Multimediální centra + mini pcRada pri koupi android TV-stick (Mini Pc)

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
zilvar007
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2
Tablet: Cube U30GT2

Rada pri koupi android TV-stick (Mini Pc)

Příspěvek od zilvar007 » pon 25. bře 2013 11:37:59

Dobry den, zvazuji koupi android TV-stick, ale rad bych poprosil o par rad a nazoru pred koupi. Mam zajem koupi nejakeho pristroje, jelikoz jsem dostal sitovy disk WD My book live 3TB http://www.wdc.com/cz/products/products.aspx?id=280 takze potrebuju neco z ceho se do toho dostanu a budu moct prehravat filmy, a koukat na fotky na Tv, koupirovani na USB disk je zdlouhave a zbytecne to mam 2krat. Jelikoz vlastnim mobilni telefon Samsung galaxy S2 tak uz mam neco odzkouseno, jak lze propojit android s vyse uvedenym diskem (kombinace ES file manager + MX player) mi plne vyhovuje a prehrava mi veskere formaty, ktere si stahuji. Dale bych chtel na pristroji pouzit aplikace z Google play Prima a Ivysilani pro CT, jelikoz jsem v zahranici a ceskou TV nemam a nejake porady jsou super, tak se na ne rak kouknu pres stream. Dale bych chtel rict, ze nejsem zadnej znalec rootovani, nerad bych se v pristroji nejak hrabal, chtel bych ho proste jen pripojit, nainstalovat apk a aby bylo hotovo.
Po brouzdani internetem jsem zjistil, ze nejvetsi zajem je o pristroj Rikomagic mk802 III S, ktere se prodava v nekolika verzich:
1.
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 59997.html

Docetl jsem se, ze verze s bluetooth je nic moc, ze bluetooth je slabe a ma kratky dosah, coz bych ani tak neresil, bluetooth nepotrebuji, veskere sdileni bych provadel pres Wifi a to se dostavam k problemu. Docetl jsem se, ze Wifi je slabe a obcas nekomu nenajede ani youtube natoz aby prehraval HDripy a prestavba pokoje neni mozna. Takze si myslim, ze pristroj mi nebude fungovat tak jak bych si predstavoval a budou to vyhozene penize. Takze jsem hledal dal co by mi mohlo vyhovovat, a jelikoz na foru o mk802 jsem se docetl, ze nejakej kutil si k mk802 pripajel antenu a vse fungovalo ok, tak jsem cirou nahodou nasel neco dalsiho.

2.
http://www.aliexpress.com/store/product ... 99473.html

Prijde mi to stejny jako mk802 III S, s tim, ze to ma webcam 2Mpx coz by nemuselo byt naskodu pri pouziti skype a handsfree (teda pokud to bluetooth bude dostecne), ale co me hlavne zaujalo, tak to je pridavna antena, ktera by mohla byt dostecne silna na to, aby Wifi fungovalo na 100%. Bohuzel jsem nikde nenasel zadne recence o B13, coz me na druhou stranu opet zarazi.

Dekuji mockrat za Vase rady a nazory.

MrQuick
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC One Black 32GB

Re: Rada pri koupi android TV-stick (Mini Pc)

Příspěvek od MrQuick » stř 27. bře 2013 14:06:04

Dobrý den,
také jsem nedávno koupil jedno zařízení, konkrétně iMito MX1 http://dx.com/p/mx1-dual-core-android-4 ... ver-173708, ale jde jen o jedno z mnoha provedení, založených na stejném čipu RK3066 se shodnými vlastnostmi. Já vybíral hlavně tak, abych dostal kromě právě těch shodných vlastností Android 4.1, OTG kabel a v neposlední řadě napájecí zdroj s "českou" zástrčkou. Tohle všechno mi z přístrojů nabízených na DealExtreme splnilo právě jen iMito MX1.

Přístroj jsem koupil hlavně jako přehrávač pro MKV s DTS zvukem a mohu říci, že tuto funkci plní s MX Playerem a jeho HW dekodérem spolehlivě. Momentálně mám k iMitu připojený 1TB HDD v externím rámečku, formátovaný NTFS a iMito s ním nemá žádný problém. Zaručená je spolupráce s diskem do 2TB, takže těžko říct, jak se bude chovat s 3TB, ovšem tipuji že půjde. Stejně tak akceptuje i 32GB flešku s NTFS, ale z ní mi HD video přehrává s občasným zaškubnutím. Přehrávání z interní MicroSD karty jsem zatím nezkoušel.

