž pořád nejsou schpné profily. Ale přes kabel by to aspoň jít mohlo...

Ta navigace jestli bude do konce roku by bylo fajn. Klidně si za ní taky zaplatim, jen aby už navigovala offline a mohl jsem vyjet někam za hranice na hory beze strachu že se ztratim nebo budu bez peněz :-)

S.T.E.A.K.
Stálý androiďák

Příspěvek od S.T.E.A.K. » stř 24. čer 2009 8:54:58

Pokud to vyjde, tak bysme mohli mít offline navigaci již v srpnu od Graminu viz http://www.mobilmania.cz/...
IPhone již má offline navigaci od Navigonu, tak by jí mohl časem vydat i pro Android, jen to chce ještě počkat... ale snad ne již tak dlouho...
G1 | Sony Erricson Xperia Mini Pro (Black) | Samsung Galaxy Note 10.1 WiFi(White)

HentaiRush
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP5503DUO
Tablet: Prestigio PMP810TF3GBS

Příspěvek od HentaiRush » pát 26. čer 2009 17:17:04

Hele děcka, není nějákej plugin na otáčení map? Jakože, mě se někdy špatně orientuje, když nevím kde je sever.. a přeblikávat mezi dvěma aplikacema je nuda..

Když by třeba nějáká šipečka v těch mapách.. :(
Slave of great Prestigio.

jirkak
Nové Androidě

Příspěvek od jirkak » pát 26. čer 2009 20:43:06

Andnav2 potrebuje pred cestovanim trochu pripravy, nejlepe s PC na openroute... tam si muzete trasu upravit. Jinak jezdim podle andnav uplne zdarma. Bavil jsem se s profiky o navigacich a ti tvrdili ze je potreba koupit tomtom aleson za 15000,- aby fungovala skvele. Tak me napada, jak asi budou fungovat aplikace tomtom apod v telefonech...?
Jsem zvedav jak to vse dopadne, zatim propaguju a fandim andnav2...

M.I.R.
Androiďák!
Reputace: -9
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Příspěvek od M.I.R. » pát 26. čer 2009 20:48:56

jirkak píše:Bavil jsem se s profiky o navigacich a ti tvrdili ze je potreba koupit tomtom aleson za 15000,- aby fungovala skvele.
Co to je za nesmysl prosim tě? Mám PDA ASUS MyPal A639 s WM 6.0 a na tom provozuju TomTom6 a naprosto bez problémů :) Kámoš koupil TomToma přímo navigaci asi za bůra a taky všechno v cajku :) Nevidim jedinej rozumnej důvod, proč do toho dávat 15k :D

tomtomas
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Twitter: tomtomas99911
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomtomas » pát 26. čer 2009 20:53:36

asi tak my ma mame doma mio c510 .. a taky vse v poho a taky to nestalo 15000Kč :DD

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » pát 26. čer 2009 21:36:05

musis trosku rozlisovat dva ruzne pojmy ... profesional neni nutne ten kdo opravdu Ví jak to je :-) ... profesional daleko casteji podleha svym aktualnim dojmum a je spis takovy manipulovany nadsenec, zavistivec a chlubil v jedne osobe ... takze kdyz mu kolega ukaze skveleho tomtoma s rds mapami antarktidy a 5palcovym displejem a prohlasi ze takeho zaplatil jeho sef pro sveho zamestnance roku a stal patnact tisic, tak ho ostatni chteji mit taky, a vymysli si proto ledasco ... tak se pak nazor ze 15k tomtom jediny umi dobre navigovat siri mezi "profesionaly" jako lavina bez sebemensi skutecne znalosti faktu, ze totez obvykle umi i zarizeni stredniho proudu za polovicni cenu. ... s tim nic nenadelas, muzes si tak maximalne vzit triko s napisem, image je na nic a prilis tem profi dojmum nepodlehat :-)

M.I.R.
Androiďák!
Reputace: -9
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Příspěvek od M.I.R. » pát 26. čer 2009 21:55:09

Ano, naprostý souhlas :) Hračka, která má obrovskej displey, RDS-TMC nebo jak se tomu říká a jiný vymoženosti, bude samozřejmě dražší, ale jak jsem říkal, je to pro techno-maniaky a lidi, kteří neví, co s penězma :)

Jináč ale bych zase rád podotknul, že zlatej TomTom, či klidně i iGo a Mio oproti tomu, co je zatím dostupný pro Android. Když někam jedu, tak furt beru svoje PDA s TomTomem než abych se spoléhal na AndNav2. Je to sice hezký, ale z hlediska praktického bych řekl, že dost nepoužitelný :( Jo, člověk, když si naplánuje celo utrasu předem, stáhne si mapové podklady atd, tak dojede... Ale to je tak všechno. Musim říct, že než se s tim trápit, tak si asi račtu vezmu k ruce normální autoatlas...

Lukas
Stálý androiďák

Příspěvek od Lukas » sob 27. čer 2009 13:18:43

Už nikdy v životě nepoužiju pro navigaci AndNav 2. Právě jsem se vrátil z jedné cesty. Na rychlo jsem potřeboval naplánovat cca 50 km cesty. Zadal jsem do programu start, cíl a vyrazil. Už po 3 km začal hlásit že ztratil cestu a začal hledat znovu. Pak aplikačak crashla :evil: Za jízdy jsem tedy zapl znovu, urazil dalších 10 km, kdy mi to střídavě padalo a pak hlásilo před křižovatkou ohlásilo že mám po 100 m zatočit a větu to nedořeklo. Místo toho to začalo říkat celé znovu.. Fajn. Za jedním městem mě navigačka nechal odbočit na úplnou polní cestu do největších prdelek v ČR a samozřejmě opět crashla. Jel jsem po silnicích širokých tak akorát na auto a modlil se, aby proti mě nic nejelo.. Navigačka totálně nestíhala a po sjetí z naplánované cesty opět crashla. Vrchol byl, když mě navedla do slepé silnice a já musel udělat podle Google map v telefonu cca 5 km zajížďku. Zbytek cesty jsem absolvoval podle Google Maps. 50 km jsem tak ujel za hodinu a čtvrt s úplně vybitou baterkou. Tfuj, tfuj, tfuj!

A jen tak mimochodem - Zpátky jsem jel po silnicic první třídy, kterou AndNav vůbec nebral v úvahu při cestě tam.

Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“