Huawei Sonic - obecná diskuzeroot 2.3.5

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Shrek1312
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 29. lis 2013 15:17:27
Typ mobilu / ROM: Huawei sonic

root 2.3.5

Příspěvek od Shrek1312 »

Zdravím odborníky, uvedu se jako technický neznaboh(i když už slyším hlášky, když tomu nerozumíš,tak to nech), ale jsem rovněž majitelem uvedeného telefonu verze 2.3.5 č.sestavy U8650V100R001C326B852, velmi rád bych vzhledem k svým technickým"dovednostem" provedl co nejjednodušší root uvedeného telefonu. Vyzkoušel jsem několik aplikací jako oneclickroot, kingo root apod, ale ani u jedné jsem se nechytl. Pokud se snažím vyhledávat tak rooty uvedeného typu telefonu se týkají jiných verzí či sestav,takže se vždy zaleknu. Proto bych uvítal,kdyby se mi někdo mohl trochu věnovat a v podstatě od začátku(polopaticky) mi popřípadě mohl asi nejdříve se hnout z této sestavy B852(zřejmě nerootovatelná) a nadále mě navedl k dalšímu postupu. Předem díky za snahu
Shrek1312
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 29. lis 2013 15:17:27
Typ mobilu / ROM: Huawei sonic

Re: root 2.3.5

Příspěvek od Shrek1312 »

no koukam,ze jsem vas asi trochu vystrasil,tak to zkudim jinak. Zkousel nekdo root tohoto tlf s touto verzi 2.3.5 a s timto cislem sestavy B852? S jakym vysledkem,popripade je nekde nejaky odkaz?diky za info
eSix
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 12. pro 2013 18:00:38
Typ mobilu / ROM: Huawei Sonic u8650
Rom: Lunar Basic

Re: root 2.3.5

Příspěvek od eSix »

VAROVANIE!!!!!!! Neberem ZIADNU zodpovednost za to co si urobis z telefonom a rootom stracas zaruku


V hlavnom rade klud :D neni to nic zlozite a tu mas jednoduchy postup:
1. Musis zapnut "Debug" co znamena Nastavenia --> Aplikacie --> Vyvoj (uplne dole) --> Zaskrtunut policko Debug
( Settings --> Applications --> Developement --> Android Debugging)
2. Do PC na disk C si uloz subor root.zip (je to moj root ktory pouzivam a mozes ho dostat aj tu http://uloz.to/xtuPR8Xu/b876-pack1-8-zip ale ja uz som ti vybral to co potrebujes na root --> http://uloz.to/xMWPzdKw/root-zip toto nieje zip recovery a musis to extrahovat (pomocou winZIP/winRAR)
3. Do telefonu vloz subor Su3.0.7.zip a teraz ho uz mozes vypnut
4. Podla toho aky mas OS na PC spustis "install-recovery-tvoj OS na pocitaci"
5. Telefon zapojis do PC a musis drzat Power a Volume DOWN
6. Na PC uvidis ze prebehla "nejka operacia" v tom okne co si spustil recovery
7. Hura mame nainstalovany CWM Recovery
..bohuzial este par krokov :P
8. Teraz zapni telefon Power a Volume UP a dostanes sa do recovery
9. Tlacitkami Up a Down si vyberas a tlacitkom Power potvrdzujes
10. Najdi "Install zip from sdcard
11. Choose zip from sdcard
12. Najdes si Su3.0.7.zip (krok 3) a potvrdis potom das Yes install Su3.0.7.zip a hotovo
MAS ROOT ;)

Ak mas root mas velmi vela moznosti ako
1. Vymazat apk co boli predinstalovane (Facebook, Twitter,...) ale bacha nepokaz si telefon
2. Pretaktovanie CPU ja pouzivam CPU master Free a pouzivam od 120MHz po 780MHz
3. Link to SD co znamena ze ak mas root mozes si veci co sa nemozu presuvat mozes :D znie to vtipne ale doslovne to znamena ze "Prepis na SD" ;)
4. Custom ROM ak sa citis na to ze chces skusit inu ROM mozes skusit bud z dovodu ze si zvedavy a das si tam Android 4.0 alebo ze ti jednoducho nevhovuje Basic ROM (ja pouzivam Lunar Basic http://devteamlunar.blogspot.sk/ )

Mala rada:
Na oficialnej stranke huawei si najdi update.app a maj to na SD v zlozke dload
-pomoze ti to ak sa ti cosi stane s telefonom vypnes ho stlacis power, up, down a tak nainstalujes urcenu ROM pre telefon stratis root a bude mozne to reklamovat :D funguje to ako "factory reset"
-tento update.app si stiahni odtialto http://androidforum.cz/huawei-sonic-u86 ... 40828.html
-poradim ti to urboit co najskor...istota je gulomet :D


Dufam ze som ti pomohol a ak nebude nieco jasne napis mi sem alebo na mail lechiffre455@gmail.com
s pozdravom,
eSix :)
Odpovědět

Zpět na „Huawei Sonic - obecná diskuze“