Synchronizace - Zálohování - KontaktyGoogle kalendář

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
cajky
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE - Gold

Google kalendář

Příspěvek od cajky » ned 19. črc 2015 23:38:02

Ahoj, potrebuji poradit jak s kalendarem. Po aktualizaci a obnove pomoci HiSuite v telefonu v kalendari jsou vsechny upominky, ale jakmile dam synchronizovat, v tu chvili je komplet cisty.
Nevi nekdo, jak ten kalendar dostat z mobilu do pc, protoze na PC po prihlaseni je uplne prazdny.
Diky za rady.

aldabubo
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Re: Google kalendář

Příspěvek od aldabubo » pon 20. črc 2015 1:13:58

Musíš mít události v účtu google. Pak se budou správně synchronizovat. Zřejmě je máš jako události zařízení nebo nějak jinak. Bude potřeba je vyexportovat a naimportovat do googlu.
A jestli jsou v účtu a přesto se mažou, je to tím, že obnovuješ tím hisuitem verzi, která je datově starší než ta v googlu. Takže zase - export a import v pc.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 20. črc 2015 5:23:13

cajky:

Kalendář se nezálohuje pomocí žádného programu!!! Máš mít jen nastavenou synchronizaci s googlem a hotovo. Potom když prázdný telefon přihlásíš ke stejnému google účtu, natáhnou se ti automaticky události zpět. Tím HiSuite v tom děláš jen chaos. Pokud se ti po nastavení synchronizace kalendář vyčistí, znamená to, že jsi ho před tím synchronizovaný neměl a události nebyly uložené na serveru.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
cajky
Androiďák!

Příspěvek od cajky » pon 20. črc 2015 9:29:36

Synchronizaci jsem ji delal pravidelne a vubec by me nenapadlo, ze celou dobu je to spatne, kdyz u sebe to mam dobre.
Rozdilu mezi nama jsem si vsimnul, ze kdyz dam kalendare k zobrazeni, tak ja tam mam klasicky gmail adresu, kdezto ona tam ma jen svoje cele jmeno. Gmail adresa ji tam chybi.
Takze zatim nevim, co s tim delat.

Ten export a import v pc udelam jak? Potrebuji to dostat z telefonu do PC.

aldabubo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pon 20. črc 2015 9:33:07

telefonu by měl jít kalendář vyexportovat, protože jak píšeš, má kalendář v zařízení. Mělo by to jít buď přímo připojit do účtu v telefonu nebo vyexportovat do nějakého tvaru na SD kartu a následně přenést do PC a naimportovat do google kalendáře. Kalendář je vždycky komplikovanější než kontakty, které jsou v .csv souboru, ale jde - před půlrokem jsem to dělal. Už si to ale nepamatuju.

EDIT: Kalendáře jsou spojovat a různě přenášet mezi účty v Mozilla Thunderbird.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Autor tohoto vlákna
cajky
Androiďák!

Příspěvek od cajky » pon 20. črc 2015 10:31:58

Jak tedy docilim toho, aby tam mela v kalendaricch k zobrazeni gmail adresu jako ja a ne jeji jmeno?

A jak v telefonu vyexportuju neco, co muzu pote importovat v pc?
Naposledy upravil(a) cajky dne pon 20. črc 2015 10:34:03, celkem upraveno 1 x.

rikardoso
Androiďák!
Reputace: 9
Typ mobilu / ROM: Samsung A71-64GB SD - A10 -Vodafone

Příspěvek od rikardoso » pon 20. črc 2015 10:32:10

Když se podíváš do nastavení a přidat účet,je tam zaškrtnutý Google účet?Pokud ne,nemůže se to synchronizovat.Asi ten kalendář si synchronizoval jinam...koukni na kalendář Google,co je tam,je i v mobilu a obráceně...
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 20. črc 2015 10:59:22

cajky: ty nemáš dělat často žádnou synchronizaci :-) Ty jen máš nastavit kalendář tak, aby ti zobrazoval a ukládal události do účtu google. To je vše, synchronizace pak probíhá neustále na pozadí a každá změna se hned přenese do tvého google účtu na serveru. Když třeba telefon kompletně zresetuješ, tak potom stačí v kalendáři nastavit, aby pracoval s daným google účtem a všechny záznamy jsou hned zpět. Takže zapomeň na nějaké ruční synchronizace a zapomeň na nějaký HiSuite nebo jiné programy, tak se to už nedělá.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
cajky
Androiďák!

