Synchronizace - Zálohování - KontaktyZtráta telefonu i kontaktů

Vše co souvisí se zálohováním a synchronizací obsahu telefonu včetně nástrojů na správu kontaktů.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
morena
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21. kvě 2018 11:28:19
Typ mobilu / ROM: One plus 3T

Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od morena »

Ztratila jsem telefon a tak jsem šla na Google pro obnovení kontaktů ale ejhle, nikde nic, na účtu ani jeden kontakt. Nevíte jak je tohle možné? Kam ty kontakty zmizely? Jak se k nim můžu dostat když nemám původní telefon?
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od dufko »

A odkiaľ berieš istotu, že tie kontakty v mobile boli na Google účte?
morena
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21. kvě 2018 11:28:19
Typ mobilu / ROM: One plus 3T

Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od morena »

Protože jsem je nedávno zalohovala tak mi to hlava nebere kde jsou
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od Gaston99 »

Jsi neměla nijak zabezpečený telefon, že Ti je někdo vymazal? Do 30ti dnů od odstranění by měly jít obnovit, ale každopádně bych si změnil heslo...

https://support.google.com/contacts/ans ... 9522?hl=cs
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od dufko »

Podľa mňa ich mala uložené ako kontakty telefónu a nie ako kontakty Google.
Uživatelský avatar
freekarol
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: úte 03. zář 2013 19:15:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A1
Rom: stock

Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od freekarol »

To by zjistila, kdyby se podívala do google kontaktů přes webový prohlížeč.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od ludekbrno »

morena píše:Protože jsem je nedávno zalohovala tak mi to hlava nebere kde jsou
Zálohovala jak? Kontakty se na google nijak manuálně nezálohují, pokud to máš správně nastaveno (ukládání kontaktu do Google a ne telefon), tak se průběžně synchronizují, aby byl stále stejný stav v telefonu a na serveru google. Takže je otázka, jakým způsobem jsi to zálohovala a hlavně kam. No a pokud jsi neměla zamknutý displej gestem/heslem/otiskem prstu, tak je mohl nálezce jednoduše smazat z telefonu a tím pádem i ze serveru google. Ovšem v tom případě, pokud jsi je opravdu na google měla, tak půjdou obnovit, viz. výše.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
morena
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21. kvě 2018 11:28:19
Typ mobilu / ROM: One plus 3T

Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od morena »

Děkuji všem za odpovědi. Telefon je skutečně uzamčeny na otisk prstu a protože měl úplně popraskany displej, tak se do něho stejně nedá dostat. Což je plus ale i minus, případný poctivý nálezce mi ho ani nemůže vrátit :(
Jinak to zálohování nevím jak to myslíte, měla jsem tam nastavenou automatickou synchronizaci a vůbec nechápu kam ty kontakty mohly zmizet.
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od sinco »

Na to aby byl kontakt zalohovan tak musi byt ulozen na google. Ne v telefonu a ne na simkarte. Tato moznost se nastavuje v telefonu. Takze pri ukladani noveho kontaktu je potreba zkouknout kam se uklada a pripadne to pred ulozenim zmenit. Nektere telefony maji prednastaveno ukladat do telefonu a zarizeni na tom trva pri kazdem kontaktu ktery chci ulozit. A tady muze byt kamen urazu. Ale tohle je v trosku jinem slovosledu ale ve vysledku stejny je napsano uz prede mnou.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od policak »

Co to bylo za telefon? Jak jsi jej nedávno zálohovala? Co přesně jsi dělala? Do Google účtu se synchronizují automaticky, tam jsi žádnou zálohu dělat nemohla. Takže co jsi vyváděla? Čím přesněji to popíšeš, tím spíš se ti dá pomoct.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od ludekbrno »

morena píše:...
Jinak to zálohování nevím jak to myslíte, měla jsem tam nastavenou automatickou synchronizaci...
Tak počkej, ve druhém příspěvku píšeš, žes kontakty nedávno zálohovala a teď zase najednou nevíš, jak to s tím zálohováním myslíme a žes je měla synchronizované s Google. Tak si rozmysli, jak jsi to teda bylo...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
freekarol
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: úte 03. zář 2013 19:15:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A1
Rom: stock

Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od freekarol »

Zajdi sem a hned poznáš, jaké kontakty máš uložené na Googlu: http://google.com/contacts
morena
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21. kvě 2018 11:28:19
Typ mobilu / ROM: One plus 3T

Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od morena »

Ach jo vím že to zní zmateně ale prožívám teď úplně blázinec protože ty kontakty fakt potřebuju ale asi mám smůlu :(
Prostě - je to asi tak 4 měsíce co jsem ukládala všechny kontakty na můj Google účet protože jsem měnila telefon ze Samsung na One plus 3t. Takže si pamatuju že tam ty kontakty byly. A teď když jsem one plus ztratila a přihlásím se na Google z jinyho tel, není tam ani jeden kontakt. Teda teď jsou tam asi 4 nové co jsem právě uložila do tel.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od ludekbrno »

Nepřihlašuj se přes telefon, ale přes počítač na webovou stránku: contacts.google.com Tam spolehlivě uvidíš, jestli tam ty kontakty jsou nebo ne a případně jestli tam vůbec někdy byly, tak je můžeš obnovit
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
morena
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21. kvě 2018 11:28:19
Typ mobilu / ROM: One plus 3T

Re: Ztráta telefonu i kontaktů

Příspěvek od morena »

Děkuji i to jsem zkoušela ale bohužel je to prázdné. Asi jsem někdy udělala něco špatně ale netuším co no
Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“