ProduktivitaKalendář - firemní versus osobní

Aplikace zaměřené na plánování času,organizaci práce,evidenci čehokoli.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Honza Jiroušek
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 17. led 2018 15:34:40
Typ mobilu / ROM: Honor 8

Kalendář - firemní versus osobní

Příspěvek od Honza Jiroušek »

Ahoj, mám problém s kalendářem pro pracovní účely. Na androidu jsem přihlášen pod gmailem, který používám pouze pro osobní účely a kalendář google chci mít jen a pouze pro osobní údalosti. V práci máme exchange, na kterém jsem v telefonu přihlášený a defaultní mail appka v telefonu funguje, co ale nefunguje je apka kalendář. Vždycky když se do jakékoli aplikace kalendář přihlásím, začne mi to automaticky synchronizovat s google účtem a tím pádem mám v google kalendáři smíchané kalendáře osobní a pracovní. Zaboha mi ale nejde najít aplikaci, která by zobrazovala jen a pouze pracovní účet a nemíchala mi v kalendáři pracovní a osobní události. Napadá vás jak to řešit? Chci mít prostě dva kalendáře, jeden soukromý, jeden pracovní, striktně oddělené, nesmíchané, google calendar jen pro google. Díky za nápady, Honza.
Uživatelský avatar
ZeKe
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pát 19. lis 2010 5:38:45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Re: Kalendář - firemní versus osobní

Příspěvek od ZeKe »

Neprihlašuješ se přeci do aplikace kalendář, jak píšeš.. Naopak ve snad každé kalendářové aplikaci si nastavíš jen konkrétní účty, které v ní chceš zobrazit.
Já jsem dlouhodobě věrný apce Business Calendar. Nastavit to ale musí jít snad ve všech, takže jakákoli apka podporující Exchange účet a vyhovuje Ti by měla stačit [emoji3]


Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Kalendář - firemní versus osobní

Příspěvek od dufko »

Tiež používam roky business kalendár práve kvôli tomu, že tam mám pracovný, súkromný aj rodinný kalendár a mám to v jednej aplikácii s jednoduchým zobrazením, kedy viem mať zobrazené všetky udalosti v kalendári, ale jedným klikom viem zobraziť len pracovné veci, alebo naopak nie pracovné...

Neviem prečo by som to mal chcieť riešiť viacerými aplikáciami...
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Kalendář - firemní versus osobní

Příspěvek od LivArt »

Nebo si nainstalovat sepárátně Outlook a mít celou Exchange sync jen v něm a ne přímo v telefonu.
Honza Jiroušek
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 17. led 2018 15:34:40
Typ mobilu / ROM: Honor 8

Re: Kalendář - firemní versus osobní

Příspěvek od Honza Jiroušek »

ZeKe - to ale bohužel nefunguje napříč - tzn při stáhnutí jiné apky než Gcal a propojení s pracovním mailem, se mi automaticky propíšou data z nové apky do Gcalu, což je přesně to co nechci. A ve chvíli, kdy v Gcalu označím, aby to nesosalo data z pracovního mailu, odhlásí se ten mail i z té nové apky...

dufko - no vidíš a to je přesně to, co nechci - chci mít oddělené aplikace, ne události (barvou nebo jakkoli jinak) v jedné aplikaci.

LivArt - to mě taky napadlo, ale bohužel firemní mail nepodporuje Outlook jako takový, ta apka je zakázaná v nějakých pravidlech
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Kalendář - firemní versus osobní

Příspěvek od Jumbo78 »

Tak nějakou jinou apku. Třeba Nine - https://play.google.com/store/apps/deta ... olders.hd3
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Kalendář - firemní versus osobní

Příspěvek od LivArt »

Honza Jiroušek píše: čtv 25. čer 2020 9:20:39 LivArt - to mě taky napadlo, ale bohužel firemní mail nepodporuje Outlook jako takový, ta apka je zakázaná v nějakých pravidlech
Outlook můžeš provozovat buď jako nativního klienta nebo ho připojit k jakýmukoliv exchange serveru.

Doporučuju nejdřív nainstalovat verzi 4.0.0 z apk, přidat účet a pak až aktualizovat.
Uživatelský avatar
ZeKe
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pát 19. lis 2010 5:38:45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Re: Kalendář - firemní versus osobní

Příspěvek od ZeKe »


Honza Jiroušek píše:ZeKe - to ale bohužel nefunguje napříč - tzn při stáhnutí jiné apky než Gcal a propojení s pracovním mailem, se mi automaticky propíšou data z nové apky do Gcalu, což je přesně to co nechci. A ve chvíli, kdy v Gcalu označím, aby to nesosalo data z pracovního mailu, odhlásí se ten mail i z té nové apky...
Sice firemní kalendář nesynchronizuji (a pro Exchange poštu mám také ten již zmíněný Nine), ani nepoužívám apku Google kalendář, ale teď jsem to vyzkoušel a u mě se to tedy nechová, jak popisuješ..
Ale pokud to ve tvém Google kalendáři nechodí, tak najdi dvě apky třetí strany, které nebudou "provázané", a budou obsluhovat to, co si v nich zapneš a neovlivňovat se navzájem = profit.



phone



Odpovědět

Zpět na „Produktivita“