Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace fotek z Galerie na Disk Google

Moderátoři: don_alex, radegast

Autor tohoto vlákna
foto1977
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 Compact
Rom: Slimm

Synchronizace fotek z Galerie na Disk Google

Příspěvek od foto1977 » stř 11. úno 2015 22:39:29

Ahoj chtěl bych si na Disk Google zazálohovat fotky z mobilu.
Doporučíte mi nějakou apku kterou používáte a je relativně "bezpečná" a funguje spolehlivě?
Na marketu jsem našel tyto:
https://play.google.com/store/apps/deta ... touploader
a
https://play.google.com/store/apps/deta ... cloud.sync
- jelikož u nich není žádné hodnocení tak se bojím je jen tak nainstalovat.
A prosím řešení typu instalace G+ mi nenabízejte...

Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5x
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Stock (Oreo)
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace fotek z Galerie na Disk Google

Příspěvek od Mishack » stř 11. úno 2015 22:49:56

Nejbezpecnejsi bude vzdy oficialni app.
Pak je tu jeste moznost Dropbox. Ten ma svuj Camera Upload a funguje spolehlive. Sam sem ho pouzival. A za kazdych 500MB nahranych pres mobil dostanes dalsich 500MB (do vyse 1500MB).
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root)
www.mishack.cz | Google+

Autor tohoto vlákna
foto1977
Droid

Příspěvek od foto1977 » čtv 12. úno 2015 8:26:26

Díky za info, mě právě zajímá jen záloha na Gdisk, vyhovuje mi jeho přímá návaznost na gmail...
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova

Marek.P
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Příspěvek od Marek.P » čtv 09. dub 2015 7:16:53

Já jsem v ofiko aplikaci žádné nastavení na synchronizaci nenašel.
Navigace Dynavix a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs

Blackhawk
Droid
Reputace: 9

Příspěvek od Blackhawk » čtv 09. dub 2015 7:22:07

Po novom sa fotky zalohovane pomocou G+ autobackup funkcie zobrazuju aj na Gdrive v samostatnej zalozke.

Androidě
Robot
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F

Příspěvek od Androidě » ned 10. kvě 2015 19:13:27

Používám oficiální aplikace Google Fotky ale moc mi nevyhovuje minimální možnosti nastavení, bud zapnuto nebo vypnuto, popřípadě nastavit zda se mají zálohovat přes datovou sít nebo wifi u videí je vhodnější druhá varianta a při hd rozlišení teprve.
Moc se mi však nelíbí prolínání fotky a disk ale na to jsem si zvyknul, co mi však vadí je že jsem nepřišel na způsob, jak označit co chci zálohovat a co ne, pořízené fotky fotoaparátem saozřejmě ano, ale ted jsem si přes kabel nahrál do vnitřní paměti do složky pictures pozadí a okamžitě se mi zazálohovaly...později jsem přišel na to že už tam kdysi asi před čtvrt rokem byly zcela dole, jde to nějak ošetřit tohle?
Vím že na mě párkrát dřív mrklo že byla nalezena nová složka a zda ji chci zálohovat nebude to ono? fotky mohu dát do složky to je to nejmenší.
Zkrátka at to neprotahuji bych v galerii uvítal ve vlastnostech nastavit že tohle nechci zálohovat

Když už se fotka zálohuje a já ji z Google Fotky smažu, smaže se i v galerii...je to prostě past a fakticky podrobnější nastavení v některém příštím updatu google fotky, bych celkem vítal....chci používat vše od google a nerad bych to míchal na tohle google, na tohle one drive, lenovo cloud nebo jak se jmenuje, dropbox a další...pak v tom bude jen guláš.

EDIT:
Ted jsem zkusil když jsem v Fotky tak v menu dat v zařízení, tam jsem nastavil složku wallpapers jako nezálohovat, "mráček" zešedl a je přeškrtnut, do složky přihrál dvě pozadí a stejně se v fotky ta první položka v menu zobrazily.
Prostě dole je volba v zařízení a koš, nahořer jen fotky které zobrazí vše z paměti i cloudu, pod tím ještě alba, autogeniální upravy videa atd, možná bych přidal položku fotky z cloudového uložiště ale to už bych toho chtěl asi moc, v té appce od google se to prostě trochu míchá a někdy ztrácí přehlednost no a třeba fotky z fotoaparátu vlastní přihrádku snad ani nemají, nějak tomu už přestávám rozumět

Naštěstí při přístupu do alba na notebooku přes https://plus.google.com/u/0/photos/yourphotos je vše v pořádku a tak do fotek přistupuji asi nejčastěji, takže to nechám být.

