Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace pres Exchange pomoci Roadsyncu/HTC Sense

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Pupu
Androiďák!
Reputace: 0

Synchronizace pres Exchange pomoci Roadsyncu/HTC Sense

Příspěvek od Pupu » stř 14. črc 2010 11:16:33

Temat je tu mnoho, ale nikde se mi nepodarilo najit to, co nutne potrebuju vedet, abych se spravne rozhodnul pri vyberu noveho telefonu pro otce:

1. Pokud dojde k syncu pres Roadsync, dostanou se udaje o schuzkach a ukolech i nejak do google kalendare, nebo to neni mozne a je tedy nutno vyuzivat defaultni roadsync kalendar aplikaci?
2. Jestlize udaje o schuzkach a ukolech jsou vedeny pouze v roadsync kalendari, dostanu je i do jinych widgetu, nez do toho defaultniho (nepouzitelneho). Mam na mysli hlavne Android agenda widget nebo executive assistant.
3. Kdyz bych radeji koupil HTC Desire (zasadni nevyhoda je absence HW klavesnice, kterou by nutne potreboval), pak v nem uz je exchange podpora implementovana, ovsem nejsem si jist, zda se vztahuje krome kalendare a kontaktu i na ukoly.
4. Pokud umi HTC Desire syncovat i ukoly, pak opet bych rad vedel, jestli tyto jdou nejak dostat do kalendare a pak do widgetu (jednotneho s kalendarem) na plose, proste tak, aby byly spolu se schuzkami porad na ocich a to na velke a prehledne plose.
5. Jestlize bych nekoupil HTC Desire, ale nejaky jiny stroj s 2.1 Androidem, najdu tam exchange i pro ukoly?

Budu velice rad za kazdy podnet, nebot jsem s exchange nikdy do styku neprisel, takze ani v dobe, kdy jsem mel Hero, jse nemel prilezitost to ozkouset, cili predem diky za pomoc.

X10 - SIII - G3

Blackhawk
Droid
Reputace: 11

Re: Synchronizace pres Exchange pomoci Roadsyncu/HTC Sense

Příspěvek od Blackhawk » stř 14. črc 2010 12:04:39

Defaultne synchronizovat ukoly nejde. Su tu vsak nejake programy, ktore vsak nefunguju tak ako napr. na WM. Napriklad ja pouzivam CompanionLink, ktory synchronizuje Outlook s Googlom(schodzky prehodi super, ale ukoly zosynchronizuje tiez len ako poznamky v kalendary s tym, ze je to v tvare: Task:"nazov ukolu"). Nefunguje to vsak tak, ze ked nesplnis niekotry ukol, ze ti bude stale svietit na ociach, je to len akokeby si mal stretnutie, cize ak prejde deadline tak ti zmyzne z agendy.
Mozno existuje nejaky program, ktory by to riesil lepsie, ale zatial som nenasiel.
Mozno to vyriesi program markspace, ktory ma synchronizaciu ukolov na zozname "to do" a je to posledna vec, ktora im chyba spravit.

hfx9
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus
Twitter: hfx9
Tablet: Nexus 7
Rom: JB 4.1.1

Příspěvek od hfx9 » stř 14. črc 2010 12:11:41

Tak jsem pro tebe provedl malej test:
V praci pouzivame exchange a ja na jeho pripojeni pouzivam jen ucet v androidu (ne roadsync).
Tam je mozne nastavit ze chces synchronizovat email, kalendar a kontakty.
Nastavil jsem si tedy krome emailu i kalendar a na firemnim pc v outlooku jsem vytvoril udalost v exchange kalendari.
Tato udalost se mi automaticky prenesla do kalendare v androidu, ale co je zvlastni tuto udalost nevidim v kalendari v googlu na pc (webove rozhrani).

Prozatim zaver takovej, ze udalosti z exchange se ti prenesou do telefonu a jeho "defaultniho" kalendare, ale neprenesou se na web do kalendare na googlu. Takhle mi to fungovalo, kdyz jsem to zkousel.

EDIT: takze ted jsem si vsimnul nasledujiciho:
kdyz si spustim default kalendar v telefonu a dam MENU - VICE - KALENDARE, tak mi to ukaze vsechny kalendare ktere jsou aktivni a tim padem i viditelne udalosti v nich a mam tam 3 kalendare: 1. exchange, 2. google a 3. ceske svatky

Na webovem rozhrani google kalendare vidim prave jen google a ceske svatky, ted jen otazka jestli je nejaka moznost dostat tam i ten 3ti kalendar exchage, pak si troufam tvrdit ze by jsi tam videl vsechny udalosti ze vsech kalendaru.

