Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace kontaktů na google

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
chovi
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Motorola XT615 Motoluxe

Synchronizace kontaktů na google

Příspěvek od chovi » stř 10. črc 2013 10:28:14

Ahoj, mám problém se synchronizací kontaktů. Původní plán byl zálohovat kontakty do nějakého souboru na komp ale docela se mi líbí možnost toto vyřešit přes google účet. Problém je, že přestože už dva dny prolízám různé návody a fóra a buhvícoještě, tak jsem prostě nepřišel na to, jak kontakty, které mám uložené v telefonu dostat do formátu, ve kterém se budou natahovat na googleúčet -> abych upřesnil, vím že kontakt má být uložen v telefonu jako "google kontakt". Problém mám s těma, což už uložené jsou ale nejsou google. Prostě jak přetočit kontaky "pouze telefon" na "google kontakty".
Jinak synchro jako takové funguje, nový kontakt (když ho rovnou vytvořím jako google) tak se v pohodě natáhne.

V některých návodech se píše o aplikaci "LIDÉ" ale tu jsem v telefonu nenašel, takže jsem to ani nějak moc nekoumal.....je docela možné, že jsem ji v nějakém záchvatu "smažuvšechnocojekhovnu" odinstaloval 8-)

Jako je docela možné, že jsem blbec a řešení bude na pár vteřin, ale prostě jsem na to zatím nepřišel.

Díkec

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktů na google

Příspěvek od Mishack » stř 10. črc 2013 10:39:08

Pokud fce neni primo v telefonu, tak nejjednodussi zpusob je stahnout nejaky zalohovac kontaktu, ktery to vyplivne do nejakeho rozumneho formatu. A pak ten soubor(y) importovat rovnou pres webove rozhrani v gmailu.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Autor tohoto vlákna
chovi
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Motorola XT615 Motoluxe

Příspěvek od chovi » stř 10. črc 2013 10:44:14

jo to by celkem šlo, ale předpokládám, že jakékoli úpravy na takovýchto kontaktech v telefonu se synchronizovat nebudou.... nějaký nápad, jak tohle obejít??

EDIT by don_alex:
Nezneužívej citaci! Přečti si laskavě pravidla fóra a dodržuj je!

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » stř 10. črc 2013 10:45:22

imho nejjednodušší způsob je nejprve kontakty z telefonu exportovat na SD kartu a poté provést import té zálohy zpátky s tím, že by se telefon měl zeptat, kam se mají kontakty importovat.

Takže:
Otevřít adresář -> vyvolat místní nabídku -> Import/Export -> Exportovat na SD

poté:
Otevřít adresář -> vyvolat místní nabídku -> Import/Export -> Import z SD -> vybrat umístění (gmail)

EDIT:
předpokládám, že jakékoli úpravy na takovýchto kontaktech v telefonu se synchronizovat nebudou...
Jistě že budou. :-)
Když je naimprotuješ na Google účet, který máš v telefonu nastavený, tak se Ti synchronizují do telefonu a zde s nimi dále můžeš pracovat, přičemž veškeré změny se ihned promítnou na google. Když navíc vymažeš všechny kontakty z vnitřní paměti, nebudou se Ti zbytečně plést.

EDIT2: text doplněn
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“