Příspěvek od cajky » pon 20. črc 2015 11:13:14

ludekbrno: to, co mi pises, vsechno vim a je uz preci na me, jestli chci mit automat. synch. nebo manualni. U me je to v poradku vsechno uz, jak synch., tak vsechny udalosti v pc a mobilu, ja s tim problem nemel, mne se vsechno preneslo.
Ale problem je u zeny, ktera ma v pc kalendar prazdny, ale diky HiSuite ma aspon v telefonu, takze ted je vazne rada za HiSuite ;)

Ja bych jen potreboval vedet, jak nastavit v zobrazeni kalendaru jeji gmail adresu, aby to bylo propojeny, protoze pokud to nema nastaveny v telefonu tak, aby se to do nej prenaselo z pc, tak tam si muzu delat, co chci, ale v mobilu se to stejne neukaze.

rikardoso
Androiďák!

Příspěvek od rikardoso » pon 20. črc 2015 11:45:46

A zadávala tam svojí gmail adresu?

Autor tohoto vlákna
cajky
Androiďák!

Příspěvek od cajky » pon 20. črc 2015 12:27:52

Prave, ze ano, proto tomu nerozumim.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 20. črc 2015 12:33:30

cajky:

No já jsem si pořád nebyl úplně jistý, jestli oba mluvíme o té stejné synchronizaci :-) Dost lidí totiž považuje za sa synchronizaci to, že připojí telefon k PC a v nějakém programu provedou zálohu dat z telefonu. Já mluvím o systémové synchronizaci, která je už součástí androidu.

Autor tohoto vlákna
cajky
Androiďák!

Příspěvek od cajky » pon 20. črc 2015 12:51:54

Samozrejme jsem vsechno jeste synchronizoval ciste v androidu. Ten program jsem pouzil navic(jeste ze tak).
A jen potrebujeme vyresit ten kalendar.
Jak to tam dat, kdyz se prihlasila klasicky svym gmailem, ale v zobrazeni kalendaru je to jak jsem psal vys. A nebo aspon jak to ted dostat z telefonu do pc, abych ji mohl hodit tovarni nastaveni a zkusit znovu cele, treba by to bylo ok. Ale dokud to nebude v pc, tak nemuzu.

aldabubo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pon 20. črc 2015 12:52:10

Telefony s Androidem matou svoje uživatele tím, že mají více možností uložení kontaktů, kalendáře, poznámek atd. Prostuduj si http://www.androidexpert.cz, abys to pochopil. Obecně řečeno: Kontakty, kalendář, poznámky ...by měly být v google účtu, aby se synchronizovaly. Potom stačí do kteréhokoli zařízení s Androidem vložit tento účet (jméno@gmail.com) a všechno se nacucne. Lze to takhle používat i na více zařízeních, tzn. že máš kontakty,kalendář, poznámky...v telefonu i např. v tabletu. Změna, provedená v tabletu, se projeví i v telefonu, pokud je nastavena synchronizace a telefon i tablet je na netu. Samozřejmě je to vidět i v PC, když se přihlásíš do gmailu.
Jenže, když se hned od začátku nepohlídá, aby byly kontakty, kalendář, poznámky... v účtu google, tak to většina uživatelů laicky nějak komplikovaně nacpe do zařízení. Android zařízení totiž mají vlastní prostor, který lze synchronizovat taky, ale obvykle jen pomocí synchronizační služby výrobce. Takže existuje samsung account, xiaomi account, htc account atd. Na tyto účty výrobce se musíš taky přihlásit a synchronizovat si svoje data, která jsou však uložena v paměti zařízení. Toto však skoro nikdo taky nedělá, protože je to jen pro ono konkrétní zařízení a kontakty či kalendář potom nedostaneš z telefonu Samsung např. do tabletu Asus. Kontakty, kalendář, poznámky..., které jsou uloženy přímo v zařízení, jsou v podstatě v nebezpečí, protože když se se zařízením něco stane, jsou fuč.
U každého kontaktu je zřetelně vidět (když si jej otevřeš pro editaci), kde je uložen. Jestli v účtu google nebo v zařízení. U kalendáře to už tak zcela zřetelné není, ale aplikace Kalendář má většinou filtr, kterým lze zapnout pouze události účtu google a událost ze zařízení naopak potlačit, takže se nebudou vůbec zobrazovat. Opravdu to tam je. Jestliže kalendář v zařízení nemá žádnou volbu exportu (což mít nemusí, a dost pravděpodobně opravdu nemá), je potřeba kalendář ze zařízení dostat do kalendáře v google účtu. Na to by mohl pomoct ten záložní soubor z HiSuite, který by mohl jít teoreticky naimportovat do google kalendáře. Operace s kalendářem nejsou bohužel tak vymakané, jako operace s kontakty. Proto jsem psal, že se mi podařilo přenést události mezi dvěma různými kalendáři přes Mozilla Thunderbird v počítači. Je nutno si s tím ale pohrát a vyzkoušet to, přesný návod ti asi nikdo nedá.
Jestli není událostí v kalendáři moc, asi se vyplatí je ručně přepsat a máš klid.

