Navigace/GPSMagic Earth Navigation

Vše co se týká navigace, map a využívání gps/galileo

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

https://play.google.com/store/apps/deta ... arth&hl=cs
Bezplatná offline navigace
Režim Auto, autobus, pěšky, kolo
2D/3d režim navigace
Výběr ze 2 tras (nejrychlejší, nejkratší)
Zobrazení dálničních návěstí
2 České hlasy (Tereza, Jakub)
Hlas TTS Google(čte jména ulic)
Tolerance rychlosti (v obci, mimo obec)
Automatický noční mód při průjezdu tunelem
Hlášení hlasem na jakou silnici, město odbočit
Řazení do pruhů
Režim Demo
Záloha do Cloudu
Mapové podklady OpenStreetMap
Při zapnutí internetu možnost dopravních informací zdarma
https://www.generalmagic.com/magic-earth/
Naposledy upravil(a) Marek.P dne ned 22. říj 2017 20:53:57, celkem upraveno 2 x.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od IJK »

Zkoušel jsem, první dojem velmi dobrý - jednoduché, přehledné, funkční.
Plusy MEN:
Poměrně zásadním kritériem, podle kterého posuzuji a srovnávám navigace je kvalita a rychlost přepočtů trasy při odchýlení se od původně navržené. Zatím s tímto zkoušeno jen v Praze (kde se ale typicky nabízí více variant, tj. pro srovnání docela vypovídající). V tom se zatím na špici společně s iGo, na detailní výrok, kdo je lepší to bude chtít mnohem více testů na delších trasách. Na poslední příčce se spolehlivě drží Sygic, který má přepočty stále tragické, byť se možná v aktuální verzi 17.2.11 nepatrně zlepšil.
Magic Earth má velmi intuitivní rozhraní, nejdůležitější věci jako plánování trasy všetně více průjezdních bodů, předdefinované cíle (domů, práce),
nastavení hlasitosti jsou jednoduše přístupné. Bezplatné info o dopravě + nabídky objížděk zácpy fungují dobře.
Plánování nabízí více (a velice rozumných) variant. Pokud se během cesty od dané varianty odchýlíte, bezproblémově se přizpůsobí nebo přejde na jinou (kvalitu a rychlost přepočtu už jsem chválil). Lze nastavit i automatický přepočet pro objížďku dopravního problému, zjištěného během cesty.
Při navigaci plynule a velmi rozumně mění měřítko (a náklon va 3D) tak, aby vždy blízký manévr (odbočení apod.) byl zobrazený detailněji.
Po dosažení cíle se automaticky trasa ukončí a přepne na zobrazení mapy.
Může fungovat zcela offline (pouze bez dopravních info), chybějící potřebné mapy si umí sám stáhnout (v nastavení lze stahování map omezit pouze na Wifi připojení), samozřejmě lze vyžádat stažení požadovaných map manuálně. Mapy jsou docela detailně členěné, tj. lze stáhnout potřebné oblasti, což má význam pro ty, co mají problém s místem v paměti nebo na kartě. Mapy jsou OSM, dostupné pro většinu světa, kvalita může kolísat podle toho jak silná je kde OSM komunita. Úložiště pro mapy (interní paměť nebo karta) lze jednoduše zvolit v nastavení.

Minusy:
Zatím jsem nenašel, že by tam byla nějaká možnost manuálního vložení uzavírky, ale neprocházel jsem to detailně.
Nejsem úplně spokojen s TTS zvukem - podporuje pouze originální Google TTS, kde jediný dostupný ženský hlas mluví relativně potichu (i při max. hlasitosti) a je poměrně hluboký, což snižuje srozumitelnost. Používal jsem primárně jako TTS Vocalizer, který má hlas i možnosti mnohem lepší, ale ten není aplikací podporován.
Uživatelský avatar
ocadlyo
Androiďák!
Příspěvky: 373
Registrován: ned 17. dub 2011 20:53:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A5 2017
Bydliště: CZ

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od ocadlyo »

Uzavírka se manuálně dá vložit v režimu navigace,kdy klikneš na navigovanou trasu a zvolíš jak velká uzavírka to je. Funguje spolehlivě odzkoušeno.
Hlas TTS používám Samsung (samozřejmě na Samsung zařízení) a hlas je perfektní, příjemnější než Google. Hlasitost lze zvýšit zvlášť jak pro mluvené pokyny tak pro upozornění na trase.
Magic Earth Navigation
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Hlasitost má 3 úrovně a je zvláště pro upozornění a pro navigaci.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od IJK »

