Vodafone SmartTab 7[Návod] Root (7", 10")

Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

[Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

Návod na Root pro Vodafone Smart Tab 7 a 10 (také StarTab, ZTE v71a, ZTE v11a)

Zdravím, oklo tabletu teď bylo chvíli ticho, což ale neznamená, že se nic nedělo, uživatelé xda-developers umožnili root tabletu a pracují na CWM recovery, což umožní nahrávání nových rom, vývoj CM verzí, ICS, různých tweaků pro lepší výkon a tak dále :) .


Návod + Vývoj můžete sledovat zde:

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1473555
Topic pouze pro CWM recovery:

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1493768

Zatím je hotovo:
  • ROOT .... funguje pro 7mi i 10ti palcovou verzi tabletu
  • CWM recovery ... zatím první verze, nicméně záloha a flashování by mělo fungovat v pořádku

Ve vývoji:
  • CM9 ROM (Android 4, Ice-cream sandwich)

:!: Obě verze (7" i 10") mají podle všeho stejný kernel, takže by věci fungující na jedné verzi měly fungovat i na verzi druhé


vyzkoušeno na 7mi palcové verzi (root i CWM) a zatím žádný problém 8-)



Root pomocí programu

O 2 příspěvky níže.
Naposledy upravil(a) PanKlobouk dne stř 15. úno 2012 18:45:02, celkem upraveno 2 x.
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Re: [Návod] Root (7", 10") - prográmek? :)

Příspěvek od hall80 »

Jako člověk moc neposkvrněný LINUXem bych samostatný APK uvítal.Hlavně pro zamezení zanesení chyby a zbriketování tabu:).
V Androidu jsem se sice dost teď vrtal (po flashnutí levného china tabu a znefunkcneni všeho ((wifi/touchscreen/audio atd))),ale njistý si nejsem:).
Takže za mě bych to uvítal, pokud má někdo čas a zkušenosti:).Já nerozlouskl ani jak upravit flashscript aby byl funkční :(.

Hall80

PS:pokud by měl někdo stejné problémy se starým levným tabem z china, vězte že rozchodit wifi atd je jednoduché:).
Nikdo z Android manů mi nic neporadil !!..každý tvrdil:"nahraj jinou ROM".řešení je ale prosté přes změny portů daných zařízení!:).
Info kdyžtak podám:)
Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

Tak menší prográmek na root je hotový. Za případné závady nenesu žádnou odpovědnost, vše děláte na vlastní nebezpečí. Závady by ale nastat neměly a pokud ano, tak většinou řešitelné.

Postup:

Kód: Vybrat vše

1. Nainstalované ovladače tabletu. Pokud nemáte stahujte http://www.box.com/s/rs0qqg1p3grb2xz2m8ad
2. Povolte "ladění přes USB"  a "Nevypínat obrazovku" (Nastavení -> Aplikace -> Vývoj)
3. Spusťte soubor root.exe a řiďte se pokyny na obrazovce (jsou česky)
4. Spusťte soubor CWM-Xinch.exe, kde X je velikost úhlopříčky vašeho tabletu a řiďte se pokyny na obrazovce (jsou česky)

4. NEODPOJUJTE TABLET Z USB, dokud vám to program sám nevypíše.

Tablet by se měl dvakrát během běhu programu restartovat, pokud se tak nestane, budete vyzváni tak učinit manuálně. 
Pro přechod do CWM recovery po rootnutí tabletu spusťte soubor recovery.exe nebo tablet vypněte a během zapínání držte tlačítko pro snížení hlasitosti


STAHUJTE ZDE
Naposledy upravil(a) PanKlobouk dne úte 28. úno 2012 14:36:45, celkem upraveno 3 x.
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od hall80 »

Děkujemé :D
Pořád se ale trošku bojim bojim :? ..nezkusil prográmek už někdo další? ;)
Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

Není zač, ještě bych to poladil, ale nějak se nedostalo žádné odezvy, takže buď mají všichni root bez problémů, nebo to nikdo nezkusil.

