Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace Android - Outlook po mesici laborovani

Moderátoři: don_alex, radegast

Trek
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Synchronizace Android - Outlook po mesici laborovani

Příspěvek od Trek » stř 13. dub 2011 0:24:53

HTC sync je pomalej a duplikuje události kalendáře a nepodporuje úkoly a poznámky (takové aplikace nejsou v androidu a ani v htc sense).
100% synchronizace není možná, protože databáze v Outlooku a Androidu nejsou zcela stejné.
Jinak ale aplikací je plno nebo to jde různě zkompletovat s dílčích, např. něco na poznámky, něco na kalendář, atp.
Já používám na kalendář zatím HTC Sync a na poznámky, úkoly, kontakty a soubory svojí aplikaci, kalendář dodělávám, protože ten HTC Sync mi pravidelně duplikuje ty události.

LiboRAPTOR
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung GALAXY S

Příspěvek od LiboRAPTOR » pon 18. dub 2011 13:57:59

Samsung Kies jsem rozchodil, ale provedl pouze upgrade na novou verzi android. Synchronizace nefunguje :(

Vojta V
Nové Androidě

Příspěvek od Vojta V » pát 24. čer 2011 17:04:25

Prosím Vás, může mě někdo poradit jak zajistit aby byly kontakty v Outlooku 2010 a HTC Desire HD pomocí Android sync řazeny podle nastaveného zobrazení? V Outlooku jsem nastavil jako první firmu, příjmení a nsakonec jméno. Rovněž v HTC jsem nastavil řadit podle příjmení a zobrazit příjmení jako první. Kyž jsem pracně téměř 1800 kontaktů takto seřadil, a dal synchronizaci s HTC Desire, došlo u několika set kontaktů k přeřazení podle jména příjmení a až pak je společnost. Nejsem opravdu schopen si pamatoval, že ve firmě XY je kontaktní osobou Honza Vopršálek. Již jsem z toho na zhoucení.
Díky za info :help:

Trek
Stálý androiďák

Příspěvek od Trek » pát 24. čer 2011 17:09:40

1. Co se týče Outlooku, tak tam by šlo udělat triviální makro na úpravu dat.
2. Co se týče Androidu, tak tam si vybíráte zobrazit podle.

Předpokládám, že máte problém 1. tak se naučte programovat ve VBA a bude to na pohodu, zábava u kávičky.

Vojta V
Nové Androidě

Příspěvek od Vojta V » pát 24. čer 2011 17:36:08

Jsem samouk uživatel, na programování nemám buňky, rovněž pokud hledám v telefonu spojení na nějakou instituci, nemám natolik zafixované jména daných lidí, abych je podle jmen našel. Jsem z toho opravu dost rozhozený

Pistolník
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Příspěvek od Pistolník » sob 25. čer 2011 20:31:23

Musíš použít na synchronizaci MyPhoneExplorer. Ten to zvládá bez problémů. Android sync. neznám, ale vím že HTCsync. to nezvládá. Resp. stejně blbě jak popisuješ.

homi
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xiaomi: MiMix2S (Andr.9)
Mobil 2 / ROM: Redmi Note4X (Andr.7)

Příspěvek od homi » pon 27. čer 2011 9:08:14

Poradite, jak nastavit synchronizaci ukolu (tasks)? Vse ostatni (e-maily,kontakty, kalendar) se s mensimi problemy (napr. duplikace) synchronizuje, ale ukoly ne. Zkousel jsem companion link, myexplorer...
Je mi jedno zda pres google (tam si to nedovedu predstavit, kdyz google task nemaji napr. kategorii/tag a dalsi veci) nebo primo nebo pres nejaky jiny web. Nebo neni pro Android nejaka specialni applikace, ktera by umela synchronizovat outlook kalendar/ukoly s widgetem?
Xiaomi Note (root), HTC EVO 2.3 • ☼☼☼☼☼

homi
Stálý androiďák

Příspěvek od homi » pon 27. čer 2011 17:56:49

Po chvilce hledani jsem "objevil" VCOrganizer http://www.vecal.biz/vcoIndex.htm. Mate s tim uz nekdo zkusenosti, zvlada to diakritiku i ty ukoly? Nechtel bych si pomrsit outlook.