Marek.P píše: čtv 05. říj 2017 11:59:05 Hlasitost má 3 úrovně a je zvláště pro upozornění a pro navigaci.
Vím, právě proto jsem psal (i při max. hlasitosti)
Zkusím jim napsat na support, zda by nešlo, aby podporovali i další TTS. Mělo by to jít. Většina aplikací podporující TTS to má tak, že se použije ten TTS engine, který je aktivovaný v systému. Lze jich tam mít víc, pro češtinu jsou dostupné minimálně 4 (kromě zmíněných ještě Acapela a Svox), ale aktivní je vždy jen jeden a ten by se měl použít. Tak to má třeba i Sygic- když přepnu TTS na Google engine, je zcela stejně blbě rozumět i jeho pokynům, zatímco s Vocalizerem je tentýž text srozumitelný v pohodě.
MagicEarth se v tomto chová podivně - když je v systému aktivní jiný TTS než Google, vznikne z toho zmršená czenglish :-). Nativní hlas Petr je v pohodě, ale logicky postrádá ty vlastnosti, pro které se používá TTS (čtení názvů ulic apod).
Kdybyste s tím někdo laboroval, přepnutí jazyka nebo engine se vždy projeví až při novém studeném startu aplikace, prosté vypnutí většinou nestačí.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Mě ta hlasitost přijde dostatečná a to nemám hlasitost na max. Ale pokud přidají podporu i pro jiné TTS hlasy, tak jen dobře. :palec:
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od sinco »

don_alex: omlouvam se za duplicitni tema. Asi upal ze slunicka

Nainstaloval jsem si tuto navi a prvne nesla vubec spustit. Problem byl v TTS hlasu Acapela. Po zmene na google TTS se rozjela. A dalsi vec co me na ni stve tak je navadeni na cislo popisne/orientacni. V okne napisu ulici a cislo a pod tim vidim v nabidce vyhledaneho jen ulici. Kdyz se necham navadet tak kdyz dorazim do cile, navi to zahlasi a vidim to i na mape, tak cil je jeste o cca 400m dal a je to pokracujici silnice. U google navi to navadeni na cil funguje presneji. Na teto navi se me zda ze pri manevru lepe kopiruje udalost na mape, to se me libi, u jine kdyz odbocuji tak se jakoby zastavi a az odbocim tak se to ukaze i na mape navi. Telefon samsung galaxy s7. Diky
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

O tom TTS hlasu se ti už psalo, že podporuje jen Google hlas. S tou adresou nemám žádné problémy, napiš o jakou adresu jde ať to můžu vyzkoušet.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od sinco »

Naposledy to byla Svážná ulice 19, Brno cil me to ukaze na mape ale 19 je jeste o kus dal.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Mě to ukazuje dobře, nebo to je špatně?
Přílohy
Screenshot_2017-10-16-05-25-27.png
Screenshot_2017-10-16-05-25-27.png (852.64 KiB) Zobrazeno 10358 x
Screenshot_2017-10-16-05-26-27.png
Screenshot_2017-10-16-05-26-27.png (146.74 KiB) Zobrazeno 10358 x
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od sinco »

Ty to mas dobre. Kdyz se podivam do toho okna od kud kam tak tam vidim i cislo popisne. Kdezto ja dam vyhledat ulici i s cislem a dam navigovat tak v tom okne mam cil bez cisla.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Problém asi bude, že to zadáváš do pole vyhledávání a né do adresy. Klikni do pole vyhledávání a rozbalí se ti nabídka a tam vyber adresu. Občas ji překrývá klávesnice a tak hned není vidět.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od IJK »

Ještě k TTS hlasům. Problém jsem reportoval vývojářům, v mém případě se jednalo o Vocalizer, kde se aplikace normálně spustí, hlas se přes Vocalizer syntetizuje, akorát, že český engine je plněn anglickým zdrojem, kde logickým výsledkem je Czenglish :-). Poslal jsem detailní popis + sadu screenshotů s poznámkami (příklad v příloze), aby to bylo trotlfest k pochopení. Tiket problému má číslo C1086, zkoumají to.
Acapelu nemám, ale rád to doplním - prosím kdyžtak nasnímej obrazovky, doplň krátký popis a buď jim to pošli rovnou (můžeš tam dát odkaz, že problém má vazbu na C1086), nebo to pošli mně (třeba přes SZ) a já to přeložím a přepošlu. S komunikací s vývojáři v angličtině nemám problém, patří to k mojí profesi.
Přílohy
6Screenshot_2017-10-11-12-51-09_Vocalizer_TTS_MagicEarth_settings.jpg
6Screenshot_2017-10-11-12-51-09_Vocalizer_TTS_MagicEarth_settings.jpg (238.3 KiB) Zobrazeno 10270 x
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od sinco »

