Navigace/GPSMagic Earth Navigation

Vše co se týká navigace, map a využívání gps/galileo

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

Toto v pripade ME nejde - neznam vlastne zadnou jinou navi, ktera by to dovolovala, mimo OSMandu a Locusu, ale ty jsou primarne zamereny na turistiku a da se tam importovat treba i sken papirove mapy. Proste kazda offline navi si dela vlastni mapy z tech co znam - ME, Map factor, Maps.ME, Karta GPS, ruzny klony Be-on-Road etc. Duvod je i to, ze se uz nejedna o surovy OSM data, ale jsou zpracovany pro pouziti v dane app.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od dvzd »

Diky za info.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Nové mapy a přidána funkce Head Up Display.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od dvzd »

Mam novy mobil, daji se v nem pouzit offline mapy zkopirovane ze stareho mobilu? Abych je nemusel stahovat znova. Pokud jo, ktere slozky a soubory zkopirovat?
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od IJK »

Pokud někdo používáte Android Auto a už Vás štve omezení na Google Maps nebo Waze (dneska bych z jejích nesmyslných výpočtů chytil psotník), tady je návod, jak zobrazit přes Android Auto Magic Earth (případně i jinou navigaci).
U všech infotainmentů s podporou Android Auto lze rozchodit zrcadlení obrazovky celého Androidu na obrazovku, což umožňuje použití i zcela libovolné navigace.
Má to pouze dvě zásadní omezení:
1) na telefonu je potřeba root, protože povolení aplikací pro AA sahá do systému
2) Jsou podporovány verze Androidu 5 až 8 (což je ale drtivá většina).

Kromě Android Auto (lze stáhnout jen z Apkmirror, protože oficiálně není v ČR dostupný) budete potřebovat:
AAmirror https://github.com/slashmax/AAMirror/bl ... mirror.apk
a patch https://forum.xda-developers.com/attach ... 1544977053

Instalace Android Auto už nepotřebuje žádné šachy s polohou, jak je občas popisováno ve starších fórech. Dále je třeba nainstalovat dvě odkazované aplikace, a je třeba jednorázově spustit patch a povolit v něm AAmirror. Potom lze patch smazat. Patch i AAmirror potřebují při prvním spuštění povolit root. V AAmirror je rozumné nastavit force otočení obrazovky.
Poté lze vždy v aplikaci Android Auto přes poslední ovládací ikonu vpravo alternativně zvolit AAmirror, a po odemčení Android Auto máte na infotainmentu 100% zrcadlení obrazovky telefonu, včetně podpory dotyku a zvuku. Aby zvuk v MagicEarth fungoval korektně přes reproduktory auta, nutno deaktivovat obě volby, tj. Zvuk přes reproduktor telefonu i Hlasový výstup přes Bluetooth musí být neaktivní.
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

dvzd píše: pon 14. led 2019 16:56:38 Mam novy mobil, daji se v nem pouzit offline mapy zkopirovane ze stareho mobilu? Abych je nemusel stahovat znova. Pokud jo, ktere slozky a soubory zkopirovat?
Mapy jsou pod Android/data/com.generalmagic.magicearth/.... a o par urovni niz pak "Maps"

Pri prechodu z LOS14.1 na 15.1 sem to zkusil, ale nak pri prvni inicializaci ten adresar app procistila. Takze zkus nainstalovat, spustit, pripadne zmenit na kartu a vypnout a az pak zkopirovat.

V kazdym pripade ME ted preslo na mesicni model updatu (aspon to tvrdi, uvidime v realu), takze si na moc dlouho nepomuzes :)
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od dvzd »

Nejde to, zkopiroval jsem mapy a appka v novem mobilu je v tom adresari vubec nevidi, tvari se, ze tam zadne offline mapy nejsou. Asi budu muset nekam na wifi a stahnout je primo.
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

No jeste je primo v rootu interniho uloziste adresar MAGICEARTH, kde jsou nastaveni a podobne, takze proto to mapy nevidi, muzes to zkusit zkopirovat, v nejhorsim to cely pomazes a nainstalujes znovu.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od dvzd »

