Multimediální centra + mini pcXiaomi TV Box 3

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Naceradec1
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: xiaomi redmi 3

Xiaomi TV Box 3

Příspěvek od Naceradec1 » čtv 16. úno 2017 11:00:56

Ahoj. Rád bych se zeptal jestli má někdo tuhle věcičku . Jaký s tím máte zkušenosti .
Předem díky

eltuto
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Xperia Arc

Re: Xiaomi TV Box 3

Příspěvek od eltuto » pát 17. úno 2017 12:22:43

Tak to bych taky rád věděl nějaké info. Obecně mám se značkou Xiaomi dost dobré zkušenosti a také uvažuji o koupi. Co jsem se pak na diskuzích dočetl, tak nejoblíbenější tyhle krabičky jsou Nexbox A95X a Beelink GT1. Nevím co vybrat :D
No a ještě jsem narazil na tuto nabušenou krabičku. Prodej bude na konci února. Beelink GT1 Ultimate TV Box
Tak teď jsem z toho jelen 8-)

Romando
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Příspěvek od Romando » pon 28. srp 2017 15:14:52

Dnes jsem to zrovna zapojil, tak si s tím budu postupně hrát. Zatím jsem stihl vyzkoušet na mi box tv 3 jen 4k videa z YouTube a super.

­    

marek4800
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Prestigio 5044
Rom: 1.0.47

Příspěvek od marek4800 » pon 28. srp 2017 22:44:04

Aký sa dá nastaviť jazyk ide aj slovenčina alebo len čeština alebo nebodaj len ang. dik.

007ToMMaS
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 007ToMMaS » sob 11. lis 2017 18:47:33

zdravím, zvažujem kúpu xiaomi TV boxu. Ako to vlastne funguje? je možné tam nainštalovať ľubovolné aplikácie a hry z GP? Ide mi celkom o to lebo rád by som si to dal k TV a mal tam nejaké aplikácie čo používam v telefóne.

Ďakujem za info.

Or-Horo
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820 - Lambda 2.4.1, Samsung Galaxy Note 3
Mobil 2 / ROM: Předtím Samsung Galaxy ACE
Rom: Android 4.1.2

Příspěvek od Or-Horo » čtv 07. pro 2017 16:46:39

Ahoj všem,

podle recenzí to nevypadá špatně, ale mám dotaz. Opravdu to obsahuje ořezanou TV verzi Androidu? To znamená, že graficky je to sice přizpůsobeno pro lepší ovládání ve vaší TV, ale neumožňuje nainstalovat většinu aplikací z Google Play?

Jinak, jestli jsem pochopil správně, tak
- Nemá přípojku na LAN, pouze vnitřní Wi-Fi (lze dokoupit speciální USB hub s jednou přípojkou na LAN)
- Nepodporuje připojení harddisku (jako drtivá většina android zařízení), pouze flash do 128 GB.
- Umožňuje připojit k NAS přes některé aplikace a přehrávat z něj.
- Hry je možné hrát pomocí herního ovladače, který Xiaomi také vyrábí a prodává.

Oproti klasickým čínským Android boxům to bude asi lépe odladěné, s méně chybami a nedostatky. Xiaomi platí za kvalitní značku. Ale Android TV verze bude ořezaná a omezená na aplikace typu Voyo nebo NetFlix. Nejsem si jistý, jestli by tam fungovala celá řada aplikací, které nabízejí TV vysílání nebo videa zdarma. Jak tam fungují hry?