Marek.P: přesně jak píšeš. Psal jsem to do vyhledávacího políčka, přes klávesnici jsem neviděl sekci Adresa. Tak je to ok. Zdá se mě ze to vyhledávání je pomalejší ale možná je to jen pocit. Teď mě nic nebrání ji začít používat a uvidím .
IJK: Navi mě při TTS Acapela nejde vůbec spustit. Přes SZ ti pošlu screen s hláškou pádu navi. Ale jestli ten screen má vůbec cenu přikládat k reportu, jestli to neposlat bez.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
ocadlyo
Androiďák!
Příspěvky: 373
Registrován: ned 17. dub 2011 20:53:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A5 2017
Bydliště: CZ

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od ocadlyo »

IJK píše: pon 16. říj 2017 12:41:59 Ještě k TTS hlasům. Problém jsem reportoval vývojářům, v mém případě se jednalo o Vocalizer, kde se aplikace normálně spustí, hlas se přes Vocalizer syntetizuje, akorát, že český engine je plněn anglickým zdrojem, kde logickým výsledkem je Czenglish :-). Poslal jsem detailní popis + sadu screenshotů s poznámkami (příklad v příloze), aby to bylo trotlfest k pochopení. Tiket problému má číslo C1086, zkoumají to.
Acapelu nemám, ale rád to doplním - prosím kdyžtak nasnímej obrazovky, doplň krátký popis a buď jim to pošli rovnou (můžeš tam dát odkaz, že problém má vazbu na C1086), nebo to pošli mně (třeba přes SZ) a já to přeložím a přepošlu. S komunikací s vývojáři v angličtině nemám problém, patří to k mojí profesi.
Stačí v nastavení telefonu se dostat do sekce převod textu na řeč, nastavit češtinu a pak se i ikona v navigaci změní na českou vlajku.
Magic Earth Navigation
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od IJK »

ocadlyo píše: pon 16. říj 2017 17:58:20 Stačí v nastavení telefonu se dostat do sekce převod textu na řeč, nastavit češtinu a pak se i ikona v navigaci změní na českou vlajku.
To právě u Vocalizeru neplatí, u Google TTS ano. Proto je výsledkem Czenglish, tj. anglický text, interpretovaný českým enginem s českou výslovností a (logicky) českými číslovkami. Kdybych měl i u Vocalizeru nastavenou angličtinu, výsledkem by byla čistá English, s čímž bych v zásadě neměl problém.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Je ke stažení aktualizace map.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od IJK »

Vyšla nová verze, TTS dosud opraveno není (pouze Google TTS funguje dobře).
Uživatelský avatar
ocadlyo
Androiďák!
Příspěvky: 373
Registrován: ned 17. dub 2011 20:53:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A5 2017
Bydliště: CZ

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od ocadlyo »

Super věc je konečně zoom pomocí jednoho prstu. Potvrzuji, Google TTS perfektní.
Magic Earth Navigation
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od IJK »

Vyšly nové mapy, v ČR vidím změny, co jsem do OSM zadával začátkem října.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Pokud jedu podle naplánované trasy, tak to cíl hlásí na správné straně, ale pokud k cíli přijedu z jiné strany, tak to hlásí špatnou stranu. Dělá vám to taky?
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od policak »

Zkusil jsem ji, ale v Brně praktickyy nepoužitelná. Neumí navigovat na číslo orientační, jen na popisné. Například zkuste si najít Křenová 22. Nenajde. A tvar Křenová 297/22, který je nutné použít, asi nikdo znát nebude. Nebo to dělá jen mně?
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Ale najde, jen to jde zvláštně. Musíš napsat Brno a ulice Křenová a smazat Trnitá a pak dole zadat 22.
Screenshot_2017-11-27-21-45-43.png
Screenshot_2017-11-27-21-45-43.png (74.33 KiB) Zobrazeno 9641 x
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od policak »

Tak mi to nejde, smažu Křenová, ale jakmile dole doplním 22, zase se mi samo o řádek výš doplní Křenová a najde to jen 224/67
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od don_alex »

policak: Počkej, měl jsi smazat "Trnitá", ne "Křenová"
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od policak »

To byl překlep, samozřejmě jsem myslel Trnitá. Přikládám video, verze aplikace i map je poslední dostupná, znovu jsem to kontroloval.

Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Zkusil jsem to dnes ráno a nic mi to taky nenašlo. Bude chyba v aplikaci, protože v mapách to je. Zkusil jsem to vyhledat přes Dynavix, který používá také openstreetmap a tam to našlo hned. Zkusím napsat vývojáři.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od policak »

Bude to 100% chyba v aplikaci, dnes jsem to zkusil po restartu mobilu a prvním spuštění navigace a ukázalo mi to dva řádky, jako na tvém videu, ale při každém dalším pokusu už jen jeden, chybný. Něco tam je polámaný :)
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od unavix »

Jak je na tom v porovnání s Navigonem?
Bůh odpouští, JÁ NE!
Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“