Synchronizace - Zálohování - KontaktyNÁVOD - Jak stáhnout FB kontakty do gmail učtu i s fotkou

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
vitek26
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus One
Twitter: vitek26
Rom: MIUI.cz

NÁVOD - Jak stáhnout FB kontakty do gmail učtu i s fotkou

Příspěvek od vitek26 » čtv 03. bře 2011 14:27:53

Nedávno se mi podařilo stáhnout všechny kontakty z facebooku do gmail učtu a to i s fotkou a datem narození. Zkusím se podělit o postup jak jsem toho docílil.

Důvod proč jsem chtěl mít všechny kontakty v gmail učtu?
-mám teďka skoro na každého známého email
-hodí se při práci s Picasou, latitude a jiné google aplikace
-nesnáším profilové fotky u známých, na kterých nejsou oni ale třeba Méďa Béďa a podobně
- shnadná a editace v gmailu. Takže nemusíte mít kontakty v telefonu ve tvaru třeba Arabelky Mišák Ri......r a podobné samopřezdívky
- trvalá záloha kontaktů
- nevím jak vám ale u kontaktů z FB u kterých bylo telefoní číslo mi nešlo poslední dobou volat protože byly ve tvaru 420XXXXXXXXX a ne ve tvaru +420XXXXXXXXX
- a mnoho dalších na které si nemůžu teď vzpomenout :D

Krok po kroku:
1. Musíte si vytvořit účet na http://www.yahoo.com/
Obrázek

2. V mailu klikněte na contact a pak na import now u obrázku s facebookem
Obrázek
3. Povolte synchronizaci a počkejte až se stáhnou všechny kontakty do yahoo adresáře. Mě to šlo až na osmý pokus tak to zkoušejte tak dlouho až se vám vážně nestáhnou všechny kontakty.
Obrázek
Obrázek
4. Až si budete jistí tím že máte všechny kontakty přejděte na Contacts->Tools->Export-> Yahoo! CSV: Export NOW
5. Opište kód a potvrďte
6. Nyní máte stažený yahoo_ab.csv
7. Otevřete s i gmail a přejděte do kontaktů -> Další akce -> Importovat a importujte yahoo_ab.csv do gmail kontaktů
8. Nyní máte kontakty z Facebooku v Gmail Kontaktech
9. Stáhněte si Google contact syns z http://heartofangel.com/google-contact-sync/
10. Nainstalujte a přihlaste se pomocí programu do gmailu a facebooku
11. zaškrtněte dole vlevo že chcete i data narození a nyní jen vyčkejte než se kontakty synchronizují
12. Potvrďte a je to. Nyní máte všechny kontakty z facebooku v gmailu blahopřeji

Inspiroval jsem se stránku http://www.facebook.com/note.php?note_id=353298307678

Obrázek

Na přání ještě návod upravím
Naposledy upravil(a) vitek26 dne pon 14. bře 2011 21:14:50, celkem upraveno 1 x.

Autor tohoto vlákna
vitek26
Stálý androiďák

Re: NÁVOD - Jak stáhnout fb kontakty do gmail učtu i s fotko

Příspěvek od vitek26 » pát 04. bře 2011 19:25:34

Zkuste někdo postup od budu 9. jestli stačí použít jen program Google contact syns

Novis
Stálý androiďák

Příspěvek od Novis » pát 04. bře 2011 19:51:39

Ja sem to delal u HTC tak, ze jsem v mobilu propojil kontakt fcb s mym adresarem a pak uz na googlu vsechny informace zustali. Jak presne sem to delal uz nevim, original rom uz nemam dlouho, ale asi nekde v lide to bylo.
HTC Desire │ S-OFF │ CM10
HTC One V
Lenovo A820

haluzak
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: experia x8

Re: NÁVOD - Jak stáhnout FB kontakty do gmail učtu i s fotko

Příspěvek od haluzak » čtv 17. bře 2011 1:08:09

nechapem preco ale stale mi to nejde, vzdy vypise toto :