Pokud máte stále strach, tak momentálně upřímně není root potřeba, není root práva pořádně k čemu využít, žadná custom rom, nic, takže klidně počkejte, nic vám neuteče :) .

Jinak ale do budoucna, jak jsem napsal, problém by opravdu nastat neměl, pokud ano, tak byl měl být skoro stoprocentně vyřešitelný, sám jsem před týdnem zůstal na holičkách s bootloopem, když jsem zkoušel různé systémové tweaky, vše se ale vcelku bez problémů dalo vyřešit
motoo
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 26. úno 2012 21:30:49
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII + Vodafone Tab 10.1

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od motoo »

Zdravím.
Tak mi to nedalo a zkusil jsem návod co je zde uveden na rootnutí tabu.
Nefungovalo. Mám W7 64 bitů a nejelo to. Tablet se vždy dostal do stavu,
kdy zčernala obraovka ale nenačetl se dálší ovladač, který windows
nerozpoznal. Na otevřené příkazové řádce s programem bylo napsáno:
(waiting for device) Chtě jsem root hlavně kvůli hrám přes Chainfire 3D
Velice mě mrzí, že lepší hry jdou na malém telefonu ale na mutlimediálním
zařízení jako je tablet ne...
Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

Je potřeba mít nainstalované ovladače, na které jsem někde dával odkaz, taky mám Win7 64b a taky se ptaly po ovladačích znovu, ale bez problému si je našly samy, měl jsem instalované pouze ovladače dodávané s přístrojem, zkus projít topic na xda-devs, jestli někdo nemá stejný problém.

edit:
Zkus ovladače nainstalovat manuálně po tom, co obrazovka zčerná a windows ti hlásí, že žádné ovladače nenašel

nebo

Zkus odinstalovat všechny ovladače k telefonům (nebo alespoň vše, co jsi instaloval ke smarttabu), potom přístroj připojit a až potom naistalovat, co jsem to proletěl, tak to někomu pomohlo
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od hall80 »

Áhoj všem:).
Tak jsem právě přišel na důvod PROČ PROVÉST ROOT.
Jak jsem totiž koukal do wifi routeru tak se tablety vždy hlásí jako "Android_xxxxxxxxxxxxxx" kde ty "x"ka jsou IMEI tabletu!
To znamená že když se budete chtít někde anonymě přihlásit na wifi, správce okamžitě ví z jakého zařízení toto je a pokud by šlo do důsledku i může přes operátory zjistit, kdože je přímo jmenovitě ten človíček co se připojil!
Je to dost zásadní věc a zaráží mě že se to nikde na fórech neřeší! Alespoň jsem to nikde nenašel. Každý píše že "se android hlásí jako Android_a nějaký hexa číslo"!!!
Dle mě je to zásah do soukromí si takhle i přes wifi zjišťovat kdo je kdo!
Jako druhá věc je tzv blokování IMEI u operátora..to by byl průs.. kdyby někdo ze srandy nahlásil všechny IMEI třebas z veřejného AP někde v obchoďáku jako ukradená..to by bylo stížností na nefunkční telefony:).

Jinak jako druhý důvod vidím už jen asi plnější funkci například antiviru, potažmo checking IPTABLES a celého přenosu po síťích.Dokonce i AVAST chce pro plnou funkci ROOT.
ROMky bohužel ještě nejsou a je to škoda, jelikoš má náš tablet nějakou chybku v podpoře web prohlížeče. Ani interní prohlížeč ani třebas Dolphin nedokáží načíst třebas mail schránku na office365.com. Prohlížeč se bez hlášky prostě zavře. Funguje mi jen firefox, který ale nějak nezvládá rámy oken a fonty tak jak má:( + zlobí ten fotoaparát. Jinak ostatní mi maká perfektně:).
Naposledy upravil(a) hall80 dne pon 27. úno 2012 18:50:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

Pokud má někdo nechráněnou Wi-fi síť, tak je mu nejspíš jedno, jestli se přes něj připojíte a i kdyby, operátor mu vaše údaje jen tak neposkytne, takže v tom zase takový problém nevidím, nechápu o jakém zásahu do soukromí mluvíte, operétor by vaše údaje mohl poskytnout leda policii, v případě, že byste nějak porušil zákon, takže například pokud by někdo sdílel přes tablet nelegálně soubory přes firemní síť ... v takovém případě je jenom dobře, že to vaše údaje ukáže, protože jinak by bylo potírání takových jedinců ještě mnohem složitější.