Primárně to mám stejně na fotky z fotoaparátu a videa, pokud přihrajiu do galerie nějakou fotku s obrázky holt ji budu muset k synch v aplikaci deaktivovat, viz. výše.
Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M

Martuška
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S4 mini a S4

Příspěvek od Martuška » ned 19. črc 2015 8:33:39

Já jsem teď taky zkoušela zálohovat fotky na google, ale vadí mi že pokud vymažu fotku z mobilu automaticky se ni smaže i na netu. Myslela jsem že bych tím vyřešila problém omylem smazaných fotek, to se právě stalo přítelovi smazal si všechny fotky z mobilu... Je to nějak nastavit nebo volit jinou aplikaci... Děkuji ta radu...

aldabubo
Moderátor
Reputace: 41
Typ mobilu / ROM: Note 3 SM-N9005 AryaMod 8.3
Mobil 2 / ROM: SGS4 i9505 Omega v41
Tablet: Asus Transformer TF701
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » ned 19. črc 2015 9:41:23

Používám Picasa v počítači. Všechny fotky přetáhnu do PC. Mám je ve složkách. Zapnu synchronizaci i pro nově vložené složky a fotky se nacucnou do cloudu. V telefonu už potom fotky vymažu a v galerii (osobně používám Quickpic) následně všechny fotky vidím pod svým účtem jméno@gmail.com. Telefon jako takový nic nesynchronizuje, pouze zobrazuje fotky mého účtu. Mám jich tam už asi 8 tisíc a funguje to bezchybně.

Pro případ, že se nedostanu s čerstvými fotkami k počítači, tak z telefonu fotky zálohuji jako běžné soubory na Google disk.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
SGS1 i9000 a SGS2 i9100 - základ Stock + CFrootKernel + Odin

WildfireS
Androiďák!
Reputace: 12
Typ mobilu / ROM: Samsung S8+

Příspěvek od WildfireS » ned 19. črc 2015 10:52:52

Martuska, práve na to je dobrý Dropbox. Tam musíš fotky vymazať ručne,.. Nevyhoda je malé úložisko (GB) oproti Google,..

aldabubo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » ned 19. črc 2015 10:57:43

Lepší je prostě nepoužívat synchronizaci fotek, ale pouze zálohu do cloudu. Jakéhokoli, napr. Box.net má často akce na 50 GB, což už je velice slušné místo. Synchronizace fotek je dobrá při použití více lidmi, kteří si synchronizují nějakou složku. Jinak je to opravdu těžké uhlídat, co se kde omylem smaže - hlavně si to včas uvědomit, jak to funguje.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Martuška
Stálý androiďák

Příspěvek od Martuška » pon 27. črc 2015 14:35:51

Takže protože se nestalo mě, tak jsem se do toho nechtěla pouštět, protože je to v angličtině a tu fakt neumim. Ale zřejmě jsem byla potrestaná, protože převčírem jsem si ty fotky z mobilu vymazala já, vůbec teda nevím jak se mi to povedlo, ale prostě tam nejsou. Takže jsem začala řešit ten Dropbox... Tak a jsem tu pro pár rad na netu jsem našla co vše s tím jde dělat, ale jak to udělat ne.... :( .
1. Nahrálo mi to fotky co vyfotím telefonem a screenshots, jak tam dát ještě jednu složku z telefonu která se jmenuje Foto, to jsou fotky, které jsem si stihla zazálohovat do PC před rozbitím telefonu a pak jsem je tam na SD kartu nahrála zpět.
2. Chtěla bych si navýšit limit o 500 mb, tím že tam pozvu přítele a jak na to? Klidně bych pomohla někomu, pokud to tedy ještě jde, když už ho mám založený a předinstalovaný v mobilu tím že kliknu na nějaký ten odkaz, ale nevím jak na to. Na netu psali vymazat všechny věci, vyčistit mobil a vymazat aplikaci (to jediné zvládnu).
3. Zkoušela jsem vymazat fotku jak z mobilu tak v aplikaci.... mobil super, fotka se z Dropboxu nevymazala. Když ji vymažu v aplikaci, tak už se mi tam opět nenahraje z mobilu i když jí v mobilu ještě mám. Proč?
4. Taky jsem někde četla že jde obnovit smazaná data z mobilu, myslím ty fotky, ale to bude pro mě asi dost těžké?
5.Když to budu chtít dostat do PC tak si zřejmě někde na netu stáhnu aplikaci pro PC a tam se přihlásim a můžu si fotky nahrát i do PC. A jde to i odhlásit, aby přítel se mohl taky přihlasit a dát si na stejném PC svoje fotky? Dohromady to nechci, on fotí samé kraviny :D

