Multimediální centra + mini pcRemix mini

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Sarkan
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG G4 stock rom
Tablet: Asus memopad 7 me176cx

Remix mini

Příspěvek od Sarkan » pát 20. lis 2015 21:53:47

Dneska mi přišel z Hong Kongu mini počítač Remix mini, tak bych se rád podělil o nějaké zkušenosti. Pokud máte nějaká dotazy tak se klidně ptejte, pokud budu vědět tak rád odpovím.
Remix Mini na KickStarteru(kampaň už ukončená) :https://www.kickstarter.com/projects/ji ... android-pc
Oficiální stránky:http://www.jide.com/en/mini
Pro první spuštění a nastavení je dostupná pouze Angličtina a další 2 jazyky "čínské" jazyky. Nastavuje se myslím pouze heslo k wifi a klávesnice a možná ještě účet googlu ( ale mám pocit že ten jsem nastavoval až při spuštění obchodu play).
Po spuštění je obsazeno míň než 500 MB RAM. Volné paměti je 12 GB z 16 GB.
V počítači je k nepoznání upravený Lollipop tzv. Remix os. Systém je upravený do té míry že hodně připomíná desktopový linux. V systému se dají používat okna a funguje i určitý druh multitaskingu (v jednom okně běží třeba puštěná aplikace youtube a v druhém mám otevřený prohlížeč) , aplikace jdou "shazovat na lištu" jako u windows. Remix OS neobsahuje žádný bloatware a z GAPPS je předinstalovaný jenom obchod a Google dokumenty (word, excel, prezenzace - jdou odinstalovat)
Systém jde přepnout do češtiny ale občas se objeví i nějaká ta angličtina ( čínštinu nebo jiný "rozsypaný čaj" jsem zatím neobjevil.
S počítačem používám (zatím) drátovou myš(funguje dvojklik i pravé kliknutí) a bezdrátovou klávesnici Logitech K360. Obě periferie se chytily téměř okamžitě a bez problémů. Klávesnice plně podporuje české znaky a povedlo se mi zprovoznit i české rozložení kláves (QWERTZ)
To by bylo pro dnešek asi vše. Další zkušenosti zkusím doplnit po pár dnech

lukish
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Moto G

Re: Remix mini

Příspěvek od lukish » pát 20. lis 2015 22:35:17

Ahoj, muj Remix Mini je zatim v Praze na celni poste. Jak jsi to resil s proclenim? Lukish

Autor tohoto vlákna
Sarkan
Nové Androidě

Příspěvek od Sarkan » sob 21. lis 2015 9:47:56

lukish píše:Ahoj, muj Remix Mini je zatim v Praze na celni poste. Jak jsi to resil s proclenim? Lukish
Na balíček mi dali cenovku 20$ takže celnicí to prošlo bez problémů

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 21. lis 2015 10:30:11

lukish:

Pokud si celníci budou myslet, že zásilka vč. poštovného mohla být dražší, než 22€, tak tě dopisem vyzvou, ať doložíš skutečnou cenu, např. výpisem transakce z PayPal nebo platební karty. Pokud to bude přes 22€, tak ti připočtou DPH a poplatek poště a pošlou dobírkou s tím doplatkem. Případně si to můžeš vyřídit a vyzvednout osobně, kde doplatíš jen to DPH bez poplatku poště.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

lukish
Nové Androidě

Příspěvek od lukish » sob 21. lis 2015 22:51:39

Zatim jsem napsal na Jide support a pozadal o pomoc s celnim rizenim, jak o tom pisou v jednom z predeslych updatu na Kickstarteru. Uvidime.
Uz se sveho Mini nemuzu dockat.

@Sarkan - Napis nove postrehy a dojmy z Remix Mini. Ja ho chci vyuzivat hlavne jako multimedia centrum k televizi a pro hrani mene narocnych her.

