Navigace/GPSSygic Aura -> Sygic GPS Navigation

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

mahdi1234
Stálý androiďák
Reputace: 0

Re: Sygic Aura -> Sygic GPS Navigation

Příspěvek od mahdi1234 » pát 24. srp 2018 14:22:32

Nevim, jestli jsem mu to nekdy povoloval a pak zrusil, nicmene v "App permissions" mam jen "Location" a ostatni vypnuty, tak to zkus povolit pri startu a pak zrusit v nastaveni systemu.

bedo
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Nokia X
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi4C
Tablet: Op3n Dott 7,9"

Re: Re: Sygic Aura -> Sygic GPS Navigation

Příspěvek od bedo » ned 26. srp 2018 12:34:00

dufko píše:Načo potrebuje Sygic nahrávať zvuk mikrofónu? Hlasové zadávanie používať neplánujem...
povedal by som, že si si odpovedal sám, ale môže to byť aj kvôli tým videám, čo vie točiť...

vormen
Androiďák!
Reputace: 10

Příspěvek od vormen » ned 26. srp 2018 13:19:49

Sygic mám koupený už několik roků, ale vpodstatě ho nepoužívám. Teď jsem jel ale na Slovensko a na dálnici jsem ho zapl, protože se mi líbí zobrazení odpočívadel na trase. Během cesty se jako jediná navigace občas restartuje. Vrchol všeho ale nastal na trase Spišská Nová Ves - Poráč, kdy mě navigace zatáhla nesmyslně do pasti v Rudňanech. Zážitek jako z hororu, to bych nikomu nepřál zažít. Pořád jsem nechápal, co se stalo a jestli jsem třeba navigaci špatně nepochopil, ale po nastavení trasy a spuštění simulace jsem se fakt nestačil divit. Jako jediná ze 4 mnou používaných navigací vám umožní adrenalinový zážitek na který rozhodně do konce života nezapomenete. Takže Sygic mažu a už nikdy více.

bedo
Nové Androidě

Příspěvek od bedo » ned 26. srp 2018 13:27:17

njn, Rudňany sú docela drsné - ale netreba sa báť, tamojší obyvatelia by ani muche neublížili... :)

vormen
Androiďák!

Příspěvek od vormen » ned 26. srp 2018 13:50:37

Sygic říká odbočte doleva, ok, cesta široká jak chodník. Po chvilce odbočte doprava, ale tam byla jen nějaká tráva, sotva polní cesta.... Vycouvat nejde a zastavit nebo zpomalit v téhle lokalitě nedoporučuju. Zopakoval jsem stejnou trasu s ostatníma navigacema a vpohodě. Takže to beru jako blbou srandu od slovenských tvůrců.

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 58
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ / G975FXXS7CTF3

Příspěvek od -Pavel- » ned 26. srp 2018 14:36:22

A kdyby tam byl rybník jedeš do vody.
Samsung Galaxy S10+ Prism Black - XEZ (G975FXXS7CTF3) Srpen - Spigen Case Liquid Air Matte Black

IJK
Stálý androiďák
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5

Příspěvek od IJK » pon 27. srp 2018 11:31:18

Tak význam placených dopravních informací mi nějak uchází... Při nedávném pobytu ve VČ kraji, kde je aktuálně spousta uzavírek jsem zas jednou použil Sygic, právě kvůli tomu, že by v traffic info o uzavírkách měl vědět. Chyba lávky, do České Čermné mne navigoval přes Nový Hrádek a Borovou, kde je přes dva měsíce (!) hlavní tah uzavřen v úseku cca 4 km kvůli kompletní rekonstrukci vozovky. Naštěstí v Novém Hrádku je velká cedule avizující budoucí zákaz vjezdu, takže jsem si ve výsledku zajel jen asi 32 km /40 minut :-(. Nevím, kdo a jakými údaji dopravní informace krmí, ale o dlouhodobé uzavírce poměrně velkého úseku by to mohlo vědět. Vzhledem k tomu, že je to v horách, je to jedna z důležitých spojnic. Nejbližší objížďka je přes Nové Město a Náchod, tj. docela z ruky.
Zpětně jsem ověřoval, že o uzavírce neví ani MagicEarth, ale tam jdou dopravní informace zdarma, tj. beru je víc 'bez záruky'. Nicméně mne to nepotěšilo.

vormen
Androiďák!

