Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace Android - Outlook po mesici laborovani

Moderátoři: don_alex, radegast

cesnekar
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Ericson NEO

Re: Synchronizace Android - Outlook po mesici laborovani

Příspěvek od cesnekar » pát 02. pro 2011 18:52:08

Další pokus s Outlookem,ale nic.Na Google jsem kontakty dostal,do Outlooku nee.Jak jsem již předeslal,My Phpne Explorer byl pro mne dost dobrý,ale ten mi s NEO nejde vůbec.Že by byl problém v mém nastavení NEO...to teď nevím.Kdyby někdo věděl o jiném prog. k synchronizaci.PC companion mi nabízí do Google,ale synchronizac se samotným PC,tam se mi neobjeví nic.SE xperia VIVAZ se ukazuje v PC companion kontakty v poho,NEO samé ---

Pistolník
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Příspěvek od Pistolník » sob 03. pro 2011 9:40:00

To nyny. Není to ani tak o přehrání, jako spíš o synchronizaci. Což je rozdíl. Umí to synchronizovat kontakty, kalendář, snad už i poznámky. Samozřejmě spousta dalších funkcí. Nejlepe když vyzkoušíš.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » sob 03. pro 2011 10:26:59

Nyny píše: Chtel bych se zeptat, kdyz nazyvas Outlook jako pitomej, tupej a blbej, muzu se zeptat, jaky program by si doporucil jako jeho nahradu? Samozrejme s tim, ze Outlook neni jen postovni klient.

Jak se to dá dělat líp a legantněji?

Proc je synchronizace Outlook > Mobil hovadina jako stodola? Mě příjde celkem přirozené, že když mám data v Outlooku, tak je přehraju z Outlooku do mobilu. Co je na tom špatného?
Řešení od Lotusu? Gmail? Thunderbird? Abys chápal, Outlook nepoužívám z principu. Nemám potřebu matlat si maily do počítače a nemám potřebu zatěžovat se s konfigurací zbytečnýho mailovýho klienta. Na úkoly mám oddělenej úkolovník a na poznámky taky. Na kontakty, maily a poštu mám gmail.

A proč je tahle synchronizace blbost? Synchronizuješ klient s klientem, můžou ti tam tedy vznikat duplicity, můžou se ti aktualizovat neaktuální data. Při synchronizaci sever - klient tohle nehrozí. A nezapomínej na to, že tohle řešení je už asi 4 roky za zenitem. Kdyby to bylo aktuální, android to bude umět. Jen tak mimochodem - ty nový windows už to taky neumí, umí pouze synchronizaci se serverem.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Trek
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Příspěvek od Trek » pon 05. pro 2011 11:57:10

To je ovšem tvoje interpretace, já např. používám Outlook jako primární databázi a jde o to zpřístupnit synchronizaci do této db. Ty mistře světa amoleta.

faraonsvk
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation

Příspěvek od faraonsvk » pon 05. pro 2011 14:14:46

Po prechode z windows mobile som tiez riesil ako na synchronizaciu outloku (bez exchange) ... cez google sa mi moc nechcelo , ale nakoniec som isiel do toho , kedze to vyzeralo ako najelegantnejsia moznost. Na synchronizaciu pouzivam Gsyncit, sice plateny ale vsetko ide absolutne super. Musim povedat ze to slape lepsie ako windows mobile ktory mal synchronizaciu na priamo. Trocha sa bolo treba pohrat na telefone s moznostami do ktorych kalendarov ma zapisovat ... ale teraz to uz ide uplne bez problemov. Co kde napisem , mam to aj na druhom zariadeni. Uplna spokojnost

Starbuck
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: SG S6 + SG4 LTE

Příspěvek od Starbuck » stř 14. pro 2011 12:08:03

Já osobně taky "z principu" používám Outlook a nechápu, proč se někdo "z principu" naváží do diskuse o řešení problému radama typu "tak to nepoužívej, stejně jeto k ničemu". Mě naopak vadí diktatura Googlu, který nám vnucuje svoje řešení a nutí nás sdílet naše informace. A když přestane fungovat (nebo funguje špatně, nebo to dokonce samovolně změní), tak je to v prčicích a nic s tím nenaděláš (viz špatná diakritika v Gmailu). Proto mám rači synchronizaci s PC, kde to mám zaprvé pěkně schované a zadruhé mi to funguje jak já chci. Outlook mi vyhovuje, rozhraní Gmailu je naopak pro mě strašné. Přesto jsem si říkal, že to může být jenom mým odporem ke sdílení,a tak jsem se po několik měsíců pokoušel pracovat bez Outlooku. Výsledek - po zavedení nového rozhraní nejdříve nefungovala diakritika a doteďka mi nefunguje synchronizace kalendáře.
Takže proboha poraďte někdo, jak plnohodnotně synchronizovat Outlook s DHD.

vsa
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z ----> Samsung Note 8 / NOKIA 8.1

Příspěvek od vsa » čtv 15. pro 2011 12:27:32

Taky jsem řešil jak synchronizovat Outlook s Androidem. Cpát svá osobní data někam na web? Na něco to může být elegantní, ale přece nemusí do úplně všeho velký G čumět. Navíc se může nechtěne podařit zpřístupnit soukr kalendář i někomu jinému....

