Samsung Galaxy Note (N7000) - ROM/ROOT/FWSamsung problémový chod

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Martin...
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 08. črc 2014 8:02:41
Typ mobilu / ROM: N7000

Samsung problémový chod

Příspěvek od Martin... »

Zdravím,
mám poslední 2 dny velký problém s tímto telefonem. Tak to postupně popíšu, jak se celý problém odehrával.
1. Telefon z ničehonic na nabíječce začal blikat a pípat. Při kontrole se pořád zapínala a vypínala aplikace Voice Talk a telefon se chvilkami nabíjel a chvilkami zase ne. Řekl jsem si, že asi vir, tak jsem jej dal do komplet továrního nastavení i s uložišti. Problém vyřešen, ale nabíjel se vždy tak minutu a pak se nabíjení vypnulo. Na jednu radu jsem si v aplikacích zastavil Voice Talk a vymazal všechny jeho data. Problém částečně vyřešen, problémová aplikace se jen změnila na Hudbu play, takže zase tam kde jsem byl. Při volání mi telefon pořád skáče z hlasitého odposlechu do normální režimu, takže z hovoru mám kulový, druhá strana taktéž. zajímavé je, ale že ty aplikace dělají problém jen když s telefonem něco dělám nebo je zase dlouho v klidu, tak začnou blbnout. Ono se někdy dostat do menu je taky zážitek a jen pro pevné nervy, což v posledních už nemám. Co se s tím dá dělat? Jinak mimochodem při volání druhé straně ozývá ozvěna, ale jak kdy. Někomu více, někomu méně a někomu vůbec. Ale to je častý problém s tímto telefonem, takže souvislost s tímto v tom moc nevidím.
Díky za rady
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od mahon »

Pořádně si vyčisti v telefonu USBečko. Jak máš starou baterii ? Co máš za firmware,stock,custom,root ? Vyzkoušej ještě wipe data a wipe cache.
Martin...
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 08. črc 2014 8:02:41
Typ mobilu / ROM: N7000

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od Martin... »

Nabíječka je v pohodě. Tam jde o to, že to přestane nabíjet jakmile ty aplikace začnou problikávat. Jinak telefon je od Vodafonu, nic jsem na něm nedělal, Android 4.1.2
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od Krokodyl »

Podle popisu projevů bych to viděl na oxidaci na základní desce, jak bylo naznačeno radou od mahon: ...Pořádně si vyčisti v telefonu USBečko... Opravdu stačí aby nacákalo do USB a to se potom dějou věci, ale spíš to bude závažnější než jen to USB.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Martin...
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 08. črc 2014 8:02:41
Typ mobilu / ROM: N7000

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od Martin... »

USB jsem kontroloval, není tam ani prach nebo něco co by značilo nějaké poškození. Spíš mě zaráží, že to dělá tak najednou, z ničehonic. Ta oxidace mě nějak netěší, páč tuším, že oprava asi bude drahá. Kolik mám tak počítat?
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od verny94 »

Výměna celé základní desky. Tudíž můžeš šetřit na nový kousek ;)
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od don_alex »

Imho toto může klidně dělat baterie, tou bych začal. Pokud by ale byla skutečně oxidace na desce a byla nutná její výměna, tak ten telefon je na odpis, výměna by byla příliš drahá. Zkus se informovat přímo u p. Zítka z VSP data (můžeš mu poslat SZ)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od Krokodyl »

No samozřejmě výměna základní desky určitě ne, ale vyčištění, připadně oprava vadných součástek v soukromém neautorizovaném servisu by byla ještě snesitelná
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od ludekbrno »

No, součástky na desce mu nikdo měnit nejspíš nebude. Maximálně tak USB konektor nebo podobné větší věci. Při oxidaci většího rozsahu jsou v podstatě jen dvě možnosti. Buď pomůže důkladné vyčištění a vysušení a pokud ne, je to na vyhození. Jiná možnost není.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Martin...
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 08. črc 2014 8:02:41
Typ mobilu / ROM: N7000

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od Martin... »

právě že mě ta oxidace přijde docela divná. Nemyslím si, že bych měl telefon nějak ve vlhku nebo dokonce mokrý. Baterka je v pohodě, vydrží cca 1 den, když se na něm pracuje. Když ne, tak i 2-3 dny. Je to origo Samsung baterka. Myslím, že kdyby to byla oxidace, tak to dělá něco postupně a spíš by se pokazilo zvuk či něco takového než to, že budou se samovolně zapínat a vypínat aplikace, které jsem nepoužíval (Voice Talk nikdy) a tím rušit běžný chod telefonu. Přepínání během hovoru to samé na hlasitý odposlech a klasiku.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od don_alex »

Mno to právě ne, závada se většinou projeví z ničeho nic. Budeš se divit, ale oxidace se opravdu dokáže objevit i když si jsi jistý, že telefon nepřišel do styku s vodou.