Příspěvek od vormen » pon 27. srp 2018 14:05:35

Sygic prostě nebrat, pouze jako offline nouzovka. Jinak google mapy+waze, to je jistota.

IJK
Stálý androiďák

Příspěvek od IJK » pon 27. srp 2018 14:26:26

Waze je na můj vkus hrozně ukecaný a datově žravý, lidi tam hlásí každou pitomost. Preferuji primárně offline navigaci s minimem pouze zásadních dopravních informací, tj. zásadní zácpy, havárie, uzavírky. MagicEarth se tomu blíží, na známé zácpy a uzavírky reaguje perfektně přepočtem s nabídkami alternativ, ale řada uzavírek tam chybí, to je pak hodně limitující.

dufko
Droid
Reputace: 56
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » pon 27. srp 2018 14:48:37

Dátovo žravý znamená koľko? To máš paušál s 10mb na mesiac že riešiš dáta? :) Zvuk sa dá vypnúť :)

vormen
Androiďák!

Příspěvek od vormen » pon 27. srp 2018 15:03:21

v dnešní době a na našich silnicích je offline navigace takřka k ničemu ale

IJK
Stálý androiďák

Příspěvek od IJK » pon 27. srp 2018 21:00:17

- Bohužel, datová politika českého mobilního oligopolu je na pár facek, takže šetření dat je vynucená zoufalost. Data neužíváš jen na navigaci.
- Já nepožaduji 100% offline, můj ideál by byl používat data pouze na klíčové dopravní info (uzavírky, havárie, velmi hustý provoz). Vše ostatní lze řešit offline -vyhledávání, mapové podklady, plánování tras (se zohledněním načtených dopravních informací) .
Tomuhle se MagicEarth (včetně aktualizací map max každé 2 měsíce) velmi blíží, pouze dopravní informace jsou neúplné - už jsem se vícekrát setkal s tím, že to neznalo nějakou dlouhodobou uzavírku. Okamžité uzavírky po havárii nebo velké kolony se ktarými jsem se setkal to zatím vždy hlásilo spolehlivě včetně návrhů objízdných tras, ale dlouhodobé uzavírky jen občas :-(. Pro Sygic zjevně platí víceméně totéž, rozdíl je, že dopravní info má placené a přepočty tras horší. Google mapy nebo Waze používají i online vyhledávání a plánování, to žere data navíc a občas (při mizerném signálu) i zdržuje. Mapy se tam dají offline načíst taky, ale občas se chtěj aktualizovat automaticky a to je taky díra na data.

mahdi1234
Stálý androiďák

Příspěvek od mahdi1234 » pon 27. srp 2018 21:48:44

Ja mam treba datovou simku jen a pouze pro dopravni data, jak pise IJK OSM-based navigace jako Magic Earth jinak vse ostatni splnuje. Bohuzel pokud neni uzavirka na dopravniinfo.cz (a jakoze treba u nas ve meste proste cast chybi), tak pak to je tezky a funguje jen neco na styl Waze.

Nicmene osobne radeji prispeji zmenama map do OSM, kde to pak muze vyuzit kdokoliv, nez do uzavrenyho projektu typu Waze. Omlouvam se za offtopic ve foru o Sygicu.

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » pon 27. srp 2018 21:57:18

Ve Waze to taky využije každý, nicméně to sem opravdu nepatří.
Btw, editovat taky může každý.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

bedo
Nové Androidě

Re: Re: Sygic Aura -> Sygic GPS Navigation

Příspěvek od bedo » úte 28. srp 2018 11:31:59

vormen píše:Sygic prostě nebrat, pouze jako offline nouzovka. Jinak google mapy+waze, to je jistota.
asi tak. Alebo ešte - ako v mojom prípade - ho nepoužívať na navigáciu, ale len na doplnkové funkcie ako zobrazenie mapy, upozornenie na ostrú zákrutu/železničné priecestie a pod. A na samotnú navigáciu používať Waze.