Zkuste si to vzít z druhého pohledu, spravujete veřejnou síť v kavárně a najednou vám na dveře zabouchá policie, protože vaše Wi-fi je semeništěm nelegálního sdílení, určitě byste raději poskytl IMEI lidí co ot dělají, než sám čelil problémům.

A k blokování IMEI ... ano, možná by zablokovali telefony a ano, stížnosti by byly, ale opravdu si myslíte, že by toho vtipálka žalobníčka nestihl trest? Práve za zneužití vašich osobních údaju? Vyhazov z místa správce sítě? Takový "fór" za to určitě nikomu normálně uvažujícímu nestojí
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od hall80 »

Samozřejmě že to není tak jednoduché zjistit od operátora komu byl daný telefon/tablet prodán, ale ta možnost tu je.Nevím jak je na tom třeba IPAD, ale ani normální přenosné počítače(win/linux) ani třebas starší win telefónky nebo nokia takové údaje jen tak neposkytují.
Nic nelegálního nesdílím ani nestahuji ale vadí mi možnost tak jednoduchého tracingu/sledování mého pohybu pokud si třeba jen zapomenete vypnout WIFI, jelikož například v obchodních domech nebo restauracích je nezabezpečených WIFI sítí mnoho.
O možnosti nahlásit daná IMEI jako kradená a tím znefunkčnit tablety s GSM modulem, nebo ostatní nerootnuté telefony se pro vtipálky přímo nabízí jsem doeditoval předešlý příspěvek.
(to snad i smažte,aby se toho opravdu někdo nechytil).
Nejsem zas tak paranoidní, ale prostě mi to trochu vadí,no:).
Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

Máte pravdu, ta možnost tu je, ale nevidím důvod se bát jejího zneužití. To je ale OT, tak toho radši tady necháme :D
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od hall80 »

Tak a je to tady:). Tedy ještě ne,ale rootnout zřejmě musím kvůli použití openVPN,jelikož u všech klientů které jsem našel píší jako podmínku "device rooted".OpenVPN je pro mě nutnost.Tak jak mi vyjde čas,rootnu to Vaším suprprográmkem a dám vědět jak to funguje:). Jen dotaz..je poté možné se root práv opět zbavit? Jen pro případ nějaké reklamace atd.Děkuji moc.
Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

Root práv by se mělo dát zbavit pokud v tabletu provedete tovární nastavení.

edit:

Trochu jsem upravil aplikaci, takže root a naistalování CWM jsou teď oddělené, pro lepší odstranění případné chyby během procesu, dále je rozdělené CWM pro 7mi a 10ti palcovou verzi, link bude za pár minut opět funkční
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od hall80 »

Dobrý večer,
tak mám bohužel stejný problém jako zmiňuje "motoo". Zařízení se restartuje a pak je černá obrazovka. PC s Win7 64bit v commandu hlásí waiting for device a ve správci zařízení se hlásí tablet jako neznámé zařízení android bez ovladače. Reinstal ovladače nepomohl:(. Zkusím ještě zítra na winXP. Jinak tedy mám brand od vodafone smarttab 10.
Škoda, ale přeji hezký večer:)
Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

Zkuste nainstalovat ovladače "ještě jednou" manuálně, po tom, co se po nich windows zeptají, když se zařízení vypne, mělo by to problém vyřešit.

Edit: To, že se zařízení vypne a pak je černá obrazovka je správně, to znamená, že je je tablet nabootován do bootloaderu, chyba je opravdu jenom v nerozpoznání zařízení, tak zkuste zařízení nechat v tomto stavu a pohrát si s ovladači, dokud jej windows nenajdou.

A Win7 by problém být neměly, taky je mám (64 bitovou verzi) a ovladače jsem rozchodil, už si ale nepamatuji, jestli manuálně, nebo si je windows našly samy.