Zajímaly by mě vaše zkušenosti.
Samsung Galaxy Note 3, Lenovo A820, THL W200S, Samsung Galaxy Ace.

sinco
Droid
Reputace: 24
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » pát 08. pro 2017 20:15:43

Nedavno jsem uvazoval o zakoupeni TV boxu. Take mam s Xiaomi dobrou zkusenost. Ale ten box nebude po hw strance zadny kauf. No asi jako jejich vaha ktera nema lcd a udaj je videt jen pres mobilni app. Trosku nedomyslene. Zakoupil jsem tedy box H96Pro. S pripojenim 2.5 hdd pres usb neni zadny problem. Ani na predchazejicim boxu s androidem 4.4. jsem problem nemel.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

007ToMMaS
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 007ToMMaS » pát 08. pro 2017 20:39:09

Taktiež som zvažoval kúpu xiaomi TV boxu tiež som kúpil H96 PRO a som snim spokojný.

xanthor
Kyborg
Reputace: 77
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » sob 09. pro 2017 20:48:58

Or-Horo: Ano, Xiaomi Mi Box 3 obsahuje TV verzi Androidu (Android TV) na rozdíl od naprosté většiny ostatních (většinou levných čínských) TV boxů s Androidem, které mají klasickou verzi Androidu pro zařízení s dotykovým displejem (max. s nějakou lehkou nadstavbou).

Ano, v Android TV zařízeních uvidíš v Play Store pouze aplikace přizpůsobené pro ovládání dálkovým ovladačem (a ne ty, které předpokládají dotykový displej). Pokud máš ale APK soubor aplikace, můžeš ji nainstalovat mimo Play Store.

Ano, nemá LAN, pouze WiFi, ano, dá se doplnit přes USB (doporučuju ověřit kompatibilitu, AFAIK ne všechny karty fungují).
Pokud se dá připojit flashka, dá se připojit i disk, jen může být potřeba zajistit napájení externě a disk musí mít správný souborový systém (určitě bude fungovat FAT32 a měl by fungovat i NTFS).

Je tam (jako ve všech Android TV zařízeních) "čistá" verze Androidu, ovšem pořád se myslím čeká na update na Android 7 (ano, fakt 7). Jestli to chceš i na něco náročnějšího než přehrávání videa, důrazně doporučuju koupit raději Nvidii Shield, která je podstatně výkonnější, vše funguje, jak má, dostává aktualizace (brzy bude Android 8) a mj. jsou na ni i exkluzivní hry (a dá se koupit rovnou s herním ovladačem).
Moje otevírací hodiny - otevírací hodiny ve Vašem telefonu

Or-Horo
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820 - Lambda 2.4.1, Samsung Galaxy Note 3
Mobil 2 / ROM: Předtím Samsung Galaxy ACE
Rom: Android 4.1.2

Příspěvek od Or-Horo » stř 02. led 2019 17:05:51

Xantore, i když s křížkem po funuse (pro mě), tak moc děkuji za info. Pro mě je tohle stále aktuální.

Můj KI Pro už se odporoučel do věčných lovišť. Asi odešla základová deska. Nenazýval bych to "levným" čínským šmejdem, stál mě tuším 1.600,-. Ale je to šmejd. nVidia Šíld vypadá parametricky dobře, ale četl jsem i hodně negativních recenzí a pak, je tu hlavně problém ceny. Nechce se mi dávat tolik peněz za zařízení, kde není funkčnost všeho, co potřebuji, zaručena. On YouTube dneska jede už na všem, Voyo a Netflix taky. Každá druhá krabička už umí i Kodi. Na to nepotřebuji tak drahé zařízení. Ale spíš mě zajímá podpora aplikací jako Plex, DS Video nebo i věci jako Skylink TV, Horizon Go, HBO Go atd... No a pro zábavu nějakou tu hru, která tam zaručeně pojede. Nepředstavuji si plejstejšn, ale prostě, aby tam pár desítek androidích her fungovalo.

Uvažoval jsem trochu o tom Xiaomi Mi TV Boxu, ale když píšeš, že žádná sláva, tak nevím.
Samsung Galaxy Note 3, Lenovo A820, THL W200S, Samsung Galaxy Ace.

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » pát 04. led 2019 22:20:03

Asi bych doporučil ten Mi Box (ideálně novější verzi s "S" na konci) vyzkoušet a kdyžtak vrátit. Mimochodem např. Netflix rozhodně na všem nefunguje, je potřeba certifikace (Mi Box ji má), aby fungovala vyšší rozlišení. HBO Android TV aplikaci má. To ostatní netuším.

