Navigace/GPSSygic Aura -> Sygic GPS Navigation

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura -> Sygic GPS Navigation

Příspěvek od radegast » sob 08. črc 2017 12:54:32

IJK píše:
pát 07. črc 2017 8:42:33
- Za těch několik let, co Sygic mám koupený už se asi potřetí totálně změnil vzhled a ovládání, a nemám pocit že k lepšímu, pouze je zase všechno jinak a člověk tápe.
Vzhled aplikace nemění jen Sygic. Pamatuje někdo ještě Android Market? A to je jen příklad.

IJK píše:
- Základní chyby léta neřešené, zejména naprosto tragické přepočty při odchýlení od trasy. Místo aby aplikace jednoduše dopočetla novou trasu, vymýšlí naprosté hovadiny (otáčení se do protisměru, desivé zajížďky a vracení) jen proto, aby se vrátila na původní trasu.
Navigace se snaží vrátit na původní trasu do té doby co každá nová cesta je méně výhodná (dle nastavených parametrů výpočtu trasy) než ta původní i se zajížďkou.

IJK píše:
- V aktualizovaných mapách chybí některé adresy, které ve starší verzi byly - např. zmizelo číslo mého domu :-O
Těžko říct. Sygic mapy netvoří, rsp., data do nich kupuje. Zase číslo mého domu přibylo.

IJK píše:
- Původní Sygic, v době, kdy jsem ho kupoval, uměl zakázat dálnice jen v konkrétním státě, to byla naprosto bezvadná funkce, pokud máte jen některou dálniční známku, určitě výhoda proti jiným navigacím. Aktuální to buď neumí, nebo je to natolik schované, že to nedokážu najít.
Ale umí! A schované to vůbec není. Otázka zní, jestli si to chtěl vůbec najít.
Při vypočtené trase ikona "i" vpravo dole - "Infromace o trase" -> Možnosti trasy -> a zde si zakazuješ a povoluješ Dálnice, Zpoplatněné silnice, Trajekty atd, atd, dle libosti.

Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

dufko
Droid
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » sob 08. črc 2017 13:19:09

Neumí.
Zatržítka síce ovládať idú, ale trasa sa nemení vôbec - nefunguje to v rámci trasy v jednom štáte, ani pri trase do Chorvátska cez 3 štáty.

Pri trase po Slovensku som chcel cestou späť ísť mimo platenej diaľnice... Trasu mi to dávalo stále po diaľnici, či som zatržítko vypol/zapol bolo jedno trasa išla stále po diaľnici. Pomohlo až zrušenie trasy a nastavenie v hlavnom menu aplikácie. Potom to vytvorilo správnu trasu.

Detto trasa do Chorvátska, cez Rakúsko a Slovinsko na istriu. S poplatkami trasa v pohode. Na skúšku som dal v Slovinsku vybrať že mimo platenej diaľnice. Vytvorilo mi to novú trasu, kde sa to vyhlo Slovinsku a ťahalo cez Taliansko. Ok toto nechcem, znovu povolím spoplatnené diaľnice v Slovinsku a trasa ostáva trvalo nemenná cez Taliansko. Pomôže komplet zrušenie trasy a urobiť ju nanovo.

Nemám čas ani chuť riešiť bugy sygicu, skúsil som trasu nahodiť iba zo "študijných" dôvodov. Na cestu do Chorvátska využijem samozrejme Waze.

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » sob 08. črc 2017 13:30:20

dufko píše:
sob 08. črc 2017 13:19:09
Neumí.
Zatržítka síce ovládať idú, ale trasa sa nemení vôbec - nefunguje to v rámci trasy v jednom štáte, ani pri trase do Chorvátska cez 3 štáty.
Hm, mně to teda funguje.
Sygic sice při výpočtu nahlásí, že "K dosažení cíle musejí na trase zůstat některé dálnice", ale ty které minout mohl, minul a trase se změnila.
Zkoušeno z Třince k moři v Polsku (Koszalin). Dálnici v ČR se lze vyhnout úplně, v Polsku nějaký úsek musel zůstat, ale většina trasy se změnila. Jelikož ten úsek není zpoplatněný, tak pro účel pro který se většinou dálnicím vyhýbá je splněn.
Nexus 5X

