Ainol Novo 7Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

(všechny typy)

Moderátoři: Tomáš Kubec, Tomáš Kubec

Odpovědět
gr.marvy
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: sob 01. pro 2012 16:52:58
Typ mobilu / ROM: Nokia
Tablet: okno N70, nexus7

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od gr.marvy »

Mluvit o šťastlivci je zatím předčasný. Zatim mám jen N70 s chabrus nabíječkou (asi ukroucenej kablík doufám) a jsem 13USD mínus. Počkám do konce timingu na objednávce a pak začnu řešit jestli ten druhej fakt poslali, nebo vrátěj 13 dolarů a nebo otevřu spor. Tak uvidíme. ;)
xlibor
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. pro 2012 15:14:54
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od xlibor »

Zdravím, už to tu někdo řešil ale není tady žádná rozumná odpověď, objednal jsem tablet od Ethernalu, s cca 30USD dopravou DHL a nyní po mě chtějí dalších 30dolarů.

Hi dear,
Your receiving address belongs to remote region. If continue to ship by DHL, pls pay another $30.
If the parcel ship by Fedex, the total shipping cost is $60, so another $30 should be added too.
If the parcel ship by UPS, the total shipping cost is $38, so pls pay another $ 8.
It is the cheapest to shipped by UPS.
So dear, pls pay the $8 to this link:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 83267.html
Pls do it as soon as possible, or the parcel will still be held by the shipping company.

Je to od nich docela podvrh, deklarují dopravu do ČR s udanou cenou a najednou ji chteji zaplatit znovu. Asi otevřu spor. U nás bych to nazval klamáním zákazníka.
gr.marvy
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: sob 01. pro 2012 16:52:58
Typ mobilu / ROM: Nokia
Tablet: okno N70, nexus7

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od gr.marvy »

Asi bych se s nima začal dohadovat.
Nicméně asi došlo u DHL ke zdražení, protože jsem minulej týden objednával u Grace, kde DHL byla kolem 27USD a tento týden tam jsou všechny dopravy DHL okol 40-50USD.
Uživatelský avatar
pk76
Robot
Příspěvky: 1214
Registrován: stř 04. led 2012 19:07:59
Typ mobilu / ROM: Mi Note 2 128GB Global
Mobil 2 / ROM: LG G2
Tablet: Nexus 7 II
Rom: MIUI

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od pk76 »

No mas pravdu i nemas. Prodejce dopredu nezna tvou adresu a proto pocita cenu standartni dopravy. Jenze pak je oslovi DHL s tim, ze je to remote area vzdalena oblast a DHL chce dalsi extra poplatek. Myslim, ze eternal na to i upozornuje na svych strankach.
xlibor
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. pro 2012 15:14:54
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od xlibor »

No nevím, nic o tomto jsem u nich nikde nenašel, pouze o clu a podobných věcech.

Tak cena dopravy se mění podle vybrané země při nákupu, a jestli balik jde do Horní Dolní nebo do Dolní Horní nebo kamkoliv v rámci ČR by mělo být už jedno.

Ale jestli jim DHL zdražilo dopravu a oni si to nezměnili na stránkách tak by to měl být jejich problém né můj. No napsal jsem jim a uvidíme co z nich vypadne.
LordKJ
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 09. led 2011 13:06:33
Typ mobilu / ROM: Honor 3c Stock 4.2 EMUI 2.0
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus PA 4.4.4
Twitter: sandoryx

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od LordKJ »

No to mate v pohode, ja mam podla trackingu ,ze returned to shipper , a prisiel mi email z colnej casti DHLka :D
Yokta
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 27. bře 2012 14:56:16
Typ mobilu / ROM: ZOPO
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od Yokta »

Není to jedno, opravdu existuje tzv. Remote areas a tam DHL dopravuje za příplatek cca 30 USD. Je nejlépe vždy předem na stránkách DHL ověřit, jestli psč. nepatří mezi vzdálené oblasti. Podle mě to eternal nějak neověřoval a doplácel hodně za dopravu, proto jednu dobu zrušili volbu dopravy přes DHL. Něco podobného má i UPS, tu taky jednu dobu eternal omezil, ale to už jim musel klesnout odbyt totálně, hned to vraceli :-) . Ted už je u většiny zboží i DHL, asi už si to ověřujou předem, než podají zásilku :-)

Odesláno z mého ZP900    
xlibor
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. pro 2012 15:14:54
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od xlibor »

A je možný si to nějak poslat na depo, tam by to teda mělo bejt o těch 30$ levnější a vyzvednout si to na depu?

