Synchronizace - Zálohování - KontaktyAplikace TELEFON - zdvojení kontaktů z různých účtů

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ondrej.kotrla
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A1
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A2 lite

Aplikace TELEFON - zdvojení kontaktů z různých účtů

Příspěvek od ondrej.kotrla » stř 29. kvě 2019 15:17:05

Dobrý den,

u telefonu Mi A2 Lite a Mi A1 jsem vypozoroval zdvojení kontaktů v aplikaci Telefon, ve které se zobrazují kontakty zdvojeně i ztrojeně, a to v závoslosti na tom, zda mám tento kontakt jen na Googlu nebo i na Whatsappu a Messengeru.

Toto dvojí zobrazení je spojeno s volbou Účty v nastavení aplikace Kontakty. Zde v nastavení Účty lze vybrat, jaké zdroje kontaktů se budou používat - Gmail, Whatsapp, Messenger, SIM .... Zdá se, že aplikace Telefon si pak nedokáže poradit s těmito zdroji a zobrazuje je samostatně. Nesloučí se dohromady. A to i přesto, že v aplikaci Kontakty sloučené jsou.

Je tedy nutné účty promazat a ponechat pouze Gmail. V tuto chvíli se v aplikaci Telefon zobrazí správně jen jeden kontakt. Nicméně po vypnutí a zapnutí telefonu, nebo po náhodné době (zřejmě po nějakém obnovení / načtení / aktualizaci?) se účty zase samovolně doplní.Lze tomuto nějak zamezit? Vypozoroval jsem toto u telefonů Xiaomi s čistým androidem, řeší se toto nějak?

Děkuji za informaci,Kotrla

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“