Tak to zatím vše co bych potřebovala vědět. Našel by se tu nějaký hodný dobrovolník co by mi pomohl a po lopatě vše vysvětlil? Zatím mockrát děkuji...

aldabubo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pon 27. črc 2015 14:52:12

Použij zálohu na google, třeba jak to používám já přes Picassa. Fotky v počítači ve složkách pošleš pomocí Picassa na net do cloudu. Pak v telefonu pouze prohlížíš fotky z cloudu (fotky tvého účtu jméno@gmail.com), fyzicky v telefonu ty fotky nestraší, proto je ani nelze smazat.
Postup:
Fotky vyfotím, pak kabelem nebo bezdrátově AirDroidem je přenesu do PC do složky podle data plus nějaký popis (třeba 20150728 - Bouzov), spustím Picassa a dám volbu Aktivovat synchronizaci (nastavením max. šířky na 2048 je prostor na googlu neomezený, prohlížení fotek je bez problémů dostatečné i v této snížené kvalitě, v plné kvalitě je mám stále uložené v tom počítači). Synchronizace v Picassa je pouze o tom, že fotky, které jsou fyzicky na PC se dostanou do cloudu, takže udělají vlastně svoji kopii v cloudu, a tuto kopii potom mohou prohlížet všechna zařízení připojená k tomu konkrétnímu google účtu. Navíc jsou fotky dostupné i z Google disku, nejsou však bohužel roztříděné ve složkách.
Asi někdo napíše ještě jiný (třeba i jednodušší) způsob, ale mě to takhle funguje a zatím jsem si nikdy nic nesmazal. Fyzicky jsou plné verze fotek totiž jen v PC (plus záloha na externím disku).

Martuška
Stálý androiďák

Příspěvek od Martuška » pon 27. črc 2015 15:14:57

Uf, já si chci ale prohlížet fotky v mobilu a ne na netu, navíc se vždy dokopat si zálohovat fotky do PC a externí disky, těm už nevěřím, buď jsem měla takové štěstí že se mi oba 2 disky z 500 mb paměti rozbily nebo nevím. A flashky jsme už taky 2 pochovala :-). Na ten dropbox mě to přijde celkem jednoduchý, ale...
Jinak díky moc za snahu :-)

aldabubo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pon 27. črc 2015 15:23:05

Však já si prohlížím fotky v mobilu, ale taky je můžu vzít k příbuzným a prohlížet si je na tabletu nebo na jejich velké TV (připojené k internetu) a to vše bez toho, že bych je fyzicky nosil s sebou. Prohlížení je velice pohodlné, žádné velké zdržení tam není. Mít fotky fyzicky v telefonu se mi líbí mnohem méně, než je mít fyzicky v PC a zálohované na externím disku. Do počítačů a posléze telefonů dělám 25 let, živím se tím, ale nikdy jsem neviděl, že by někdo pochoval dva 500GB externí disky. To bude asi rukama :roll:
Mimochodem: Picassa existuje i pro android, takže vlastně můžeš mít fotky fyzicky v mobilu a posílat je do googlu tou aplikací. Opět tě to ale neuchrání před nechtěným výmazem.

Autor tohoto vlákna
foto1977
Droid

Příspěvek od foto1977 » pon 27. črc 2015 16:39:33

Ahoj, já jsem se nakonec rozhodl pro použití zálohy mých fotografií na Disk Google pro tento program:

Gallery Drive Sync
https://play.google.com/store/apps/deta ... cloud.sync

používám ho již od února a zakoupil jsem si tu Pro verzi co odstraní reklamu a odemkne pár dobrých funkcí navíc.
Ale i ta základní verze zdarma funguje dobře a reklamy se zobrazují přímo v programu, který ovšem po nastavení zálohy už nemusíte vůbec otevírat.
Program je sice v angličtině, ale menu nastavení je inuativní a těch pár slovíček co nevíte si snadno někde přeložíte...

