Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace Android - Outlook po mesici laborovani

Moderátoři: don_alex, radegast

Autor tohoto vlákna
JooK
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Synchronizace Android - Outlook po mesici laborovani

Příspěvek od JooK » úte 30. lis 2010 11:41:30

Zdravim
tak uz mam HTC Desiree cca mesic a chci se podelit o sve postrehy z oblasti synchronizace Android - HTC.

Predesilam, ze jsem na Android presel z Nokiiho vesmiru a planety Symbian. HTC Desire jsem si vybral jako moznost nekoupit Iphone4 a koupit rozumne business reseni.

Obecne musim uznat, ze Android je prijemny, rychly OS, HTC zatim funguje velmi dobre (az na vnitrni pamet pro aplikace a baterii, ktera vydrzi maximalne jeden den). Trochu mne prekvapila velikost jednotlivych aplikaci - pro Symbian stovky kB, zde jednotky MB.

No a ted k tematu. Po tom mesici musim konstatovat, ze HTC Desire na Androidu je uzasne ve vsem, jen ne v business oblasti. Zakladni uloha - tedy synchronizace kalendare, ukolu a kontaktu je absolutne nefunkcni a zvysuje mi tlak v podstate kazdy den.

Popis prostredi
HTC Desire, Android 2.2, SW 2.10.405.2
kontakty: Outlook (Exchange), Facebook, Gmail
kalendare: Outlook (Exchange), Facebook, Gmail, svatky, ceske svatky, faze mesice

Reseni, ktera jsem jednotlive zatratil a nakonec dohromady splacal:
1. HTC sync (3.0.5481) - nefunkcni aplikace bez moznosti prohlizeni vysledku synchronizace
- nesynchronizuje spravne kalendar - repektive synchronizuje jen nove polozky smerem z PC do Droida, zmeny v kalendari a mazani se neprenasi vubec - nepouzitelne
- nesynchronizuje spravne kontakty - v kontaktech neprenasi vsechna pole - a to ani z oblasti telefonnich cisel - dva mobily je na ni moc. Znicil nastaveni kontaktu v Outlooku - prehodil Jmeno a Prijmeni, ve starsi verzi znicil kontakty tak, ze Outlook neodeslal mail (misto puvodni adresy byla adresa s54g5sd4g5df42@android.com :)

2. MyPhoneExplorer - aplikace, ktera umoznuje synchronizaci, ale ne v prostredi vice kalendaru
- kalendare nedokaze rozpoznat jednotlive typy kalendaru v Androidovi a bere je všechny jako jediny – vysledek – v Outlooku se vam nashromáždi všechny kalendáře od facebooku přes google. Pak zpetne to doda i do androida a je to duplicitne.
- kontakty - pochvala za vsechny polozky, to je pekne

3. Google synchronizce - vzhledem k nutnosti mit pracovni kalendar a kontakty ve firme a pod kontrolou, nepouzivam tuto velmi nestandardni cestu - navic nesychnronizuje kontakty

4. Companionlink - velmi pekne reseni, ktere ma i ukoly a poznamky.
- kalendar - docela rozumne synchronizuje, az na to, ze obcas znici kategorie udalosti a to jak v mobilu, tak v Outlooku
- kontakty - neumoznuje spravnou synchronizaci s kontakty Droida - da na vyber, ktery seznam kontaktu se ma synchronizovat, ale ten androidi tam neni - pro jedinem pouziti zaradil vsechny me kontakty do facebook adresare :(

Takze nyni pouzivam HTC Sync na kontakty a Companionlink na kalendar, ale dobre mi z toho neni

v teto oblasti zlata nokie a symbian (priklad - pri vymene nike za jinou nokii jsem mel na tlf aktualni kontakty a kalendar behem cca 8 minut a to vcetne BT pripojeni, coz byl ten nejvetsi problem)

Snad to nekdo prokopne, protoze to je - alespon podle mne ostuda jako hrom
JooK

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Synchronizace Android - Outlook po mesici laborovani