Nechci to kopirovat cele, je to jina verze androidu, muze to fungovat trochu jinak.
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

A taky zrovna vysel map update :)
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od dvzd »

Diky za info.
Palaxet
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 20. lis 2013 19:25:47
Typ mobilu / ROM: HTC

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Palaxet »

Ahoj, lze v ME nějak ověřit, zda jsou načteny aktuální dopravní informace a kdy byly aktualizovány? Zdá se mi, že ta dopravní hlášení nějak pokulhávají. V rádiu slyším hlášení o nehodě na dálnici a uzavřeném jednom pruhu, za hodinu a půl přijedu k místu, problém stále trvá, ale ME o tom nemá tušení. Jindy to hlásí kolony, kde nejsou. Je to škoda, protože je to jinak fajn navigace.
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

Bavil jsem se na toto tema s ME nekolikrat a po nakopnuti smerem http://dopravniinfo.cz/ dospeli k dohode o vyuzivani techto dat (DI poskytuje dopravni info pres API po podepsani nakych smluv).

Nejnovejsi info co mam (cca mesic zpet) je, ze pracuji na implementaci do aplikace.

Jakmile toto nastane, dam vedet, abysme spolecne vyzkouseli :)

PS - momentalne berou naky free data a kvalita jak uzavirek, tak traffic je jaka je
Palaxet
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 20. lis 2013 19:25:47
Typ mobilu / ROM: HTC

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Palaxet »

Díky za info. Kdyby doladili zdroje těch dopravních informací, bylo by to super. Už jsem s ME najezdil tisíce km různě po Evropě a za mě spokojenost. Ještě tato věc, hlas mám nastavený "text na hlas", ale max. hlasitost pokynů je dost nízká, je nějaká možnost jak hlasitost ještě zvýšit? Asi to je spíš problém androidu než navigace, protože hlasové pokyny Tereza i Jakub jsou hlasité dostatečně, ale ty mi nevyhovují.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Na tu hlasitost si stěžuje více lidí.
Zjistil jsem, že některé penziony jsou napsány se "z" a některé se "s", což má pochopitelně vliv na vyhledávání. Nešlo by to nějak udělat, aby to nabízelo obě varianty?
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

Palaxet píše: pon 04. úno 2019 18:11:35 Ještě tato věc, hlas mám nastavený "text na hlas", ale max. hlasitost pokynů je dost nízká ...
Osobne jsem mel problem v LOS 14.1 (7.1) po upgrade na LOS 15.1 (Android 8.1) je hlasitost bez problemu (ale nekdy blbne ding pro radar, kterej ne vzdy asi spravne vyhodnoti relativni hlasitost). V kazdym pripade toto je treba resit pres support@generalmagic.com a poslat jim logy.
Marek.P píše: pon 04. úno 2019 18:35:48 Zjistil jsem, že některé penziony jsou napsány se "z" a některé se "s", což má pochopitelně vliv na vyhledávání. Nešlo by to nějak udělat, aby to nabízelo obě varianty?
A jak bys to resil?

Stejne se chova web mapy.cz i web waze, ten podnik se tak proste jmenuje. OSM ma moznost alternate name, ale nemyslim, ze je toto spravny pouziti. Imo proste hledat jmeno toho penzionu, protoze v nemecku to bude stejne vzdy pension a tak dale ... pripadne dale pouzivat kategorie POI (kde penzion je typicky jak pod jidlem tak ubytkem).

Navic, i kdyz je vetsinou penzion typu https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs: ... uest_house napr https://www.openstreetmap.org/node/4397492155

tak zname v CR i hotely co maji to slovo v nazvu https://www.openstreetmap.org/node/1839042708 nehlede, ze je to pak treba jen placnuty na budovu bez dalsiho rozsireni - https://www.openstreetmap.org/way/50761142

PS - ted vidim, ze to resis na OSM listu, uvidis, co si mysli ostatni
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od IJK »

Vyšla aktualizace map.
romuald
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: úte 22. lis 2011 18:39:50
Typ mobilu / ROM: LG G2 16GB

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od romuald »

Zkoušel jsem, ale zadat číslo orientační ne vždy jde(alespoň nevím jak zadat když v mapě je ale ve vyhledávání ignoruje), a hlavně mi chybí něco jako je lišta v TOMTOM, průběh trasy s kolonami a radary na trase.