EDIT 2:

Ještě jedna věc mě napadla, možná se adb zasekne po provedení rootu, což by znamenalo, že tablet je rootnutý, akorát se sám nerestartuje po skončení procesu, zkuste jej po tom záseku odpojit od usb, restartovat dlouhým podržením tlačítka power a po nabootování do systému z marketu stáhněte aplikaci Superuser a potom nějakou aplikaci, která vyžaduje root práva (nebo aplikaci su checker). Pokud vám vyskočí okýnko "Povolit/Zakázat" a aplikace poběží dál, tak máte rootnuto, pokud ne, je potřeba si s těmi ovladači nějak pohrát
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od hall80 »

Tak už jsem pokročil:).Ale zatím né zcela:(
Po spuštění root.exe se mi již tablet po restartu připojí a proběhne
downloading boot.img ... OKAY
booting... OKAY
!!pokud se..blablabla:)!! a pak ale už jen
error: device not found
error: device not found
error: device not found
ln není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu.
spustitelného programu nebo dávkového souboru.
!!pokud se..blablabla:)!!
error: device not found

a okno se zavře.Zařízení rootnuté dle root check není:(..Po spuštění spadne superuser app a při pokusu zadat su do terminálu se to na chvíli sekne(to nedělalo) a pak napíše permission denied:(.
Mám zkusit starší verzi root.exe?
Mooc kuju za pomoc:)
Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

Otevři příkazovou řádku ... start, dejte hledat cmd.exe a zmente pracovni slozku do slozky root s programem, pripojte tablet a zadejte následující


adb remount
adb shell
ln -s /system/xbin/su /system/bin/su
exit
exit
adb reboot

A root by měl fungovat v pořádku.
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Root 10"Smarttab =)

Příspěvek od hall80 »

Huhů, děkuji za odpověd, ale už se mi to nějak asi rootlo. :DD
Sice nechápu jakto když mi to hlásilo neustále chybu, ale nyní když zkusím root check basic tak to napíše že je vše ok a je rootnuto.I Avast umí zapnout FW.
v terminálu po zadání su vše projde s hláškou o udělení práv (po znovuinstalu Super User)
Jediné co se mi zatím nedaří je ta openVPN.Chce to "tun.ko" ale ta je prý nekompatibilní a openVPN se nenainstaluje:(.
Zkusil jsem nainstalovat potřebný BusyBox,ale u něj nevím jestli se nainstaloval správně - netuším jak to otestovat.
Do root partition se nějak dostanu,ale jak koukám tak jen "RO":-/.
Je možné že se root provednl neúplně? Vzhledem k tomu že mi to pokaždé psalo chybu s "ln".
Moc děkuji.
Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

Na instalaci fungujiciho busyboxu se mi osvedcila aplikace Busybox Installer nebo tak nejak, kdyz jsem nainstaloval primo busybox, tak jsem mel taky problemy.

Jinak v Root exploreru se daji myslim nastavit prava i na RW.

Kdyztak jeste zkusit to co jsem psal v predchozim prispevku s tim ln, taky mi to hlasilo chybu kdyz jsem to opsal, ale kdyz jsem to zkopiroval (normalne oznacit text, dat ctrl+c a v prikazove radce kliknout na ikonku v pravem hornim rohu okna s prikazovou radkou -> upravy -> vlozit) a uz to probehlo bez problemu.
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od hall80 »

oki, děkuji zatím moc za pomoc.Musím tobohužel zkusit až dom na Win7. WinXP mi prostě nechtěj tablet driver nainstalovat.Po připojení se ozve ohlášení 2x HW a pak hned že driver nenainstalován, neplatný inf.Sice se hlásí Android ZTE devices, ale v portable devices místo Vodafone smarttab je jen "MTP" s vykřičníkem a při pokusu o root.exe to jen waiting for device.
přes to co jste psal to také nic neudělá.Dám tedy info později.
Děkujeme všichni moc:)
motoo
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 26. úno 2012 21:30:49
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII + Vodafone Tab 10.1

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od motoo »

Zkouším co se dá ale prostě ve správci zařízení mám jen další zařízení s žlutým "!" s názvem Android.
Ovladač nelze aktualizovat, v PC není a manuálně také přidat nejde.
Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

V PC není? Nahoře je odkaz na potřebné ovladače, tak je stáhněte a normálně nainstalujte. Tím, že manuálně to nejde myslíte, že je naistalujete a nic se nezmění, nebo nejdou ani nainstalovat? Buďte trochu specifičtější.

