Multimediální centra + mini pcZidoo H6 Pro a obecně o těchto krabicích

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
thomasus
Nové Androidě
Reputace: 0

Zidoo H6 Pro a obecně o těchto krabicích

Příspěvek od thomasus » čtv 12. dub 2018 7:22:34

Zdravím Vás,
koupil jsem si Zidoo H6 PRO a jsem z toho všeho nějaký nešťastný. Chtěl jsem nějaký androidbox kvůli tomu, abych si tam mohl stáhnout jakoukoliv aplikaci co je na Google Play. Prakticky jsem chtěl tablet bez displaye. Ovšem tak nějak jsem netušil, že Zidoo má jakousi grafickou nadstavbu (což by ani tak nevadilo, to má předpokládám spoustu android boxů) ale hlavně je VELMI omezené Google play. Nenajde to právě například O2TVGO - což jsem potřeboval snad ze všeho nejvíce. Samozřejmě asi je to moje chyba - měl jsem se zeptat dříve jak to funguje. Předpokládal jsem, že grafická nadstavba půjde nějak jednoduše vypnout. Tak bych se rád zeptal na několik asi úplně obecných věcí teď:

1) Je nějaká možnost z tohoto Zidoo udělat krabici s čistým androidem? Abych měl možnost stahovat cokoliv na Google play...
2) Omezené množství aplikací je způsobeno nekompatibilitou se zařízením? Měl jsem za to, že se kompatibilita týká spíše verze Androidu, ne zařízení. To opravdu každý androidbox má jinou podporu aplikací?
3) Android TV je samostatný oprerační systém nebo je to upravený android?
4) Existuje nějaký android box, který má čistý android (budu ovládat myší a klávesnicí) na který stáhnu prakticky cokoliv? Prostě a jednoduše tablet bez displaye.

Děkuji za vysvětlení.

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Zidoo H6 Pro a obecně o těchto krabicích

Příspěvek od xanthor » čtv 12. dub 2018 19:54:02

Pokud máš něco s klasickým Androidem (99 % levných čínských boxů), tak se ti na storu ukazuje minimum aplikací pravděpodobně proto, že většina vyžaduje dotykový displej. Pokud máš něco s Android TV (Nvidia Shield, Xiaomi Mi Box 3, Mecool M8S Pro L / W), tak se ti na storu ukazují jen aplikace upravené pro Android TV a ovládání dálkovým ovladačem.

Autor tohoto vlákna
thomasus
Nové Androidě
Reputace: 0

Příspěvek od thomasus » pát 13. dub 2018 9:50:29

Díky za Tvoji odpověď. Tak to je dost špatné :( To jsem tedy opravdu myslel, že to funguje trochu jinak.

king555
Stálý androiďák
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Galaxy A8 2018
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 10.1"/LineageOS
Tablet 2 / ROM: Alldocube M5S 10.1"

Příspěvek od king555 » pát 13. dub 2018 17:33:31

Neviem kolko %, ale mam skusenosti z viacerymi tv boxami...vsetky maju klasicky android, nie android TV.
Ako pisal kolega, Android TV je android urceny pre televizory a par android tv boxov a ma obmedzenu ponuku v google store (Google Play). Ciastocne sa to da eliminovat instalaciou aplikacii mimo google play - lokalne z USB, apk sa da stiahnut z apkmirror alebo ineho android zariadenia.

U tv boxov s klasickym androidom je takmer pravidlom, ze ma svoju vlastnu graficku nadstavbu - launcher vyrobcu.
Casto sa da sa nahradit inym napr. Nova launcher bezi na nexboxoch, beelinkoch, tanix/vorke.

Problem s google play sa tiez da riesit, existuju rozne nastroje napr. Amlogic TV box Tool s funkciou pre update GP.

Da sa to aj rucne nahradou aplikacie GP (vecsinou sa v tv boxoch vola phonesky.apk) - toto si ale treba dohladat pre konkretny model boxu, pri nespravnej manipulacii sa to moze skoncit na uvodnej boot animacii...

A na zaver, problem nie je v ovladani dotykom - mys a klavesnica funguju ok, neda sa urobit jedine dvojdotyk. Problemom byva root zariadenia a to, ze zariadenia nie su certifikovane googlom DRM- napr. vadi to aplikacii Magio Go a pod. Horizon Go od UPC na vecsine tychto boxov ide ok.

O2TV SK som na moj tanix nainstaloval z GP a odskusal po prihlasovaciu stranku - ok, dalej nemam ucet, podobne O2 TV (ČR) - inštalacia z GP OK, skoncil som na Prihlasit/objednat... Wifi mys bez chvosta (ocasu) funguje.
Xiaomi Amazfit Bip

Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“