Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace s fb pro náročné

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Sweder
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy W I8150 + O2 + Root
Rom: 2.3.6

Synchronizace s fb pro náročné

Příspěvek od Sweder » pon 13. úno 2012 16:02:44

Už 2 týdny se snažím pořešit synchronizaci kontaktů s facebookem tak, aby výsledek byl tento:

- do telefonu se mi natáhnou jen telefonní čísla na lidi, které mám v přátelích a které uvedli v profilu své telefonní číslo
- aby tyto kontakty bylo možno editovat
- aby synchronizační účet nesynchronizoval pouze dle jména a příjmení, ale aby třeba porovnal telefonní čísla v mobilu s telefonními čísly v profilech na fb

Ať už s aplikací od FB, tak s různými dalšími od Androida se mi daří buď nasypat vše z fb do konaktů v telefonu nebo se mi spárují jen přesné shody jména a přijmení. Ani v jednom případě se však nedají tyto kontakty editovat (neboť SNS).

Máte na to někdo nějaký fígl, jak docílit toho, co jsem psal výše?

Trek
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Synchronizace s fb pro náročné

Příspěvek od Trek » pon 13. úno 2012 18:13:55

Mám takovej dojem (podpořenej rychlým pohledem do facebook api), že facebook data přátel je jen pro čtení.
Mám takovej dojem, že účet kontaktů v Androidu pro facebook je jen pro čtení a tudíž nelze editovat.

Normální funkcionalita Androida je slučování kontaktů. Sloučíš facebook kontakt např. s lokálním kontaktem a edituješ ten lokální.

Autor tohoto vlákna
Sweder
Nové Androidě

Příspěvek od Sweder » úte 14. úno 2012 9:34:45

Trek píše:Mám takovej dojem (podpořenej rychlým pohledem do facebook api), že facebook data přátel je jen pro čtení.
Mám takovej dojem, že účet kontaktů v Androidu pro facebook je jen pro čtení a tudíž nelze editovat.

Normální funkcionalita Androida je slučování kontaktů. Sloučíš facebook kontakt např. s lokálním kontaktem a edituješ ten lokální.
Jak je teda možné, že mi FB aplikace nasaje všechny přátele do kontaktů? Mě by stačilo nasát jen ty, které mají v profilu telefonní číslo :) Možná by nevadila tolik ta absence editace, ale slučovat 2000 fb kontaktů je fakt opruz...a to i v případě, že v nastavení kontaktů zaškrtnu tu volbu, aby byly zobrazeny jen kontakty s tel. číslem. Nicméně slučovat se dá stále jen v prostředí telefonu, nenašel jsem PC aplikaci, která by SNS kontakty aspoň viděla....

Speeder
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Honor 7 lite
Mobil 2 / ROM: LG G2
Tablet: Nexus 7
Rom: 6.0

Příspěvek od Speeder » úte 14. úno 2012 10:04:14

Pri synchonizácii s FB sú tri možnosti a to: nesynchronizovať, synchronizovať iba existujúce(to je to čo robí tebe teraz) a synchronizovať všetky kontakty(zvolíš toto). potom iba zvolíš aby sa ti zobrazovali iba kontakty s tel. číslom aby si nemal guláš v kontaktoch:) a tie ktoré nemajú rovnaké meno si manuálne prepojíš. tie ktoré majú rovnaké meno sa automaticky spoja.

tak to robím vždy pri zmene ROM a funguje to.

Autor tohoto vlákna
Sweder
Nové Androidě

Příspěvek od Sweder » úte 14. úno 2012 10:13:30

Speeder píše:Pri synchonizácii s FB sú tri možnosti a to: nesynchronizovať, synchronizovať iba existujúce(to je to čo robí tebe teraz) a synchronizovať všetky kontakty(zvolíš toto). potom iba zvolíš aby sa ti zobrazovali iba kontakty s tel. číslom aby si nemal guláš v kontaktoch:) a tie ktoré nemajú rovnaké meno si manuálne prepojíš. tie ktoré majú rovnaké meno sa automaticky spoja.

tak to robím vždy pri zmene ROM a funguje to.
To je právě ten problém - ať zvolím synchro všech nebo synchro existujících, vždy mi to nasosá všechny :(. Ale budiž...nicméně existuje aspoň nějaká PC aplikace, kde bych to mohl manuálně spojovat, ať to nemusím dělat v telefonu? :)

Speeder
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Honor 7 lite
Mobil 2 / ROM: LG G2
Tablet: Nexus 7
Rom: 6.0

Příspěvek od Speeder » úte 14. úno 2012 10:18:17

hmm, to asi nie :(

dalanik
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Příspěvek od dalanik » úte 14. úno 2012 10:27:17

Tak da se to obejit tim ze i kdyz nacte vsechny kontakty zapnes v tel. seznamu aby zobrazoval jen kontakty s telefonim cislem.

Autor tohoto vlákna
Sweder
Nové Androidě

Příspěvek od Sweder » úte 14. úno 2012 11:11:07

dalanik píše:Tak da se to obejit tim ze i kdyz nacte vsechny kontakty zapnes v tel. seznamu aby zobrazoval jen kontakty s telefonim cislem.
To řeší jen kus toho problému a o tom vím :)

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“