Ten program tady nedělá nic složitého, jenom za vás spustí adb a poté postupně zadává příkazy do příkazové řádky, nic co by člověk manuálně nezvládl, jen to má ulehčit a automatizovat postup, pokud máte v nějaké části problém, není žádný problém použít manuál na xda-developers.com, je napsán srozumitelně a změny provedené v tabletu nejsou nevratné.

Pokud tedy programu nevěříte, můžete složku stáhnout jen proto, aby jste měli na jednom místě jak recovery.img (CWM recovery pro obě verze), tak superboot,img (použití pro získání root práva) a také nemusíte stahovat androidSDK, protože složka už obsahuje adb, takže jediné, co je potřeba udělat, je navigovat přes příkazovou řádku do této složky a namlátit postupně příkazy uvedené na xda-developers.

Instalace CWM by měla být bez problému, není tam třeba v průběhu restartovat.


Snad poradí ostatní, kterým se root už úspěšně povedl.
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od hall80 »

Ahoj,
k těm ovladačů: jako ostatní zařízení se mi tablet hlásí (pod Win7 64bit) AŽ PO auto REBOOTU po rootnutí. Předtím se mi hlásí jako SmartTab10 a také jako ZTE Handset ADB Interface+v okolních počítačích(nebo kde to je=) ) vidím interní flash a sdkartu jako další úložiště.
Pokud se ti hlásí tablet pořád jako MTP s vykřičníkem (to mě dělá ve winXP) tak fuck nevim.Zkusil jsem asi 3 verse ovladačů,ale stejně se mi nedetekuje tablet správně(pouze ty ZTE Handset ADB jsou v systému správně).
Teď akorát se mi přihlásil tablet jako když jsem ho měl nový - připojil se 10MB oddíl z tabletu s origo ovladači ale ani s těma se mi pod WinXP nepodařilo tablet rozjet/nainstalovat ovladače(hlásí mi při pokusu o ruční instalaci poškozený inf).
V takovémto stavu se bohužel tablet nerootne,prostě to pořád hlásí že čeká na device:(.
Já musel použít počítač s win7 a i tam se mi to chová po rebootu po rootu jinak než našemu hodnému autorovi :).

Jinak CWM proběhlo po naběhnutí tabletu a jeho odpojení a připojení k PC (protože jinak mi tam svítí vykřičník) opravdu bez problémů:).
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od hall80 »

Omlouvám se, JSEM 1D1OT :).Toto je v rootu particie při instalaci.Moc se omlouvám uživateům.
Installation notes:
1 For Windows XP, make sure you have installed Windows media player 11 or higher to recognize MTP device.
2 Ensure you have connected device to PC while installing this .exe driver.
Thanks for support ZTE tablet.
ondrez
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 23. úno 2012 21:31:38
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi max 32GB
Mobil 2 / ROM: Honor 3C
Tablet 2 / ROM: iPad 2 64GB 3G

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od ondrez »

Tak jsem chctěl zkusit root na 10" verzi, ale zastavil jsem se jako většina u těch ovladačů. Když tablet připojím k pc, tak všechny ovladače má a žádné nechce .... když spustím program root, tablet se zrestartuje a chce po mě ovladače. Zkoušel jsem ty co tu jsou ke stažení i jiné další, ať ručně nebo autmoaticky je nainstalovat a nic nejde. Napíše, že ovladače nenašel. Pokoušel jsem se o to pod win Vista i Win7. Děkuji předem za případné rady. Ondra
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Root (7", 10") a update systému

Příspěvek od hall80 »

Ahoj všichni=)
Mám jeden problém a nevím jestli je způsoben provedeným rootem - nechce se nainstalovat update. Prostě to začne a po cca 1/4 symbol androida padne na záda s vykřičníkem v trojúhelníku. Nesetkal se s tím někdo kdo má rootnuto?
Předpokládám že po FACTORY reset přijdu o root a update zřejmě půjde, ale už to mám tak pěkně vyladěné že se raději nejdříve ptám.
Díky za jakoukoliv pomoc a přeji všem hezký večer :)
Hall80
Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

Jo, je to rootem.

