Multimediální centra + mini pcAndroid TV Box - aplikace pro vdzálenou podporu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
panRajce
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Android TV Box - aplikace pro vdzálenou podporu

Příspěvek od panRajce » úte 05. kvě 2020 15:19:56

Ahoj,
nemám dotaz na konkrétní zařízení, ale na aplikaci, o všem úzce spjatou s použitím na Android TV Box.

Příbuzná má Evolveo MultiMedia Box M4 a občas se jí na tom "něco" stane a potřebuje pomoci. Tak hledám nějakou aplikaci pro, a teď to raději napíšu dost polopatě, vzdálené internetové ovládání zařízení s Androidem přes Windows = Remote Control.
Zkusil jsem několik vygůglených - TeamViewer, AnyDesk, Airdroid, Vysor, ..... Bohužel, některé nejsou ani pře internet, pouze v lokální síti, a ostatní JEN zrcadlí obrazovku, nemohu je tedy ovládat.
Zabýval se někdo z vás něčím podobným a našli jste nějaké vyhovující řešení? Jaké aplikace/SW by jste ještě doporučili vyzkoušet ?

Díky

Papooch
Androiďák!
Reputace: 31
Typ mobilu / ROM: Samsung S5 Neo (Stock + Root)

Re: Android TV Box - aplikace pro vdzálenou podporu

Příspěvek od Papooch » pát 08. kvě 2020 9:18:32

No tak po chvilce googlení na zahraničních fórech o Android TV (kde je tohle celkem žhavý téma) jsem zjistil, že vzdálené ovládání přes TeamViewer podporují jen ty, u kterých na to vývojáři mysleli a implementovali podporu TeamViewer SDK. Nicméně podle tohoto článku by to dokonce mělo šlapat in a Evolveo MultiMedia Box H4, takže je zvláštní, že to tobě neběhá.

Dalším řešením, na který jsem narazil, ale přijde mi dost pofidérní a jako zbytečně moc práce, je vytvořit VPN připojení do lokální sítě, kde se nachází televize, co chceš ovládat (čili samozřejmě musí cílový router VPN podporovat a člověk musí vědět, jak to nastavit), pak se připojit přes TeamViewer, abys viděl obrazovku a ovládat to pomocí appky, co funguje jen v lokální síti.
Na poděkování slouží palec u příspěvku

Autor tohoto vlákna
panRajce
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Android TV Box - aplikace pro vdzálenou podporu

Příspěvek od panRajce » stř 13. kvě 2020 9:56:27

Ahoj,
díky za směrování. Až se k příbuzné dostanu (bydlí 80km), tak zkusím nainstalovat přímo u ní ten TeamViwer.
Přímo na Evolveo mám zatím jen AnyDesk, ten mi jen zrcadlí.
Ostatní uvedené, včetně TW, jsem testoval na svém mobilu (Xiaomi), takže pro něj asi nemám odpovídající plugin. Což je ale divné, protože jinde jsem dohledal, že na telefonech Xiaomi by to mělo být pdporováno. https://community.teamviewer.com/t5/Mob ... td-p/58247
Co jsem zatím pročítal ten článek, tak dotyčný recenzent testoval vše režimu, kdy obě zařízení jsou ve stejné síti. Tak uvidím jak to pošlape opravdu vzdáleně.

Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“