IJK
Stálý androiďák
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5

Příspěvek od IJK » pon 24. črc 2017 10:44:26

radegast píše:
sob 08. črc 2017 12:54:32
Vzhled aplikace nemění jen Sygic. Pamatuje někdo ještě Android Market? A to je jen příklad.
To je sice pravda, ale hodně blbá výmluva. U navigace je zásadní, aby ovládání bylo co nejjednodušší a základní úkony mohl člověk udělat prakticky automaticky. Je to o bezpečnosti.
Třeba Navigon zachovává po celou dobu základní schéma stejné a je to jedině dobře.
radegast píše:
sob 08. črc 2017 12:54:32
Navigace se snaží vrátit na původní trasu do té doby co každá nová cesta je méně výhodná (dle nastavených parametrů výpočtu trasy) než ta původní i se zajížďkou.
Takový byl asi záměr, ale to by jim jednak ty výpočty musely fungovat (což je tak 50:50), dále být dostatečně rychlé. Realita je fakt strašná, okamžik, kdy Sygic (u delší trasy) přijme změnu je mnohem později, nežli by odpovídalo danému kritériu. To lze vidět, jak v okamžiku, kdy konečně přijme za své novou trasu, zkrátí čas dojezdu skokem třeba o 10 minut. Podle toho ten okamžik zlomu musel přijít buď už 5 minut zpátky, nebo (což je realita) to neporovnával s optimální trasou z daného místa, ale s takovou, co se nejvíc podobá jeho původní.
Ve zcela stejné situaci reagují navigace odlišně - iGo většinou rovnou přijme novou trasu, Navigon dělá víceméně to, co ty tvrdíš, že by měl dělat Sygic, tj. navrhuje návrat, pokud je to výhodnější. Velmi dobře to řešil původní BOR (než ho Sygic koupil) - návrat navrhoval pouze tehdy, pokud to bylo výrazně výhodné, jinak se hned přepnul. Nový BOR respektive Aponia už neznám, měl jsem licenci nepřevoditelnou na nový telefon.

IJK píše:
- Původní Sygic, v době, kdy jsem ho kupoval, uměl zakázat dálnice jen v konkrétním státě, to byla naprosto bezvadná funkce, pokud máte jen některou dálniční známku, určitě výhoda proti jiným navigacím. Aktuální to buď neumí, nebo je to natolik schované, že to nedokážu najít.
Ale umí! A schované to vůbec není. Otázka zní, jestli si to chtěl vůbec najít.
Při vypočtené trase ikona "i" vpravo dole - "Infromace o trase" -> Možnosti trasy -> a zde si zakazuješ a povoluješ Dálnice, Zpoplatněné silnice, Trajekty atd, atd, dle libosti.
[/quote]
Díky, tak to jsem opravdu nenašel, ale je to tam. Někdy vyzkouším v praxi, to je opravdu výhoda.

entes
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6

Příspěvek od entes » pon 24. črc 2017 19:49:14

Ahoj. Uvazuji ze koupim traffic europe ale nevim zda to ma cenu. Po meste obvykle pouzivam waze, na delsi vzdalenosti sygic. Rikal jsem si ze pokud by byl traffic srovnatelny tak bych pouzival jen sygic. Jak si ten traffic stoji oproti waze, je to o moc horsi, o trochu nebo snad lepsi? Diky

Docent
Androiďák!
Reputace: -23
Typ mobilu / ROM: bosch

Příspěvek od Docent » pon 24. črc 2017 21:58:37

Tak jsem si dnes toto veledílo stáhnul pro otestování a hned mne suverénně poslalo na most přes R7 u Buštěhradu, který je už cca 3 měsíce zbouraný a ještě dobrých 5 měsíců bude... Takže děkuji, zůstávám u WAZE, za tohle peníze opravdu nedám.

