Synchronizace - Zálohování - KontaktyNejde se prihlasit na google ucet.

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
sinco
Droid
Reputace: 28
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Nejde se prihlasit na google ucet.

Příspěvek od sinco » sob 12. led 2013 11:55:45

Na svem tabletu Ferguson S3 jsem si udelal root. Nasledne jsem spustil market ze neco stahnu. A neslo se pripojit. Vlezl jsem do ucty a synchronizace a tam tapl na google ucet. V dalsi nabidce jsem videl co se synchronizuje a dole cervenym textem ze je chyba snad na google uctu. A ze to bude co nejrychleji opraveno. Po x hodinach stale stejne. Nasledovalo odebrani uctu a zadanim stejnych udaju. A nic, hlaska Nelze navázat spolehlivé datové připojení k serveru. Udelal jsem tovarko. Stale stejne. Vzal jsem update.zip od vyrobce, resi pripojeni usb modemu, velikost souboru 140MB. Pripada mi ze je to cela rom. Po restartu zmizel root, vlezl jsem do nastaveni , zadal udaje k wifi a dal jsem prihlasit se ke google uctu. A opet Nelze navázat spolehlivé datové připojení k serveru. Zkusil jsem dat spatne heslo a zase Nelze navazat.....Zadal jsem udaje k jinemu gogle uctu a zase nic. Takze tablet se s nejakeho duvodu odmita pripojit k google. Vse jsem zkousel na me wifi. Na teto wifine funguje telefon HTC Evo a tam vse slape. Takze wifi to nebude. A net normalne na tabletu funguje. Nechce se mi verit ze s tim ma neco spolecneho root. Zase na druhou stranu to pred rootem fungovalo. Siced nevim kdy naposled, ale fungovalo. Proc nezabere update.zip. Tablet je po teto operaci v polstine, jako kdyz jsem ho koupil. Pamatuje si ale datum i cas. Coz se mi tohle nezda. Dekuji za pomoc

Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

Kubas86
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: samnsung galaxy advance S
Tablet: Freelander PD20

Re: Nejde se prihlasit na google ucet.

Příspěvek od Kubas86 » sob 12. led 2013 15:37:12

Mam uplně stejnej problém akorát na tabletu Freelander PD20 (android 4.0.3 jádro 3.0.8).......asi před třemi dny mi to během serfovani po internetu samo stahlo nějaky browserupdate.apk byly to asi tři soubory.nic sem neinstaloval a smazal je....potom sem se chtěl připojit na google play a po chvilce připojovani to napsalo že vypršel časový limit.To same se dělo další dva dny.Dneska rano už sem to nevydržel a udělal tovarní reset, od teto chvile nemam v tabletu jedinou hru ani aplikaci než těch par zakladních co tam bylo.Když sem se pokoušel připojit ke svemu učtu tak to po chvilce zahlásí : ,,Nelze navázat spolehlivé připojení k serveru, Může se jednat o dočasný problém,nebo pro vaše zařízení android nejsou zprovozněny datové služby.Pokud problem přetrvá, zavolejte zakaznickou podporu".
Přitom když pustim prohlížeč internet normalně jede, na google.com se normalně přihlasim i tam vidim svoje zařízení (samsung,tablet,htc). V telefonu s tim samym učtem funguje všechno ok.
Dokonce sem tablet připojil k pc a vymazal všechny soubory co byly vidět, pak zas HR reset a problem furt stejnej....
Už mě nenapadá co bych měl udělat jinyho....jen sem si všiml že dřív byl ten stav připojení v liště v modrý barvě a ted je šedivej.Jedu jen přes wifi, mob data sou vypnuty (tablet ani nema slot na sim)
diky za rady

LivArt
Terminátor
Reputace: 259
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » sob 12. led 2013 15:42:32

Zkusil bych nastavit Google Public DNS.

BTW to s tím smazáním browserupdate.apk bylo rozumný... ;)
Pravděpodobně se jednalo o nějakou sviňárnu.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Kubas86
Nové Androidě

Příspěvek od Kubas86 » sob 12. led 2013 16:05:55

diky za rychlou odpověd jen asi přesně nevim kde to mam v tom tabletu nastavit...mě se pravě nelibilo že to byly tři soubory menovaly se stejně jen se lišily tim že měly za nazvem ještě nějaky čislo, ted docela lituju že sem si to někam neopsal...

Autor tohoto vlákna
sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » sob 12. led 2013 18:00:22

No taky mam v liste ikonu wifi sedivou a predtim byla modra ci zelena. A jsem na wifi, domaci, pripojen. Ale net slape v prohlizeci Opera a v tom vestavenym normalne. Gmail v tabletu funguje. Na google play se s tabletu pres prohlizec pripojim, vidim tam i svoje zarizeni pod oznacenim nexus. By me zajimalo co je to za svinarnu. Krome rootu jsem nic neinstaloval. Pri rootu se mi nainstalovalo com.joeykrim.rootcheck.apk, stericson.busybox.apk, Superuser.apk a su. rekl bych ze ta barva te ikony wifi s tim bude nejak souviset.