Autor tohoto vlákna
Sarkan
Nové Androidě

Příspěvek od Sarkan » ned 22. lis 2015 13:25:32

Po dvou dnech přidávám další zkušenosti. V nastavení si jde vybrat jestli se systém bude vykreslovat v 1080p nebo 720p a 50Hz nebo 60Hz. Deafaultně je nastavenmo 720p/50Hz. Zkoušel jsem 1080p ale načítání některých stránek se dost prodloužilo takže jsem se vrátil k 720p. V Antutu remix mini nasbíral lehce přes 23 000 bodů. Pokud by někoho zajímaly další benchamrky můžu vyzkoušet. Z her jsem zkoušel zatím jenom Hearstone a jde plynule, bez sekání. Video v 1920x1080 zvládá s přehledem. Připojení přes WiFi se zdá být stabilní, dosah jsem neměřil. Připojení přes kabel jsem ještě nezkoušel. Překvapilo mě že některé stránky se zobrazují v mobilním zobrazení a některé v klasickém. Remix mini se mi zatím líbí a řekl bych že to byla dobrá koupě, zvlášť pokud chcete z klasiké TV udělat chytrou.Zatím plní všchny moje očekávání.

uplord
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Elephone M3 Pro
Mobil 2 / ROM: HTC Desire 510, LG P500 :-)
Tablet: jsem prodal, páč jsem ho nepoužíval
Rom: stock - 20161110

Příspěvek od uplord » stř 25. lis 2015 10:17:24

Sarkan píše:Po dvou dnech přidávám další zkušenosti...
Prosím o vyzkoušení Kodi (XBMC) - Jestli přehrává v pohodě z externího disku i ze sítě.

Dále by mě zajímaly nějaké další hry (Asphalt 8, Real Racing, Shadowgun, Dead Trigger, ...)

Také by mě zajímalo, jak na tom jedou různé videoservery (Stream, Prima Play, ...) a jak to zvládá flash (s Dophinem a Puffinem).

Byl bych moc vděčný za vyzkoušení :palec:

Autor tohoto vlákna
Sarkan
Nové Androidě

Příspěvek od Sarkan » ned 29. lis 2015 13:43:07

uplord píše:
Sarkan píše:Po dvou dnech přidávám další zkušenosti...
Prosím o vyzkoušení Kodi (XBMC) ... :palec:
Kodi přehrává z disku i ze sítě úplně v pohodě, bez sekání přes WiFi, kabel jsem nezkoušel. Z her jsem zkoušel dead trigger 2 na nízké detaily je plně hratelné bez sekání, klávesnice se ve hře tváří jako ovladač takže jdou namapovat tlíčítka. Další hry jsem nezkoušel, nemám na to moc času.
Stream a prima play jsou koukatelné ale řekl bych že to není tak dobré jako na klasickém pc ale možná je to tím že není přes kabel.
Flash se mi trochu zpomalený - použitelné ale na facebookové hry to asi nebude

lukish
Nové Androidě

Příspěvek od lukish » pát 11. pro 2015 23:18:23

Tak jsem dnes konecne dostal sveho Remixe. Tim, ze jsem nemel puvodne fakturu, tak se to trochu protahlo. Tohle Jide podcenilo. Nakonec jsem neplatil clo ani DPH, jen Ceska Posta si nauctovala 150Kc za sluzby celniho deklaranta a uskladneni.

Hned pri prvnim spusteni jsem nainstaloval systemove aktualizace.
Prvni co jsem zkousel, ve full HD, bylo YouTube, ale nic moc. Bylo to dost sekane a rozostrene, neco nestihalo.

Aktualizace: Problem byl muj stary router. Po vymene mi Youtube bezi jako pomasle.

Nallim
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi5
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X
Tablet: Teclast X98

Příspěvek od Nallim » pon 18. led 2016 0:56:01

Umí to miracast či WLAN Display?

Nějaké nové poznatky?

Díky

Odpovědět