Jumbo78
Terminátor
Reputace: 277
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » úte 25. črc 2017 5:09:09

Tam tě pošle každá navigace, která nemá aktualizace map na denní bázi - což nemá žádná, kromě WAZE...
Tím SYGIC neobhajuji.
Nicméně, hodněkrát mi v minulosti pomohl a ta investice se už dávno vyplatila.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

ocadlyo
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A5 2017

Příspěvek od ocadlyo » úte 25. črc 2017 7:04:32

Z počátku ten traffic byl tragický, ale teď se to už dá použít. Dokonce často hlásí nehodu dříve než Waze (tam někdo musí kolem nehody projet a nahlasit ji). Používám obě, ale spíše Sygic.
Magic Earth Navigation

Limakos
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: S7 edge

Příspěvek od Limakos » stř 26. črc 2017 8:08:00

Jel jsem trasu i když ji znám do Bešeňove a tam jsem zapnul google mapy bez trafficu - navigace táhá do zákazu vjezdu přes uzavřenou silnici (Strečno silnice 18), jako by se nic nedělo a byl tam vjezd povolený. Absolutní propadák. Zpět jsem jel podle Sygicu - mám aplikaci zakoupenou již delší dobu. Traffic je velmi rychlý a automatický nabízí objízdné trasy během jízdy. Dostali jsme se do kolony, která nebyla hlášena - kolonu jsem nahlásil. Během chvíle se projevila v mapě. Objízdná trasa byla za 750 m tak jsme se zdrželi ani ne 15 mi. Někdy se stane, že to chvílí trvá než se projeví kolona. Cca 2 roky zpět fungoval traffic pří jízdě z Chorvatsa na výbornou a vyhnuli jsme se kolonám. Waze jsem zkoušel a nějak mi nesedí tak celkově. Traffic taky dobrý. Ve spojení google mapy + waze trafic. Google úplně stejnou trasu do Slovenska opět ukazoval uzavřenou trasu jako průjezdnou (Strečno silnice18 ). Samostatný waze bez chyb.

To Docent: zase Sygic není zase tak drahý na dokoupení celoživ. licencce na traffic. Offline navigace tě budou tahat do každého zákazu. :palec:

To micronimus: přehřívání nemusí způsobovat pouze navigace, ale taky to může dělat telefon. Někdy se stalo, že apka spadla. Ale během trasy se to stane málo nebo téměř vůbec. Taky to může být tím, že používáte custom rom a vinu házíte na sygic. Je třeba se občas zamyslet. :facepalm:
Diskuzní fórum http://www.polskykotel.cz Mate problém s kotlem a nevíte si rady? Navštivte fórum České a Polské kotle, řídicí jednotky, paliva, alt. zdroje apod. Těšíme se na vás.
S7 edge Nougat 7 + Gear S + Sony SBH20

bandit707
Droid
Reputace: 39
Typ mobilu / ROM: SGN4
Mobil 2 / ROM: SGS7
Tablet: SGN 10.1 (2014)

Příspěvek od bandit707 » stř 26. črc 2017 12:11:12

BA - Maďarsko - Srbsko - Bulharsko - Sunny Beach
Dva mobily
Waze vs Sygic. - ta ista trasa bola ponukana obomi...
Sygic uzitocny v Srbsku kvoli datam a celkovo na trase, ked lahol waze.
Waze padlo kazdych cca 400 km, netusim preco.
Zas v Bulharsku ma Waze vyviedlo z dialnice na obchadzku, ze usetrim 40 min. Sli sme cca 28 km cez dediny casto s obmedzenim na 20,30 km/h. Pri pripajani naspet som videl prečo - buracka co zasiahla obe strany dialnice a nekonecne kolony. Takze tu som skutocne ušetril. Ma napadlo teraz, ze asi som sa nepripojil na druhy mobil na data, a asi nesiel Sygic traffic, ktovie ci by zistil tu nehodu aj Sygic.

Len na konci cesty pred Nezebarom waze zvolilo akusi skratku do Nesebaru, cez tankodrom a otrasne horske cesty v dlzke cca 50km. Tu som asi mal istt podla Sygicu. Uvidim cestou späť.