EDIT2: ukoly jako takove opravdu synchronizovat nejdou, jedine co lze synchronizovat jsou emaily kontakty a kalendar (a polozky v kalendari). Nic vic.
Naposledy upravil(a) hfx9 dne stř 14. črc 2010 12:25:40, celkem upraveno 1 x.
PHONE: Oneplus One - ROM: CM11s

Autor tohoto vlákna
Pupu
Androiďák!

Příspěvek od Pupu » stř 14. črc 2010 12:24:38

Diky obema panum. Takze jestli to spravne chapu, tak s ukolem tak, jak ho znam z Outlooku (neustale se posouvajici, dokud neni hotovo) muzu na Desire zapomenout? Znam aplikace jako Astrid, ale ta sync s exchangem nenabizi, cili nezbyva, nez pockat na nejakou novou aplikaci?
hfx9: O web google kalendar mi nejde, ten stejne nikdo pouzivat nebude, hlavne to musi byt videt v telefonu a nejlepsi a to i na widgetu, coz ti teda funguje? Mohl bys to pripadne zkusit treba s tim Android Agenda widgetem? Pokud jde o ty ukoly, tak je to skutecne tak, jak pise Blackhawk? V popisku totiz nema uveden svuj telefon, tak si nejsem jist, zda referuje o Desire, ci o 2.1 obecne.
X10 - SIII - G3

hfx9
Robot

Příspěvek od hfx9 » stř 14. črc 2010 12:27:17

ukoly viz predchozi prispevek EDIT2

pokud si neco naplanujes v exchange kalendari a pak sesynchronizujes s telefonem ukaze se ti to jak v aplikaci kalendar tak na widgetu tak treba na widgetu purekalendar (proste ukaze se to vsude)

Blackhawk
Droid

Příspěvek od Blackhawk » stř 14. črc 2010 12:53:18

Ja myslim, ze ten mnou spomenuty program markspace by mohol mat co chvila pokrytu celu synchronizaciu. Aj ked to nie je free, ale ved co uz. Este mesiac dozadu nemali spravenu synchronizaciu pre kalendar a poznamky, teraz toto uz maju a zostavaju im uz len ulohy.

inak mam Desire ale myslim, co sa tyka synchro tak je to vseobecne rovnake na 2.1 a dokonca aj na 2.2 androide.

Autor tohoto vlákna
Pupu
Androiďák!

Příspěvek od Pupu » stř 14. črc 2010 12:56:18

Ok, tak budu cekat a doufat, jeste kdyby se tak nekdo ozval na ten Roadsync.
X10 - SIII - G3

Blackhawk
Droid

Příspěvek od Blackhawk » stř 14. črc 2010 13:07:56

Tu je ta aplikacia: http://www.markspace.com/products/andro ... droid.html , ale neviem ako je to vyriesene v telefone, je tam moznost to zakupit aj mimo marketu, ale cena je tam dost pekna palka, takmer 40 dolarov. No neviem, ale myslim, ze by to mohli riesit aj ine programy urcene na synchronizaciu, skus sa posturat tu niekde, sa mi mari, ze niekdo spominal nieco.

Autor tohoto vlákna
Pupu
Androiďák!

Příspěvek od Pupu » stř 14. črc 2010 13:27:46

No jestli jsem to spravne pochopil, tak do telefonu musis nainstalovat tuhle aplikaci http://www.androlib.com/android.applica ... -xwDq.aspx a pak to pri spojeni s PC, kde mas nainstalovanej ten jejich drahej soft funguje. Ovsem neni mi jasne, jestli to pak syncuje jen pri spojeni primo s tim konkretnim PC pres WIFI/BT jak pisou, anebo zda to jde nejak dalkove pres Exchange server, protoze pokud by se telefon musel pokazdy pripojit pres BT, tak by to bylo dost k nicemu.

EDIT: Tak mam takovej dojem, ze o Exchange se tomu programku ani nezdalo. :(
X10 - SIII - G3

hfx9
Robot

Příspěvek od hfx9 » čtv 15. črc 2010 11:55:10

roadsync jsem pouzival taky, co o nem potrebujes vedet?