Narazil jsem i na problém, že Outlook používá Jméno, Střední jméno a Příjmení. Já si dával do políčka Střední jméno přezdívky či jméno firmy nebo něco podobného. Android a ani G toto pole nemá a to byl guláš v datech :evil: Outlook má hodně políček na různé údaje k osobě a ty se do MDA nepřenesou a při zpětné synchronizaci se v Outlooku smáznou...super řešení :? Tak vše obnovovat ze záloh a znova laborovat.

Elegantní řešení jsem nenašel. Používám DejaOffice.
DejaOffice má vlastní datovej soubor a umí se synchronizovat s Androidí databází kontaktů i kalendářem. A lze ještě přidat synchronizaci Facebooku s Androidí databází či Skype, a... to je pak totálně vše v háji.. A v druhém směru se umí synchronizovat s Outlookem. Jenže pokud to takto povolím, zase příjdu o data, protože to Androidí databáze ořeže a pak se to smázne všude.

Nastavil jsem to takto:
Kalendář upravuju i v MDA, kontakty pouze na PC.
<> v obou směrech
> jedním směrem
1. Outlook "<>" DejaOffice kalendář (a dál už data neposílám, není tedy možné v MDA použít nějaký jiný SW pro náhled do kalendáře.)
2. Outlook ">" DejaOffice Kontakty <> Android kontakty (abych dostal kontakty do např. telefonní aplikace)
3. Ostatní jako Facebook, Skype,... nesynchronizuju

Nyny
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+

Příspěvek od Nyny » ned 18. pro 2011 13:00:00

faraonsvk píše:Po prechode z windows mobile som tiez riesil ako na synchronizaciu outloku (bez exchange) ... cez google sa mi moc nechcelo , ale nakoniec som isiel do toho , kedze to vyzeralo ako najelegantnejsia moznost. Na synchronizaciu pouzivam Gsyncit, sice plateny ale vsetko ide absolutne super. Musim povedat ze to slape lepsie ako windows mobile ktory mal synchronizaciu na priamo. Trocha sa bolo treba pohrat na telefone s moznostami do ktorych kalendarov ma zapisovat ... ale teraz to uz ide uplne bez problemov. Co kde napisem , mam to aj na druhom zariadeni. Uplna spokojnost
Koukal jsem na ten gSyncit a vypada to celkem zajimave, muzes o tom napsat vic? Opravdu to synchronizuje jak pisou na webu Kontakty, Kalendar, Poznamky a Ukoly? Nema to treba u kontaktu probelmy s polozkama? Ta synchronizace probiha jak presne, pres servery te firmy?

Jo a jeste me napadla jedna vec tykajici se mailu. Ty se totiz nikde neresi, protoze se predpoklada uzivani googlu, ale ja pouzivam na mialy ucet na googlu, na seznamu a na firemni domene. Ted jsem to s WM mel tak, ze v mobilu jsem mel nastaveny vsechny tri ucty, takze se mi do mobilu stahovala posta ze vsech tri uctu, kdyz jsem na nejaky mail odpovedel z mobilu, tak se to ulozilo do odeslane posty a kdyz jsem pak telefon pripojil k PC, tak se krome jineho sesynchronizovala i posta, tudiz jsem mel jak v mobilu, tak i v Outlooku vzdy vsechnu postu.
No a ted me napadlo, kdyz z Androida odeslu postu, tak se ulozi v telefonu do odeslanych, nebo ne? A jde odeslana posta pak prehrat do Outlooku? Prijata je jasna, tam dam v mobilu, ze ma nechavat kopii na serveru a pak se mi stahne i do Outlooku, ale u odeslane posty nevim, jak to funguje?

Ja vim, ze mi vschni poradi, at nepouzivam Outlook a necham vsechno v Cloudu, ja bych se tomu ani nebranil, ale z technickych duvodu to proste nejde. Jednak ne vzdy jsem v dosazeni Internetu a tak potrebuji mit vse k dispozici offline a jednak pres Outlook resime ve firme naprosto vsechno, tudiz se bez nej neobejdu.
Sony CM DX-1000 > NOKIA 6110 > NOKIA 6150 > NOKIA 6210 > Motorola T2288R > NOKIA 6310i > NOKIA 6230 > NOKIA N73 > HTC HD2 > SE Xperia Pro > Lumia 920 > Lenovo Vibe P1 > Samsung Galaxy S8+ > Samsung Galaxy Note 10+

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“