Příspěvek od ramon.dexter » úte 30. lis 2010 12:29:39

JooK píše: 3. Google synchronizce - vzhledem k nutnosti mit pracovni kalendar a kontakty ve firme a pod kontrolou, nepouzivam tuto velmi nestandardni cestu - navic nesychnronizuje kontakty
Samozřejmě že kontakty synchronizuje, musíš je jenom mít nastavený jako "kontakt google", ne cokoliv jinýho.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
JooK
Nové Androidě

Příspěvek od JooK » úte 30. lis 2010 13:00:40

No prave :)
Google synchronizaci jsem zatratil z uvedenych duvodu :(

Pistolník
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Příspěvek od Pistolník » úte 30. lis 2010 15:01:34

Používám HTCsync. Synchronizuji kontakty a kalendář a žádný problém.

m.a.x.i.m.u.s
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9+

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » úte 30. lis 2010 15:39:44

JooK píše:2. MyPhoneExplorer - aplikace, ktera umoznuje synchronizaci, ale ne v prostredi vice kalendaru
- kalendare nedokaze rozpoznat jednotlive typy kalendaru v Androidovi a bere je všechny jako jediny – vysledek – v Outlooku se vam nashromáždi všechny kalendáře od facebooku přes google. Pak zpetne to doda i do androida a je to duplicitne.
- kontakty - pochvala za vsechny polozky, to je pekne
Měl jsem stejný přechod a mám stejný názor na tuto nedořešenou synchronizaci.
Synchronizace přes gmail není špatná, ale mohlo by jít nastavit kterým směrem se to má synchronizovat jako u Nokie a Outlooku. Jestli to jde, tak jsem na to podle "nokiácké logiky" nepřišel.
Chápu tenhle druhý bod, že máš kalendář v telefonu, facebooku a třeba gmailu a tahle aplikace vycucne všechny a dá je dohromady což při následném přesunutí všechny položky sjednotí pouze do jednoho vybraného? Třeba do gmailu? nebo to jen hodí do kalendáře v telefonu?

Pokud by jsi uměl poradit i s nějakou aplikací na poznámky jako na Nokii ve formátu txt budu rád.. http://androidforum.cz/post126655.html#p126655
Desire -> Sensation -> Galaxy SIII -> Galaxy S4 -> G3 16GB -> G4 Leather -> Galaxy S7 Edge -> Galaxy S8 -> Galaxy S9+

taylor
Stálý androiďák
Reputace: 1

Příspěvek od taylor » stř 01. pro 2010 22:14:12

m.a.x.i.m.u.s: synchronizace androida s čímkoliv je tragédie, ale přesto bych měl dotaz - proč potřebuješ používat tři různé kalendáře a v každém mít jiná data? To bys snad musel mít u googlu pro každý kalendář samostatný účet, abys je mohl mít současně v mobilu a nesmíchaly se ti dokupy. Jinak zkus companionlink + dejaoffice. Umí to s androidem synchronizovat (mimo jiné) i komplet outlook včetně poznámek a úkolů. Má vmobilu své vlastní aplikace (to je ta office), kontakty a kalendář umí synchronizovat s i google účtem.

Autor tohoto vlákna
JooK
Nové Androidě

Příspěvek od JooK » čtv 02. pro 2010 10:04:54

taylor píše:proč potřebuješ používat tři různé kalendáře a v každém mít jiná data? To bys snad musel mít u googlu pro každý kalendář samostatný účet, abys je mohl mít současně v mobilu a nesmíchaly se ti dokupy.
No, to jsem jen prijal moznosti Droida - z FB se prenasi zejmena narozeniny znamych a pozvane akce - tedy veci soukrome, z Outlook jsou to veci pracovni, a svatky a ceske svatky se tam tahaji z gmailu, a jsou docela prijemne :)
taylor píše:Jinak zkus companionlink + dejaoffice. Umí to s androidem synchronizovat (mimo jiné) i komplet outlook včetně poznámek a úkolů. Má vmobilu své vlastní aplikace (to je ta office), kontakty a kalendář umí synchronizovat s i google účtem.
Companionlink + Deja Office pouzivam - ale jen na ty kalendare - neumi spravne synchronizovat kontakty (ve vyberu uctu, se ketrym se maji synchrobizovat kontakty, neni ucet Andrioda - ale jen FB, GMail a nejake dalsi - News, Kurzy a tak). A jak jsem psal, tak mi znicil nektera nesaveni Outlooku, napriklad kategorie, nebo oznaceni jako soukrome :(

Diky...

