Multimediální centra + mini pceGreat U8 Quad Core

mastermrog
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: eGreat u8

Re: eGreat U8 Quad Core

Příspěvek od mastermrog » pon 21. dub 2014 16:30:38

Zdravím,
mám cca 2 týdny a vcelku spokojenost. Teda Full HD zatím jen přes MX player.

Jaké máte zkušenosti s rootnutím? Šel v pohodě, použili jste nějakou oneclick aplikaci nebo postaru? Chci si zprovoznit sambu s přístupem pro stroje na windows a podle všeho bez rootu ani ránu. Nebo jste to nějak obešli?

Nějak nemůžu najít žádný zahraniční fóra o této krabičce. Je někde něco?

Jo a ještě jedna věc. Jak jste spokojeni s obrazem z krabičky?

Díky moc.

racco42
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: P7500

Příspěvek od racco42 » úte 22. dub 2014 9:51:53

mastermrog píše: Jaké máte zkušenosti s rootnutím? Šel v pohodě, použili jste nějakou oneclick aplikaci nebo postaru? Chci si zprovoznit sambu s přístupem pro stroje na windows a podle všeho bez rootu ani ránu. Nebo jste to nějak obešli?
Muj byl rootnoty, čili zkušenosti pozitivní. SuperSu je pokud se nemýlím standardní součástí firmware.

rolli68
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Tablet: Nexus 7

Příspěvek od rolli68 » pon 28. dub 2014 11:39:43

Tak jsem si take poridil tuto krabicku, par postrehu, treba nekomu pomohou:

- provedl jsem upgrade na posledni firmware od vyrobce, doinstaloval supersu a xbmc 12.3 (ve firmware nejsou tyto app nainstalovane), pote jiz funguje tlacitko na dalkovem ovladaci
- root funguje
- spodni listu jsem odstranil aplikaci full!screen z Google play, takze xbmc funguje krasne na celou obrazovku

zesileni
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy SII

Příspěvek od zesileni » pon 21. črc 2014 19:41:47

pebr píše:zdar vsichni,

byl by mi prosim nekdo schopen stahnout z teto uzasnosti originalni FW? Mne se to nejak nepovedlo, pak jsem tam nahral FW z jinych podobnych zarizeni, a asi bych se vratil k tomu povodnimu, ale nikde neni k nalezeni... Predem dik :)
Na stránkách umaxu je FW, ovladače pro PC a pomocné software pomocí kterého se FW resetuje nebo upgraduje. Postup je je jednoduchý ale je potřeba dodržet přesně postup. Stáhnout veškerý soft do PC. Stisknou např.silnější jehlou tlačítko Reset.které je ukryto v dírce pro mikrofon :D ,držet jej a připojit USB kabelem s microusb koncem PC a U8. Ručně nainstalovat přiložené ovladače,a spustit ovládací soft. V horní části najít cestu k FW v PC ,ve spodní části okna by měl zeleně být vybarvený čtvereček s číslem 1. Pak již stačí zvolit volbu Reset a za 2 minuty je U8 jak z fabriky.
Viz stránky http://www.umax.cz

Tealc_EU
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Honor 9
Mobil 2 / ROM: Lemfo LEM6
Twitter: SlezakOldrich
Tablet: iPad mini
Tablet 2 / ROM: Acer Iconia A1-810
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tealc_EU » pát 12. zář 2014 19:23:52

Ahoj lidi,

mohu poprosit nějakého majitele této chytré krabky o otestování aplikace HBO GO a archiv českých TV ?

Uvažují o koupi a hlavním důvodem je abych mohl sledovat na své LED TV Samsung právě video galerie v cz. Nikde jsem ale nenašel nikoho kdo ji má aby mi potvrdil zda to bez problémů jede. Prý jsou některé aplikace blokované tak se raději ptám ;-)

Moc děkuji za pomoc a přejí Vám hezký víkend :-)

HarY_cz
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note Pro
Tablet: Cube U30GT-H (Cyanogen Mod 10.1)

Příspěvek od HarY_cz » ned 26. říj 2014 23:16:05

Nevíte někdo jestli se pro tohle mini pc dají použít ROM z Minix X7? Případně zkoušel jste někdo nějakou custom ROM? Možná by se tu udělat seznam funkčních ROMek. Osobně jsem zatím můžu potvrdit funkčnost pro Ugoos UT1 rom 4.4 KitKat

lully
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: 723000457

Příspěvek od lully » čtv 08. led 2015 16:00:34

Nejde aplikace "nastavení"
Jaksi se nemohu dostat do aplikace "nastavení". Jak jí chci otevřít tak mi hned spadne. Připomínám, že mi vše dodnes šlapalo jak má. Přestala mi jíti wifi a nedokážu jí tím pádem zapnout. Tím že se nedostanu do nastavení nemohu dostat krabičku do továrního nastavení. Zkoušel jsem vypnutí ze zásuvky a nepomohlo.
Díky za jakoukoliv radu jak z toho ven

Flicek5
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P7 - Kitkat

Příspěvek od Flicek5 » pát 06. úno 2015 16:02:20

Jak na tom rozchodit Voyo?

