Synchronizace - Zálohování - Kontaktyaplikace nebo soft na kompletní zálohu.

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
mzk
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: htc desire
Twitter: @OldaSalek
Kontaktovat uživatele:

aplikace nebo soft na kompletní zálohu.

Příspěvek od mzk » úte 22. bře 2011 19:19:53

Právě jsem provedl hard reset na desire. Kontakty se obnovily přes google účet. SMS se nezálohovali, ale to není problém. Horší je, že třeba program Expense Manager (na finance a podobné) se mi smazal a plno dalších programů. Přitom všechny programy mám přesunuté na kartu a z karty se nic při Hard resetu nemaže. Tak proč to zmizelo? To je normální chování androidu? Přecházím z WM a tam jsem zvyklý, že na kartě data zůstanou a stačí programy jen znovu nainstalovat a z karty se načte původní nastavení.

Oldřich Šálek HTC Desire white. Sledujete mne na twitteru.

Autor tohoto vlákna
mzk
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: htc desire
Twitter: @OldaSalek
Kontaktovat uživatele:

Re: aplikace nebo soft na kompletní zálohu.

Příspěvek od mzk » úte 22. bře 2011 19:30:01

tak třeba Expense manager se chová podivně. Data na kartě jsou, ale když pustím APP tak se přepíšou. Tak app vypnu a nahraju je na kartu znova. Po spuštění aplikace se znova přepíšou.. Není šance je tam nějak nahrát?
Oldřich Šálek HTC Desire white. Sledujete mne na twitteru.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » úte 22. bře 2011 19:33:35

na to potřebuješ root a nějakou aplikaci jako Titanium Backup
není níc jednoduššího než napsat do Marketu "BACKUP" a vyjede ti několik aplikací - na vše ale potřebuješ root

Pokud apliakce sama o sobě nepodporuje backup/restore, tak to jinak neuděláš...pokud ano, můžeš hardresetovat do aleluja!

Funkce přesunout na kartu byla/je právě kvůli telefonům od HTC, které jaksi ignorovalo jakoukoli paměť na aplikace a proto se museli přesouvat na kartu jinak bys měl hned plnou paměť.

Naštěstí to už snad u nových HTC neplatí...

to, že presuneš app na kartu nutně neznamená, že ji zazálohuješ. Takto android jaksi nefunguje ;)
budeš se muset odnaučit k androidu přistupovat jako k wm a pak to bude všechno ok

Tata13
Nové Androidě

Příspěvek od Tata13 » stř 23. bře 2011 7:21:55

Doporučuji Ti app Backup everything volně na Marketu, zdá se býti skvělou. ;)

chytil123
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Příspěvek od chytil123 » stř 23. bře 2011 7:46:09

Zrovna tento pátek plánuju změnu SD karty takže plánuju nějakej Backup...nainstaloval jsem si ten Titanium Backup a vypadá slušně...jen jak se prosímvás dá backup vše nějak. Nějak se mi nechce klikat app po app....
Nexus S / Nexus 7

Starbuck
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: SG S6 + SG4 LTE

Příspěvek od Starbuck » stř 23. bře 2011 7:48:51

To jako chceš říct, že u Androidu bez rootu nelze provést full backup?!

chytil123
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Příspěvek od chytil123 » stř 23. bře 2011 9:03:57

V Titanium ti to kontroluje jestli máš root. :)
Nexus S / Nexus 7

Starbuck
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: SG S6 + SG4 LTE

Příspěvek od Starbuck » čtv 24. bře 2011 8:15:50

Otázka neplatila jenom pro Titanium.

mavcz
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 4500T
Tablet: ACER A500 SD 16GB

Příspěvek od mavcz » stř 27. dub 2011 7:03:46

koupil jsem novou 16GB kartu a chtěl bych jí nahradit původní kartu, všechny aplikace z původní karty jsem vrátil do telefonu a karta se pořád tváří jako zaplněná...jsou na ni nějaká úložiště, která nejsou při prohlížení v PC vidět? Třeba SYGIC Aura při odpojení karty nechce fungovat...prosím o radu jak postupovat při výměně. Již předem děkuji
Naposledy upravil(a) mavcz dne čtv 28. dub 2011 10:52:01, celkem upraveno 1 x.