Takze vyber si... Kvoli datam v Srbsku Sygic.
all no root --> Samsung Galaxy Note 4 6.0.1, Samsung Galaxy S7 7.0, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini

Limakos
Stálý androiďák

Příspěvek od Limakos » stř 26. črc 2017 14:05:22

Nevím jak data v Srbsku, ale vím že T-mobile v CZ ma datový balíček např když mám 12 Gb v CZ tak mi platí v rámci celé eu.
Diskuzní fórum http://www.polskykotel.cz Mate problém s kotlem a nevíte si rady? Navštivte fórum České a Polské kotle, řídicí jednotky, paliva, alt. zdroje apod. Těšíme se na vás.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » stř 26. črc 2017 14:43:14

Áno to vieme všetci. Na rozdiel od teba však vieme, že dátový balíček pre eú v Srbsku neplatí, keďže v eú nie je :)

bandit707
Droid
Reputace: 39
Typ mobilu / ROM: SGN4
Mobil 2 / ROM: SGS7
Tablet: SGN 10.1 (2014)

Příspěvek od bandit707 » stř 26. črc 2017 15:19:09

Trochu mimo témy len k tomu dodám, ze kedze Srbsko nie je v Eu, tak 1 MB dat stoji (ne) uveritelnych 9.90 Eur.
Tak pozor na to.
Tak za mna stale overena dvojkombinacia Waze + Sygic.
all no root --> Samsung Galaxy Note 4 6.0.1, Samsung Galaxy S7 7.0, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini

Limakos
Stálý androiďák

Příspěvek od Limakos » čtv 27. črc 2017 7:08:29

No to vím, že Srbsko není v EU právě proto jsem psal, že nevím jak to je s dat balíčky. Třeba Černá Hora je zóna 2 a volání je tam docela drahé.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » čtv 27. črc 2017 7:34:58

Dáta sme ti vysvetlili.
Aj Srbsko je v zóne 2. Volanie drahé, dáta ešte viac.

ab021
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei u8650

Příspěvek od ab021 » čtv 27. črc 2017 12:55:41

Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť, kde nájdem prehľad verzií Sygicu? Potrebujem vedieť, ktoré verzie sú beta a ktoré full. Ďakujem

Limakos
Stálý androiďák

Příspěvek od Limakos » čtv 27. črc 2017 13:45:26

Stahují pouze přes obchod. Tak netuším.

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » čtv 27. črc 2017 13:58:02

@ab021:
Nevím k čemu to potřebuješ vědět.
Poslední full je normálně v GP a po přihlášení se do beta programu tam pak najdeš poslední betu.
Nexus 5X

Kares
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z1 compact

Příspěvek od Kares » čtv 27. črc 2017 22:42:02

ab021 píše:
čtv 27. črc 2017 12:55:41
Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť, kde nájdem prehľad verzií Sygicu? Potrebujem vedieť, ktoré verzie sú beta a ktoré full. Ďakujem
Toto? SMAZÁNO!

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » pát 28. črc 2017 6:39:10

Na G+ panuje všeobecný názor, že beta verze mají instalovat a používat jen registrovaní v beta programu.
Čili kdo je tester ví co je beta, kdo není, ví která je full.
Proto odkaz na apkmirror, byť je běžně znám, považuji za warez a mažu.
Nexus 5X

fan-ny
Androiďák!
Reputace: 21
Typ mobilu / ROM: TP-25

Příspěvek od fan-ny » pát 28. črc 2017 7:49:32

Tak v tomto se nazorove rozchazime.
Proc chce ab021 znat verze ktere sygic vypustil nam muze byt jedno. Jestli nekdo tyto verze vi proc mu to nesdelit... Zvlaste jedna-i se o ofic. verze.
G+ nazor??? co je nam po nem? dotycny se pta na verze .
Dovoluji si tedy nesouhlasit . A jsou li apk ofic tak dle pravidla to tak nevidim.

a zde tedy bez odkazu jen soupis...

GPS navigace a mapy Sygic 17.2.1 beta Sygic.
30. června 2017

GPS navigace a mapy Sygic 17.1.16 Sygic.
16. června 2017

GPS navigace a mapy Sygic 16.4.14 Sygic.
30. března 2017

GPS navigace a mapy Sygic 16.3.14 Sygic.
29. října 2016

GPS navigace a mapy Sygic 16.2.15 Sygic.
24. srpna 2016
:help: - :potreseni: - :thumbup: - Tak ho pouzij... - :palec:

bedo
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Nokia X
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi4C
Tablet: Op3n Dott 7,9"

Příspěvek od bedo » pát 28. črc 2017 8:07:42

apkmirror.com a warez? To už je trošku moc, nie?

