Synchronizace - Zálohování - KontaktyUsb tethering na Win XP SP

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Karas
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: sob 03. lis 2012 11:14:53
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung J5

Usb tethering na Win XP SP

Příspěvek od Karas » pon 06. kvě 2013 9:45:24

zdravim,
mam problem zprovoznit usb tethering na PC s Win XP SP3. Pokud mobil pripojim pres USB a zapnu v mobilu usb tethering, v PC vyskoci okno, ze byl nalezen novy hardware. Trochu jsem prohledal google a nasel jsem reseni v podobe souboru tetherxp.inf, ktery mam bud nainstalovat rucne, nebo az vyskoci okno byl nalezen novy hardware, vybrat umisteni, kde se nachazi soubor tetherxp.inf.
Jenomze ani jedna moznost nefunguje. V PC po dokonceni instalace ovladacu to konci chybou, ze nebyl nalezen ovladac. Nevim co stim.

Prikladam navod a soubor tetherxp.inf, podle ktereho jsem postupoval:

Predem dekuji.

Zařízení Android: Tethering a přenosné hotspoty Wi-Fi

Kód: Vybrat vše

V závislosti na modelu zařízení Android a vašem operátorovi můžete sdílet mobilní datové připojení zařízení Google™ Android™ s jedním počítačem prostřednictvím kabelu USB nebo technologie Bluetooth: tato funkce se nazývá tethering. Přepnete-li telefon do režimu přenosného hotspotu Wi-Fi, můžete současně sdílet datové připojení zařízení Android s až pěti zařízeními.

Další informace o tetheringu a vytvoření přenosného hotspotu Wi-Fi naleznete v části Sdílení mobilního datového připojení.

Pokud chcete sdílet datové připojení svého zařízení Android s počítačem se systémem Windows XP prostřednictvím rozhraní USB, je potřeba počítač připravit podle popisu v tomto článku.
Tethering se systémem Windows XP prostřednictvím rozhraní USB

Ovladače, které potřebujete k tomu, abyste mohli datové připojení sdílet prostřednictvím rozhraní USB, systém Windows XP již obsahuje. Než však budete moci telefon k počítači se systémem Windows XP připojit, je třeba nainstalovat konfigurační soubor, kterým se systém Windows k používání těchto ovladačů nakonfiguruje.

  Do svého počítače se systémem Windows XP stáhněte následující konfigurační soubor (tetherxp.inf). Zpravidla můžete na odkaz kliknout pravým tlačítkem a vybrat možnost Uložit jako. (Pokud prohlížeč připojí k názvu souboru příponu .html, budete muset název upravit a koncovku .html odstranit.)
  Připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB dodaného s telefonem.
  V telefonu Android stiskněte tlačítko Plocha, poté stiskněte tlačítko Menu a dotkněte se možnosti Nastavení. Otevře se aplikace Nastavení.
  Dotkněte se možnosti Bezdrátové připojení a sítě > Tethering a přenosný hotspot.
  Zaškrtněte možnost Sdílené datové připojení prostřednictvím portu USB.
  V okně Průvodce přidáním nového hardwaru vyberte možnost V současné době ne a klikněte na tlačítko Další.
  Vyberte možnost Instalovat ze seznamu či daného umístění a klikněte na tlačítko Další.
  Klikněte na tlačítkoProcházet a vyhledejte adresář, do kterého jste nainstalovali konfigurační soubor, který jste stáhli v kroku 1. Klikněte na tlačítko Další. Systém Windows XP použije konfigurační soubor k nastavení podpory sdílení datového připojení prostřednictvím rozhraní USB s telefonem Android.
  Až systém Windows XP dokončí instalaci softwaru pro rozhraní Android USB Ethernet/RNDIS, klikněte na tlačítko Dokončit.

Nyní můžete nové místní připojení k síti systému Windows XP vytvořené telefonem pomocí sdílení datového připojení prostřednictvím rozhraní USB používat. Další informace o konfiguraci sítí v systému Windows XP naleznete v dokumentaci systému Windows XP.

Karlos.
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17. čer 2013 22:02:35
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: CAT B15

Re: Usb tethering na Win XP SP

Příspěvek od Karlos. » pon 17. čer 2013 22:08:53

Zkuste tento návod s obrázkovým průvodcem: http://karceh.blogspot.com.au/2012/05/h ... -with.html Pro XP musí být nainstalován SP3, jinak to nefunguje.


mgg
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 28. čer 2013 21:53:44
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: fx 420

Re: Usb tethering na Win XP SP

Příspěvek od mgg » pát 28. čer 2013 21:58:53

Ahoj , zkus jiny program. pokud maš nainstalované ovladače ,tak nebubeš mudet zapínat usb tethering. ,,ReverseTethering ,, na adrese http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1371345


Tomkk
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: ned 27. kvě 2012 11:43:39
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M dual C2005 Root
Mobil 2 / ROM: LG P500 CM7.2
Tablet: DPS Titan 8
Tablet 2 / ROM: DPS Dual 7

Re: Usb tethering na Win XP SP

Příspěvek od Tomkk » pát 25. říj 2013 21:29:35

Usb tethering (ZTE BLADE CM7, mobilní data do PC XP) mi funguje, ale potřeboval bych, aby tento internet v PC musel chodit přes proxy. PC už jedno síťové připojení s internetem má a IE chodí přímo. Potřeboval bych, aby současně druhý prohlížeč - Mozilla chodil přes proxy tethering - mobilní data founu. Jde to?

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host