Multimediální centra + mini pcEvolveo MultiMedia Box M8 + dálkový ovladač Philips ykf355-005

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
AlesUlrych
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei Y550-L01
Tablet: Google Nexus 7 II (2013)

Evolveo MultiMedia Box M8 + dálkový ovladač Philips ykf355-005

Příspěvek od AlesUlrych » čtv 03. led 2019 9:12:15

Zdravím,
vlastním smart telku Philips 48PFS8109, která má už zastaralý Android systém 4.2.2, kde už nejde ani KODI ani Voyo nainstalovat, Youtube se seká atd. + neumí DVB-T2 HEVC vysílání. Obraz ale má perfektní, proto jsem se rozhodl zakoupit multimediální centrum EvolveoMedia Box M8 + MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile HD TV tuner.
Po propojení s televizí v základu funguje, jen ovladač k Evolveo MultiMedia Boxu je tragický na ovládání, Voyo ani televize nešla poocí něho ovládat - vyřešeno dočasně Bluetooth myší.
Protože ale rád mám ke všemu jen jeden ovladač, rád bych se tu optal, zda nemáte někdo zkušenosti, jak plně zprovoznit dálkový ovladač Philips ykf355-005 dodaný k mé televizi i na Evolveo multimediálním centru.
Základní ovládaní (nahoru, dolů, vlevo, vpravo + klik) totiž funguje s ovladačem Philips již nyní (má stejné chování, jako dodaný Evolveo ovladač), ale rozšířená funkce, kdy po položení prstu na tlačítko OK a poté zachýbání ovladačem ve zduchu se ukáže šipka myši, kterou zle pohybovat po obrazovce a klikat kamkoliv již nefunguje. Protože televize běží na systému Android, předpokládám, že nějaká Android služba spuštěná v TV musí tuto podporu dálkového ovladače zajišťovat. A pokud bych ji dokázal nainstalovat či doplnit i do Evolve MediaBoxu, mohl bych vše kompletně ovládat jedním ovladačem bez nutnosti mít po ruce i myš.
Nemá někdo z vás náhodou s tímto zkušenost? Poradil by mi ?

Díky moc za pomoc.

Aleš

Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“