Konfigurácia vášho prehliadača nie je podporovaná.
Zdá sa, že ste povolili režim kompatibilného zobrazenia programu Internet Explorer.
Služba Profily Google funguje najlepšie, keď je tento režim vypnutý. Viac informácií.

po kliknuti na viac informacii sa zobrazi toto:

Prehľad profilov: Používanie programu Internet Explorer s povoleným režimom kompatibilného zobrazenia Tlač Ak ste v programe Internet Explorer povolili pre lokalitu google.com režim kompatibilného zobrazenia, niektoré funkcie služby Profily Google sa môžu zobrazovať nesprávne. Pri používaní tohto nastavenia odporúčame, aby ste lokalitu google.com odstránili zo zoznamu lokalít, pre ktoré je povolený režim kompatibilného zobrazenia. Odstrániť ju môžete nasledujúcim spôsobom:

Otvorte ponuku Nástroje a vyberte položku Nastavenie režimu kompatibilného zobrazenia.
V zozname „Webové lokality pridané do režimu kompatibilného zobrazenia“ vyberte lokalitu „google.com“.
Kliknite na položku Odstrániť.

postupoval som podla toho
update windowsu som spravil a lokalitu google.com tam ani nemam

uz vazne neviem co mam spravit aby som to rozbehal , help me :)

Coolajda
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Apollo lite

Příspěvek od Coolajda » ned 20. bře 2011 7:47:48

vitek26 píše:Zkuste někdo postup od budu 9. jestli stačí použít jen program Google contact syns
ANO, stačí synchronizovat přes tento program

kemalius
Nové Androidě

Příspěvek od kemalius » ned 27. bře 2011 0:26:42

proc nemam v gmailu u kontaktu narozeniny ani telefon i kdyz sem dal v google contact sync update birthday.?jinak diky za navod ;)

David_TO
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Příspěvek od David_TO » sob 28. kvě 2011 12:06:36

A co sa stane ked mam dve rovnake mena. Napriklad na gmaily mam ulozeneho Jozko Mrkvicka s cislom 0900123456 ale na fb ho mam tiez ako Jozko Mrkvicka ale ma tam cislo 0999123456. Ked dam potom zosynchronizovat tie google kontakty s fb kontaktmi tak ake cislo sa mi tam ulozi? Alebo sa mi tam ulozia obidve?? To iste napriklad s emailom alebo fotkou, ak uz mam priradenu fotku na gmaily tak sa mi nahradi s tou s fb alebo ktora tam ostane??

A este jedna otazka, ked mam kontakt len na FB ale v gmaily ho nemam ulozeny tak sa mi po synchronizacii automaticky prida do gmailu vsak?
Xiaomi Redmi 4X
O2-SK, O2-CZ
Starý mobil: LG Optimus One P500, Sony Xperia L, Samsung S4 mini (I9195)

Autor tohoto vlákna
vitek26
Stálý androiďák

Příspěvek od vitek26 » ned 29. kvě 2011 23:01:14

tento program přidá kontakty z FB do Gmailu takže když máš dva lidi se stejným jménem tak se nic neděje. Ale pro jistotu si k tomu na Gmailu připiš "Jozko Mrkvicka z Martina" pro klid duše. Myslím že fotky se nepřemazají fotkama z FB. Mělo by to fungovat že Gmail je rodičovská databáse a FB je dceřiná databáze. Ale hlavně a Gmailu je fajn jedna věc a to taková že můžeš vrátit jakékoliv změny s kontakty co se provedli v horizontu od 1 minuty až po asi 10 let. Jedná se o položku "Další akce -> Obnovit kontakty". takže když se něco nepovede, nic se neděje a všechno lze vrátit do starých kolejí.

lsafric
Stálý androiďák

Příspěvek od lsafric » pon 12. pro 2011 16:29:14

proč se mi do yahoo kontaktu importovaných z FB neuložila fotka? :-/, navic mi to nešlo portovat do google :-(

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“