Synchronizace - Zálohování - KontaktyZáloha před aktualizací

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Suril
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Honor 3C

Záloha před aktualizací

Příspěvek od Suril » úte 16. čer 2015 8:28:53

Zdravím
Se (snad) blížící se aktualizací na můj telefon (Honor 3C), jsem se chtěl zeptat, jestli máte někdo nějaký typ na aplikaci, která by, v ideálním případě, vzala všechny aplikace, které mám nainstalované spolu se všemi daty, které jsou k nim přiřazené, zprávy atd... a někam je zálohovala (cloud, SD, PC, ...) a pak, po aktualizaci, bych je zase velice jednoduše nahrál zpátky a skoro si ani nevšiml, že tam nebyly nainstalované :)
Samozřejmě co jsem popsal je ideální stav, nevím, jestli to tak vůbec jde a budu vděčný za jakékoli aplikace, které se tomuto ideálu alespoň přiblíží.
A na telefonu nemám root a kvůli tomuto ho dělat nechci, tak prosím o rady, které s tímto počítají :)
Díky za vaše rady a zkušenosti :)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Záloha před aktualizací

Příspěvek od ludekbrno » úte 16. čer 2015 8:39:44

Takhle jednoduše to fakt nepůjde. Navíc je tam riziko potíží, pokud se pokusíš přenést data aplikací vytvořená v jedné verzi systému do verze novější a speciálně to platí u defaultních aplikací a nastavení systému. V ideálním případě bys měl jen zazálohovat uživatelské soubory a nastavení aplikace jen prostřednictvím exportu přímo v aplikaci. Většina aplikací, která má komplikovanější nastavení, umožňuje jeho export/import. Vše ostatní je vhodné nainstalovat a nastavit znovu. Ono to má výhodu v tom, že nainstaluješ opakovaně jen to, co skutečně potřebuješ, takže telefon pročistíš :-) Pokud za každou cenu budeš přenášet nastavení aplikací nebo dokonce systému, je velká šance, že to po aktualizaci bude dělat problémy.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

pepi53
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Lead1
Tablet: Yoga Tablet 13 Pro

Příspěvek od pepi53 » pát 18. pro 2015 6:55:31

Ahoj. Podařilo se ti nějak vyřešit zálohu dat?

Řeším obdobný problém - potřebuji obnovit tovární nastavení u tabletu a nerad bych přišel o data u jedné aplikace... :O( Ale nemohu najít vhodné řešeno na zálohování dat bez ROOTu... :(

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 18. pro 2015 8:11:26

Pokud jde o data jedné aplikace, tak hledej helium backup. To funguje bez rootu přes USB do PC.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

pepi53
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Lead1
Tablet: Yoga Tablet 13 Pro

Příspěvek od pepi53 » čtv 24. pro 2015 0:52:54

Díky za tip, ale Helium Backup jsem prostě neuchodil... :facepalm:

rikardoso
Androiďák!
Reputace: 9
Typ mobilu / ROM: Samsung A71-64GB SD - A10 -Vodafone

Příspěvek od rikardoso » čtv 24. pro 2015 1:08:13

Co jsem hledal a řešil,tak bez rootu to vůbec nejde...helium jsem zkoušel,zálohoval,ale obnova prostě nešla...data skoro nikdy bez rootu neobnovíš...alespoň u mně...buď se s tím smiř nebo udělej root...
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 24. pro 2015 8:38:38

S helium backup to jde bez rootu. Využívá vlastně podobný princip, jako kdyby byl root, akorát místo něj použije přístup do systému přes počítač, ale na telefonu musi být zapnuté "Ladění USB"!

Dušan2
Androiďák!
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Příspěvek od Dušan2 » čtv 24. pro 2015 9:17:09

Na Helium musí být program i v PC, přes kabel otevře přístup, po té se kabel odpojí a může se zálohovat. Nesmí se zálohovat, ani obnovovat s připojeným kabelem, jelikož je karta odpojena, tak záloha je špatná. Samozřejmě po restartu telefonu se to musí opět přes PC otevřít. Mě to šlo takto v pohodě.

Hurec
Robot
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Příspěvek od Hurec » čtv 24. pro 2015 14:53:17

Nic jineho nez helium nesezenes. Ja tak obnovil 2 mobily
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“