Taku nevim kde ten Google DNS nastavit. Zkusil jsem podrzet prst na aktivnim wifi spojeni, dal upravit sit , zobrazit pokrocile moznosti a tam jsem zadal DNS. Ale beze zmeny. Mam android 4.0.3
Na netu jsem nasel ze : někde jsem zahlídnul, že šedá taky znamená odpojení od google serveru. Coz by souhlasilo. A jsem zase na zacatku.

Kubas86
Nové Androidě

Příspěvek od Kubas86 » sob 12. led 2013 18:18:01

tak se začínam obavat, že se nam tam dostala nějaka svinarna :( ja se nedostanu ani na gmail když to pouštim přes tu aplikaci......

Autor tohoto vlákna
sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » sob 12. led 2013 19:18:23

Blbe jsem to napsal. pokud spustim app Email a nakonfiguruji ucet tak to jede. Ale pres Gmail me to hodi zase na pruvodce pripojeni k uctu. A tady jsem v koncich.

Kubas86
Nové Androidě

Příspěvek od Kubas86 » sob 12. led 2013 19:29:34

ted sem zkoušel nastavit i nějaky ty DNS podle googlu viz : . Pro používání Google DNS služeb stačí nastavit jako váš DNS server adresy 8.8.8.8 a 8.8.4.4.
a furt stejny už mě napada jen to to nechat uplně vybít jestli se nevymaže nějakej sajrat z ramek, jinak už nevim, morduju se stim už celej den a nepohnul sem se ani o krok, hlavně nechapu že nepomuže tovarní reset....

Autor tohoto vlákna
sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » sob 12. led 2013 20:01:06

Nemuze byt zakopany pes v tom ze google nema nase zarizeni v seznamu podporovanych. koukal jem na google a ferguson v seznamu neni. ja ho mam pod nazvem Vyrobce Unknown, typ Galaxy Nexus. ted se resi problem v topicu
GoClever T76GPSTV-Nejede wifi. Kouni tam.

Kubas86
Nové Androidě

Příspěvek od Kubas86 » sob 12. led 2013 20:04:50

ale ja ten tablet mam asi měsíc, a celou dobu normalně jel, měl sem staženych spoustu aplikací z marketu,normalně je aktualizoval všechno fungovalo a najednou se mi nedalo přihlasit do google play, docela lituju že sem udělal ten reset, všechny hry v trapu a ted ho mužu už použivat jako prohližeč a televizi......

Autor tohoto vlákna
sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » sob 12. led 2013 20:14:55

Taky me fungoval google play do vcerejska taky normalne. nevim kde presne je zakopany pes. Ale takhle to nenecham. Kdyz prijde na vec zkonci na reklamaci. Bez Google play se mi nechce byt

Ted jsem narazil na polskem foru ze v patek jim na Fergusonovy taky prestal fungovat Google play, Gmai. I tablet Kiano Core ma stejny problem.

Kubas86
Nové Androidě

Příspěvek od Kubas86 » sob 12. led 2013 22:14:04

no tak uvidíme co se bude dit přece mi neřikej, že si jen tak usmyslej že tě najednou vyškrtnou z marketu, třeba nam tady v tejdnu nějaka chytrá hlava poradí....

Mari
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: xx
Tablet: Prestigio Multipad

Příspěvek od Mari » ned 13. led 2013 8:52:14

Mám stejný problém, který jsem zjitil před dvěma dny.
Popsal jsem to zde:
http://androidforum.cz/nelze-se-p-ihlas ... ml#p500998

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » ned 13. led 2013 9:14:09

Je to chyba Googlu po update Marketu. Mají problém určité čipové sady, nechodí také některé tablety GoClever a mnoho dalších. Gogle prý na tom již pracuje.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

Kubas86
Nové Androidě

Příspěvek od Kubas86 » ned 13. led 2013 10:53:05

Tome Díky za info, Tak snad to daj dohromady jinak ten muj tablet má Cortex-A5 Telechips TCC8923 1,2 GHz a grafika je Mali-400 což mi nepřišlo jako uplný zlo...tak uvidíme co stim udělaj,akorat si nějak nedokažu představit jak do toho dostanu nějakej update když se to nekamaradí s učtem....Ale sem rád, že to neni žadnej vir nebo takovádle svinarna, ja sem tam pravě neměl jedinou aplikaci ktera by nebyla z marketu nebo nelegalně pořízena.....