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » sob 29. črc 2017 20:41:03

@fan-ny:
Soupis dobře, ale odkaz ne.

@bedo:
Je tam ke stažení neveřejná verze aplikace. Že je neveřejná má asi nějaký důvod, nemyslíš?
Do beta testování se může přihlásit každý, ale pak ví, že je tester a to má svá pravidla.
Nexus 5X

bedo
Nové Androidě

Příspěvek od bedo » ned 30. črc 2017 12:12:27

Warez pre mňa znamená nelegálne modifikovaná aplikácia - také sa na apkmirror.com pokiaľ viem nevyskytujú, všetko sú originálne podpísané .apk. V tom práve vidím výhodu Apkmirror na rozdiel od mnohých iných serverov, kde je to často pomiešané. Ani si nemyslím, že by zverejnenie beta verzií malo nejako Sygicu vadiť, na rozdiel od warezu.

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » ned 30. črc 2017 14:09:47

Takhle si betu stáhne kdejaký trouba, který často ani neví, že to beta je.
Jak už z označení vyplývá, aplikace může mít chyby, ale trouba neví, že používá betu a tak si o aplikaci udělá špatný dojem.
Zkrátka, nevidím důvod stahovat aplikace z apkmirror, když jdou stáhnout z GP. Samozřejmě ty, které stáhnout jdou.
Jasně, jsou případy, kdy to nejde, nepodporované zařízení, nepodporovaná země apod. Ale i zde pak případné chyby vrhají špatné světlo na aplikaci, ale důvod je právě v tom, že je používaná na zařízení na kterém její autor 100%-tní funkčnost nezaručuje, třeba.
Ale to už je mimo téma.
Nexus 5X

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » ned 30. črc 2017 15:48:06

bedo píše:Ani si nemyslím, že by zverejnenie beta verzií malo nejako Sygicu vadiť
A možno toto im môže vadiť viac ako warez paradoxne.

Pepo má sygic kúpený, stiahne si ako neznalý beta verziu s chybami - bude nespokojný prskať na fóre aký je to šmejd a robiť tak zlé meno navigácii = odradí niekoho od kúpy

Pavel má warez verziu, s navigáciou je spokojný, rozhodne sa ju napokon kúpiť - aj také sa deje

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » ned 30. črc 2017 17:12:50

Fakt je takový, že na G+ se řešil jeden uživatel G+, který má shodou okolností stejný nick zde i na apkmirror (že by náhoda?) a upnul tam beta verzi Sygicu.
Závěr byl takový, že dobře to není.

Důvod v podstatě popsal dufko předemnou.
Nexus 5X

bedo
Nové Androidě

Příspěvek od bedo » ned 30. črc 2017 18:24:29

ok, skôr mi vadilo ti spojenie apkmirror a warez. Inak ale u Sygicu rozdiel medzi betou a stabilnou verziou príliš nevidím... :|

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » ned 30. črc 2017 18:58:44

Jak kdy. Poslední bety jsou v pohodě i když i v těch se pár much vždy najde, které opraví v další a jiné zas přibudou, ale vždy to jsou nepodstatné fce a navigace jako taková jede a je stabilní (osobně teď vyzkoušeno cca 10 hod. nepřetržitého provozu).
Ale byly bety, které nešly ani spustit, padaly, měly rozbité vyhledávání, apod.

OK, to spojení jsem asi přehnal, nicméně minimálně beta verze jakékoliv aplikace do veřejného depozitu tohoto typu nepatří!
Nexus 5X

fan-ny
Androiďák!
Reputace: 21
Typ mobilu / ROM: TP-25

Příspěvek od fan-ny » ned 30. črc 2017 19:35:37

OK - nakonec jste to vsicni dohromady spravne definovali a vymezili ty spravne meze.
I tak jsem optimist a verim, ze kdo jde na apkmirror chape slovo beta...
:help: - :potreseni: - :thumbup: - Tak ho pouzij... - :palec:

Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“