Tealc_EU
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Honor 9
Mobil 2 / ROM: Lemfo LEM6
Twitter: SlezakOldrich
Tablet: iPad mini
Tablet 2 / ROM: Acer Iconia A1-810
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tealc_EU » pát 20. bře 2015 12:21:10

Taky bych potřeboval poradit s tím jak zprovoznit to Voyo. V aplikaci se v pohodě přihlásím ale po spuštění jakéhokoliv videa je jen černá obrazovka :-(

Děkuji za info a pomoc.

vita56
Stálý androiďák
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: Zenfone 2 ZE551 ML 4GB 64GB
Mobil 2 / ROM: Doogee X6 Pro, ROM Android 6.02
Tablet: Lenovo Yoga 900

Příspěvek od vita56 » úte 16. čer 2015 13:12:52

Zdravím,

po delší době provozování původního firmware jsem se dokopal vyzkoušet nějakou novou ROM. Konkrétně jsem zvolil tuto: http://freaktab.com/forum/tv-player-sup ... and-cx-919.
A to verzi 1.1 a "performance kernel".
Pár postřehů. ROM je to povedená, KitKat v4.4.2. Původní dálkové ovládání funguje. Odinstaloval jsem fork XBMC, který tam je a nahradil ho Kodi 14.2. Všechno mi funguje bez problémů, videa to přehrává v 1080p, pokud nemají extrémně velký datový tok. Jediné, co mi v Kodi nefunguje dobře, je plugin in-počasí. Nestahují se ikony počasí, jiná počasí (Yahoo a OpenWheatherMap) ikony stahují a ukazují. Beta verze Kodi 15 funguje zatím o poznání hůř než stabilní verze 14.2.
Launcher u uvedené ROM má problém s některými widgety, například widgety in-počasí bere všechny jako velikost 2x1.
Používám to hlavně s Kodi jako mutimediální centrum k televizi. Z jiných programů jsem jich moc nevyzkoušel, jen pár základních. Knihovnu médií mám na domácím NAS (NSA310 od Zyxelu) a zařízení eGreat8 je připojeno přes wifi.
Instalace jednoduchá, ale nainstalovat drivery pro RK3188 na windows 8.1, to byla síla, zabralo mi to celou neděli. :D
Pokud máte dostupný počítač s win xp až 8.0, použijte ho. Tam je instalace driverů bez problémů. Zkoušel jsem starý notebook s win xp, ale měl jen USB 1.1 a tam to nechodilo taky. Mně pomohlo na windows 8.1, po dlouhém hledání a laborování, až toto řešení http://chinagadgetsreviews.blogspot.cz/ ... ckusb.html.

rolli68
Nové Androidě

Příspěvek od rolli68 » stř 17. čer 2015 8:26:32

Ahoj,
také jsem začal používat tuto ROM, vše jede bez problémů. Jedinné co nemůžu rozchodit je ethernetové připojení, přes DHCP jsem IP adresu nedostal tak jsem ji zadal manuálně, ale to mi zase přestalo fungovat wifi a ethernet stejně neběžel. Tobě to funguje ?
A ještě jeden dotaz když zmáčknu tlačítko spuštění KODI na dálkovém ovladači tak se mi spustí internetový prohlížeč, jde to nějak změnit ?

vita56
Stálý androiďák

Příspěvek od vita56 » stř 17. čer 2015 8:49:29

Já jsem zatím ethernet nezkoušel. Mám to od začátku připojené přes wifi. Natáhnu kabel a zkusím to. Ale z diskuzí vím, že se to naše zařízení vyskytuje minimálně ve dvou provedeních, s procesorem RK3188 a RK3188T. A pro RK3188 musíš použít jiné jádro. Pokud máš nesprávné jádro, tak ti nechodí LAN. Později tady hodím malý prográmek, který pozná, co za procesor máš.
Co se týká toho tlačítka, tak to mi už nefunguje od doby, kdy změnili, pitomci, název Xbmc na Kodi. Samozřejmě to nefunguje i u původního firmware. Zatím jsem nezkoumal, jak by se to dalo zprovoznit.
Zprovoznil jsem ty ikony u in-počasí v Kodi. Prostě jsem z tabletu zkopíroval adresář s ikonami, který na eGreat chyběl. Nevím, zda se nenainstaloval, nebo zda se stahuje. Prostě tam nebyl.