Autor tohoto vlákna
JooK
Nové Androidě

Příspěvek od JooK » čtv 02. pro 2010 10:05:16

Pistolník píše:Používám HTCsync. Synchronizuji kontakty a kalendář a žádný problém.
Zavidim...

Autor tohoto vlákna
JooK
Nové Androidě

Příspěvek od JooK » čtv 02. pro 2010 10:08:24

m.a.x.i.m.u.s píše:Chápu tenhle druhý bod, že máš kalendář v telefonu, facebooku a třeba gmailu a tahle aplikace vycucne všechny a dá je dohromady což při následném přesunutí všechny položky sjednotí pouze do jednoho vybraného? Třeba do gmailu? nebo to jen hodí do kalendáře v telefonu?
Spoji je a da ti je jednak do toho, se kterym se synchronizujes na strane PC - v mem pripade tedy do Outlooku a pak zpetne i do Droida - a mas je tam pak duplicitne
1. v kalendari Droida
2. v FB ci v GMailu

Jojo, zlaty prciny

Cvak01
Nové Androidě

Příspěvek od Cvak01 » čtv 02. pro 2010 10:36:09

Řešil jsem podobný problém cca rok zpět s G1, a šel jsem na to opačně. Synchronizací outlooku s gmail accountem a co si pamatuji fungovalo to celkem bezproblémově.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 02. pro 2010 10:41:29

taylor píše:m.a.x.i.m.u.s: synchronizace androida s čímkoliv je tragédie, ale přesto bych měl dotaz - proč potřebuješ používat tři různé kalendáře a v každém mít jiná data? To bys snad musel mít u googlu pro každý kalendář samostatný účet, abys je mohl mít současně v mobilu a nesmíchaly se ti dokupy. Jinak zkus companionlink + dejaoffice. Umí to s androidem synchronizovat (mimo jiné) i komplet outlook včetně poznámek a úkolů. Má vmobilu své vlastní aplikace (to je ta office), kontakty a kalendář umí synchronizovat s i google účtem.
Když něco neznáš, nemluv o tom. Pak vznikají dezinformace, který neni snadný vymýtit. Synchronizace androida s čímkoli není tragédie. Pouze offline synchronizace je komplikovaná. Exchange i gmail funguje jak má. Bohužel ale plno uživatelů je zvyklých na pitomej, tupej, blbej Outlook a prostě je nezajímá že se to dá dělat jinak (mnohem líp a elegantnějš). Pokud chcete microsoftí řešení, pořiďte si Exchange server. Outlook je pouze klient a synchronizovat klient(outlook)<>klient(mobil) je prostě hovadina jako stodola.

K těm kalendářům - kvůli novýmu kalendáři vůbec nemusíš zakládat další účet - prostě jenom uděláš novej kalendář, oddělíš ho jinou barvou a je to.

Autor tohoto vlákna
JooK
Nové Androidě

Příspěvek od JooK » čtv 02. pro 2010 13:43:01

ramon.dexter píše:Když něco neznáš, nemluv o tom. Pak vznikají dezinformace, který neni snadný vymýtit. Synchronizace androida s čímkoli není tragédie. Pouze offline synchronizace je komplikovaná. Pokud chcete microsoftí řešení, pořiďte si Exchange server. Outlook je pouze klient a synchronizovat klient(outlook)<>klient(mobil) je prostě hovadina jako stodola.
Exchange mame - bohuzel ale synchronizace primo s Exchange v mem pripade neni mozna - nase vnitrni IT nepublikuje ActiveSync - takze se musi pouzit ta jina - komplikovana offline synchronizace. :(
ramon.dexter píše:Outlook je pouze klient a synchronizovat klient(outlook)<>klient(mobil) je prostě hovadina jako stodola.
Co se Outlooku tyce je nutne jej provozovat z firemnich duvodu. O jakych jinych zpusobech pises (mnohem líp a elegantnějš) - Fuguje nejaka offline synchronizace treba a Mozzilou?