Také nejsem žádný znalec rootování, ale s návodem odsud http://www.armtvtech.com/armtvtechforum ... f=76&t=448 jsem to dal. Root jsem potřeboval, protože jsem chtěl zprovoznit ovládání přístroje pomocí aplikace DroidMote Server/Client a funguje mi to. Jinak používám k ovládání i USB myš a objednal jsem si z eBay klávesnici Logitech K700.

Bluetooth jsem zatím netestoval. WiFi trpí konstrukcí antény, která je malá. Já s ním však problémy nemám, ale zřejmě je to způsobeno skutečností, že mám shodou okolností AP s TV cca 1 metr od sebe. Na výše uvedeném ArmTvTech foru je v jiném vlákně vidět úprava, kde je anténa vytažena mimo case přístroje. Funkčně to jistě bude mít efekt, protože se tím anténa dostává z blízkosti kovového pouzdra. Já se chystám na poněkud sofistikovanější úpravu, instalací SMA konektoru a externí WiFi prutové antény, ačkoliv jak říkám, s příjmem WiFi na krátkou vzdálenost nemám problém. Jinak ten obrázek s přídavnou anténou je u odkazu 2 nejspíš omylem. Podle mě to nic takového nemá, protože v textu o tom není ani slovo a zařízení ani nemá žádný konektor pro externí anténu.

Na zařízení tohoto typu mne těší především schopnost přehrávání MKV s DTS, včetně titulků z externího souboru a cena za jakou je toho možné dosáhnout.

Autor tohoto vlákna
zilvar007
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2
Tablet: Cube U30GT2

Příspěvek od zilvar007 » stř 27. bře 2013 16:54:37

Diky za upozorneni, no ja mam hlavne sitovej disk, kterej je pripojenej primo k routeru, takze ho pouzivam na sdileni mezi pc, tablet, telefon, ps3 po wifi, takze proto resim tu dodatecnou antenu. Jinak jak jsi rikal, ze na druhym obrazku neni nic uvedeneho o externi antene tak mas pravdu, neni tam ani konektor, tak jsem hledal dal (protoze jsem si rikal, ze jsem to nekde videl) a nasel jsem jsem tyhle 2 odkazy (prodejce)
1. http://www.dhgate.com/b13-mini-pc-andro ... tml#s1-1-1
2. http://www.geekbuying.com/item/B13-Mini ... 14429.html
a tam je primo videt konektor pro externi antenu. Zde na druhym odkazu jsou videt i dalsi parametry a je tam uvedeno Wifi WiFi 802.11/b/g/n 150Mbps. Jen nevim, jestli tech 150Mbps bude stacit k prehravani filmu ze sitoveho disku, ale kdyz si dam aplikaci speedtest na mojim Samsung G2 tak mi wifi jde 25,46 Mbps a filmy mi chodej, takze si myslim, ze vybrano, ikdyz jak se rika dvakrat mer a jednou rez, tak budu jeste hledat, ale kazdopadne mam horkyho kandidata na koupi.

josfa
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: samsung Galaxy S7
Tablet: samsung Galaxy tab 10.1 3G
Rom: custom

Příspěvek od josfa » stř 27. bře 2013 17:07:30

krom toho jiz vyse receneho si dovoluji tvdit ,ze kupovat pouze a jen takovy vyrobek ,ktery ma podporu siroke verejnosti a v neposoledni rade podporu vyrobce bez ktere se neobejdes viz napr. root zarizeni ,update a pod !!!!!!!!!!! pak uz je jedno jaky pristroj zvolis obecne s nejnovejsim softwerem

MrQuick
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC One Black 32GB

Příspěvek od MrQuick » stř 27. bře 2013 23:17:39

To zilvar007: Jo tak ta B13 Mini PC TV vypadá hodně dobře. Tam už bych o externí WiFi anténě a konektoru pro ní nepochyboval. Navíc to má kameru, mikrofon a AV výstup což jsou dobré bonusy. Z mých požadavků by to nesplnilo jen EU napáječ, i když ten se dá dokoupit zvlášť. Přehrávání ze síťového disku jsem zkoušel, ale mám jen obyčejný NAS D-Link DNS-320 připojený do domácího routeru po kabelu linkou 100Mbps. WiFi mi jede 802.11 g takže teoreticky 54Mbps, ovšem aplikace WiFi Overview 360 mi ukazuje reálnou rychlost 13Mbps. Přehrání MKV s DTS po síti spustím, ale prakticky se na to nedá koukat jak se to trhá. Můj router ani enkový standard nemá, takže na přehrávání po síti já nedosáhnu. Každopádně to nebyla moje priorita. Mě šlo především o spolehlivé přehrávání z přímo připojeného USB disku a to mi jede výborně. No jak už jsem řekl, ten model B13 vypadá téměř dokonale. Já bohužel vybíral ze sortimentu DealExtreme a tam ho v nabídce nemají.

Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“