Autor tohoto vlákna
Pupu
Androiďák!

Příspěvek od Pupu » čtv 15. črc 2010 11:59:45

V podstate jen to, zda opet to info z Roadsync kalendare dostanu do nejake bezneho a pouzitelneho widgetu, proste jestli tam pak budu mit vedle sveho gmail uctu a ten exchange ucet, ktery proste jen pridam a zobrazi se mi tam udaje z obeho.
X10 - SIII - G3

hfx9
Robot

Příspěvek od hfx9 » čtv 15. črc 2010 13:48:52

No ale neni mi jasne proc to chces resit pres roadsync kdyz to umi system android v zakladu?
Roadsyncem si vubec v nicem nepomuzes, to byl taky duvod proc jsem ho prestal pouzivat a nastavil si v androidu exchange ucet a vse jede v pohode i bez roadsyncu.
Pokud si myslis ze diky roadsyncu budes moct synchronizovat ukoly tak to nejde.

Autor tohoto vlákna
Pupu
Androiďák!

Příspěvek od Pupu » čtv 15. črc 2010 14:13:35

Nene to si nemyslim, ale jedna z moznosti je i koupe telefonu s Android 1.6 a predinstalovanym Roadsyncem, proto se na to ptam. A jinak ty tasky by podle webu dataviz syncovat jit mely, ale to jen tak bokem.
X10 - SIII - G3

hfx9
Robot

Příspěvek od hfx9 » pát 16. črc 2010 6:43:13

Oki tak jsem ti testnul ten roadsync a schuzka kterou vytvoris v kalendari exchange se ukaze pouze v kalendari roadsyncu, ve vychozim kalendari co je v telefonu se neukaze. Skrz tohle zjisteni (ktere pro tebe asi neni moc pozitivni) jsem uz ani netestoval synchronizci ukolu.

Jen doplnim ze roadsync ma svoje widgety na kalendar a na ukoly, takze pokud by jsi sel cestou roadsyncu musel by jsi mit na plose widgety dva, jeden z roadsyncu a druhej z klasickeho kalendare co je v telefonu defaultne.

Autor tohoto vlákna
Pupu
Androiďák!

Příspěvek od Pupu » pát 16. črc 2010 6:58:58

Diky, ty widgety znam a jsou otresny, takze tohle je pro me jasne a konecne zodpovezeni mych otazek, takze dekuju moc.
X10 - SIII - G3

cendanet
Nové Androidě

Příspěvek od cendanet » pát 16. črc 2010 17:14:01

Zdar chlapi,
nainastaloval jsem si na X10 ROADSYNC a jede bezvadne... Nicmene me trapi jedna vec a to, ze je to demo a nenasel jsem zpusob, jak program zakoupit.
Pres Market mi to nejde a pres web jsem tu moznost nikde nenasel. Zaroven jsem nenasel ani nikoho tady v CR, kdo by to prodaval pro platformu ANDROID (jen Symbian).
Mate s tim nekdo zkusenost?
Co to udela po vyprseni 14 denni lhuty?

Diky moc
H

David7672
Stálý androiďák

Příspěvek od David7672 » stř 18. srp 2010 23:04:59

Co jsi stím udělal řeším stejný problém.Jak zakoupit

m.si
Nové Androidě

Re: Re: Synchronizace pres Exchange pomoci Roadsyncu/HTC Sen

Příspěvek od m.si » pát 15. říj 2010 1:12:03

Ahoj lidi, potřeboval bych poradit od někoho, kdo používá RoadSync a má hostovanej Exchange od CLOUDmail.cz (ASPone.cz), prosím. Nemůžu přijít na to jak správně v aplikaci Roadsync vyplnit "server settings". Zkoušel už jsem asi všechno a pořád mi to hází chybu 401, přitom v Outlooku i v OWA vše běhá bez problémů. Předem děkuju za každou radu.

EDIT: opraveno číslo chyby
HTC Desire

Jaros.mil
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: Jarosmil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaros.mil » pon 15. lis 2010 12:47:13

Zdravím,
potřebuju poradit jak synchronizovat EXCH přes TouchDown... Musím nainstalovat certifikát (cer) a nevím kam ....
Netuším jak to udělat.
.:. Dell Streak .:. T-mobile .:.

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“