Program v základní verzi zdarma umí:
- automatické i manuální odeslání fotografií z vámi určených složek z mobilu do úložiště Disk Google
- můžete nastavit zda se bude zálohovat jen přes wi-fi nebo i přes data
- zvolíte si složku na Disku Google a může se pro každou zálohu vytvářet samostatná podsložka (nebo nemusí)

Verze PRO za 55Kč (2 pivka) umí navíc:
- odstranit reklamu z programu
- oboustrannou sinchronizaci
- zálohovat i videa
- po odeslání zálohy fotek na Disk Google ty samé fotky v mobilu zmenšit aby měly menší velikost a nezabíraly tolik místa a přitom byly dostatečně kvalitní pro prohlížení na mobilu

Pokud chcete používat zálohu fotografií do Disku Google a nechcete používat molochy typu Google+ atd. tak tento prográmek vřele doporučuji.
Já osobně využívám pouze jednostrannou zálohu fotografií a videí do mnou určené složky na Disku Google pouze přes wi-fi.
Když se doma nebo jinde mobil připojí k wi-fi, tak se mi fotky a videa (vzniklá od poslední zálohy) odešlou na Disk Google a tam je mám zazálohované.

Pokud někdo není foto či video maniak, tak těch 15GB prostoru zdarma na Disku Google musí stačit.

Jak jsem psal výše, tak po necelém půl roce s prográmkem jenom spokojenost...

danis
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: S7

Příspěvek od danis » stř 05. srp 2015 15:16:29

Zajímalo by mě, jak funguje Automatické zálohování fotek do účtu Google, když mám automatické zálohování vypnuté, nepoužívám aplikaci Fotky Google a přesto v aplikaci Quickpic propojenou s Picasou vidím ve složce Automatické zálohování fotky, které jsem nahrál z PC do Fotky Google na webu? Co to tedy je Automatické zálohování, když v tom vidím fotky běžně nahrané na G+ z PC?

edit .. pokud ty fotky z Automatického zálohování v QuickPic vymažu, tak mi z Fotek nic nezmizí, resp. fotky na webu zůstanou.

Blackhawk
Droid

Příspěvek od Blackhawk » čtv 06. srp 2015 8:36:42

je to zalohovanie fotiek, ktore vyfotis fotakom na mobile

danis
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: S7

Příspěvek od danis » sob 08. srp 2015 17:18:02

no to právě není, protože tohle mám vypnuté a ty zálohované fotky (v rámci Automatické zálohování) jsou fotky focené fotoaparátem a nahrané z PC na G+

Martuška
Stálý androiďák

Příspěvek od Martuška » ned 31. črc 2016 9:59:27

Tak opět žádám o radu :( . Zálohu fotek s telefonu jsem nakonec vyřešila apl. Gallery Sync, fungovala 100 %, ale jeden telefon nám umřel, tak jsme si pořidili novej už ne Samsung (i když s ním naprostá spokojenost), ale přítel se nechal ukecat na Lenovo P70. Nainstalovala jsem tam opět aplikaci, ale i když nastavuji podle mého telefonu stejně tak docílit toho aby se fotky nahrávali automaticky při wifi nedosáhnu.
Čeho jsem si všimla dřív nešli zálohovat videa, pokud nebyla koupená verze, nyní jdou,ale nechce se to automaticky zálohovat. Jediný rozdíl mezi mou apl. a apl. na Lenovo je, že já ji mám koupenou a přítel ne. Ale dřív na té verzi zdarma nebylo možné si zatrhnout i zálohování videa (bylo to slabě napsané), ale aby se mi automaticky synchronizovaly je normálně aktivní a jde to zaškrtnout. Nevíte někdo kde dělám chybu? Díky moc za pomoc...

Marek.P
Robot

Příspěvek od Marek.P » ned 31. črc 2016 16:09:09

Musíš mít zaškrtnuté AutoSyn
IMG_20160731_171106_821.jpg
IMG_20160731_171106_821.jpg (69.75 KiB) Zobrazeno 6382 x
a pak v nastavení
Screenshot_2016-07-31-17-06-27.jpeg
Screenshot_2016-07-31-17-06-27.jpeg (390.7 KiB) Zobrazeno 6387 x
í
Navigace Dynavix a Waze.