Tve poznamce o kalendarich nerozumim
ramon.dexter píše:K těm kalendářům - kvůli novýmu kalendáři vůbec nemusíš zakládat další účet - prostě jenom uděláš novej kalendář, oddělíš ho jinou barvou a je to.

Autor tohoto vlákna
JooK
Nové Androidě

Příspěvek od JooK » čtv 02. pro 2010 13:44:49

Cvak01 píše:Řešil jsem podobný problém cca rok zpět s G1, a šel jsem na to opačně. Synchronizací outlooku s gmail accountem a co si pamatuji fungovalo to celkem bezproblémově.
Diky za komentar - touto cestou se mi, popravde, jit moc nechce - proc bych mel nekam synchronizovat svuj firemni kalendar. Ale chapu to jako mozne reseni...
Diky

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 02. pro 2010 13:50:38

JooK: Pokud chceš tu synchronizaci vyřešit a rozchodit, vezmi si telefon a zajdi si na vaše IT oddělení, určitě ti poradí. Rozhodně mnohem líp než my (nebo kdokoli jinej) tady.

Mnohem lepší a elegantnější synchronizace je online s Exchange serverem nebo gmailem. To že u vás ve firmě máte nějaký atypický nastavení který neumožňuje normálně používat exchange server opět není chyba androidu.

Já zase nerozumím tvojí poznámce "naše interní IT oddělení nepublikuje ActiveSync" - prosím vysvětlit, na tohle jsem opravdu krátkej.

A k těm kalendářům - přečti si co jsem citoval. Píše se tam že pro víc kalendářů je potřeba víc účtů, což je kravina.

Autor tohoto vlákna
JooK
Nové Androidě

Příspěvek od JooK » čtv 02. pro 2010 14:00:12

ramon.dexter píše:JooK: Pokud chceš tu synchronizaci vyřešit a rozchodit, vezmi si telefon a zajdi si na vaše IT oddělení, určitě ti poradí. Rozhodně mnohem líp než my (nebo kdokoli jinej) tady.
Bohuzel, podporuji pouze Symbian:(
ramon.dexter píše:Mnohem lepší a elegantnější synchronizace je online s Exchange serverem nebo gmailem. To že u vás ve firmě máte nějaký atypický nastavení který neumožňuje normálně používat exchange server opět není chyba androidu.
Aha, tak o tom jsi mluvil - ne, to opravdu neni chyba androidu, chyba androidu je, ze neumoznuje rozumnou offline synchronizaci - narozdil od symbianu.
ramon.dexter píše:Já zase nerozumím tvojí poznámce "naše interní IT oddělení nepublikuje ActiveSync" - prosím vysvětlit, na tohle jsem opravdu krátkej.
Aby se mohl pouzit Exchange ActiveSync, je nutne aby Exchange mel tuto sluzbu zvenku zpristupnenou, a to nema :( - pry z duvodu bezpecnosti - a na to nemam argument :(
ramon.dexter píše:A k těm kalendářům - přečti si co jsem citoval. Píše se tam že pro víc kalendářů je potřeba víc účtů, což je kravina.
Aha, ale to neni moje poznamka :) Kalendare se do Anfroida (alespon podle mne) dostavaji z Gmailu - kdyz tam nejaky pridam, mohu jej pouzivat i Droidovi - kvuli tomu nemusim zakladat vic uctu...