Trek
Stálý androiďák

Příspěvek od Trek » úte 28. čer 2011 8:59:08

S jakou verzí Outlooku?

homi
Stálý androiďák

Příspěvek od homi » úte 28. čer 2011 9:09:39

Verze Outlooku 2010 a 2007, oba CZ.

Trek
Stálý androiďák

Příspěvek od Trek » úte 28. čer 2011 9:14:21

Ten vcorganizer není zdarma, je docela drahej.

Na úkoly mužeš použít napr. mojí aplikaci. https://market.android.com/details?id=cz.psencik.simple (doporucuju zakázat synchronizaci všeho ostatního a nechat jen ty úkoly).

homi
Stálý androiďák

Příspěvek od homi » úte 28. čer 2011 12:00:57

Dik za tip a za program. Jak zbude trocha casu, vyzkousim. Vidim, ze na marketu uplna novinka, jen skoda, ze propagaci Ti neudelaji mistni guru.
Jeste otazecka, na VCO organizeru se libi (tedy jen z obrazku, jak je to v praxi, zatim nevim) widgety, doporucis nejake reseni s Tvym programem? Pro mne to je vcelku dulezita vec, mit na uvodnim displaji udalosti daneho dne + ukoly.

Trek
Stálý androiďák

Příspěvek od Trek » úte 28. čer 2011 12:08:29

Widget na úkoly to má. Na kalendář používám např. Simple Calendar Widget.

Vypadá to následovně

Obrázek

homi
Stálý androiďák

Příspěvek od homi » úte 28. čer 2011 12:50:21

No sqele, presne takhle jsem si predstavoval, dekuji moc. Nechystas neco podobneho pro Thunderbird? S tim bys mel obrovsky uspech protoze, pokud vim, tak pro TB neni vubec nic (pro Outlooky nejake reseni jsou, viz treba ten VCO). Jeste jaky mas Launcher, ty tecky predstavuji asi jednotlive plochy?

Trek
Stálý androiďák

Příspěvek od Trek » úte 28. čer 2011 13:16:41

Pro Thunderbird nic nechystám. Launcher je TouchWiz 4.0, tečky představují plochy.

homi
Stálý androiďák

Příspěvek od homi » stř 29. čer 2011 8:44:44

S tim TB je to skoda, opravdu na to nic neexistuje. Dnes jsem mrkl na market, ze jiz nas 100-500 stazeni (posledne to bylo <50), tak snad i tato diskuze prispela k propagaci programu.

Pepanov
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Příspěvek od Pepanov » čtv 28. črc 2011 20:54:17

Mám otázku ke Kies... Snažím se dostat z MS Outlook kontakty, poznámky, úkoly a kalendář. Kontakty OK, Poznámky OK, úkoly to asi neumí, zkusím něco jiného. Co mi ale dělá starosti je kalendář - jede, jede a u 40% zahlásí "Vyvolaný objekty se odpojil od svých klientů" a schůzky v SGS2 nemám. Nemáte někdo ponětí, kde je chyba? Díky. Či jiný způsob jak dostat z outlooku kalendář? MS outlook mám bohužel firemní a anglický.

Lektor
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Příspěvek od Lektor » pon 29. srp 2011 16:49:11

Manažeři a obchodníci žijí na Kontaktech a Kalendáři. Nic jiného je nezajímá. Smrt obchodníka je kiks v Kontaktech a Kalendáři. Je třeba je mít v mobilu a sesynchronizovány s Outlookem. HTC Sync funguje skvěle. Pro případ nouze je vhodné občas obé exportovat z Outlooku do Excelu a tam i pro případ katastrofy ještě vytisknout na papír. Je pak možné provést zase zpětný import z Excelu do Outlooku a zas dál synchro do mobilu. No jo, ale potíže jsou s Kontakty. Mobily jsou vyráběny asi pro děti, které zajímá hlavně křestní jméno. My potřebujeme Firmu, Příjmení a Jméno (v tomto pořadí priorit). To nejde u Samsungu ani HTC. Vyřešil jsem to kotrmelcem. V Outlooku i mobilu píšu do položky Jméno firmu a do položky Příjmení napíšu příjmení a jméno. Je to databázový hřích (příjmení a jméno by neměly být v jednom poli), ale jinak to nejde. Zvykneš si. Např. HOTEL EXPO; Janeček Fanda. V mobilu pak: Lidé - tlačítko= - Zobrazit - Seřadit seznam kontaktů (Jméno/Příjmení) a taky Zobrazit (Jméno/Příjmení) jako první. Nezapomeň dole klepnout na tlačítko Hotovo, aby se to seřadilo. Je to děs. Nakonec se zjistí, že jediný HTC to takhle umí offline. Dříve to uměl i Samsung.

