Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace kontaktu s Google

Moderátoři: don_alex, radegast

Pistolník
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od Pistolník » čtv 21. črc 2011 17:53:46

Stále synchronizace s Gmailem ničí kvalitu fotek u kontaktů, nebo už to spravili? Budu mít další Android a už by byla lepší synchronizace přes Gmail. Ale jestli to stále ničí fotky, tak zvolím jinou cestu.

T-ba
Nové Androidě
Reputace: 1

Příspěvek od T-ba » ned 24. črc 2011 9:51:13

Stále to ničí fotky...

@telefon    

Pistolník
Androiďák!

Příspěvek od Pistolník » ned 24. črc 2011 15:23:12

Sakra. Dík.

mbloodk
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Příspěvek od mbloodk » čtv 18. srp 2011 7:19:10

zdravím,
jde někde přímo zrušit sync kontaktů ? chci si nechat synchronizovat G+ gmail atd., ale kontakty ne ... jde někde zrušit tahle položka ? i když mám kontakty jen v telefonu tak se mi po sync stáhnou z gmailu
HTC Desire S -> Nexus 4 (Purity ROM)
Per Aspera Ad Astra. Si vis pacem para bellum. The only easy day was yesterday!

Pistolník
Androiďák!

Příspěvek od Pistolník » čtv 18. srp 2011 11:34:15

Jistě. Nastavení......Účty a synchronizace.....rozkliknes google a zaškrtneš co chceš synchronizovat.

mbloodk
Stálý androiďák

Příspěvek od mbloodk » čtv 18. srp 2011 11:44:06

když to rozkliknu tak mám google+, kontakty, gmail, kalendář
a u všeho mám to logo sync. kliknout sice jde, ale to spustí sync jinak nic nejde "zaškrtávat" Jen můžu ručně odkliknout co zrovna synchronizovat a pak dát kontakty a hend zrušit sync tak ej tam ikonka s vykřičníkem.

Nevím, ale jestli mi při dalším synchronizování nesynchronizuje zase vše

HTC DS

Pistolník
Androiďák!

Příspěvek od Pistolník » pát 19. srp 2011 8:22:05

To máš úplně jinak než já. Nevím, co je Google+. Já při kliknutí v "Nastavení" na "Účty a synchronizace" mám spoustu účtů k synchronizaci. Když kliknu na účet "Google" tak se mi objeví obrazovka s třemi položkami. "Synchronizavat kontakty" "Synchronizovat gmail" a "Synchronizovat kalendář". Tady si odfajfkuju co chci aby se synchronizovalo.

mbloodk
Stálý androiďák

Příspěvek od mbloodk » pát 19. srp 2011 9:21:11

Tak já mám taky účty pak google účet a vše stejné jako ty jen navíc účet na G+ ale "fajvky" tam nejsou :D a tlačítko pro přístup do nabídek nic nedělá ... no ale třeba když ručně zruším sync kontaktů tak mi je potom už nesynchronizovalo ani když jsem se odpojil a připojil znovu a zkusil sync gmailu. Takže snad zatím dobré, ale zašrtávátka mi chybí ... :D

Will.M
Nové Androidě

Příspěvek od Will.M » pát 19. srp 2011 9:27:51

Mi se zase deje od vcerejska v mobilu tohle…pouze v nem to ze se mi vice nebo i jeden kontakt vicekrat opakuje…kdyz jsem se dival do Gmailu.Com tak tam je vsechno v poradku…uz se s tim hraju co jsem si ho koupil porad stejne(zatim jsem to resil nastavenim tovarniho rezimu ale tohle neni reseni na dlouhou dobu protoze po opetovnem nahrani kontaktu se to zacne do mesice opakovat)…nejdrive jsem smazal vsechny kontakty z gmailu a pak z mobilu(i pres to tam mnoho kontaktu zustalo..nesly smazat), vyexportoval jsem je z outlooku a importoval do gmailu a sesynchronizoval a situace se opakuje…co s tim???...zkousel jsem synchro jen jednoho gmail uctu s povolenim vseho pro jeden ucet(kontakty atd co tam je) nebo synch vsech gmail uctu ktere mam s povolenim taky vseho co tam je a porad stejne...uz si s tim nevim rady...kamarad mi rekl ze to nekde videl na internetu...tak jsem zkusil pohledat ale jsem v tom uz bezradny :-( a pokud nezjistim jak tuto vec opravit trvale tak se toho kramu vzdam i za cenu ze budu uplne bez mobilu nebo ze budu mit mobilniho hlupaka :-((...tohle se deje u VF845 s ROM Vodafone Mr.Edition 2.0.1 CZ

Mr.Richie
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC HD2 A2.3.4 Nexus S Rom

Příspěvek od Mr.Richie » sob 27. srp 2011 10:42:47

Je to hrozne jednoduche. Vyserte se na nejake ukladani kontaktu do telefonu a vse cpete na gmail. Jiz nikdy zadne problemy. Na Nexus ani volba ulozit do telefonu neni a google vi proc.