A aspoň by to mohli mít někde na tom jejich shopu napsany, tam maj jen cenu a dopravu a ta evidentně nesedí, to bych potom moh taky prodávat tablety za dolar a počítat k tomu poštovný 30$ a potom neveřejný doplatek 200$ kvuli "Remote Area" :-)

Edit: tak asi na tom neco bude, kdyby to nekoho zajimalo tak tady je checker http://remoteareas.dhl.com/jsp/first_main.jsp tak si to necham poslat ke kamosovi do mesta a melo by to bejt OK.
LordKJ
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 09. led 2011 13:06:33
Typ mobilu / ROM: Honor 3c Stock 4.2 EMUI 2.0
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus PA 4.4.4
Twitter: sandoryx

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od LordKJ »

zdar,
DHL:
15 Shipment held - Available upon receipt of payment KOSICE - BARCA - SLOVAKIA 15:14
ratam stym ,ze chcu DPH, to je fajn, ale mam im pisat alebo to pride na dobierku?
Uživatelský avatar
Hamry
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: úte 21. dub 2009 12:01:21
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Hongmi
Rom: FunTouch
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od Hamry »

Vyinkasujou to při převzetí....tedy dobírkou.
.
Pomohli jsme Vám? Podpořte nás... Obrázek nebo ZUNO ČR
SE xperia NEO V - root, unlock BL, kernel Alliance v1.5, ROM: SK-CZ xperia team EDT2
CUBE u30GT mini white - root, 900supersport JB 1.05, RAM 2GB
tracymc
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 07. pro 2012 8:02:34
Typ mobilu / ROM: HTC one V

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od tracymc »

Tak ELIJAH mi konečně poslal tablety, AINOL CRYSTAL nebyl skladem, tak došel CUBE U21GT. V pátek odesláno z Číny a dnes(pondělí) přes víkend doručeno. Za 5 tabletů jsem platil DPH 530 Kč.
muhahacz
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. lis 2012 14:24:36
Typ mobilu / ROM: sgs2

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od muhahacz »

Dobrý den,přišlel mi doporučený dopis, ve kterém se psalo, že mi došel tablet na celnici.
Odesílatel deklaroval hodnotu 15USD. Alespoň podle obrázku, který poslali, je tak uvedeno 15USD. Game Accessories.
Teď po mě chtějí asi:

Prohlášení: Pouze napíšu, že se jedná o zboží neobchodního charakteru pro soukromé účely?
Specifikaci zboží:
Doklad o platbě:
doklad o druhu a ceně zboží s rozpisem zboží ceny a dopravy :
podepsanou plnou moc

Mám to nějak zakamuflovat? Nebo jak teď postupovat? Myslím tím, screen z paypalu přepsat na 15USD, poslat jim specifikaci, že je to fotorámeček....
Nebo říct, že je to tablet, s cenou 15 USD. Na vyfoceném obrázku je nálepka důvod dovozu... (tištěná) a propiskou je dopsáno tablet.

Nikde v papírech není psané, kolik mám doplácet.

Poradíte, díky
StSv
Robot
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 16. srp 2012 17:30:03
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI3 iPhone 5S nebo SGS3 podle nálady

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od StSv »

Hézky, tablet za 15 USD :D
muhahacz
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. lis 2012 14:24:36
Typ mobilu / ROM: sgs2

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od muhahacz »

No nevím, proč tam někdo z čr připsal tablet, na balíku je game accessories za 15 USD. Jestli to skenují, co já vím... Mě teď zajímá ,jak mám postupovat, poradí někdo?
Uživatelský avatar
Hamry
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: úte 21. dub 2009 12:01:21
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Hongmi
Rom: FunTouch
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od Hamry »

To záleží na tobě. Pokud to zakamufluješ a oni to otevřou jsi v pr...
Nebo zakamuflovat na třeba 80 dolarů a tablet. Pokud to otevřou, je tam tablet a pochybuju, že budou zkoumat, za kolik je.
Pokud půjdeš s pravdou ven, tak sice zaplatíš něco navíc, ale můžeš mít klid a tablet brzo doma.