Martuška
Stálý androiďák

Příspěvek od Martuška » ned 31. črc 2016 17:02:04

To právě mám všechno takhle zašktrle, ještě jsem to kontrolovala podle nastavení na mém telefonu. Zítra zkusím napsat přímo vývojáři. Ale díky za snahu :D

Autor tohoto vlákna
foto1977
Droid

Příspěvek od foto1977 » ned 31. črc 2016 18:08:28

Ahoj mě to poslední dobou, cca půl roku funguje tak, že když se připojím na WiFi, tak to nekdy začne zálohovat třeba až po 20ti minutách od připojení, jindy hned. Zatím mi to nevadí, zaloha funguje korektně...

coldric
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Tablet: Google Nexus 10 by SAMSUNG

Příspěvek od coldric » pon 29. srp 2016 0:06:39

Nevím nakolik je toto téma ještě aktuální, ale koupil jsem Autosync Google Drive a jsem spokojen...
https://play.google.com/store/apps/deta ... .drivesync" onclick="window.open(this.href);return false;
Používám Nevolejte.cz

Vikin8
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Sony XZ pr

Příspěvek od Vikin8 » stř 21. čer 2017 17:25:02

Zdravím.
Chtel bych se zeptat na jednu věc.
Příklad- Vyfotím fotku a automatickou synchronizaci se mi fotka zazalohuje na Google Fotky(cloud) . V případě kdy smažu fotku v Albu mobilu tak mi fotka zůstane v Google fotkách, což nechci. Jak tedy zařídím aby se mi Google Fotky "podridily" albumu v telefonu a kdykoliv smažu fotku v albumu tak se mi fotka smaže automaticky i z Google Fotek?
Z tématu samotného jsem to moc nepochopil... Děkuji za odpověď

WildfireS
Androiďák!
Reputace: 12
Typ mobilu / ROM: Samsung S8+

Příspěvek od WildfireS » stř 21. čer 2017 17:26:41

No práve na to je ta záloha, keby sa niečo udialo s telefónom tak mas fotky na servery...
Nič neostáva iba ich vymazať aj na cloude...

Vikin8
Nové Androidě

Příspěvek od Vikin8 » stř 21. čer 2017 17:32:39

No to je hezke vysvětlení ale když přeci telefon hodím do řeky(nebo ho přejede tramvaj) tak i přes to by měl zůstat fotky na cloudu (Google Fotkách)
Řeknu to jinak-nechci chodit do Albumu a třídit(smazat) fotky a potom jit zvlášť do Google Fotek a dělat znovu to samé...

Marek.P
Robot

Příspěvek od Marek.P » stř 21. čer 2017 17:53:53

Tak fotky nesynchrozuj. Od to je cloud, aby když ztratíš mobil, tak si nepřišel o ty fotky.
Navigace Dynavix a Waze.

Vikin8
Nové Androidě

Příspěvek od Vikin8 » stř 21. čer 2017 18:09:03

Chci synchronizovat fotky podle fotek které jsou v telefonu, tzn co Vyfotím se automaticky odešle do Google Fotek a když fotku v telefonu smažu tak se smaže automaticky i v Google fotkách - tedy kopie mého Alba v telefonu bude na Google fotkách.

Dušan2
Androiďák!
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 6X - BLN-L21

Příspěvek od Dušan2 » stř 21. čer 2017 18:37:47

Pokud v telefonu smažeš fotku přes aplikaci Fotky Google, tak by se měla smazat jak v telefonu, tak i na Disku Google.

Longerski
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Stock 6.0.1

Příspěvek od Longerski » čtv 22. čer 2017 10:15:41

Presne tak. Pokuv v app fotky od google das "uvolnit misto", smazou se pouze fotky ze zarizeni. Pokud je smazes primo vyberem, smazou se i z google disku.
Ericsson T10i->Nokia 3330->Nokia 3650->Ericsson P910i->SE M600i->HTC Kaiser->HTC Kaiser (Android)->T-Mobile G1->Orange San Francisco->HTC HD2 (Android)->Samsung Galaxy Note->Oppo Find 5->Google Nexus 5->Oneplus X->Nexus 5X

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“