Synchronizace - Zálohování - Kontakty100% synchronizace s OUTLOOKem

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
JirkaTx
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20 X, M-Pen, USB-C/HDMI Dock, BT kbd
Tablet: Chuwi Hi12 (12'' retina, win10/andoid, pen, keyb)

100% synchronizace s OUTLOOKem

Příspěvek od JirkaTx » úte 09. pro 2014 8:33:38

Zkoušel jsem prohledávat fóra, ale nikde jsem nenašel ucelenou informaci (návod) na plnohodnotnou synchronizaci Androidu s OUTLOOKem.

Jde mi o nastavení a rozchození stoprocentní, bezproblémové, automatické (bezobslužné) synchronizace telefonu s Outlookem.

Používám Outlook 2013 (samostatně, bez Exchange) a v něm využívám prakticky vše: kalendář (včetně vkládání textů poznámek a případně i souborů), úkoly, poznámky a samozřejmě kontakty – ty mám velmi košaté – mnoho kontaktních položek, u lidí fotky, u firem loga, vložené poznámky.. To všechno bych potřeboval synchronizovat s telefonem.

Je možné stoprocentní bezproblémovou synchronizaci nějak rozchodit? Co je k tomu potřeba?
Jaké jsou možnosti (přímá synchronizace PC-telefon, synchronizace přes google účet, synchronizace přes nějakou cloudovou službu, …), jaká má které výhody a nevýhody?
Je někde nějaký popis a návod?
Nevadilo by mi, kdyby šlo třeba i o placenou službu (ideálně však jednorázově), hlavně aby to fungovalo stoprocentně (synchronizovalo se vše) a bezproblémově (nevznikaly dupliciy, atd…).

Primárním zdrojem je pro mne ten Outlook, čili nejdůležitější je přenos informací z Outlooku do telefonu. Ale samozřejmě by se hodil i přenos kontaktu, schůzky, tasku, poznámky i z telefonu do Outlooku, pokud náhodou něco zaznamenám do telefonu v terénu.

Doposud jsme používal LocalSync, ale chtěl bych, aby to fungovalo samo a na dálku. Předem díky za rady či alespoň odkaz na nějaký komplexní a funkční návod.

Huawei Mate 20 X, M-Pen, USB-C HDMI Dock, BT klávesnice s touchpadem + Huawei Watch + Chuwi 12'' retina tablet Win10/Andro, KeyboardDock, TouchPen + Wahoo BT HeartRate/Cadence/Speed/Rflkt sensors + Livall BT Smart Helmet + Nexum Aqua Mobile HiRes převodník a zesilovač + Sony 65'' Android TV

Autor tohoto vlákna
JirkaTx
Stálý androiďák

Re: 100% synchronizace s OUTLOOKem

Příspěvek od JirkaTx » úte 09. pro 2014 8:34:46

Tristní je, že ani na serverech věnovaných Androidu jsem nenašel žádný ucelený a funkční návod, jak (podle mne tak klíčovou) věc rozchodit.
Huawei Mate 20 X, M-Pen, USB-C HDMI Dock, BT klávesnice s touchpadem + Huawei Watch + Chuwi 12'' retina tablet Win10/Andro, KeyboardDock, TouchPen + Wahoo BT HeartRate/Cadence/Speed/Rflkt sensors + Livall BT Smart Helmet + Nexum Aqua Mobile HiRes převodník a zesilovač + Sony 65'' Android TV

Krokodyl
Droid
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokodyl » úte 09. pro 2014 9:03:56

zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT

nofu
Droid
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Příspěvek od nofu » úte 09. pro 2014 17:55:05

Zbytečně složité řešení ne? Nejlepší je si udělat live účet od microsoftu (zdarma) a přes ten lze vše potřebné syncovat, stejně jako to funguje s google.

Autor tohoto vlákna
JirkaTx
Stálý androiďák

Příspěvek od JirkaTx » úte 09. pro 2014 21:58:52

Opravdu? Tak prosím popiš jak, ať něco nepodělám.

Účet u MS (hotmail) mám, dokonce mám v telefonu outlook.com aplikaci.

Jak tedy řeknu outlooku, aby s tím MS účtem synchronizoval kontakty, kalendář (a třeba i úkoly, nebo poznámky)?

A jak pak řeknu Androidímu telefonu, aby toto všechno synchronizoval s MS účtem?

A opravdu to funguje obousměrně, spolehlivě a stoprocentně? Žádné duplicity? Všechny položky kontaktů se přenesou? I obrázky? Tzn. to funguje stejně, jako když si zaplatím exchange účet a office 365? Žádné omezení?

Předem díky!

nofu
Droid
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Příspěvek od nofu » stř 10. pro 2014 21:08:38

Přidáš si ten hotmail do outlooku a je to. Stejně tak do mobilu. Nikde sem nic nenastavoval. Ale já mám kontakty už v tom hotmailu, je možné, že to tam budeš muset nějak přeexportovat, nebo taky ne.

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“