Multimediální centra + mini pcVýběr levného MMC na přehrávání filmů

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
lastsaves
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: non-android

Výběr levného MMC na přehrávání filmů

Příspěvek od lastsaves » pát 05. črc 2013 10:45:18

Rád bych koupil nějaké levné MMC na přehrávání filmů, abych nemusel pořád k TV připojovat svůj notes.
Prošel jsem řadu fór i recenzí, ale nejsem z nich moc moudrý. Takže bych rád poprosil o radu.

MMC bude sloužit z 99% na přehrávání filmů (z USB disku nebo flashky, NE přes NAS)v MKV (většinou 720p, 1080p výjimečně) s externími titulky v SRT. Využití pro brouzdání netem minimální, možná občas MP3, youtube spíše výjimečně, se Skype nepočítám.
Uvažuji o nějakém Rikomagicu (III nebo IV) nebo jeho alternativě z DX.com, např. s externí anténou (router mám přes 3 zdi cca 8 metrů).

1a) Je pro MMC na tyto účely důležité, aby byly k dispozici custom ROM? Tedy mám preferovat takové, kde jsou k dispozici, oproti těm, kde nejsou?
1b) Jsou custom ROM dostupné pro většinu MMC, tedy nejen Rikomagic, ale i jeho alternativy z DX.com?
1c) Jsou custom ROM použitelné pouze pro konrétní typ (např. Rikomagic MK802) nebo i pro jiné značky (se stejným hardwarem?

2) Jak jsou pro tyto účely důležité chipset, počet jader (dual-core nebo quad-core) a velikost RAM (1 GB nebo 2 GB)? Tedy, co bude dostačovat?

3) Je s externí externí anténou prokazatelně lepší signál? (Bude to v mých podmínkách mít nějaká efekt?)

Díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“