m.a.x.i.m.u.s
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9+

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » čtv 02. pro 2010 14:20:10

taylor píše:m.a.x.i.m.u.s: synchronizace androida s čímkoliv je tragédie, ale přesto bych měl dotaz - proč potřebuješ používat tři různé kalendáře a v každém mít jiná data? To bys snad musel mít u googlu pro každý kalendář samostatný účet, abys je mohl mít současně v mobilu a nesmíchaly se ti dokupy. Jinak zkus companionlink + dejaoffice. Umí to s androidem synchronizovat (mimo jiné) i komplet outlook včetně poznámek a úkolů. Má vmobilu své vlastní aplikace (to je ta office), kontakty a kalendář umí synchronizovat s i google účtem.
Já je nepotřebuji, ale chtěl bych mít narozeniny z FB v kalendáři na gmailu, ale standartně se v telefonu objeví další kalendář a to Facebook.
Nejlépe kdyby se daly údaje o narozeninách lehce vytáhnout a hodit do gmail kontaktů, protože mám widget na narozeniny a jejich upozornění, který spolupracuje pouze s kontakty v teelfonu, nebo na gmailu. Takže na FB tel. seznam nereaguje a musím si je sám hlídat v kalendáři.
FB kontakty mám jen kvuli narozeninám přátel. Takže asi budu muset ručně opsat údaje a pak se od FB odpojit, protože tuhle "službu" zrovna dvakrát nepoužívám a z tohoto principu jej ani nechci mít v telefonu.... A po odpojení z FB zmizí jak údaje o narozeninách z FB kalendáře, tak i FB kontakty.
Desire -> Sensation -> Galaxy SIII -> Galaxy S4 -> G3 16GB -> G4 Leather -> Galaxy S7 Edge -> Galaxy S8 -> Galaxy S9+

alex430
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: BB 9900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alex430 » čtv 02. pro 2010 15:19:11

Dovolím si taky malý příspěvěk. Využíval jsem Desire současně na Exchange a Google a vše šlapalo jak mělo. Synchronizace probíhala obousměrně a nebyly s tím žádné problémy. V kalendáři bylo barevně rozlišeno o jaký kalendář se jedná zda osobní, nebo firemní. Podle mého názoru ti to nejde z důvodu špatného nastavení. Zde se nastavují parametry jinak než u Nokie nebo třeba iPhone. Méně pravděpodoné to bude samotným exchange serverem, protože v současné době většina již podporuje Android (Microsoft, IceWarp, Kerio ...)
Firemní Microsoft Exchange jsme využívali od spol Active24 a na nastavení jsem musel přijít sám. Technici také nevěděli jak telefon nastavit.
::: BB 9900 :: PB 16GB ::

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 02. pro 2010 15:34:58

JooK píše:
ramon.dexter píše:JooK: Pokud chceš tu synchronizaci vyřešit a rozchodit, vezmi si telefon a zajdi si na vaše IT oddělení, určitě ti poradí. Rozhodně mnohem líp než my (nebo kdokoli jinej) tady.
Bohuzel, podporuji pouze Symbian:(
Pitomost naprostá. Pokud to chodí na Symbianu, musí to chodit i na androidu. Zajdi za nima. Snad nejsou tak pitomí aby tvrdohlavě vyžadovali jenom jeden systém. A mimochodem, pokud by to bylo POUZE pro symbian, nefungovalo by ti to s outlookem ani s ničím jiným, pouze se Symbianem. Což je blbost.
A ještě něco, pokud po tobě vyžadujou používání telefonu i na maily a zároveň to pracuje pouze se Symbianem, proč ti firma nedá symbianovej telefon? To mi kapánek hlava nebere...

Autor tohoto vlákna
JooK
Nové Androidě

Příspěvek od JooK » čtv 02. pro 2010 15:51:47

ramon.dexter píše:Pitomost naprostá. Pokud to chodí na Symbianu, musí to chodit i na androidu. Zajdi za nima. Snad nejsou tak pitomí aby tvrdohlavě vyžadovali jenom jeden systém. A mimochodem, pokud by to bylo POUZE pro symbian, nefungovalo by ti to s outlookem ani s ničím jiným, pouze se Symbianem. Což je blbost.
Na Symbianu jsem pouzival Nokia PC Suite - takze take offline synchronizaci...