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » sob 05. led 2019 23:09:59

a u Mi Box funguje HBO aplikace? Pokud by tam byl os android tak jo ale jestli je tam system Android TV tak bych řekl že hbo nebude fungovat. Mám televizi s android tv a nefunguje hbo aplikace, není povoleno provozování aplikace pro ČR. Pěkná kravina to omezení. Raději bych se přikláněl k boxu co má normální android, dostupnost aplikací. nemusí se otravovat se sháněním apk souboru a jejich transportem do boxu. Přeci jenom pohodlněji se to hledá přes pc než přes prohlížeč na boxu. Přes dálkáč je ovládání aplikací na android boxech úplně v pohodě. U her je to horší, představa že do usb šupnu ovladač na kabelu a budu hrát není až tak pravda. Není to system windows.

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » ned 06. led 2019 9:55:25

Na Android TV je HBO GO aplikace pro Evropu teprve měsíc. Já naopak moc nerozumím tomu, jaký má smysl mít v boxu klasický ("dotykový") Android, když se ty aplikace neupravené pro dálkové ovládání stejně většinou nedají bez myši skoro používat. Výhoda Android TV je taky v tom, že funguje jako Chromecast. Další věc je podpora (aktualizace), případně řešení různých chyb atd, na což tito malí výrobci většinou kašlou.

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » ned 06. led 2019 11:37:45

Máš nějak podložené tvrzení že ofic aplikace HBO GO funguje cca měsíc na android tv ? Je to asi měsíc kdy jsem to řešil s HBO GO CZ a proč to nefunguje v ČR a kdy bude. Nefunguje a kdy, to se neví.
Pokud mám android box s os android mám větší výběr aplikací- jako třeba u telefonu. Aplikace se dají ovládat ovladačem a pokud je potřeba tak na ovladači je možnost zapnutí kurzoru. A nebo si dokoupím za 200 ovladač s air mouse a klávesnicí na druhé straně.
Projekt TV Android je teprve na začátku svého vývoje. Aplikací určených pro tuto platformu není mnoho takže to hledám na netu.
Mám televizi s os android tv. Svobodnější volba je box s androidem, ideál 8 Oreo a mladší, 2/16GB a nějaký slušnější cpu a hotovo. Předtím jsem měl jinou televizi a k ní android box a byla to lepší varianta, slušná podpora na netu.

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » ned 06. led 2019 11:48:29

https://digital.rozhlas.cz/videoteka-hb ... tv-7700407
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... &t=1294277

Pokud máš tv s Android TV, tak samozřejmě kupovat k ní Android TV box nedává smysl (pokud to není Shield). Jinak je to subjektivní, ale nechápu, k čemu mi jsou aplikace, které se stejně nedají rozumně ovládat (tj. žádná air mouse ani nic takového) - to už bych si k tv mohl rovnou připojit notebook... A pokud už nějakou opravdu potřebuju, dá se nainstalovat ručně z apk (jo, ideální to není).

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » ned 06. led 2019 15:44:24

A provozuješ nějaký android box? Měl jsem za nějaký rok 2 ks a vím jak je to s ovládáním aplikací, není v tom zásadní problém. Třeba u hry NFS jsem narazil. tam je potřeba pro prvotní zahájení hry ťápnout na displej a hra se rozjede. To se mě nasimulovat nepovedlo. Takže netvrdím že to bude na 100 procent ok. A když to srovnám s androidtv systémem tak box vítězí. Jak u boxu tak i u televize jsem měl a mám myš, třeba psát na klávesnici ovladačem jde ale myškou je to rychlejší. A air mouse ovladač je fajn věc 4v1, ovladač pro box plně funkční bez nastavovaní, air myš, klávesnice a ovladač má učící mód. Naučíš ho kódy co máš má origo ovladač, třeba od tv.
Taky je fajn když má android box root, tedy mě se to hodilo kvůli app která umožní pro game pad od PS3 rozchodit ovládání android her. Jestli mi box root má nevím.

Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“