Synchronizace - Zálohování - KontaktyPřenos dat do novýho telefonu

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
theo2
Stálý androiďák
Reputace: 0

Přenos dat do novýho telefonu

Příspěvek od theo2 » ned 22. lis 2020 15:39:32

Můžete doporučit nějakou solidní aplikaci pro přenos dat do novýho telefonu? Vkládal jsem velký naděje do apky CLONEit, která to má řešit hodně sofistikovaně, ale zasekl jsem se hned na začátku - telefony se nejsou schopny najít.

Gaston99
Droid
Reputace: 227
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S8+
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Přenos dat do novýho telefonu

Příspěvek od Gaston99 » ned 22. lis 2020 16:56:06

Bylo by dobré napsat o jaký telefon se jedná, jelikož někteří výrobci na to mají vlastní software. Třeba Samsung má Smart Switch...

Autor tohoto vlákna
theo2
Stálý androiďák

Příspěvek od theo2 » ned 22. lis 2020 19:44:29

Jedná se o přesun z LG V30 do Samsungu S20. Ten Smart Switch jsem vyzkoušel jako první, ale v pořádku přenesl jen mediální soubory (který můžu jednoduše zkopírovat jako soubory), z aplikací přenesl jen část. Navíc mám pocit, že když jsem přecházel cca před rokem a půl do LG, v aplikacích (kromě bankovních služeb) jsem byl přihlášenej.

LivArt
Terminátor
Reputace: 259
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » ned 22. lis 2020 20:33:30

Data aplikací (a navíc bankovnictví) nepřeneseš. Jinak smart switch umí přenést prakticky všechno, včetně kalendáře kontaktů a třeba SMSek.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

freekarol
Stálý androiďák
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A1
Rom: stock

Příspěvek od freekarol » ned 22. lis 2020 21:09:04

Nevím, jak bankovní aplikace, ale data ostatních aplikací přenese, pokud má telefon root. Používá se na to např. Titanium Backup. Je ostuda, že Google stále nebyl schopen zajistit i zálohování dat aplikací bez rootu...

wallin
Robot
Reputace: 27
Typ mobilu / ROM: P4XL / A.11

Příspěvek od wallin » pon 23. lis 2020 8:05:16

to není uplně pravda. V úterý jsem dělal FR svého teefonu a měl jsem plnohodnotnou zálohu na G drive. Samo jsem se do každé aplikace musel přihlásit, což je ojeb, rozumím. Na 2.stranu bych určitě nechtěl, aby se někam ukládala hesla pro internet banking.

policak
Droid
Reputace: 72
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

Příspěvek od policak » pon 23. lis 2020 15:27:03

Asi takto. Zálohovat včetně uživatelských dat Google umí, pokud to aplikace podporuje. Pozice z her apod se synchronizují přes Hry Play, přihlášení si Google ukládá, pokud mu to povolíš. U bankovních aplikací to z pochopitelných důvodů nedělá. Neprobíhá to jako uložení kopie, ale stáhne si nové verze programů z Play a nabídne automatické přihlášení, pokud ho zná. Vzhledem k tomu, že kvůli zmenšení instalačních balíčků už dávno nejsou apk soubory univerzální pro všechny verze OS a rozlišení displeje, nebylo by ani dobré, aby ti v novém mobilu se 4K displejem obnovil ze zálohy verzi pro FHD display. Za mě to funguje celkem dobře a spolehlivě, i když bych třeba uvítal, abych si mohl v zálohách na cloudu prohlížet uložená data, což zatím nejde.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

Autor tohoto vlákna
theo2
Stálý androiďák

Příspěvek od theo2 » pon 23. lis 2020 20:16:02

Nakonec jsem to hodil do továrního nastavení a udělal to znovu přes switch per partes - asi jsem to poprvé zahltil množstvím dat. Tentokrát to aplikace natáhlo všechny. Pokud se má člověk přihlásit k účtu u aplikace, je to celkem ok, jenže některý aplikace shromaždovaly data i bez účtu a ty data z aplikací bohužel přetáhnout nejde, ale není to žádná tragedie.

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“