Produktivitazměna profilu podle času a skupiny tlf. čísel

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
LiborP
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG G3

změna profilu podle času a skupiny tlf. čísel

Příspěvek od LiborP » úte 10. kvě 2011 23:50:24

Může mi prosím napsat některý z uživatelů aplikací Locale, Timeriffic, Tasker, Phone Weaver atd. zda jím používaná aplikace umí vytvořit pravidlo, které bude kombinací času a názvu skupiny kontaktů? Čili třeba v čase 23.00-6.00 vypni všechny zvuky a zvonění, vyjma VŠECH kontaktů zařazených do skupiny "Rodinaů (skupiny jsou definovány ve Správci kontaktů přímo na Gmailu). Chci tedy, aby skupina "Rodina" se mi dovolala vždy, bez ohledu na denní dobu a pokaždé, když v kontaktech někoho zařadím do této skupiny, bude na něj automaticky aplikováno toto pravidlo (měly to tak třeba telefony Nokia).

Zatím jsem to našel v aplikaci Easy Profiles, akorát ta bohužel umí určit polohu jen podle dostupnosti BTS, což je v malém městě nedostačující. Vyzkoušel jsem ještě LLamu, ale ta to neumí (nebo jsem nepřišel na to jak).
Tasker mi na první pohled připadal spíš jak samostatný operační systém. Možná to v něm někde bude, ale čím déle jsem ho četl, tím více jsem se v něm ztrácel. Nemůžete mě někdo nakopnout správným směrem.
U Locale jsem nenašel zkušební verzi, navíc se tady občas někdo zmiňuje že drasticky snižuje výdrž baterie.

Žulda
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xperia XZ1 Compact
Tablet: Nexus 7 II 2013

Re: změna profilu podle času a skupiny tlf. čísel

Příspěvek od Žulda » stř 11. kvě 2011 8:02:11

PhoneWeaver to neumí, ale je první beta verze aplikace CallWeaver, která umí filtrovat volání dle kontaktů a skupin. V dalších verzích přibude podpora PhoneWeaveru. Pak bude možné PhoneWeaverem nastavit profil s filtrem. Doufám, že to bude brzy, nenašel jsem na Androida spolehlivé řešení.

Autor tohoto vlákna
LiborP
Stálý androiďák

Příspěvek od LiborP » pát 13. kvě 2011 23:01:40

Tak z uživatelů Locale, nebo Tasker asi nikdo netřídí svoje kontakty do skupin, nebo odlišná pravidla nepoužívá, nikdo se neozval.
Jestli potřebujete filtrovat volání podle kontaktů, vyzkoušejte Easy Profiles. Ten umí udělat pravidlo a výjimky z pravidla na celé volací skupiny.
Žulda píše:PhoneWeaver to neumí, ale je první beta verze aplikace CallWeaver, která umí filtrovat volání dle kontaktů a skupin. V dalších verzích přibude podpora PhoneWeaveru. Pak bude možné PhoneWeaverem nastavit profil s filtrem. Doufám, že to bude brzy, nenašel jsem na Androida spolehlivé řešení.

Jephy
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nexus 5

Příspěvek od Jephy » sob 14. kvě 2011 5:49:50

Locale to samozřejmě umí. Jenom jsem nezjišťoval, jestli je možné nějak pracovat se skupinami (je potřeba navolit jednotlivé kontakty). Počítám, že to přes nějaký plugin půjde. :)

Autor tohoto vlákna
LiborP
Stálý androiďák

Příspěvek od LiborP » pon 16. kvě 2011 14:56:04

Nenašel jsem pro Locale trial a právě proto jsem se ptal, jestli to určitě umí, abych to nekupoval zbytečně. Zatím jsem našel jen Call Filter Plugin a ten to podle všeho umí na určitá čísla, nebo kontakty, ale ne na skupiny kontaktů.
Ale i tak děkuji za odpověď.
Jephy píše:Locale to samozřejmě umí. Jenom jsem nezjišťoval, jestli je možné nějak pracovat se skupinami (je potřeba navolit jednotlivé kontakty). Počítám, že to přes nějaký plugin půjde. :)

P.L.
Nové Androidě

Příspěvek od P.L. » ned 22. kvě 2011 9:19:34

Locale používám, ale na Desire neumí vypínat zvonění (změnit hlasitost) :( Mám pocit, že stejný problém má na všech HTC

Skupiny umí, ale ty defaultní mi nabízí 2x a stalo se mi, že u jednoho kontaktu ve skupině se vonění chovalo jinak než u jiného.

Jephy
Stálý androiďák

Příspěvek od Jephy » ned 22. kvě 2011 11:36:10

Mně na Desire funguje bez problémů. Chyba musí být na tvém přijímači.

P.L.
Nové Androidě

Příspěvek od P.L. » ned 22. kvě 2011 11:43:33

Přečti si 2. bod na stránce http://www.twofortyfouram.com/support.html

Known Issues
•Some HTC Sense UI devices have an option in the Android Settings called "Fast Boot" (found under Android Settings -> Power -> Fast Boot). When Fast Boot is enabled, Locale will not be properly initialized when the device is rebooted. For best results, disabling Fast Boot is highly recommended.
•On Samsung Galaxy S devices running Android 2.2 and all HTC Sense UI devices, the Contact condition will not work reliably. Locale is working properly, although the phone Dialer app doesn't properly recognize that the volume has changed. This issue has been reported to both HTC and Samsung, and we are awaiting a fix. Note that this only affects HTC and Samsung devices with custom user interfaces, and devices with standard interfaces like the HTC Nexus One or the Samsung Nexus S are not affected.
•On HTC Sense UI devices, the accelerometer may need to be calibrated before the Orientation condition will work properly. On these devices, calibration can be found under the Android Settings -> Sound & display -> G-Sensor Calibration.
•For contact-specific ringtones, please use the Android contact list. Locale's Contact condition and Ringtone setting cannot be used to create contact-specific ringtones, due to a limitation in Android

Psal jsem si jak s autorem, který o problému ví, tak s HTC, které prohlásilo, že nic řešit nebude.

Buď jsi tery rootnul Desire a pak Ti to fungovat může a nebo mám Sense a a nepoužíváš to o čem píšu. A nebo máme každý jiné Desire :)

Jephy
Stálý androiďák

Příspěvek od Jephy » pon 23. kvě 2011 2:41:49

Zajímavé, o tom jsem nevěděl. Mám samozřejmě ROOT :)

Odpovědět

Zpět na „Produktivita“