Trek
Stálý androiďák

Příspěvek od Trek » pon 29. srp 2011 16:56:38

Na SGS2 a pravděpodobně i ve výchozí aplikaci na kontakty výraz zadaný do vyhledávacího pole prohledává i pole firmy, takže já s tím žádnej problém nemám. Prostě zadám název firmy do vyhledávacího pole a ono mi to odfiltruje kontakty co chci.

Určitě existují mraky třetích aplikací na kontakty/dialery které mají mnoho funkcionalit.

danmars
Nové Androidě

Příspěvek od danmars » stř 19. říj 2011 9:02:34

Dobrý den,

mohl bych poprosit o radu, jak synchronizovat můj google účet (kalendář, kontakty) s mým SGS II. Před ním jsem měl HTC Desire a tam to šlo jednoduše. V PC jsem měl nainstalovaný My Phone Explorer, který tahal data z Outlooku a po připojení přes USB kabel se vše natáhlo to telefonu. V telefonu jsem měl clienta pro MPE, stáhnutého z Android Marketu. Bohužel MPE nepodporuje můj nový tel - SGS II. Takže musím najít jinou alternativu. Teď už mám i datový tarif, takže klidně i přes APN.

Můžete mi poradit? Za každou radu děkuji.

mancusco
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HUAWEI Ascend P7

Příspěvek od mancusco » stř 19. říj 2011 11:40:22

změn filosofii, jako hlavní drž Gmail, kalendnář s outlookem přes google calendar sync, kontakty měn jenom na gmailu a máš klid, čas od času je vysynchronizuj do outlooku přes companionlink, asi moc kontaktů ti nepříbývá, pokud se nemýlím
Ascend P 7

danmars
Nové Androidě

Příspěvek od danmars » stř 19. říj 2011 12:00:27

To bude trošku problém. ten Outlook mám v práci na pracovním PC bez jakýchkoliv admin.práv.

Běží někomu My phone Explorer se SGS II? Tuším, že ještě nevydali novou verzi s podporou novým přístrojů.

Myslím si, že pro mě nebude problém poslat vše z mobilu do cloudu na google. Teď jak to dostanu do Outlooku a zpět?

strojvudce
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 5
Tablet: GOOGLE Nexus 7

Příspěvek od strojvudce » stř 19. říj 2011 12:10:35

Já používám gsyncit. Synchronizuje Outlook s googlem, a to jak kalendář ( všechny kalendáře, v outlooku pak rozdělený do kategorií ) a kontakty, tak i poznámky a úkoly.
Je sice placený, ale hlavně funguje. ;)

danmars
Nové Androidě

Příspěvek od danmars » stř 19. říj 2011 12:21:49

V práci mít nic licencovaného nemůžu. To martírium kolem schvalování...hrůza. Jinak bych těch 500 Kč obětoval. Je nějaká jiná free alternativa?

Trek
Stálý androiďák

Příspěvek od Trek » stř 19. říj 2011 14:22:59

Každý software má nějakou licenci. Neexistuje software bez licence. A co přesně chcete kam synchronizovat?

danmars
Nové Androidě

Příspěvek od danmars » stř 19. říj 2011 14:34:25

Rád bych synchronizoval záznamy z pracovního Outlooku do mého SGS II, to vše nejlépe přes Google účet. Samozřejmě i zpětně z tel. do PC.

