Synchronizace - Zálohování - KontaktyChyba synchronizace a smazání kalendáře

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
vruzicka
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Google Nexus S

Chyba synchronizace a smazání kalendáře

Příspěvek od vruzicka » pát 16. lis 2012 16:07:28

Zdravím,
objevil se u mě problém, při kterém došlo ke ztrátě dat z kalendáře, nicméně takovým dost podivně zajímavým způsobem.
Telefon Google Nexus S, Android pův. verze 2.3 nyní 4.1.2

Telefon byl obousměrně sesynchronizován s GoogleCalendar, kalendář jsem používal prakticky jen v telefonu, na Googlu byl v podstatě jen jako záloha (gmail jsem si zaregistroval hlavně jako zálohu kontaktů po x-té krádeži telefonu) - tedy jsem jej nesledoval, stejně jako ani příliš nevyužívam mail

Na začátku října jsem nainstaloval Android 4.něco, instalace proběhla bez obtíží, systém a telefon fungoval bez problémů, jen se mi v něm objevily staré fotky a názvy kontaktů. Nevěnoval jsem tomu pozornost, kontakty jsem přejmenoval.

Postupně jsem doinstaloval na 4.1.2, na konci října jsem si něco kontroloval na gmailu a všiml jsem si, že GoogleKalendář je úplně prázdný (nezůstala tam ani data z doby, kdy jsem měl sesynchronizovaný starý Android 2.3). Kalendář v telefonu byl včetně všech úkolů aktuální. Zřejmě se přestal automaticky synchronizovat.

Dal jsem jej sesynchronizovat a pak se už jen díval, jak se mi před očima úplně vyprázdnil kalendář na telefonu :(
Jakoby synchfonizace proběhla jen směrem (prázdný) GoogleCalendar>telefon.

Ke svému překvapení jsem zkontroloval gmail a tam jsem našel kalendář s úkoly z doby, před instalací Androida 4.1, tedy neaktuální verze (někdy ze září), která ale neměla být ani v mobilu a dle všeho ani v Google Calendaru.
Kontakty se mi opět přepsaly starými názvy.

Nedokážu si to vysvětlit, Google Calendar v nemobilní verzi nepoužívám, takže nevím, kde nastala chyba.
Jaktože GoogleCalendar na webu zpočátku ukazoval, že je prázdný?
Jaktože při synchronizaci došlo ke smazání kalendáře v telefonu a přitom se objevila neaktuální verze kalendáře na webu?
Je nějaká šance někde ještě nalézt ztracená data z kalendáře, který byl v mobilu před onou nešťasnou synchronizací. Dělá GoogleCalendar nějaký backupy?

Díky moc!

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“