Autor tohoto vlákna
cajky
Androiďák!

Příspěvek od cajky » pon 20. črc 2015 13:15:38

Vsemu, co si napsal rozumim a souhlasim, ja to tak take mel a pocital jsem s tim, ze zena take.
Asi jsem se s tou moznosti dneska smiril, ze to zadam vsechno rucne, nez se hrabat v necem, cemu az tolik nerozumim.
Jen ted potrebuju nejak nastavit, aby v telefonu v tech uctech kalendare mela jmeno@gmail.com a ne jen cele jmeno.

aldabubo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pon 20. črc 2015 13:20:14

V telefonu je vložen účet jmeno@gmail.com. Takže v kalendáři dej "kalendáře k zobrazení" nebo "Filtry" nebo jak to tam máš nazvané (každý výrobce to má jinak) a tam vypni všechno kromě jmeno@gmail.com . Pak v nastavení účtu zapni synchronizaci kalendáře. V počítači pak otevři gmail.com, přihlas se a přepni do kalendáře - přidej událost v PC a za chvíli ji uvidíš v telefonu.

Autor tohoto vlákna
cajky
Androiďák!

Příspěvek od cajky » pon 20. črc 2015 13:26:43

To je ono, ona tam prave v tom zobrazeni nema jmeno@gmail.com, ale jen svoje cele jmeno.

rikardoso
Androiďák!

Příspěvek od rikardoso » pon 20. črc 2015 13:43:52

No a když si dá v kalendáři přidat další účet a dá tam jmeno@gmail.com,tak to musí přeci fungovat,může tam mít více účtů...to s tím jménem bych vymazal...

Autor tohoto vlákna
cajky
Androiďák!

Příspěvek od cajky » pon 20. črc 2015 13:49:59

Myslim, ze jsem to vcera zkousel a nic, ale nejsem si ted jisty, urcite zkusim vecer.

A ted zkousim, jake to bude pridavat rucne pres pc, tak to nebude tak jednoduche. Nejde mi tam nastavit, aby to upozornilo presne vcas, jaky nastavim. Jde jen od jedne minuty predem. Kdyz nastavim 0 minut, tak se udalost nevytvori, grrr.
V telefonu to jde normalne, pripomenuti "s casem", ale na pc tu moznost nemam(nebo ji nemuzu najit nebo zadat).

aldabubo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pon 20. črc 2015 13:53:49

Jde to. Teď jsem to zkoušel a jde mi to. Tak nevím, co s tím provádíš???

Autor tohoto vlákna
cajky
Androiďák!

Příspěvek od cajky » pon 20. črc 2015 18:31:54

Tak ten jjei gmail se proste jmenuje jejim jmenem bez gmail.com.
Napsal jsem upominku a objevilo se to na pc. Takze se to tam musi naskladat rucne.

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“