Pokud by to nešlo přes google účet, spokojím se i s řešením via USB cable.

NaTuRaL
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Desire

Příspěvek od NaTuRaL » stř 19. říj 2011 17:53:35

jeste jedna vec - pokud v praci pouzivate xchange, tak staci nastaveni xchage a vse funguje - pokud jedete bez xchage tak by se to taky melo dat nastavit ale vse bude oddelene , v telefonu si pak muzes jen pospojovat kontakty

Nyny
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+

Příspěvek od Nyny » čtv 01. pro 2011 0:58:09

ramon.dexter píše:
taylor píše:m.a.x.i.m.u.s: synchronizace androida s čímkoliv je tragédie, ale přesto bych měl dotaz - proč potřebuješ používat tři různé kalendáře a v každém mít jiná data? To bys snad musel mít u googlu pro každý kalendář samostatný účet, abys je mohl mít současně v mobilu a nesmíchaly se ti dokupy. Jinak zkus companionlink + dejaoffice. Umí to s androidem synchronizovat (mimo jiné) i komplet outlook včetně poznámek a úkolů. Má vmobilu své vlastní aplikace (to je ta office), kontakty a kalendář umí synchronizovat s i google účtem.
Když něco neznáš, nemluv o tom. Pak vznikají dezinformace, který neni snadný vymýtit. Synchronizace androida s čímkoli není tragédie. Pouze offline synchronizace je komplikovaná. Exchange i gmail funguje jak má. Bohužel ale plno uživatelů je zvyklých na pitomej, tupej, blbej Outlook a prostě je nezajímá že se to dá dělat jinak (mnohem líp a elegantnějš). Pokud chcete microsoftí řešení, pořiďte si Exchange server. Outlook je pouze klient a synchronizovat klient(outlook)<>klient(mobil) je prostě hovadina jako stodola.

K těm kalendářům - kvůli novýmu kalendáři vůbec nemusíš zakládat další účet - prostě jenom uděláš novej kalendář, oddělíš ho jinou barvou a je to.
Chtel bych se zeptat, kdyz nazyvas Outlook jako pitomej, tupej a blbej, muzu se zeptat, jaky program by si doporucil jako jeho nahradu? Samozrejme s tim, ze Outlook neni jen postovni klient.

Jak se to dá dělat líp a legantněji?

Proc je synchronizace Outlook > Mobil hovadina jako stodola? Mě příjde celkem přirozené, že když mám data v Outlooku, tak je přehraju z Outlooku do mobilu. Co je na tom špatného?
Sony CM DX-1000 > NOKIA 6110 > NOKIA 6150 > NOKIA 6210 > Motorola T2288R > NOKIA 6310i > NOKIA 6230 > NOKIA N73 > HTC HD2 > SE Xperia Pro > Lumia 920 > Lenovo Vibe P1 > Samsung Galaxy S8+ > Samsung Galaxy Note 10+

Nyny
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+

Příspěvek od Nyny » čtv 01. pro 2011 1:08:24

Pistolník píše:Musíš použít na synchronizaci MyPhoneExplorer. Ten to zvládá bez problémů. Android sync. neznám, ale vím že HTCsync. to nezvládá. Resp. stejně blbě jak popisuješ.
Muzu se zeptat, ten MyPhoneExplorer umi jak jsem pochopil prehravat data z Outlooku primo do mobilu, coz je samo o sobe super. Ale co vsechno umi prehrat?
Sony CM DX-1000 > NOKIA 6110 > NOKIA 6150 > NOKIA 6210 > Motorola T2288R > NOKIA 6310i > NOKIA 6230 > NOKIA N73 > HTC HD2 > SE Xperia Pro > Lumia 920 > Lenovo Vibe P1 > Samsung Galaxy S8+ > Samsung Galaxy Note 10+

cesnekar
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Sony Ericson NEO

Příspěvek od cesnekar » čtv 01. pro 2011 20:59:01

Zdravím všechny
Co se týče synchronizace SE NEO s My Phone Explorer,nevidím to dobře.Vůbec mi ho MPE nenačte.SE 750 byla bez problému,ale NEO ne a ne načíst. :ugeek:

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“