Edit: Tak mně ethernet taky nejde. Asi by to chtělo jiné jádro (kernel). Přidávám prográmek na zjištění verze procesoru.

To: rolli68 - Jakou máš verzi kernelu? Performance nebo Stock? Já Performance. Abych zbytečně nezkoušel Stock, pokud ho máš ty a ethernet taky nejde. :)

Edit2: Ten program na zjištění verze procesoru je k ničemu. Mně píše, že mám RK3188 ale mám RK3188t bohužel.
Přílohy
CheckRK3188.zip
(278.05 KiB) Staženo 51 x
Naposledy upravil(a) vita56 dne ned 21. čer 2015 13:28:05, celkem upraveno 1 x.

rolli68
Nové Androidě

Příspěvek od rolli68 » čtv 18. čer 2015 7:32:50

Diky za appku, chip mam RK3188. Kernel stock a ethernet nejde.

vita56
Stálý androiďák

Příspěvek od vita56 » ned 21. čer 2015 17:50:42

Tak mám za sebou další sobotu s Egreat U8 ROM. :D

Zkoušel jsem následující ROM:
1. pureX KitKat V1 - New firmware for CX-921 and CX-919 http://freaktab.com/forum/tv-player-sup ... and-cx-919
2. Android 4.4 KitKat firmware for Ugoos UT1 720p/1080p http://allminipc.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=1177
3. CX921B - wasser firmware 1.0.3 - Kikat Android 4.4.2 http://freaktab.com/forum/tv-player-sup ... roid-4-4-2

ROM 1 je pěkná, rychlá, nejsou v ní zbytečnosti. Funguje jenom wifi, ethernet ne. Některá tlačítka na originálním DO nefungují, ale dá se to opravit v jednom souboru. Je rootnutá, na programy má 4 GB, a kvalita zvuku z mikrofonu nic moc.
ROM 2 jsem zkoušel v obou verzích. Ve verzi RK3188 nefungoval ethernet, ve verzi RK3188t funguje. Z toho bohužel vyplývá, že já mám ve svém zařízení RK3188t. :( Rom je poměrně rychlá, kvalita zvuku z mikrofonu velmi dobrá. Jinak je ale přeplácaná zbytečnostmi. Na programy má jen 1 GB, zbytek je jako interní SD karta. Nemá root. A některá talčítka na DO nefungují a bohužel se to jednoduše nedá změnit, musel by se znovu přeložit kernel.
ROM 3 je pro jiné zařízení nefunguje ani wifi ani ethernet, ale dá se použít jiný kernel, s kterým chodí wifi. Ale z této ROM vycházel autor ROM 1, takže nemá cenu se s ní zabývat.

Nikde jsem nenašel kernel, který by byl pro RK3188t a fungovala s ním tlačítka originálního DO. Všechno jsou to kernely pro RK3188 a s těmi nefunguje ethernet.

Celkem dobře funguje kombinace ROM 1 a kernelu RK3188t z ROM 2 (ugoos). Až na ty nefungující tlačítka na DO a jen 1 GB na programy. Jde wifi i ethernet, je rychlá, kvalita zvuku z mikrofonu dobrá.

Tady jsou ještě "ugoos" kernely, kdyby někdo chtěl experimentovat.
https://mega.co.nz/#!eJYRwZQQ!kX7ZsuNpx ... -jY1yIOvKA

Zatím zůstávám na ROM 1, ethernet nepotřebuji, celou dobu jedu na wifi. ;)

pebr
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Příspěvek od pebr » stř 03. úno 2016 23:17:58

Zdar,

na umax to už někdo psal, ale dám to i sem:

asi nejlepší FW, co se dá na tuhle nádheru teď sehnat, je nejnovější FW na "Ugoos UT1", k nalezení na http://ugoos.net/downloads (hledejte přes "Ugoos brand products", případně přímý link je zde: http://ugoos.net/index.php?route=produc ... load_id=99). Funguje tam vše důležité, zejména WiFi i Ethernet, má to spoustu život ulehčujících funkcí (jako Root přímo přes Nastavení), umí to i CIFS (což už prý od KitKatu bývá problém), uživatelský prostor pro programy to má zvětšený na 2GB, a má to fakt povedený druhý launcher, který je opravdu ovladatelný tím DO.

A kdyby někdo (jako já) potřeboval zmapovat k němu na systémové úrovni síťový SMB disk, tak prográmek je zde: http://forum.xda-developers.com/showpos ... tcount=537, u mně fungoval bez dalších úprav (akorát musíte mít root s SU).

Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“