­    

Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Čísla orientační to neumí vyhledat, i když jsou v mapě. Nevím jak to má TomTom, ale když dáš najít trasu, tak vlevo dole je ikona a tam je interinář a i dopravní info.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

romuald píše: úte 02. dub 2019 17:23:05 a hlavně mi chybí něco jako je lišta v TOMTOM, průběh trasy s kolonami a radary na trase.  
Jak pise Marek, se da vyvolat i pres tuknuti na nasledujici zmenu trasy (tzn tu velkou sipku nekterym smerem uprostred nahore).

Mozna ale mluvis o necem jako ma Sygic ve stavove liste dole, tzn barevne podkresleny od zelene po cervenou segment cesty podle propustnosti. Toto ME neumi, zadaval sem jako feature request.

romuald píše: úte 02. dub 2019 17:23:05 Zkoušel jsem, ale zadat číslo orientační ne vždy jde(alespoň nevím jak zadat když v mapě je ale ve vyhledávání ignoruje)
Dle posledniho infa co mam, je novy vyhledavani blizko (ale tezko rict, jestli pristi vydani nebo nekolik verzi, v kazdym pripade, jak bude v bete, dam vedet).

As for the search results for addresses with n1/n2 format, these will be available in Magic Earth soon. We worked on an improved search functionality for the app and we are getting close to release it. Thank you for your patience while we are fine-tuning the last details.
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od IJK »

Z plánovaných změn (včetně těch diskutovaných před časem) bych považoval za prioritní:
- zlepšení dopravních informací napojením na ČR databázi
- nastavení placených silnic pro každou zemi individuálně
- v úsecích, kde v OSM není zadaná rychlost ukazovat default Country Speed dle kategorie (dálnice /město /mimo)
Vyhledávání dle čísel orientačních mne z toho pohledu trápí méně, a ostatní diskutované ještě míň.
Naposledy upravil(a) IJK dne pon 08. dub 2019 15:53:40, celkem upraveno 1 x.
vsa
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: sob 18. pro 2010 23:23:20
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z ----> Samsung Note 8 / NOKIA 8.1

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od vsa »

Hraji si s navigací druhý den a k tomu co píše IJK bych přidal nějakou korekci UI. Tlačítka na zadávání/ovládání bych zvětšil. To navigační okno mě naopak přijde zbytečně veliké (jak ukazuje po kolika metrech a kam budu odbočovat). Nejde permanentně zablokovat cesta, kterou prostě jezdit nechci. K těm uzavírkám, měla by si ta data navigace "pamatovat" 24 hodin -- pokud ta data načte a dále pojedu off-line, měla by s nima pracovat i po restartu mobilu. To žádná navigace neumí, přitom mě to přijde, že by to bylo užitečné. /Chybí rychlá volba navigace domů a do práce. Je to až v podmenu --- kecám, už jsem to našel, stačí kliknout na tu zahlou šipku (naviguj) a ne do pole vyhledávání./

Používám koupený Sygic, který už 3/4 roku routuje použitelně, bez těch šíleností sjet z dálnice a pak se na stejný nájezd zase vrátit. Takže pokud srovnám tyto navigace: Vyhledávání má Sygic znatelně rychlejší i úspěšnější. UI je celkově rychlejší, však také zpracovává podstatně zjednodušenou mapu. Jména vesnic a měst jsou krásně na mapě viditelná, u ME se zobrazí až když přestanu s mapou hýbat a i tak tam je prodleva. Ceny benzínu jsem ocenil na dovolené v cizině (u nás lze použít Pumpdroid, ale v jiných státech ne). Dashcam. Možnost upozornit ostatní na překážku/číhající radar, i když to moc nefunguje/lidi to nepoužívají. Zobrazování odpočívadel, benzinek, která jsou na cestě (nebo cokoliv jiného z POI) a tedy blesková navigace k nim.

