Multimediální centra + mini pcAMEX Arena MP-G7

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Zelych
Robot
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: Samsung S8 / stock TM
Mobil 2 / ROM: Nexus 4 /Carbon, LG G5 stock
Tablet: Lenovo MIIX 3
Kontaktovat uživatele:

AMEX Arena MP-G7

Příspěvek od Zelych » ned 26. srp 2012 0:31:28

Zdravím pořídil jsem si toto centrum a jsem s ním po pár úpravách spokojený.
Ale měl bych pár dotazů:
:?: Jak se dostat na flashku pripojenou do USB? - vestavěný file browser mi nabízí jen kartu (mám) a disk (nemám)
:?: Jak zpřístupnit obsah na kartě pro síťový přístup z PC (windows) - Z centra se na PC dostanu, opačně ne
:?: Pro ovládání používám bezdrátovou klávesnici Lenovo N5901 ale ta je bohužel koncipována pro windows a co mi nejvíce chybí je středové myšítko, které vyvolává kontextové menu - nedalo by se to nějak přemapovat? :help:

Teď ještě pár mých postřehů:
:idea: Pokud centrum chcete připojit k telefovizi skrze composit, ale ono vám to nejde, tak je problém v rozlišení -
Je potřeba připojit k televizi s HDMI a změnit rozlišení na 576i
:idea: Standardně se dodává s Androidem 2.3, ale je už k dispozici upgrade na ICS (4.0.3) ve 3 několika verzích, kdy ta poslední je z 22.6.2012 (označena jako V4) ale ani tu není moc dobré instalovat. Problém je, že v ní padají aplikace třeba i takové Youtube, nebo dokonce ve V3 mi spadlo samotné systémové nastavení při pokusu nastavit ethernet.
:idea: Nastavil jsem si jako výchozí přehrávač MX Player, ale zlobil mi u něj zvuk - po spuštění trvalo cca 15-20s než začal hrát, ale pak šel takto opožděný, bylo potřeba stopnout přehrávání a spustit znovu od začátku, pak už byl zvuk v pořádku. Vyřešil jsem to instalací Vplayeru.
:idea: Za konektorem AV je schovaný mikrospínač, který lze zmáčknout třeba sirkou a když ho budete držet, a současně centrum zapnete, dostanete se do recovery menu, kde je možné smazat data, případně flashnout jinou ROM

Budu rád za vaše rady a postřehy k tomuto centru se kterým jsem jinak vcelku spokojený

EDIT: ad1 flashka se po připojení do druhého USB ve vestavěném FileBrowseru objevila sama, jinak v Total commanderu to je mnt\sda\sda1

Autor tohoto vlákna
Zelych
Robot
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: Samsung S8 / stock TM
Mobil 2 / ROM: Nexus 4 /Carbon, LG G5 stock
Tablet: Lenovo MIIX 3
Kontaktovat uživatele:

Re: AMEX Arena MP-G7

Příspěvek od Zelych » ned 02. zář 2012 19:30:18

Tak po pár týdnech hraní si s centrem jsem k mému původnímu dotazu zjistil následující:
Klávesnici (jakoukoli externí) si lze přemopovat aplikací External Keyboard Helper.
Aplikace pro sdílení v síti existují např. Samba Filesharing, ale vyžadují práva root, což se mi zatím nepodařilo. Bez rooti se lze se na centrum dostat třeba pomocí AirDroid.
Co se týče Youtube a ICS, tak jsem dnes zkusil asi 5 různých ROM (i od jiných výrobců tam jdou, jen pak většinou nefunguje původní infra ovladač, ale to mi až tolik nevadí, protože mam bezdrátovou klávesničku s trackballem) Co jsem tak pročítal fora, tak pád Youtube na ICS tabletech není ničím až tak neobvyklým i u známějších značek. Byť na Youtube je video na kterém je v Areně nainstalovaný ICS a jde na něm i aplikace Youtube.

