Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace mobilu se sdílenou složkou v síti

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
jeffry-jordan
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Synchronizace mobilu se sdílenou složkou v síti

Příspěvek od jeffry-jordan » čtv 25. srp 2011 14:09:09

Doufám, že tu nezakládám duplicitní téma, ale hledal jsem a nic pořádnýho jsem nenašel...

Nemáte někdo dobrej typ na aplikaci pro mobil, která by uměla synchronizovat složku ze sítě s mobilem? Já na to mám zatím PCFileSync (https://market.android.com/details?id=o ... rch_result).

Co se týče funkcemi, tak ovládá vše co potřebuji, to je synchronizace Phone to Android, Android to Phone, PC Mirror, Android Mirror a Oboucestná synchronizace.

Problém je v tom, že je poněkud hloupý co se týče kopírování hudby (mp3...) tam kopíruje soubory, který se stejně nachází na kartě, u obrázků (jpg...) to nedělá. Pak mi synchronizace hudby trvá neskutečně dlouho jen abych tam dostal pár nových souborů... když to přeruším, tak ne aby nastala chyba u toho jednoho souboru, ale najednou je třetina mp3jek nedokopírovaná a poškozené soubory obsahují jen pár sekund hudby.

Stručně řečeno sháním něco jako je PCFileSync, jen s tím rozdílem že bude dělat co má :-) jo a aplikace který vyžadujou soft i na PC mi sem nepište. Těch je tu plný fórum.

rogosak
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Dream G1 a Blackberry 8310 Samsung Galaxy SII
Twitter: rogosak

Re: Synchronizace mobilu se sdílenou složkou v síti

Příspěvek od rogosak » ned 02. říj 2011 11:08:33

Možná bych doporučil Dropbox, nainstaluješ na komp, nainstaluješ na mobil a můžeš spustit kdekoliv na světě.

Na počítači se to zobrazí jako normální složka.

Autor tohoto vlákna
jeffry-jordan
Stálý androiďák

Příspěvek od jeffry-jordan » ned 02. říj 2011 21:03:08

To jo, ale já se bavím o synchronizaci dat, ne o kopčení... na PC to sice synchronizuje, ale mobilní verze tohle neumí... a už vůbec nemluvím o rychlosti a velikosti... synchronizuju totiž i hudbu... to se mi nechce zrovna nahrávat na net. Kdyby šlo o pár MB tak to neřeším ;) ale díky za tip

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » ned 02. říj 2011 21:09:39

Takže, rychlost dropboxu je přímo odvislá od rychlosti připojení. Dropbox synchronizuje svoje složky. Jinak synchronizaci neuděláš, leda až sem přijde Google Music.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
jeffry-jordan
Stálý androiďák

Příspěvek od jeffry-jordan » ned 02. říj 2011 21:35:49

no právě... net nemám pomalej, ale ten upload není zrovna supr... proto by bylo ideální řešení mít prostě přenost dat jen v rámci svojí sítě... přinejhorším hold zapojím ten kabel do USB a synchronizuju složky přes nějakej soft v kompu no :-D ale to není nejpohodlnější...

jo a ten DropBox jsem už zkoušel, prostě mobilní verze neumí synchronizaci... jakože by v mobilu byla nějaká složka DropBox a co tam hodíš se automaticky hodí na net a obráceně... mobilní verze DropBoxu funguje prakticky jako obyčejnej FTP... co si odtamtud nestáhneš nemáš :-) tohle umí jen PC verze

Autor tohoto vlákna
jeffry-jordan
Stálý androiďák

Příspěvek od jeffry-jordan » pon 03. říj 2011 11:44:14

Tak už jsem našel kvalitní náhradu... jde o app WiFi Syncr, umí SMB (Samba - to znamená, že má přístup do sdílených složek v síti). Synchronizuje celkem dobře. Bohužel ale neumí módy jako jsou Mirror apod... synchronizuje vždy obousměrně. Ale za to je jednoduše prostý a funkční. Jen to automatický scenování je naprd, protože to nabídne rovnou první PC co to najde. Radši zadám ručně, jinak myslím, že je lepší jak PCFileSync (a je taky zdarma)

Pavel Vlasák
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo

Příspěvek od Pavel Vlasák » pon 03. říj 2011 12:00:20

Autor tohoto vlákna
jeffry-jordan
Stálý androiďák

Příspěvek od jeffry-jordan » pon 03. říj 2011 17:37:01

Díky za typy... ta první apk vypadá velice schopně. Umí krom two-way sync i jiný módy, jako mirror (one-way sync) atd? Podle popisů to neumí. Dneska už bohužel nemám moc času si s tím hrát. Kdyžtak to někdy vyzkouším.

mr_absinthe
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mr_absinthe » úte 04. říj 2011 13:29:40

Ja pouzivam Dropbox pro mene dulezite/citlive soubory a vse je naprosto OK, jede na nekolika pocitacich i Androidech. To je bohuzel nevyhoda treba SugarSync, ktery je na Andoidu zatim velmi nespolehlivy - a dle komentaru uzivatelu obcas neco smaze, co nema. Wuala je dobra pro zabezpeceni, avsak funkcnost na Androidu velmi omezena, stejne tak jako treba minus. Link na bonusovych 250MB na Dropboxu je zde: http://db.tt/0lKh98t
Co se synchronizace tyka, pouzivam aplikaci Dropsync, ktera funguje naprosto v pohode. Info zde: http://www.appbrain.com/app/dropsync/co ... s.dropsync

ipetr
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Desire Z
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ipetr » sob 05. kvě 2012 0:32:54

Nepoužíváte někdo FolderSync v kombinaci s SkyDrive ? Stále se mi nedaří autorizovat účet. :-(
Nexus 5

ipetr
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Desire Z
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ipetr » ned 13. kvě 2012 12:17:18

ipetr píše:Nepoužíváte někdo FolderSync v kombinaci s SkyDrive ? Stále se mi nedaří autorizovat účet. :-(
Tak si sám odpovím. Pokud se v nastavení zvolí jazyk English, tak FolderSync pracuje jak má..!!!
Nexus 5

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“