Phaeton
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB 5.0.2

Příspěvek od Phaeton » úte 30. srp 2011 12:13:44

Jde už, nějakou aplikací či zákazem synchro. pouze fotek udělat to aby gmail nekazil ty fotky zobrazené při volání/volajícího tak fatálním způsobem jako kdybych používal .... . Nebo pracují na nějaké aktualizaci ,kterou sem propásl ?
Alcatel OT DB silver - Nokia 3310 - Nokia 6230i - Nokia 6300 - Samsung S8500 wave - HTC desire S black - LG G2 32GB black

ivoivo
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: sony ericsson neo

Příspěvek od ivoivo » stř 14. zář 2011 8:13:04

caute ako zoradim kontakty v telefone podla priezviska? kontakty synchronozujem z googlom , vsetko funguje v google mam nastavene priezvisko ale v telefone je meno priezvisko. neviem najst nejaku moznosť v telefone.

ZeKe
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei P10 lite / 8.0.0 stock

Příspěvek od ZeKe » stř 14. zář 2011 18:08:15

ivoivo:
Lide - Menu - Zobrazit:
- Seradit seznam kontaktu (Prijmeni)
- Zobrazit nazev kontaktu (Prijmeni jako prvni)

..ve slovenstine to musi byt podobne.

Alespon takto to mam v HTC Desire HD.

LivArt
Terminátor
Reputace: 259
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » úte 20. zář 2011 18:52:45

Mám takovej zajímavej dotaz:
Po každým factory resetu a instalaci facebooku musím kontakty z googlu spojit s těmi z facebooku (u těch, co nesouhlasí jména). Nedá se někde nastavit, že by si to třeba google účet nebo facebook pamatovaly a kontakty tedy zůstaly spojené i po factory resetu?
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

boba_cz
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od boba_cz » stř 21. zář 2011 7:36:02

ŘEŠENÍ PROBLÉMU SYNCHRONIZACE KONTAKTŮ HTC > GOOGLE :D

Vrátil bych se k původnímu problému synchronizace.
Včera jsem to taky řešil a nakonec na jednom anglickém fóru jsem našel řešení, které mi doteď funguje a mohu doporučit.

Po obnovení továrního nastavení telefonu se mi kontakty synchronizovaly, ale až do doby kdy jsem použil restore záloh včetně kontaktů konkrétně MyBackup aplikací. Popisovali to i jako příčinu následných selhání aktualizací kontaktů s google účtem.
Teď jsem si obnovil jenom nastavení systému, sms, aplikace a BEZ kontaktů. Všechny se načetly z googlu a teď vše funguje tam i zpět do pár vteřin .) cool!

ZÁVĚR:
Nepoužívat :no: restore kontaktů z jiné aplikace, ale pouze používat google account.

Budu rád pokud to vyřeší problém těch, kterým to nefungovalo a dají zpětnou vazbu, že to bylo opravdu tím. Dík.

radarcz1
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: n80

Příspěvek od radarcz1 » stř 21. zář 2011 15:43:01

Ted jsem testoval znovu.Když v telefonu přidám kontakt a pak kliknu na obnovu(Synchronizaci).Poté zajdu na googl stránku kde mám kontakty tak tam nemám žádný kontakt nový.Když to udělám obráceně tak to funguje.V telefonu se mi přidá nový kontakt :-(
Neustále mám v nastavení synchronizace kontaktů vykřičník a poslední synchronizace je 17.4.2011
Už jsem to vzdal :-) a to nemluvím ještě o debilních fotkách o jejich kvalitě :-)

Pistolník
Androiďák!

Příspěvek od Pistolník » pát 23. zář 2011 16:13:10

Ukládáš nové kontakty do telefonu jako kontakty "Google"? Budeš-li je ukládat jako kontakty "Telefon", tak se ti to s googlem nesynchronizuje. Ty fotky nechápu. To je jediná věc, kvůli které s googlem nesynchronizuji. To to celýmu světu nevadí?

radarcz1
Stálý androiďák

Příspěvek od radarcz1 » ned 25. zář 2011 11:00:19

Pistolník píše:Ukládáš nové kontakty do telefonu jako kontakty "Google"? Budeš-li je ukládat jako kontakty "Telefon", tak se ti to s googlem nesynchronizuje. Ty fotky nechápu. To je jediná věc, kvůli které s googlem nesynchronizuji. To to celýmu světu nevadí?
Ano mám všechny kontakty google :-(

Pistolník
Androiďák!