Určitě zkus nejdřív výměnu baterie. To, že vydrží 1-3 dny ještě neznamená, že nemůže být špatná. Nikdy nemůžeš říct, že baterka je v pohodě..
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od mahon »

A co takhle pořádně nabít baterii,udělat znova obě wipe,nezpouštět telefon,hned do download modu a přeflešnout to přes Odin třeba tou samou romkou nebo nejlépe nějakou poslední stock nebrandovanou romku i pro jinou distribuci ? Tohle bych taky vyzkoušel.Možná že jiný,hlavně nebradovaný, firmware ti to dělat nebude. A pokud jo tak je pak jasné že je to tím hardwerem jak ti píšou kluci.
A jak správně poznamenal don_alex tak vadná baterie dovede s telefonem dělat psí kusy ale fakt bych ho nejdříve přeflešoval aby se vyloučila softwerová závada.On hardreset není až tak všemocný.
Martin...
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 08. črc 2014 8:02:41
Typ mobilu / ROM: N7000

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od Martin... »

mahon:
nejsem v tomhle až tak zběhlý, možná bych potřeboval s tímto pomoct co a jak :-) kdybys měl někde návod nebo mě nějak stručně popsal co dělat, byl bych rád. Díky
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od ludekbrno »

Martin:

Na oxidaci by ukazoval právě souběh různých netypických problémů.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od don_alex »

Návody tu jsou, takže stručně:
Ze sammobile.com nebo samsung-updates.com si stáhneš oficiální stock romku, kterou rozbalíš a soubor s příponou md5 flashneš pomocí ODINu do telefonu. Před i po flashi bude dobré, jak už psal mahon, vlézt do recovery a udělat wipe data / factory reset a wipe cache.

Pravda jje, že za pokus to stojí.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od ludekbrno »

Ono by možná bylo úplně nejlepší vlézt nejprve do telefonu a podívat se, jestli tam přece jen není ta oxidace, než se tam bude pokoušet dělat softwarové zásahy.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od don_alex »

Proč? Proč ho zbytečně rozebírat, když flash fw + factory reset je otázka chvilky?
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od ludekbrno »

Protože pokud je tam oxidace, tak je velká šance na totální umrtvení telefonu :-) Navíc se mi moc nezdá, že by to byl jen SW problém. Ten by pravděpodobně odstranil pouhým factory resetem.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od mahon »

Jak už jsem psal,faktory reset není všemocný a občas se stane že to neprovede jak má.Spoustu lidí na forech psalo,hlavně flešaři custom romek,že musely dělat wipe několikrát a i mně se jednou stalo že jsem si něco změnil ve framework res a po wipe to tam zůstalo,nevěřil sem ale je to tak.A když je "pošahaný" firmwer v paměti tak ani wipe nepomůže.Takže nové přeflešování. A ano může se při flešování stát cokoliv ale to se stává i u "zdravých" telefonů že se může umrtvit.
Majitel si musí být vědom nebezpečí a hlavně pokud si je jistý (což mi nevíme) že se mu nedostal do styku s vlhkostí.Pak se toho flešování až tak nemusí bát.
Martin...
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 08. črc 2014 8:02:41
Typ mobilu / ROM: N7000

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od Martin... »

Tady posílám video, aby jste měli ilustraci, co se děje :-) z velké části se to stává, když se připojím na internet (mobilní a WiFi). Tudíž bych hledat nějakou spojitost s tímto. Jamile odpojím data a WiFi, tak je klid.
https://www.youtube.com/watch?v=kA7SXVx ... e=youtu.be
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od mahon »

Už si to přeflešnul ?
Martin...
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 08. črc 2014 8:02:41
Typ mobilu / ROM: N7000

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od Martin... »

Ještě ne, pomaličku se na to chystám. Teprve jsem došel domů z práce :-) Pak dám echo, jak to dopadlo. Díky

Edit:Tak telefon přeflashasnutý a zatím klídek :-) Volání taky v pořádku, nabíjení baterky taky v cajku. Všem děkuji za rady a postřehy, hlavně uživateli mahon. Díky moc
Naposledy upravil(a) verny94 dne úte 08. črc 2014 21:39:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučení příspěvků
Jindrich Zitek
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: čtv 14. čer 2012 13:19:39
Typ mobilu / ROM: OneX

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od Jindrich Zitek »

Zdravim,
dle popisu problemu soudim spise na SW zalezitost. Pokud by se po factory reset problém znovu objevil, zkus ještě vymenit SIMku ( je li starsi nez cca 2 roky) a pote se ozvi, podivame se na to

Hezky den vsem Jindra Zitek VSP DATA
Martin...
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 08. črc 2014 8:02:41
Typ mobilu / ROM: N7000

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od Martin... »

Díky za reakci. Telefon je flashnutý a je to už pár dní a vše v pořádku. Klídek, nic nepadá, v klidu se nabijí, nikde žádný problém :-)
EDIT: ikdyž včera toho hned využil jeden hnědočech a čubl mi ho. Naštěstí výhružky ho zastrašily a vrátil jej :-D
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: Samsung problémový chod

Příspěvek od mahon »

Jem rád i za tebe že to pomohlo :D
Ten "čórkař" měl hned dostat průplesk.Já bych mu vystavil skutečný invalidní důchod.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note (N7000) - ROM/ROOT/FW“