Razr AndroidJak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Motorola
Odpovědět
Idahou
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 08. říj 2015 14:10:08
Typ mobilu / ROM: XT890

Jak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Příspěvek od Idahou »

Ahoj,

po čtyřech letech mi začala blbnout baterka (stav skáče a mobil se vypíná) na mé Motorole Razr I (XT890) a podle internetu je to u tohodle kousku způsobeno aktualizací na android 4.4. Updatoval jsem relativně nedávno, před pár měsici a to přes službu motoroly. Takže chci zkusit vyhodit 4.4 zda to pomůže a indikátor baterky bude fungovat normálně. Jenže obnova do továrního nastavení jen smaže data a přes recovery menu to nic neudělá (ať v něm vyberu cokoliv, mobil se jen restartuje). Snažil jsem se najít nějaký návod, tady i jinde, ale ... nedaří se. Sem laik a je mi jedno jestli shodím android na nižší verzi nebo nahodím vyšší (ale aktualizace v mobilu nic nenabízejí a podle gsm areny je 4.4.2 konečná).
Mám sice už nový mobil, ale stejně bych radši zprovoznil tenhle - byl by někdo ochotný mi poradit co bych mohl zkusit? Vážně bych to ocenil.

Baterka jako taková je podle mě ok. Nejdříve mi totiž indikátor ukazoval moc vysoké hodnoty a tak se stávalo, že mi mobil umřel po dvou dnech provozu protože prostě nehlásil nízký stav. Teď zas skáče od 0 po 100 jak se mu zachce.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Jak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Příspěvek od Jumbo78 »

Factory reset ti původní verzi nevrátí.
Pokud ale takto baterie skáče, bude nejspíš vadná.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Příspěvek od ludekbrno »

Idahou:
Baterie po čtyřech letech je jednoznačně mrtvá nebo těsně před smrtí, proto telefon není schopen spolehlivě ukázat její stav. Aktualizace s tím nemá nic společného, jestli chceš přístroj dále provozovat, kup novou baterii. A ještě si při tom pogratuluj, jak dlouho vydržela, protože dožít se čtyř let ve slušné kondici, je pro baterii zázrak :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Idahou
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 08. říj 2015 14:10:08
Typ mobilu / ROM: XT890

Re: Jak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Příspěvek od Idahou »

Jo, že je v řiti baterka nezavrhuju, ale stejně bych to chtěl zkusit, protože co kdyby náhodou ;) Nezdá se, že bych sehnal podobný kousek a možná sem jen konzerva, ale byl jsem s ním spokojenej, což se nedá říct o té nové obludě.

Baterka vyměnit nejde - jakože uživatelsky a vzhledem ke stáří si nejsem jistej, jestli by to šlo vůbec po rozebrání zase složit
drina83
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 03. srp 2017 15:40:48
Typ mobilu / ROM: Lenovo K5 plus

Re: Jak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Příspěvek od drina83 »

Tak zkus připojit nějakou power banku, nebo jiný vhodný externí akumulátor.
A budeš vědět
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Příspěvek od ludekbrno »

Idahou:
Ta baterka je opravdu jistota, zbytečná práce zkoušet kvůli tomu cokoliv jiného. Je to typické chování opotřebené baterie, že nedefinovatelně skáče indikátor baterie. Buď rád, že vydržela tak dlouho :) Baterii si vyměníš sám podle návodu na YouTube nebo to zvládne každý i neznačkový servis.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Idahou
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 08. říj 2015 14:10:08
Typ mobilu / ROM: XT890

Re: Jak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Příspěvek od Idahou »

drina83 píše: sob 23. zář 2017 16:42:13 Tak zkus připojit nějakou power banku, nebo jiný vhodný externí akumulátor.
A budeš vědět
No, to je dobrej nápad . Vlastní nemám, ale na zejtra už mám domluvený pučení. Dík

Pokud to bude systémem, jak to teda přehodím na jinou verzi?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Příspěvek od ludekbrno »

Systémem to NENÍ a dávat tam starší verzi je pitomost, protože novější verze obsahuje bezpečnostní záplaty. Kdyby to bylo systémem, tak by se to logicky projevilo okamžitě po updatu. Ale 4 roky stará baterka je prostě mrtvá, vůbec nechápu, co na tom ještě řešíš...

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Idahou
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 08. říj 2015 14:10:08
Typ mobilu / ROM: XT890

Re: Jak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Příspěvek od Idahou »

Ta možnost tu je a možná sem ze starý školy, ale prostě se mi příčí vyhodit něco za co sem dal pět tisíc když je tu možnost to během jednoho odpoledne opravit
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: Jak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Příspěvek od aldav »

To zase bude debata [emoji1]

­

Note8 - Gear Fit 2
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Příspěvek od ludekbrno »

Idahou:
Ta možnost tam není. Prostě životnost Li-ion baterie je v nejlepším případě tak 2-3 roky. Po čtyřech letech je zaručeně v háji. No a navíc ti přece nikdo neříká, že máš telefon vyhodit :) novou baterku koupíš za pár stovek...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se zbavit 4.4.2 Kitkat?

Příspěvek od unavix »

Pokud nestojíš o dobrou radu a chceš se za každou cenu drbat se softwarem telefonu, tak si najdi postup jak na to, nastuduj si ho. Nechtěj ale, aby to někdo studoval za Tebe a pak Ti sepsal návod jak na to.

­    

Bůh odpouští, JÁ NE!
Odpovědět

Zpět na „Razr Android“