Je hodně možností, ale je to jen tvoje volba a je na tvém uvážení, co chceš risknout.
.
Pomohli jsme Vám? Podpořte nás... Obrázek nebo ZUNO ČR
SE xperia NEO V - root, unlock BL, kernel Alliance v1.5, ROM: SK-CZ xperia team EDT2
CUBE u30GT mini white - root, 900supersport JB 1.05, RAM 2GB
KvakMekRampa
Stálý androiďák
Příspěvky: 168
Registrován: úte 05. čer 2012 17:23:24
Typ mobilu / ROM: ZTE V970

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od KvakMekRampa »

@muhahacz: To sis nechal poslat přes poštu nebo přes DHL? Osobně bych teda nic nekamufloval a poslal jim screen z paypalu tak jak je, sice zaplatíš pár stovek navíc ale podle mě to nestojí za to snažit se je podvést.
defeeczech
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: stř 18. dub 2012 14:48:38
Typ mobilu / ROM: Defy+ CM10
Mobil 2 / ROM: Xiamomi Mi3 MIUI 6

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od defeeczech »

moje zkušenost s ainolstore.com :

::10/12/2012 objednán a Paypalem zaplacen Ainol Novo 7 Fire + doprava DHL "Guaranteed Christmas Delivery (Average 4-8 Days)"
::12/12/2012 objednávka stále ve stavu zpracování, neodesláno. Poslal jsem dotaz na stav zpracování, případně na zrušení objednávky a vrácení poeněz.
::12/12/2012 mi odpověděli, your order has been shipped, poslali mi tackovací číslo na DHL.
:: DHL trackovací číslo neznalo
::14/12/2012 znovu odeslán dotaz na stav zásilky a na případné zrušení objednávky
::15/12/2012 odpověď abych jim dal vědět, pokud během 48mi hodin nedojde ke změně
::15/12/2012 následně přišel mail "blablabla ..... děkujeme za objednávku,.... můžete sledovat stav přepravy podle trackovacího čísla
:: na DHL stále trackovací číslo neznali
::15/12/2012 se změnil stav objednávky u ainolstore na "Completed"
::17/12/2012 začalo fungovat trackování u DHL
:: výpisy z DHLka svědčily o tom, že zásilka byla vyzvednuta až 17/12/2012
:: následný proces poměrně rychlý, cesta z HongKongu do Lipska, pak Bratislava, pak ČR a celní odbavení, to vše v průběhu dvou dnů 17-19/12/2012 + doručování.

::co je v balíku a jestli bude nějaký doplatek zatím netuším, bo je to ve fázi doručování....

takže se zdá, že u ainolstore lehce mlžili a pozdrželi odeslání
LordKJ
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 09. led 2011 13:06:33
Typ mobilu / ROM: Honor 3c Stock 4.2 EMUI 2.0
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus PA 4.4.4
Twitter: sandoryx

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od LordKJ »

Podobny priebeh ako u teba, stym ,ze som objednal a zaplatil uz 3.12..
najprv tracking number ktore nakoniec skoncilo stym ,ze sa im to vratilo (DHL mi stihol poslat fakturu k tomu a ta sa dost lisila od tej ktoru poslali s druhym balikom ktory uz z HK odisiel)
dali novy tracking number a minuly tyzden to prebralo DHL, a momentalne mi tablet stoji v KE a caka na preclenie :D
dynamero
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. lis 2012 20:57:17
Typ mobilu / ROM: HTC wildfire

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od dynamero »

Tak přidám taky svou zkušenost. Objednal jsem na ailiexpressu dva tablety Ainol Flame. Ten nebyl asi měsíc a půl vůbec k dostání (potvrzeno i u českého dodavatele), takže sm furt prodlužoval termín. 17.12. se změnil stav na předána objednávka DHL, ve čtvrtek 21.12. ve 2:03 DHL hlásí vyzvednutí zásilky a hned na druhý den je kurýr u mne a předává vetší balík. Na balíku je napsáno, že obsahuje dva fotorámečky za 40 dolarů, DPH jsem doplatil 308 kč. Teď jsem šťastný jak blecha, že bude tablet v pondělí pod stromkem ;-).
StSv
Robot
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 16. srp 2012 17:30:03
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI3 iPhone 5S nebo SGS3 podle nálady

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od StSv »

Mě to prošlo v pohodě deklarovaný jako Li-on batteries nebo tak nějak.
wondra2
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 29. lis 2010 20:25:26
Typ mobilu / ROM: JY - G3

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od wondra2 »

Existuje tedy nějaký obchod ze kterého to příjde aspoň v 50% případů? :D
Mimochodem - jaké jsou alternativy k aliexpress, protože ten nenabízí ROM v českém jazyce u typu co jsem si vybral.
Uživatelský avatar
Hamry
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: úte 21. dub 2009 12:01:21
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Hongmi
Rom: FunTouch
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od Hamry »

To nemáš vybrany tablet s androidem? Snad každý android má češtinu. Jinak já nakupoval u eternalu z aliexpressu a v pohodě.