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 02. pro 2010 16:28:29

JooK: Jo aha, to jsi neříkal. Čili podle všho ani nemáte exchange server. Čili dost dobře nechápu na co potřebuješ maily v telefonu - když jseš u PC, můžeš si je přečíst.
Prostě asi takhle, výhodu mailu spatřuju v tom mít online synchronizaci s okamžitým dodáním mailu. Synchronizaci po kabelu nechápu.

Tímhle diskusi končím. Pokud chceš aby ti to fachalo, zajdeš si za nima.

Autor tohoto vlákna
JooK
Nové Androidě

Příspěvek od JooK » čtv 02. pro 2010 17:10:43

ramon.dexter píše:JooK: Jo aha, to jsi neříkal. Čili podle všho ani nemáte exchange server. Čili dost dobře nechápu na co potřebuješ maily v telefonu - když jseš u PC, můžeš si je přečíst.
Prostě asi takhle, výhodu mailu spatřuju v tom mít online synchronizaci s okamžitým dodáním mailu. Synchronizaci po kabelu nechápu.
Maily mam napojene pres imap/smtp v klientovi K9, to je v pohode.

Fakt resim jen ty z...... a z....... kontakty a kalendar. Ostatne okolo tohoto a jen tohoto cely tento prispevek byl :)

Autor tohoto vlákna
JooK
Nové Androidě

Příspěvek od JooK » čtv 02. pro 2010 17:18:21

alex430 píše:Dovolím si taky malý příspěvěk. Využíval jsem Desire současně na Exchange a Google a vše šlapalo jak mělo. Synchronizace probíhala obousměrně a nebyly s tím žádné problémy. V kalendáři bylo barevně rozlišeno o jaký kalendář se jedná zda osobní, nebo firemní. Podle mého názoru ti to nejde z důvodu špatného nastavení. Zde se nastavují parametry jinak než u Nokie nebo třeba iPhone. Méně pravděpodoné to bude samotným exchange serverem, protože v současné době většina již podporuje Android (Microsoft, IceWarp, Kerio ...)
Firemní Microsoft Exchange jsme využívali od spol Active24 a na nastavení jsem musel přijít sám. Technici také nevěděli jak telefon nastavit.
Spatne nastaveni - tak to by mne zajimalo :). Bohuzel netusim, co bych kde mohl nastavit u HTC Sync se
1. v PC nastavi akorat jmeno telefonu a pak co se synchronizuje (u kalendare ktery klient (Outlook, Windows kalendar), jak dlouho zpet a co ma prednost pri problemu, u kontaktu to same)
2. v mobilu nenastavuje nic

A nebo je tam nejake mozne jine nastaveni? Fakt jsem si nevsiml a ani v diskusich se nic nepsalo...

taylor
Stálý androiďák

Příspěvek od taylor » čtv 02. pro 2010 17:59:02

JooK píše:Companionlink + Deja Office pouzivam - ale jen na ty kalendare - neumi spravne synchronizovat kontakty (ve vyberu uctu, se ketrym se maji synchrobizovat kontakty, neni ucet Andrioda - ale jen FB, GMail a nejake dalsi - News, Kurzy a tak). A jak jsem psal, tak mi znicil nektera nesaveni Outlooku, napriklad kategorie, nebo oznaceni jako soukrome :(.
Před pár dny vyšla nové verze dejaoffice a výrazně vylepšená, sybchronizaci s android contacts to samozřejmě umí (je tam i volba se kterým účtem), to jsem si osobně vyzkoušel. Kromě toho už konečně můžeš mít na ploše odkazy přímo na jednotlivé součásti (kalendář, poznámky) a nemusíš se k nim proklikávat přes ikonu office.

Taky jsem s tím trochu zápasil, ale já vždycky před podobnými experimenty všechno zálohuju (draze získaná zkušenost), takže když jsem si kalendář na desktopu omylem komplet smazal (špatně nastavený směr synchronizace :-)), nebyla to žádná tragédie.

