Multimediální centra + mini pceGreat U1 přehrávání streamu z jiného zařízení

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
RossiD
Stálý androiďák
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+
Mobil 2 / ROM: Note 8 Blue

eGreat U1 přehrávání streamu z jiného zařízení

Příspěvek od RossiD » stř 25. zář 2013 18:10:27

Situace: kuchyňská TV cca 20 palců, pověšená na naklápěcím rameni stěnového držáku, zdroj signálu je DVB-T (trvalý SAT zde neplánuji - zbytečné), HDMi vstup a síťová zásuvka hned za LCD k dispozici. Občas bych zde uvítal možnost příjmu streamu vysílaného z Dreamboxu a následného sledování SAT kanálu.Pokud jsem dobře četl recenzi eG U1, OS jede na 4.1 Androidu - je zde tedy možné použití Android aplikací (např. DreamDroid + VPlayer), které by tuto funkci obsloužily ? Doposud jsem situaci řešil pomocí mobilního telefonu SG Note 2 v dock stationu (Samsung) propojeného přes HDMi s TV a využitím výše zmiňovaných aplikací DreamDroidu / VPlayeru - vše sice funguje OK (i přes WiFi), ale ta kabelová mobilita je zde taková kostrbatá, nepohodlná - malá krabička U1 a její stabilní umístění za TV by bylo ideální. Přehrávání videa z NASu se nebojím , to už nějak pořeším (stejně jako u Note 2) - pokud to zvládne XBMC jedině dobře, jinak opět využití Android správcovských aplikací od Synology (pokud tedy lze)
Máte někdo eGreat U1 a můžete potvrdit sled mých myšlenek a hlavně použití potřebných aplikací, či je vše jinak a maluji si to moc růžově, nebo existuje úplně jiné / lepší řešení ?
Jsem tak trochu na pochybách, že za necelé 2.000,- Kč mi tato mašinka elegantně vyřeší můj požadavek, na druhou stranu jsem zvyklý, že všechno má své ALE (tak sem s ním ) ......

Děkuji všem za názory !

P.s. Tento dotaz jsem dával i na jiná fóra, pokud někdo najde podobnost .....

Tak to risknu, jen jsem udělal malou změnu a místo dvoujádra U1 s Androidem 4.1, jsem objednal novinku U8 s čtyřjádrem a Androidem 4.2. Po rozhovoru s pánem od Umaxu by neměl být problém s jakoukoliv aplikací fungující na MT - tak uvidíme .....

EDIT by pRo_lama:
Edituj príspevky! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!

- Galaxy Note 8 DUOS -

Lako
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: galaxy ace2

Re: eGreat U1 přehrávání streamu z jiného zařízení

Příspěvek od Lako » čtv 26. zář 2013 18:35:40

RossiD ak ho budeš mať U8 ,odskúšal by si video z fotaku Canon SX1 či to prehra bez trhania ale po sieti!!! nakoko mam NAS DS212J http://ulozto.sk/live/xfAsYuW4/canon-sx1-mov
chcem to na streamovanie audio,video,foto cez appl.DS video,DS Audio, DS photo, ktore dober fungujú na tablete a smartfone(samozrejme nefunfuju videa z ukažky)
https://play.google.com/store/apps/deta ... gy.dsvideo
https://play.google.com/store/apps/deta ... gy.dsphoto
https://play.google.com/store/apps/deta ... gy.DSaudio

Autor tohoto vlákna
RossiD
Stálý androiďák

Příspěvek od RossiD » čtv 26. zář 2013 20:02:23

Ok, Synology 212J mám shodou okolností také a rád to vyzkouším, zařízení by dle došlého mailu mělo zítra dorazit - bral jsem jej přímo od Umaxu. Na e-bay jsem ještě k tomu našel za 300,- tuhle bezdrátovou blbinku, třeba se bude hodit :

Obrázek

http://www.ebay.com/itm/350836922562?ss ... 1439.l2649

Nevím zda se k testu zítra dostanu, jsem celý den pryč a víkend také, každopádně dám vědět hned jak videa odzkouším ... jinak já wifi u U8 používat nehodlám, jak jsem psal, síťovou zásuvku mám hned za TV - není nad starý dobrý kabel ;)
- Galaxy Note 8 DUOS -

Lako
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: galaxy ace2

Příspěvek od Lako » stř 02. říj 2013 20:27:01

RossiD no čo ešte nemáš U8 doma?

Autor tohoto vlákna
RossiD
Stálý androiďák

Příspěvek od RossiD » čtv 10. říj 2013 9:15:17

Tak malé shrnutí.

Náběh systému cca 1 minuta. Trošku problém se zapínáním / vypínáním zařízení - stačí o trošku déle podržet ON/OFF červené tlačítko na DO a eGreat se na tvrdo vypne, poté je nutné vyndat napaječ ze zásuvky a opět jej zastrčit - při krátkém stisku nastupuje klasický standby režim z kterého opětovným krátkým stiskem nastartujeme okamžitě do OS - docela jsem se s tím navztekal :) .
Ze Synology přes DS file přehraje U8 vše bez cukání (i v HD).Je pravdou, že 100% zabral až placený přehrávač BsPlayer - stejně tak při přehrávání jakéhokoliv streamu přes Dreamdroid z Dreamboxu - jediný problém nastal tuším u HD History, kde docházelo k výpadkům zvuku (asi extrémně vysoký datový tok), ale zde nemusí být nutně na vině U8.
XBMC se mi nějak nepodařilo plně rozchodit, i přes nahození "neoficiální" verze se nemohu dostat do složek v NASu (hald už je to dávno co jsem jej používal na HTPC a asi dělám něco špatně, NFC je zapnuto , klient přidán - ostatní zařízení nemají problém) - jinak je XBMC plně funkční i se streamem z STB i když dosti cukavě (BsPlayer to hald není) ...
Zkoušel jsem i Next Launcher 3D, veškeré efekty a "fičurinky" tato krabička zvládá bez zaváhání a plynule.YouTube zatím nezkoušeno, ale zde asi žádný zádrhel snad ani nemůže být.
Zatím U8 ovládám pomocí myšky Logitech Performance do doby než dorazí výše zmiňovaný bezdrátový "kočkopes" klávesnice s touchpadem ... vlastní eGreat DO je využito pouze na ON/OFF ...
Surfování, hraní atd. nemá smysl popisovat - vše jede stejně jako na MT.
Mašinka se ani nijak extrémně nehřeje - vše v mezích tolerance.
Za mne nákupu nelituji - dostal jsem od ní vše co bylo požadováno a jsem s miniPC na platformě Androidu a názvem eGreat U8 maximálně spokojen !

P.s. Založil jsem U8 extra vlákno http://androidforum.cz/egreat-u8-quad-core-t48135.html
- Galaxy Note 8 DUOS -

Skyline
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Příspěvek od Skyline » ned 03. srp 2014 18:20:23

Ahoj, koupil sem si U1 a chtěl bych radu asi :)
Nevím jak pouštět filmy které sou uložené na disku v PC, u1 je připojen k routru přes wifi a pc přes lan, když se přes u1 snažím připojit přes applikaci eHomeMediaCenter tak mi to ukáže pouze ntb matky a ještě pouze to co je v dokumentech i když na ntb je sdílení celý hdd... Nechápu jak musí být pc nastaven aby ho u1 našel :( děkuji za rady

Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“