Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace Google kontaktu nefunguje

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
pavolc
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire S

Synchronizace Google kontaktu nefunguje

Příspěvek od pavolc » úte 05. čer 2012 8:54:20

Ahoj,
kazdy pokus o synchronizaci kontaktu mezi HTC Wildfire S a Google uctem stroskota hlaskou "Nastaly potize se synchronizaci. Sluzba bude brzy obnovena." a cervenym vykricnikem u ikony synchronizace. Datum syncu se nezmeni a zustava stejny od doby, kdy jsem poprve nadefinoval do telefonu svuj google ucet. Obcas se neco sesynchronizuje, je to ale vec nahody. Vzdy to ale konci chybovou hlaskou.

Vyzkousel jsem kopec ruznych metod, jak toto vylecit a nic. Porad mluvim jen o synchronizaci kontaktu. Ostatni (posta a kalendar) bezi normalne.

Mel jsem moznost vyzkouset synchronizaci jineho google uctu na Samsungu a tam sync kontaktu funguje krasne.

Dokonce se mi ani nenabizi moznost v Lide zvolit si jenom google kontakty. Musim si je zvolit jenom pres menu > zobrazit... Pritom pocet google kontaktu v telefonu souhlasi s poctem na google uctu. Jako zalohovani ne-google kontaktu pouzivam Everdroid a ten se mi nabizi normalne a funguje vyborne. Nezalohuje vsak kontakty z google uctu ani po prepojeni. To je ale ok.

Leceni smazanim hlavniho google uctu a prechod na tovarni nastaveni se mi moc nechce. Nevim, co se stane s ostatnima aplikacema (poznamky, sledovani provozu telefonu, antivir...).

Umi nekdo poradit jak z toho ven? Dekuji za vas cas a rady nad zlato.

Palo.

hruskal
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9 PRO LON-L29
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Alpha
Tablet: ASUS Zenpad 9.7 LTE

Re: Synchronizace Google kontaktu nefunguje

Příspěvek od hruskal » pát 08. čer 2012 12:44:43

netuším, vidím toto poprvé.. myslím že smazání tel. resp. provedení továrního nastavení se nevyhneš.... zkus svůj účet připojit na jiném android zařízení.. pokud je tam vše ok je problém jen a jen v tel.
Ať sýr dál zůstává s touto slaninou
Huawei Mate 9 PRO LON-L29
ASUS Zenpad 9.7 LTE

Autor tohoto vlákna
pavolc
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire S

Re: Synchronizace Google kontaktu nefunguje

Příspěvek od pavolc » pát 15. čer 2012 9:08:01

Protoze tento prispevek doted videlo 109 lidi a reseni v nedohlednu, uvadim zde sve zkusenosti s problemem. Snad se nekomu hodi.

Takze, musel jsem zvolit tovarni nastaveni protoze oddefinovani zakladniho google uctu nebylo mozne. Dopadlo to mnohem lepe, nez jsem cetl na forech jake jsou s tim starosti. Data z SD karty se nesmazaly, co bylo prvni prijemne prekvapeni. To druhe bylo jeste prijemnejsi - po zapnuti telefonu a nadefinovani google uctu se vsechny aplikace zreinstalovaly automaticky. Pouze jsem do nich natahl zalohovana data z SD karty a bylo vymalovano. Samozrejme agregovani kontaktu stejnych lidi z ruznych zdroju (Google, Facebook, Skype...) bylo nutne udelat znovu. I to byla poloautomaticka akce: telefon mi nabidl co vypadaji byt stejne kontakty a jen jsem odklikal potvrzeni.

Pravdepodobna pricina problemu: pri uplne prvnim zapnuti telefonu ode mne system vyzadoval google ucet. Dal jsem ho tam. Nikde se ale nespominalo, ze budu i dostavat postu z google mailu. Tak jsem ho nadefinoval (moje zbytecna inicitaiva) spolu s jinymi ne-googlovskymi mailovymi ucty. Cele faux-pas jsem zjistil, kdyz se mi v telefonu objevovaly zdvojene zpravy z google mailu. Smazal jsem tedy druhykrat nadefinovany gmail a (priblizne) v tom obdobi zacaly problemy se synchronizaci google kontaktu. No a pokracovani uz vite...
Vyzkousel jsem prakticky vsechno mozne, i nadefinovani jineho google uctu. To se povedlo, ale ani ten nesesynchronizoval sve kontakty. To jsem uz znervoznel hodne. Bylo vice-mene jasne k cemu speju i tim, ze uz spominany Samsung sve kontakty synchronizoval "jako kdyz ocasem mrska". Nasledoval hluboky nadech a klik na tovarni nastaveni :-).

Hezky den vsem.

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“