Jdu se pokusit naimportovat do ME vlastní POI, ale obávám se, že na dobu s Aponii (BOR) budu nadále v tomto jen teskně vzpomínat.
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

vsa píše: čtv 04. dub 2019 18:42:48 Jdu se pokusit naimportovat do ME vlastní POI, ale obávám se, že na dobu s Aponii (BOR) budu nadále v tomto jen teskně vzpomínat.
Co to je za POI a jsou na http://openstreetmap.org/? ME pouziva data z OSM, pokud tam nejsou a mas zajem je pridat a nevis jak na to, tak bych te navedl na https://openstreetmap.cz/talkcz/201904 timto zlepsis data pro vsechny, kdo stavi na OSM (nejen ME).
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od IJK »

Problémy s rychlostí ani jedné navigace jsem nikdy neměl, a to mám už docela historický foun Xperia Z1 Compact. Nejnáročnější bylo asi iGo, když tam toho člověk víc zapnul (zejména trafik). Ale pokud platí to uvedené v podpisu, tak má autor ještě starší, kdysi dobrý ale dnes taky šrot (Desire), tj. mohlo by to být tím.
Sám jsem před časem psal, že routování Sygic trochu zlepšil, ale pořád má těžké problémy při odchýlení od původně plánované trasy, ty přepočty stále stojí za <%censored%>. Nicméně zrovna včera se aktualizoval, včetně map, tak zas někdy vyzkouším, jestli došlo k nějaké změně k lepšímu.
Co se týče ovládání, s velikostí jsem neměl problém ani na mojí kompaktní Xperii se 4,2 inch displejem (což už je dnes rarita). Naopak, když si po výměně auta promítám navigaci přes Android Auto na velký displej infotainmentu, je úplně všechno strašně velké :-). Nejůř je na tom asi Waze s Google Maps, kde info okno s dobou, odbočením apod. zabírá skoro čtvrtinu obrazovky a ještě ani není třeba v rohu.
Naposledy upravil(a) IJK dne pon 08. dub 2019 15:52:06, celkem upraveno 1 x.
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

IJK píše: čtv 04. dub 2019 12:42:26 - zlepšení dopravních informací napojením na ČR databázi
Toto je posledni reakce co mam zhruba tri tydny stara:
Our tech team needs to process the traffic data from Dopravniinfo.cz before implementing this in Magic Earth. At the moment I cannot give you a precise date when this data will be available in the app, but we will keep you posted on this matter.
Zbyvajici dve zjistuju.

K diskuzi o vzhledu - mne osobne velikost prvku a celkove zobrazovani informaci v ME zcela vyhovuje a prijde mi jako velice prehledna. Neco na styl nejblizsi parkoviste/odpocivadlo na dalnici co ma Sygic, sem taky kdysi reportoval a bral bych.
vsa
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: sob 18. pro 2010 23:23:20
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z ----> Samsung Note 8 / NOKIA 8.1

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od vsa »

- Desire Z s Androidem 2.3 už dávno nemám, testuji to na Samsung S7, Note 8 a Nokia 8.1
- pomalé reakce ME nemá, ale dost mě vadí to zpožděné zobrazení názvů měst (v režimu prohlížení mapy, ne při vlastní navigaci). Ona ta mapa není úplně kontrastní a bez názvů, než se tam zorientuji...
- upozornění na železniční přejezdy by nebylo špatné, však určitě by to bylo volitelně vypnutelné.
- vlastní POI. Něco mám seznam zákazníků, jiné jsem používal stažené z www.poi.cz Např. "nebezpečná místa" a "radary všechny". Na ně pak
Aponia (BOR) uměla v předstihu zvukově upozornit. Což většina navigací neumí. (Nejlépe to měl TomTom na Windows Mobile 6.1, tam stačilo nakopírovat do adresáře soubor *.ov2 a aktualizace byla jen jeho přepsáním. Žádné importování a předem mazaní, protože POI např. zákazníci se nejen přidávají, ale někteří i ruší.)
(- do OSM občas nějakou drobností přispívám, možná by se do nich mohla naimportovat data z http://boudy.info/ a http://www.estudanky.eu/vyber )