BTW, má google nějakou desktopovou kalendářovou aplikaci? Abych mohl s kalendářem pracovat, i když budu offline.

alex430
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: BB 9900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alex430 » čtv 02. pro 2010 21:17:52

JooK:

reagoval jsem na předchozí příspěvky a měl za to, že používáš exchange. ramon.dexter to vystihl tím pádem je můj příspěvek bezpředmětnej :shock:
Jinak exchange můžu doporučit je to parádní věc.
::: BB 9900 :: PB 16GB ::

agent112
Robot
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Global 32GB
Mobil 2 / ROM: Mi band 2

Příspěvek od agent112 » čtv 02. pro 2010 21:31:23

taylor: Když nejsem u PC - tudíž nejsem "online" (jakoby páč s Androidem jsem online nonstop) tak mám u sebe telefon a tam mám ten synchronizovaný kalendář ;-) A mám vyzkoušeno, že sync. je hotová do pár vteřin od úprav ;-)
Xiaomi Redmi Note 3 Global 32GB : Android 6.01 : MIUI 8.2.3
Historie:
Microsoft Lumia 640 LTE : Windows Mobile 10
Huawei Ascend G300 : Android KitKat 4.4.4 : CM 11 - Dazzozo

taylor
Stálý androiďák

Příspěvek od taylor » pát 03. pro 2010 0:10:18

agent112: ale já nechci editovat kalendář v telefonu, na PC je to mnohem pohodlnější. A rád bych měl tu možnost, i když to PC zrovna není online. Nemluvě o tom, že práce jen přes webové rozhraní je taková "kostrbatá".

kromsa
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SGS - Gtab 7 - SE Xperia mini - HD2 - SGN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kromsa » pát 03. pro 2010 8:27:28

pouzivam Touchdown , vsechno jede naprosto paradne, umi zobrazit html maily , narozeniny z FB se tam neukazuji a to je jedine dobre, do koproratniho kalendare se nemaj co motat narozeniny nebo moje soukrome veci a jsem naprosto spokojen , demo verze ma funkcionalitu plne verze a je na 30 dni , po preflashovani telefonu ( coz delam jednou tydne +- :) ) to jede znovu 30 dni. A naprosto nejlepsi pro mne na tom je , ze diky vynucenemu pinu na serveru po 15 minutach, jsem mel porad zamknuty telefon a psat porad pin je otravne. Touchdown to resi az pri kliknuti na aplikaci a pak teprve chce pin, tudiz muzu mit normalni locker a teprve az se chci kouknout na maily me otravuje zadani pinu :)
Za vyzkouseni nic nedate...
Navic umi tasky, coz jsem zatim nikde nevidel, ale mozna jsem jen spatne hledal :yes:
SGS - ICS ; Gtab 7 - ICS ; HD 2 - WP7 ; SGN - ICS

tnemec
Nové Androidě

Příspěvek od tnemec » pát 04. úno 2011 14:57:42

Existuje možnost, jak události, které jsem zadal do kalendáře "PC Sync" přehodit do kalendáře, který se synchronizuje s googlem? Editace tuto možnost nenabízí... zatím jsem přišel jen na ruční přepis...

LiboRAPTOR
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung GALAXY S

Příspěvek od LiboRAPTOR » pon 11. dub 2011 12:35:17

Ahoj všem.
Mám Androida 5 dní, ale bohužel i rozporuplné pocity. Telefon i systém jsou skvělé, ale synchronizace s Outlookem mě dohání k šílenství ... :help:
Existuje, nebo alespoň bude existovat nějaké opravdu 100% řešení? Dlouhá léta jsem měl Nokie a teď poslední 1,5 roku HTC HD2 s WM 6.5 což se všechno s outlookem kamarádilo rychle, bezezbytku a dokonale. Bohužel Android ....?!

Companion - nechci používat třetí aplikaci
MyPhoneExplorer - neumí Úkoly a Poznámky, synchroizace trvá dlouho a není zcela korektní

Je něco k dispozici lepšího? Prosím poraďte. Děkuji předem. :help:

Svatas
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Rom: Stock ROM XWKI4

Příspěvek od Svatas » pon 11. dub 2011 12:47:15

A co Samsung Kies? Ten nefunguje? Osobně mám HTC a tam je HTC sync a ten jede. Kies by měl být to samé, pokud vím.

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“