Příspěvek od Pistolník » pon 03. říj 2011 6:50:38

Přišel prosím někdo na způsob, jak synchronizovat kontakty s Gmailem, ale přitom mít v telefonu u kontaktů slušné fotky? Už bych fakt potřeboval začít synchronizovat, ale fakt, že při příchozím hovoru na mě na 4,3' displayi jukne rozpatlaná fotka, mě dost odrazuje.

aldabubo
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pon 03. říj 2011 7:43:29

Mě přijdou fotky vyfocené foťákem telefonu docela fajn. Když dám fotku ke kontaktu v počítači, stojí to za prd, ale fotka přidaná v telefonu je ok. Našel jsem kdesi takové pěkné kreslené obrázky lidí podle profesí, takže používám tyto obrázky. S kvalitou si tak nemusím lámat hlavu.

@telefon    
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

radarcz1
Stálý androiďák

Příspěvek od radarcz1 » pon 03. říj 2011 11:34:42

aldabubo píše:Mě přijdou fotky vyfocené foťákem telefonu docela fajn. Když dám fotku ke kontaktu v počítači, stojí to za prd, ale fotka přidaná v telefonu je ok. Našel jsem kdesi takové pěkné kreslené obrázky lidí podle profesí, takže používám tyto obrázky. S kvalitou si tak nemusím lámat hlavu.

   
Ale to tu neřešíme,že máš vyfocené fotky fotoaparátem.Když vložíš kontakt a přidáš foto tak kvalita je 100%,ale pokavad si uložíš kontakt jako výchozí googl pak když dáš synchronizaci tak se zhorší kvalita fotek.Zatím s tím googl nic nedělá.Nejlepší řešení je,aby jsme bombardovali googl zastoupený v ČR.

dopa
Nové Androidě

Příspěvek od dopa » stř 05. říj 2011 7:27:38

Zdravím. Chtěl bych se zeptat na následující.
mám na gmailu více skupin kontaktů. Soukromé, Firemní, Shared in Android.
Když přidám kontakty do skupiny Shared in Android, tak se mi v telefonu (SGS II) objeví všechny, jako oblíbené? lze toto zrušit?
a lze nastavit, at mi telefon "tahá" kontakty jen z určitě skupiny (která není "Moje kontakty")?

Scalex
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0

Příspěvek od Scalex » stř 05. říj 2011 9:22:47

Kdybys četl pozorněji, zjistil bys, že ta skupina se nejmenuje "Shared in Android". Za domácí úkol si přečti, jak se ta skupina doopravdy jmenuje a myslím, že pak ti dojde, proč se ti všechny kontakty z této skupiny ukazují jako oblíbené.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6

SeppWinkler
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SONY Xperia XZ3
Mobil 2 / ROM: Lenovo VIBE Z2 Pro
Tablet: NextBook Premium 8 IPS / Stock
Tablet 2 / ROM: JXD S7800B / Stock
Rom: Cyanogenmod 11 - 12

Příspěvek od SeppWinkler » úte 11. říj 2011 9:58:00

Zdravím všetkých,

mám veľmi zapeklitý problém o synchronizáciou a takmer som prišiel o všetky kontakty (keby som nemal ešte starý telefón). Pri synchronizácii s Google sa mi niektoré kontakty stratili. Tak som vymazal všetky kontakty v telefóne, vymazal všetky kontakty v Gmaily, natiahol kontakty cez BlueTooth zo starého mobilu do nového Galaxy SII. Všetky tam boli. Dal som zlúčiť s Google a stalo sa presne to isté, niektoré kontakty (tie isté, čo pred tým) sa po chvíli z mobilu vymazali. Už si s tým neviem rady. Že došlo k vymazaniu viem, lebo sa znížil počet kontaktov zo 405 na 396. Aká je vlastne funkcia "Zlúčiť s kontom Google"? Myslel som, že tým len prevedie kontakty na Google a nebude nič mazať, najmä aj sám nič nemažem ani v Gmaily a ani v telefóne. Neviete, ako zabezpečiť len jednosmernú synchronizáciu kontaktov z telefónu do Gmailu a nie naopak? Gmail chcem použiť len na zálohovanie. Proste, aby Gmail nemal právo mazať.

Ďakujem.

aldabubo
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pát 14. říj 2011 12:22:40

Domnívám se, že se sloučily kontakty, které jsi měl jako dva různé kontakty téže osoby, akorát s jiným číslem, do jednoho kontaktu. Zmizelo ti jich sedm, to by mohlo být ono. Nebo jsou to kontakty bez telefonu, jen mail, a máš nastavené zobrazení jen s telefonem. Zkus to více prozkoumat, z googlu se mi nikdy nic neztratilo. Naimportuj kontakty do mobilu a pak to nech jen synchronizovat. Nic neslučuj. Třeba bude jiný výsledek.

@telefon    
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“