IJK
Stálý androiďák

Příspěvek od IJK » úte 28. srp 2018 13:09:31

Ta uzavírka u České Čermné v dopravniinfo.cz opravdu chybí, tj. pokud Sygic nebo ME čerpají odsud, chápu, že o ní nevědí. To je oficiální aplikace ŘSD? Pokud ano, potom nechápu, jak jim může vypadnout kompletní rekonstrukce (od podloží) 4 km silnice v trvání několika měsíců :-O.
Jinak souhlasím, že už trochu odbíháme od tématu... celá oblast dopravních informací by si asi zasloužila samostatné vlákno.

policak
Droid
Reputace: 69
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

Příspěvek od policak » úte 28. srp 2018 15:13:10

Používám Waze 20 dní v měsíci a s daty se vždy vejdu do 100 MB. Mohl by mi tu někdo definovat "datově žravou" aplikaci?
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

IJK
Stálý androiďák

Příspěvek od IJK » stř 29. srp 2018 8:39:10

Když budeš mít datový limit 400MB měsíčně, tak je 100MB jen na navigaci dost. Jsou to samozřejmě špecifiká lokálního trhu, v mém případě ještě mixovaná globální firemní politikou s omezenou nabídkou tarifů... Vzhledem k tomu, že ME si měsíčně na trafik vezme do 10 MB, v porovnání s ní vychází waze nezanedbatelně žravěji, odhadoval bych tak 5x, exaktní testy jsem nedělal, měsíčně najezdím tak 1800, ale ne vše na navigaci (v průměru tak polovina), krátké trasy do 15 km neřeším.
Jinak, zpět k hlavnímu tématu, dneska se mi stáhla aktualizace Sygic + stahují se nové mapy. Změny zatím neznám

policak
Droid

Příspěvek od policak » stř 29. srp 2018 9:55:09

Kdysi jsem udělal pokus a v nastavení Waze jsem vypnul zobrazení uživatelů, zpráv a ponechal jen události, uzavírky, radary a policii, to vše s omezením jen na trasu, žádné okolí a Waze si vzalo za měsíc 19 MB. To už je srovnatelné a aktuálnost je neporovnatelně vyšší. A nyní zpět k hlavnímu tématu.

mahdi1234
Stálý androiďák

Příspěvek od mahdi1234 » stř 29. srp 2018 11:26:26

Mivate s aktualizaci taky problemy? Mi to pokazde umre a musim zabit, smazat mapy a stahnout znovu (i opakovane). Podpore sem psal vickrat, naposledy minulej tyden pri tom poslednim update a vzdy jen "vseobecna" odpoved, jakoze to predaji vyvojarum. Co s tim chteji delat, kdyz se me nezeptaji ani na model telefonu etc opravdu nechapu (takze zrejme nic). Podle recenzi na GP nejsu evidentne sam. Vypada, ze nemaji uplne doreseny management, pokud je ve fronte vetsi mnozstvi zemi (mam asi 4.7GB pro vetsi cast zapadni/st. Evropy).

IJK
Stálý androiďák

Příspěvek od IJK » stř 29. srp 2018 11:46:03

Aplikace se mi standardně aktualizuje bez problémů už léta, nepamatuji, že bych někdy musel odmazávat.
S mapami je to horší, musí se aktualizovat celý balík, a občas to padá. Dříve to znamenalo zpět na stromy a stahovat všechny země (včetně těch, co prošly) znovu. Pak někdy došlo ke změně, třeba dneska mi spadlo Německo a prostě jeho mapa není, ale ostatní stažené zůstaly, Německo se musí znovu označit ke stažení a lze pak doplnit. To je o chlup lepší, nikoli dobré.
Nikdy jsem ale nemusel dříve nahrané země předem mazat. To (bohužel) někdy nedělá ani aplikace, takže v adresáři map občas zůstanou i starší verze, které pouze zabírají místo. Když mám pocit, že je karta plná, čistím Total Commanderem.