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » ned 13. led 2013 11:43:46

JJ přesně, tento problém se vyskytl u Telechipsů. Update systémových aplikací je možno samozřejmě distribuovat mimo market.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

aldabubo
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » ned 13. led 2013 11:56:48

Taky mi to od pátku blblo a včera to přestalo fungovat úplně. Gmail nic, GooglePlay nic. Mám v podstatě GoClever (YG A777), takže se mě to taky týká. Udělal jsem factory reset, čímž jsem celý tablet zabil. Pak jsem si teprve přečetl toto vlákno a zjistil, že nejsem sám. Naštěstí mám zálohy v Titanium Backupu, takže jsem to krásně nacucnul zpět. Bohužel, některé oblíbené aplikace, včetně třeba karetní hry Spider, čas od času provádí ověření licence přes market, takže stejně mi teď nefunguje. Ach jo. Můžu sice použít free verzi, ale proč, když mám koupenou full? Jestli s tím něco neudělají, půjde tablet pryč, vrátím ho dodavateli, protože předtím stejně polovina aplikací nešla nainstalovat, protože tablet je prý nekompatibilní s marketem. Většinu aplikací jsem tam dostal velkou oklikou a to mě nebaví. Dokonce i ty aplikace, které v českém návodu uvádí dodavatel jako funkční, tak nešly z marketu stáhnout. Jen díky tomu, že mám Samsung Galaxy S jsem tam dostal všechny požadované aplikace. Jenže teď, když nefunguje google účet, tak je mi to k ničemu, protože placené aplikace prověřují licenci. Dost mě to mrzí. Naštěstí nejsem sám, tak třeba tlak uživatelů čínských tabletů bude dostatečně velký, aby s tím Google něco udělal. :cry:
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Kubas86
Nové Androidě

Příspěvek od Kubas86 » ned 13. led 2013 12:19:48

tak jestli to dobře chapu, tak ted musime počkat a pokud stim něco udělaj tak si potom mam stanout z netu google play.apk a dostat to tam přes 'PC a pak nainstalovat a možná to pude, pokud stim teda google něco udělá.A je nějaka stranka kde se k tomudle problemu třeba někdo od googlu vyjadřil ? Já sem si teda ani zalohu nedělal, takže tam ted nemam prakticky nic, řikal sem si že to resetnu a pak si tam nataham znova všechno co sem měl v histrorii stažení....no pro příště budu chytřejší, akorat se bojim co takhle odpojej příště z kolegama čekame až nam dorazej novy xiaomi a nerad bych todle zažil znovu, ale to ma snapdragon

aldabubo
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » úte 15. led 2013 0:17:11

Takže vyřešeno. Všechno funkční. Řešení zde: http://goo.gl/7VWUw
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

ruta
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: nokia 6300
Tablet: freelander pd20 (SXZ-PDx0-01) android verze 4.0.4.

Příspěvek od ruta » pát 22. úno 2013 7:40:14

Kubas86 píše:Mam uplně stejnej problém akorát na tabletu Freelander PD20 (android 4.0.3 jádro 3.0.8)
Kubas86, mám také tabletku Freelandera PD20 (ovšem s androidem 4.0.4) a na youtube je návod, jak zprovoznit (upravit hosts) pro tento tablet.
Já to dle toho udělal, až na to, že vzhledem k tomu, že mám android 4.0.4. namísto 4.0.3., tak jsem se stopnul na SuperSU, který se mi nechtěl po instalaci v tabletu spustit.
Nicméně, u tebe by to mohlo fungovat. Podívej se na video pořádně a dělej přesně dle jednotlivých kroků a mohlo by ti to projít.
http://www.youtube.com/watch?v=UvLu9ItB-Vg

Já se dostal do fáze seknutí se, jak píši výše, se SuperSU. Nyní mi již nejde přes unlockroot.com ani rootnout tablet, skončím na nějaké hlášce o shell root či co, tak už jsem asi překročil možnost rootovaní free verze, jinak si to nedokážu vysvětlit, ale to není podstatné.

HananasCZ
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Alcatel OneTouch Pixi
Tablet: NVIDIA Shield Tab. k1
Bydliště: Bezručova 200 Frýdek - Místek , Moravskoslezský kraj

Příspěvek od HananasCZ » stř 15. čer 2016 21:33:21

Mno,já mám stejný problém :cry: , na rychlovku jsem kvůlí jedné appce po 2 stáhla root ( KingRoot ) a když jsem zjistila , že appka nebude fungovat i s rootem , odinstalovala jsem aplikaci i kingroot , a dál se o to nezajmala .... šla jsem ma youtube a .....,,nejste připojení k síti" , google play to samé , ok , reset wifi - nic , reset tablet - nic , tak jsem tablet resetla a tak 2 dny se o ňho nezajmala .... I tak problém přetrval ve všech aplikacích od google . Resetovala jsem tedy účty googlu a už jse mi je nepodařilo vrátit ..... Víc mě už nenapadlo tak jsem obnovila tovární data . Při zadávání sítě trvalo ověřování dlouho , i když se to po zadání hesla ihned zaplo , tak jsem přeskočila ověření a zadala to ostatní , jenže už nemám problém s tím , že mejsem připojená ale rovnou s nespolehlivým připojením k serveru . To znamená že už ani nezapnu appky od googlu a nemám na tabletu ani žádné účty :facepalm: :( :cry: :evil:

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“