Vagabond
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 5z

Příspěvek od Vagabond » stř 27. dub 2011 8:18:28

mavcz píše:koupil jsem si kartu 16GB, všechny aplikace z karty vrátil do telefonu a karta se pořád tváří jako zaplněná...jsou na ni nějaká úložiště, která nejsou při prohlížení v PC vidět? Třeba SYGIC Aura při odpojení karty nechce fungovat...prosím o radu jak postupovat při výměně. Již předem děkuji
1/navigace maji mapove podklady na karte,takze bez ni mas vlastne jen program na navigaci ale nemas zadnou mapu pokud kartu odpojis

2/ na karte, pokud na ni instalujes app je skrty oddil ext2(3) neumi ho zobrazit ani windovs, je na to potreba nejaky spravce disku
ja pouzivam Easeus patrition master, je free a spolehlivy....takze kartu pres ctecku pripojit do PC spustit EPM a uvidis vsechy diskove oddily jak v pc tak i na karte,vcetne skrytych.
ASUS Zenfone 5z

xanthor
Kyborg
Reputace: 86
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » stř 27. dub 2011 10:18:42

Starbuck píše:To jako chceš říct, že u Androidu bez rootu nelze provést full backup?!
Ne, ani si do vnitřní paměti sám nic nezkopíruješ (můžeš tam jenom instalovat programy a programy si tam pak můžou ukládat svoje data). Po přechodu ze Symbianu to byl pro mě trochu šok. Zatím mě to ale ani tak k rootu nedonutilo.

OT: Zatímco na Symbianu jsem měl věčně málo RAM (necelých 50 MB po startu), ale vnitřní paměť naprosto nevyužitou, s LG OO mám zase problém s vnitřní pamětí (ale mám tam nacpaných asi 100 programů a nedávno jsem updatoval ThinkFree Office, která jako "systémová" aplikace nejde přesunout na kartu).

Vagabond
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 5z

Příspěvek od Vagabond » čtv 28. dub 2011 16:33:19

Vagabond píše:
mavcz píše:koupil jsem si kartu 16GB, všechny aplikace z karty vrátil do telefonu a karta se pořád tváří jako zaplněná...jsou na ni nějaká úložiště, která nejsou při prohlížení v PC vidět? Třeba SYGIC Aura při odpojení karty nechce fungovat...prosím o radu jak postupovat při výměně. Již předem děkuji
1/navigace maji mapove podklady na karte,takze bez ni mas vlastne jen program na navigaci ale nemas zadnou mapu pokud kartu odpojis

2/ na karte, pokud na ni instalujes app je skrty oddil ext2(3) neumi ho zobrazit ani windovs, je na to potreba nejaky spravce disku
ja pouzivam Easeus patrition master, je free a spolehlivy....takze kartu pres ctecku pripojit do PC spustit EPM a uvidis vsechy diskove oddily jak v pc tak i na karte,vcetne skrytych.

jeste pridam navod pro EPM na zkopirovani ext3 (nebo jakykoli jiny logicky disk) treba se nekomu bude hodit

takze vlozit SDkartu do PC pres ctecku a zapnout Easeus patrition master je snad jasne :twisted:

1/ musime zmensit na harddisku jednotku C:/ (nebo libovolnou jinou pokud ma nekdo disk rozdeleny na vic oddilu) a tim uvolnit misto pro nasi kopii (zalohu ext3...)
- staci klik na disk a pak mysi posunout okraj a tim zmensit disk , jde i zadat primo rucne velikost ale tou mysi je to snadnejsi :D

2/po uvolneni se ukaze na grafu nova cast unallocated a muzeme zacit s kopirovanim
klikneme na jednotku ext3 a pak zadame COPY PATRITITION

3/ pak nasleduje nabidka lokace kopie ale automaticky by se mela umistit na nase vytvorene volne misto, pokud ne tak ji zadame rucne , a odklikame dialogove okno

4/ vlevo nahore pak staci jen klik na '' fajku'' APPLY CHANGES a potvrdit

POZOR!!! operace chvilku trva, system prepocitava data disku a pocitac se restartuje
a doporucuji pred akci defragmentovat HDD pokud jste to dlouho nedelali

ale zadny strach, EPM pouzivam delsi dobu na spravu HDD v PC , tak jsem zkusil i zalohu karty androida a jde to bez problemu.
ASUS Zenfone 5z

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“