K OT subtématu, to maximální omezení waze informací někdy vyzkouším, s tím by se už dalo žít. To že odpadne balast jako uživatelé zprávy apod. je jen dobře, do čisté navigace to IMHO nepatří.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » stř 29. srp 2018 15:36:34

Problémy s mapami ako píšete mám na mobile s 2gb ram, na mobile s 6gb ram tieto problémy nemám.

bandit707
Droid
Reputace: 41
Typ mobilu / ROM: SGN10h
Mobil 2 / ROM: SGS7
Tablet: SGN 10.1 (2014)

Příspěvek od bandit707 » úte 20. lis 2018 12:47:12

Teraz maju akciu BlackFriday do 27.11.2018 za
9.99 Eur Europa
13.99 Eur Europa s trafficom

https://help.sygic.com/en/sygic-gps-nav ... oid-device

Na troch zariadeniach mozes pouzivat naraz dozivotne - traficc len na jednom posledne aktivovanom
all no root --> Samsung Galaxy Note 10plus , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini

sinco
Droid
Reputace: 28
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » pát 14. pro 2018 21:14:49

Před nějakým časem jsem si koupil v akci Sygic. Měl jsem v tel. neoficiál verzi protože jezdím hlavně přes waze a i google navi a sygic byla jen nějaká rezerva co kdyby. To není omluva. Použil jsem sygic až teď a v Brně. Jel jsem na ulici Spáčilova. Na Černovické, za mostem mě navi na křižovatce hnala kolem aaček na Olomouckou, taky se tak dá jet. Jenže odbočit se tam teď nesmí a jak dlouho to tak je nevím. Jel jsem rovně, druhá cesta do cíle a pod kopcem sjet doprava a na křižovatce doleva na Faměrovo nám, Charbulova a dál směrek k blázinci. Navigace mě od toho zákazu odbočení až po ulici Charbulova neustále prudila ať se otočím a jedu zpět k tomu zakazu odbočení což je na ulici Faměrovo nám. nota bene Charbulova už totalní blbost a krutě bych si zajel. Že nevzala v potaz novou cestu, směr přes Charbulovu když už na ni jsem. Až po asi 200metrech se s tím smířila a navigovala do cíle. No po této zkušenosti mám strach ji nasadit do ostrého provozu do míst kde to znám málo nebo vůbec. A stím souvisí otazka zda jsem se z nákupem neunáhlil ale s tím se musím poprat sám.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

policak
Droid

Příspěvek od policak » pát 14. pro 2018 22:31:41

Smiř se s tím, že uzavírky jsou pro všechny navigace problém a nic není dokonalé. Obecně pořád platí, že navigace tě dovede do cíle, ale ne vždy ideální cestou. Pokud to v místě znáš, často to dokážeš lépe. Ale podobně může zmatkovat každá navi.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » sob 15. pro 2018 1:17:29

Prečo si nepoužil waze?

Hurec
Robot
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Příspěvek od Hurec » sob 15. pro 2018 7:38:38

Nejlepsi uzavirky a aktualizace map , ma waze.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8

policak
Droid

Příspěvek od policak » sob 15. pro 2018 10:10:07

dufko píše:
sob 15. pro 2018 1:17:29
Prečo si nepoužil waze?
Chtěl zkusit novou navigaci, kterou si zaplatil včetně dopravní situace a uzavírek, co na tom není k pochopení? Ani Waze není všemocné, včera mě hnalo do zákazu odbočení z Kotlářské na Veveří, který je tam už asi rok. A najednou tu informaci ignoroval.

tomas.griger
Androiďák!
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 Plus + Gear Sport

Příspěvek od tomas.griger » sob 15. pro 2018 10:30:17

Mňa zase hnal Waze do Litvy cez Bielorusko. Zistil som to až na bieloruskych hraniciach Zvyšok cesty som už šiel podľa Sygic a bezpečne ma doviedol domov. Ale Waze neodsudzujem, ako tu už bolo spomenuté, žiadna navigácia nie je bez chyby.

sinco
Droid
Reputace: 28
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » sob 15. pro 2018 10:46:42

Že mě hnala do uzavírky je jedna záležitost, a druhá je proč ještě na začátku ulice Charbulova po mě chtěla abych se otočil. Jako by cesta po které jsem jel nevedla do cíle ale byl to můj omyl. Se Sygic se učím žít, abych věděl co a jak.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“