Synchronizace - Zálohování - KontaktyDesynchronizace google

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
hepios
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III

Desynchronizace google

Příspěvek od hepios » sob 01. čer 2013 23:04:21

Zdravim,

jsem v Andoridu zacatecnik, proto berte muj dotaz s rezervou prosim. Mam takovy problem. Vsude se tady resi synchronizace se vsim, ale ja potrebuji radu, jak desynchronizovat. Zprovoznoval jsem tchanovi na Samsung Galaxy Duos program Skype, tudiz jsem se musel prihlasit pod muj gmail na google play, vse jsem nainstaloval, zprovoznil, vse ok. Z uctu jsem se odhlasil, odskrtl jsem vsechny moznosti synchronizovat, ale PRESTO porad vidi v galerii me fotky na Picasse, coz by ani tak nevadilo, ale nejvic me stve, ze mam v google kalendari jeho udalosti a upominky z jeho S planovace. Jak lze tohle vsechno smazat a "vratit do normalu" ? K jeho mobilu mam pristup jednou za cas, takze kdyby to nahodou bylo mozne, jde to udelat i na pc na mem gmailu? Zkousel jsem si zmenit heslo, nepomohlo. Na google play nemam jine zarizeni nez muj Galaxy S III, v kalendari taktez ne, na Picasse jsem si fotky a profilove fotky smazal :shock:

Diky za odpoved!

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Re: Desynchronizace google

Příspěvek od Mishack » sob 01. čer 2013 23:07:20

AFAIK Skype je zdarma, takže není důvod proč by si ho nemohl nainstalovat pod svým vlastním Google účtem.

(­)
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » sob 01. čer 2013 23:16:48

Mel jsi mu zalozit vlastni ucet.

Nepochopil jsem
hepios píše:Z uctu jsem se odhlasil, odskrtl jsem vsechny moznosti synchronizovat
Jak jsi se odhlasil? Kde?
Odskrtal jsi vsechny synchro v Nastaveni - Ucty - Google?
hepios píše: jde to udelat i na pc na mem gmailu?
Ne, to opravdu nejde.
hepios píše: Zkousel jsem si zmenit heslo, nepomohlo.
Jestli jsi na google zmenil heslo, tak jeho telefon nemuze mit pristup ke google sluzbam tveho uctu.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
hepios
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III

Příspěvek od hepios » ned 02. čer 2013 10:42:51

Mel, ale bohuzel jsem si to neuvedomil.

Mishack: Nepochopil jsem.

don_alex:
1) Odhlasil jsem se a odskrtal vsechny moznosti synchra na tom mobilu.

2) Aha, dik.

3) Zmenil jsem si heslo, ale i presto vidim jeho udalosti v mem google kalendari a na mem galaxy.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » ned 02. čer 2013 11:09:18

Mishack to myslel přesně tak, jak jsem psal já, tedy, že jsi mu měl založit nový účet a Skype nainstalovat z něho, protože je zdarma a proto nebyl jediný důvod instalovat to přes Tvůj účet (jak jistě víš, zakoupené app jsou vázány na google účet, ne zařízení, takže když jednou koupíš app, můžeš ji nainstalovat na kterékoliv android zařízení, na kterém máš nastavený ten daný gmail účet).

Samozřejmě, vidíš jeho události, protože už byly synchronizovány. Ale nové tam neuvidíš.

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » ned 02. čer 2013 11:20:03

Ano, presne tak jsem to myslel. Proc nema svuj vlastni ucet?.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » ned 02. čer 2013 11:27:16

hepios píše:Mel, ale bohuzel jsem si to neuvedomil.

Mishack: Nepochopil jsem.

don_alex:
1) Odhlasil jsem se a odskrtal vsechny moznosti synchra na tom mobilu.

2) Aha, dik.

3) Zmenil jsem si heslo, ale i presto vidim jeho udalosti v mem google kalendari a na mem galaxy.
Takže pokračuj takto:

1) hard reset tchánova telefonu

2) vytvoření nového gmail účtu pro tchána

3) přihlášení tchánova telefonu na jeho účet.

Cokoliv jiného, jakákoliv kombinace s tvým účtem je nesmysl a nevyřešíš to. Po hardresetu jeho telefon nepřihlašuj na tvůj ani žádný jiný účet, pouze na ten jeho nově vytvořený. Nevím jak tě vůbec napadlo přihlašovat cizí telefon na vlastní účet...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » ned 02. čer 2013 11:34:02

Jen pro jistotu upozorním, že hard reset vymaže všechna data z telefonu. Sice je to notoricky známá informace, ale notoricky známé je i pravidlo, že na cizí telefon vlastní gmail účet nepatří.....

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 02. čer 2013 11:46:06

Asi tak :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ptrk1
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4500TDUO

Příspěvek od ptrk1 » stř 05. čer 2013 0:55:33

Proboha, ten tovarni reset je jak jit s kanonem na mravence. A urcite tim tchana nepotesis. Spise: urcite nestaci v mobilu jen zrusit synchronizaci daneho gmail uctu; rovnou ten ucet odeber. A u kazde aplikace (tedy i kalendar, picassa atd.) lze individualne vymazat jeji uzivatelska data (viz spravce aplikaci). I to mi prijde trochu zbytecne v tomto pripadu, ale nedokazu dat alternativni postup kdyz neznam miru "zaneradeni". Co se tyce tveho gmail uctu, budes jej muset od tchanovejch dat vycistit asi rucne. Nicmene trochu mne prekvapuje ze doslo k promichani dat, normalne by meli byt svazany s konkretnimi ucty, a napr. data interniho kalenadare telefonu by se nemela promichat s daty gmail kalendare...

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 05. čer 2013 5:09:49

A proto je jediným rozumným řešením ten hard reset. Je přímo určený k ochraně osobních dat a jedině tak má jistotu, že tam nic nezbude. A jelikož to teprve řešil, určitě v telefonu tchán nemá nic tak důležitého, co by nešlo získat znovu. A kolikrát se hard reset dělá kvůli mnohem menším kravinám. Mě trvá obnova obsahu a nastavení telefonu po HR tak hodinu a to ho mám celkem nacpaný aplikacemi. U téměř nového telefonu, kam toho ještě moc nacpat nestihnul to je na pár minut.

ptrk1
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4500TDUO

Příspěvek od ptrk1 » čtv 06. čer 2013 8:29:58

factory reset jedine "rozumne reseni"?
hepios ma dva problemy ohledne nechtenych dat:
1) v tchanove telefonu jsou jeho data (kalendar(?), picassa)
2) v heliopsove kalendari na gmail uctu jsou tchanovy data

ad1) f. reset opravdu pomuze (stejne jako koupe noveho telefonu a rozdupani stareho). Proc to delat slozite, kdyz to jde jednoduse? Takze, proc vsak nesmazat jen nechteny ucet v tlf., data postizenych aplikaci z manazeru aplikaci a pripadne z galerie? vse zabere par vterin.
pred faktory reset je treba peclive zvazit co je/neni zalohovano, co se ztrati, co lze obetovat a co chcem zalohovat. A podle toho udelat pripavne kroky (napr. jak ma tchan zalohovane kontakty? pres Kies, na SIM, pres jinkou apku? nebude nastvan kdyz mu kontakty zmizi?). Pristupovat k tomu tak, ze vse lze ziskat zpet (coz ostatne neni uplne pravda) a vzapeti vse smazat nepovazuju za "rozumne" reseni.

ad2) to factory reset tchanova telefonu fakt nevyresi...

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“