Synchronizace - Zálohování - Kontaktysloučení kontaktů, záloha nebo export

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
mzk
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: htc desire
Twitter: @OldaSalek
Kontaktovat uživatele:

sloučení kontaktů, záloha nebo export

Příspěvek od mzk » ned 12. pro 2010 16:22:58

jdou nějak ty sloučené kontakty zálohovat?
Mám v telefonu několik seznamů - phone, gmail, facebook. A tak jsem si je postupně všechny ručně sloučil, některé desire sloučilo automaticky třeba dle shodného emailu..

Jde tento finální stav sloučit do outlooku? Když synchronizuji, tak mám pořád kontakty jednotlivě…
Rád bych měl Kontakt (telefonní číslo) s několika emaily (gmail) a facebook účtem pohromadě.

Oldřich Šálek HTC Desire white. Sledujete mne na twitteru.

mash
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Re: sloučení kontaktů, záloha nebo export

Příspěvek od mash » úte 04. led 2011 1:16:01

Pridávam sa aj ja s otázkou:
Ide nejako hromadne vymazať celý zoznam z telefónu?
Teda iba kontakty z telefónu (nie G-mail). Teraz už synchronizujem cez gmail, ale neviem ako vymazať kontakty - telefón - Mám ich tam zbytočne dvakrát (a údaje v zozname telefón sú už neaktuálne - podopĺňal a poopravoval som to postupne do gmailu).
Viem, že sa dá vypnúť ich zobrazovanie a aj vymazať ich po jednom, ale to je pri cca 500 kontaktoch na prášky.

Skúšal som Android Manager aj MyPhoneExplorer, ale ani v jednom som neprišiel na to ako by sa dali vymazať hromadne. V AM ich pekne rozlišovalo ikonou telefón/gmail, ale nedali sa podľa toho zoradiť a úprava polí kontaktov bola obmedzená. V MPE sa krásne dajú editovať všetky polia, ale nerozlišuje či je zo zoznamu telefón alebo gmail.
MobilEdit 5 ešte DesireHD nepozná (aspoň mne ho nenašlo).

Aké ešte iné aplikácie na správu kontaktov (obsahu telefónu) používate vy?

Starbuck
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: SG S6 + SG4 LTE

Příspěvek od Starbuck » úte 25. led 2011 17:45:44

tak to by mělo být celkem jednoduché:
Telefon/menu/lidé/menu/zobrazit > tady vybrat jen tu paměť, kterou chceš vymazat Hotovo/menu/odstranit/menu/vybrat vše/odstranit/OK
Hotovo :D

Trek
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Příspěvek od Trek » úte 25. led 2011 19:10:05

1. sloučené kontakty by šlo zálohovat, pokud by to někdo udělal, bylo by to i celkem jednoduché, ale nedává to smysl
2. na vymazání používám ContactRemover, stačí mi to, ale neukazuje to účet (což by bylo také jednoduché udělat)
3. já osobně používám na kontakty synchronizaci s Outlookem, což funguje přesně podle mých představ

mazaxxx
Nové Androidě

Příspěvek od mazaxxx » sob 06. srp 2011 10:16:44

Sláva Androidu,

já se musim připojit k Mzk. Sloučení kontaktu ze všech účtů do jednoho tak aby šli poté synchronizovat na ůčet google mi přijde jako naprosto klíčová vychytávka po té co umožnili sloučení kontaktů v telefonu a nechápu proč to nejde synchronizovat sloučené na můj učet. Dává to velkej smysl a fotky uživatelů kteří jsou na fastbooku bych rád dostal do google kontaktu na svůj účet včetně dalších informací které tam jsou k dispozici. Některé kontakty musim slučovat ručně a nedovedu si představit že to bude dělat pokaždé znova když vyčistim nebo změnim svůj telefon.

nějak to přece musí jít

Dibla63
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Příspěvek od Dibla63 » úte 18. říj 2011 19:36:25

Také se připojuji.
Spojení kontaktů je velmi užitečné .
Jak už tu bylo zmíněno , tak i já mám 4 skupiny kontaktů
1.) facebook - jméno a foto
2.) telefon - jméno a číslo
3.) gmail - email
4.) skype - skype jméno
když si kontakty spojím, tak je vše parádní , ale jakmile dám export či zálohu, tak se uloží každý zvlášť což nechci.
Neví si někdo rady s tímto problémem ?

Díky za odpověď

barbizych
Nové Androidě

Příspěvek od barbizych » pon 24. říj 2011 9:51:18

Já bych měla taky jednu otízku, na kterou nemůžu přijít.. Když si sloučím u jednoho kontaktu gmail account a facebook, tak se mi automaticky objeví fotka která je daná k gmailu. Nejde to nějak změnit? Chtěla bych aby se vždy objevila fotka z facebooku. Nevím jak vy, ale já tu co mám v gmailu tam mám už 2 roky, a většinou lidi měněj jen tu na facebooku.

Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“