Pava
Nové Androidě
Reputace: 0

Příspěvek od Pava » sob 09. úno 2013 19:39:12

Ja pouze, ze jsem tento vyrobek vratil do 5 minut. Proste, smejd. zasekava se to, je to pomale, neprehrava sambu normalne, pokud ano tak se to zasekava, titulky, obrazovka... ovladani dalkove..baleni, podpora nejaky forum... nula. Doplatil jsem 600 kc za Xtreamer SideWinder 3 SE a to je pak mercedes za ten smejd.

mikkes
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC

Příspěvek od mikkes » stř 20. úno 2013 11:37:40

Pár postrehov z mojej strany :

1/ zariadenie bez problémov prehráva 1080p videá
2/ naištalovaný prehrávač videa si neporadí z cz/sk titulkami (ze zobrazovanie diakritiky)
3/ kombinácia MXplayer +MX Player Kodek (ARMv7) + HW mod prehrávania - absolútne bezproblémové prehrávanie videa. MXPLAYER si taktiež poradí z CZ/SK titulkami a zobrazí ich korektne
4/ Google play bez problémov
5/ občasné problémy pri štarte zariadenia, zariadenie sa zapne v divnom móde, kedy je na televízore vidieť len asi 25 % plochy, zväčša ľavý horný kvadrant pracovnej plochy. V tomto prípade pomože len reštart
6/ youtube je kapitola sama o sebe, pokiaľ si stiahnete a naištalujete aplikáciu youtube vydanú výrobcom, nebudte mať problém. Nezabudnite si však zakázať aktualizácie aplikácie youtube, nová verzia origo od youtube vám nepojde. Odkaz na stiahnutie youtube aplikácie nájdete na stránke výrobcu amexdigital
7/k ovládaniu areny využívam tento ovládač http://extrapc.cnews.cz/ortek-pkb-1800- ... sy-obyvaku cena - okolo 20 euro

Zároveň potrebujem poradiť, snáď má niekto podobný problém a pomôže mi:

MXplayer prehráva korektne všetky formáty videa, avšak v režime S/W je prehrávanie trhané. Po prepnutí do režimu H/W je všetko v poriadku a aj HD videa idú úplne bez problémov. Problémom je desynchronizácia titulkov (v S/W je všetko v poriadku). Pri H/W bez výnimky, pri každkom spustiteľnom videu utekajú titulky približne o 1s (zobrazujú sa neskôr). Môžete mi niekto poradiť, v čom by mohol byť problém.

Pava
Nové Androidě

Příspěvek od Pava » stř 20. úno 2013 11:46:27

Na Arene jsem to mel to same. Myslim ze problem bude ve hardwaru, pokud mas moznost vrat to. Protoze stream server Qnap funguje bez problemu na vsechna zarizeni: Tablet Sony, Galaxy, Sony mobile ... a pouzivam take MX Player. Lepsi vysledky na tabletu - mobilu jsou na Archos Video. Ten napriklad prehrava i sambu.

mikkes
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC

Příspěvek od mikkes » stř 20. úno 2013 11:50:29

Pava píše:Na Arene jsem to mel to same. Myslim ze problem bude ve hardwaru, pokud mas moznost vrat to. Protoze stream server Qnap funguje bez problemu na vsechna zarizeni: Tablet Sony, Galaxy, Sony mobile ... a pouzivam take MX Player. Lepsi vysledky na tabletu - mobilu jsou na Archos Video. Ten napriklad prehrava i sambu.

Mám to chápať tak, že to že utakajú titule po prepnutí na HW je problém zariadenia ? Takže to možem mať trhané na SW so sediacimi titulkami, alebo krásne plynulé na HW s utekajúcimi titulkami ? :D svet sa zbláznil !

Snáď som ťa pochopil, od slovíčka Qnap som sa v tvojej odpovedi strácal :-)

Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“