Není třeba dělat factory, mrkni na XDA, je tam zip toho updatu (sice pro jinou zemi, ale to nemá na nic vliv, čeština tam je). Ten pak staci flashnout pres CWM.

Jinak co se tyce novinek ve vyvoji, tak je uz ranna Custom verze CM9, kernel od joe.stone verze 60 a nedávno jsem hodil na xda upravený framework.jar, který vylepšuje scrolování a zvyšuje počet kroků hlasitosti z 15 na 30.

Teď se chci mrknout na init.d tweaky, které umožní supercharger a podobné vychytávky ke zrychlení systému. Pokud vím, tak zatím nejsou žádnou romkou ani kernelem podporované. (složka init.d se sice vytvoří, ale kernel ji stejne nehledá, takže se skripty nespustí)
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od hall80 »

děkuji moc za potvrzení=)
Zip jsem objevil i stažený v root/cache. Je to zip s podivným názvem s 54MB velikostí a ENG v názvu:).Koukám koukám pročítám, ale návod jak provést ručně upgrade nenacházím :roll: .Našel jsem ale tvou pasáž o framework.jar. To o těch 10ti minutách při bootu platí jen pro první boot? Nebo se to "protáhne" pokaždé :D .
Jestli si prosím tedy vzpomeneš kdes viděl zmíňku o updatu přes CWM, dej prosím vědět - děkujů=). S init.d držím palce..
Jsem hrozně rád za CZ guru maníka...a určitě nejsem sám ;) . Třebas někdy dorazí i ICS =D.
Ještě jednou dík a hezký svátek přeji.

PS:tak update se mi už povedl - bylo to jednoduché i bez návodu:).Jediné co je pořád trochu "opruz" je ty SDCARD a SDCARD_EX - bždycky na to zapomenu a pak koukám že tam ty soubory nemám :D.
Rychlost se dost zvedla - uvidím jestli na úkor batt..FOTO/CAM je superrychlé..i spuštění..jinak interní videoplayer umí konečně přehrávat i dodávaná videa (to byla ostuda!!) :lol:
Uživatelský avatar
PanKlobouk
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. led 2012 12:27:00
Typ mobilu / ROM: ZTE v71a

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od PanKlobouk »

To bootovani frameworku plati jenom pri prvnim bootu, pak uz je to normalni. Jinak init.d tweaky jsem podle navodu od joe.stonea rozbehl a pridal je ke vsem jeho kernelum verze 60. Zipy jsou na xda, staci flashnout pres CWM, kdyby se to nepovedlo, neni problem to udelat rucne, postu sem a na xda jeste navod, jak budu mit trosku casu.
hall80
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. úno 2012 10:54:15
Typ mobilu / ROM: HTC DesireS
Tablet: China 7", Vodafone SmartTab10"
Rom: Custom/orig

Re: [Návod] Root (7", 10")

Příspěvek od hall80 »

buu,tak jsem zjistil že se mi po tom updatu nějak poškodily root práva. tváří se to jako rootnuté, ale superuser všem přiděluje ODMITNUTO a nejde to zmenit.uninstal a reinst superuser nepomohlo.Avast se ale tvari ze mu funguje root pristup na iptables atd..ma zapnuty firewall. Rootcheck hlasi nerootnuto protoze superuser ho nikam nepusti. v terminalu su hodi denide :( .prosim prosim, muzu zkusit znovu root od tebe mr.klobouk :roll: .. aby se neco nepotento :DD .dekuji a uz dobrooou ;)
Odpovědět

Zpět na „Vodafone SmartTab 7“