Tak se těším, až naimplementují to dopravniinfo.cz a pak zbude náročnější krok, donutit ouředníky, aby když vydají povolení k uzavření silnice, zanesli to vždy i tam.
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

IJK píše: čtv 04. dub 2019 12:42:26 - nastavení placených silnic pro každou zemi individuálně
- v úsecích, kde v OSM není zadaná rychlost ukazovat default Country Speed dle kategorie (dálnice /město /mimo)
Dostal jsem neutralni odpoved, momentalne to neni prio, ale neni to ani smeteny ze stolu.
Ve vyhledavani adres mi to Roznov opravdu nenajde, ale v basic vyhledavani to najde (mozna z duvodu, ze v tom adresnim, je 1.maje vickrat). Rumiste taky nelezeno. Jeste dodam, ze dam nejdriv Roznov, necham vybrat, zrusim, a dam 1. maje 2634 ...
Tento starsi problem, vcetne nakych co jsem reportoval napr v Rakousku resi nejnovejsi beta (tzn uz ulice neni v seznamu nekolikrat kvuli jine ctvrti). Bohuzel nase oblibena Provaznikova 64 a podobne doresena neni, tak uvidime, reportuji zpet.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

A jak to vypadá s podporou pro BT majáky? V Jihlavě a Brně už tunely jsou osazeny.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

BT majaky jsme dostal podobnou odpoved, je to neco co je na seznamu, ale nic v kratkodobym horizontu. Nevim jestli po tomto nebo pristim vikendu vyjde nova verze vcetne map, uvidite, budou tam veci co nejsou jen "automobil", ale vice jinym smerem, tak tezko rict, co je ted pro ME priorita. Ohledem ceskych adres, jsem jim to snad konecne vysvetlil, ze je u nas treba hledat i v addr:streetnumber (v kazdym pripade vypada, ze aspon ten nesmysl s opakovanyma ulicema podle ctvrti zmizel a dnes mi to online hleda uz dobre, offline zatim ne).
vsa
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: sob 18. pro 2010 23:23:20
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z ----> Samsung Note 8 / NOKIA 8.1

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od vsa »

Test několika navigací z hlediska šmírování. Rumunsko-Holandský ME je od konce roku OK.
https://mobilsicher.de/hintergrund/seri ... s-im-check

-------------------------------------------
Dopravní info, testík:
V obci Vysoké Mýto ze směru od Holic je odkloněna doprava ještě před železničním přejezdem. Je tam značka jednosměrná ulice, jelikož co jede z Mýta (od Svitav) normálně Mýtem projíždí. Vozidla jsou odkláněna vpravo do Průmyslové ulice.

Waze/Google Maps - mají sice správně zakreslený úsek silnice, který se opravuje, ale ten je až asi po 700m směrem do Mýta. O značce jednosměrka u přejezdu neví a tedy chce dělat úhybný manévr až za přejezdem. (Google Mapám byla ve středu zobrazená uzavírka lhostejná, druhý den už reagovala shodně s Waze)

TomTom/Sygic - ani po třech dnech, co to sleduju netuší, že je v Mýtě nějaké dopravní omezení.

HERE - nejen, že o omezení v Mýtě nic netuší, ale narozdíl od předchozích navigací ani neví, že je momentálně jednosměrný obchvat Holic (od Mýta do Hradce Králové se musí skrz Holice)

ME - v Mýtě i na holickém obchvatu indikuje práci na slinici ikonkou na mapě, ale nijak na to nereaguje a žene mě do uzávírky. V Mýtě zobrazuje ikonu práce na silnici, u Holic uzavřenou silnici.
-----------------------------------------

Nečekejme zázraky. Sledoval jsem Sygic a za rok a půl se jim zdařilo lehce opravit routování. Žádné nové funkce či změny dle požadavků uživatelů (možná připravují další klon, trošku vylepšený a nutný znovu koupit?).

Předpokládám, že na ME dělá menší skupinka vývojářů a navíc zcela zdarma. Když přibude něco nového každých 6 měsíců, budeme rádi.
Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“