Odesláno z mého U30GT MINI
.
Pomohli jsme Vám? Podpořte nás... Obrázek nebo ZUNO ČR
SE xperia NEO V - root, unlock BL, kernel Alliance v1.5, ROM: SK-CZ xperia team EDT2
CUBE u30GT mini white - root, 900supersport JB 1.05, RAM 2GB
LordKJ
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 09. led 2011 13:06:33
Typ mobilu / ROM: Honor 3c Stock 4.2 EMUI 2.0
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus PA 4.4.4
Twitter: sandoryx

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od LordKJ »

aliexpress je cinsky amazon , teda len zoznam obchodov
wondra2
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 29. lis 2010 20:25:26
Typ mobilu / ROM: JY - G3

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od wondra2 »

LordKJ píše:aliexpress je cinsky amazon , teda len zoznam obchodov
Ajo, díky. Mimochodem, kolik teď stojí DHL do čr? JEdni chtějí 25 dolarů a druhý 50+...tak já jen jestli mě to za těch 25 příjde :D
Uživatelský avatar
pk76
Robot
Příspěvky: 1214
Registrován: stř 04. led 2012 19:07:59
Typ mobilu / ROM: Mi Note 2 128GB Global
Mobil 2 / ROM: LG G2
Tablet: Nexus 7 II
Rom: MIUI

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od pk76 »

Ceny dopravy jsou ruzne podle toho jakou smlouvu ma prodejce s kuryrni sluzbou. Rozhodne to neni meritko serioznosti prodejce.
jarek89
Stálý androiďák
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05. dub 2010 10:16:59

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od jarek89 »

Ahoj v průběhu ledna budu nejspíš poprvé obědnávat poprvé zboží z Číny. Chtěl bych se zeptat na co si dát pozor a jestli mi můžete doporučit nějaké servery, nebo je nejlepší pbjednávat přímo od výrobce? Tady jsem se dočetl že nejlepší přepravní firmou je DHL. Chci se zeptat zda to necháváte pojištovat (Shipping Damage Insurance) nebo už to je pojištěno DHL a jestli si připlácíte za tu 12- měsíční záruku (12-month Exteneded warranty) za těch 29 dolarů. Co je třeba napsat a v jaké hodnotě, abych zvýšil pravděpodobnost, že budu platit menší clo (třeba například čtečka knih, ale nevím jakou částku tam dát přece jen zase nechci ať tam napíšou 20 dolarů když reálně to stojí daleko víc a tím bych si moc nepomohl.

Díky za případné rady
wondra2
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 29. lis 2010 20:25:26
Typ mobilu / ROM: JY - G3

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od wondra2 »

jarek89 píše:Ahoj v průběhu ledna budu nejspíš poprvé obědnávat poprvé zboží z Číny. Chtěl bych se zeptat na co si dát pozor a jestli mi můžete doporučit nějaké servery, nebo je nejlepší pbjednávat přímo od výrobce? Tady jsem se dočetl že nejlepší přepravní firmou je DHL. Chci se zeptat zda to necháváte pojištovat (Shipping Damage Insurance) nebo už to je pojištěno DHL a jestli si připlácíte za tu 12- měsíční záruku (12-month Exteneded warranty) za těch 29 dolarů. Co je třeba napsat a v jaké hodnotě, abych zvýšil pravděpodobnost, že budu platit menší clo (třeba například čtečka knih, ale nevím jakou částku tam dát přece jen zase nechci ať tam napíšou 20 dolarů když reálně to stojí daleko víc a tím bych si moc nepomohl.

Díky za případné rady
Mohu pouze pomoci s údaji o clu: pokud se jedná o zboží pro osobní účely a zároveň nepřekročí cenu 45 eur(kurzy jsou uvedená na stránkách celníků), je zásilka zproštěna cla i DPH. Pokud je cena do 700 eur, platí se 2,5% z ceny + DPH (20%, popř po novým roce 21%). Jak si to nechat zaslat také přemýšlím, co je podobného mobilu a má cenu pod 45 eur?
pozn. zásilka může být otevřena při důvodném podezřejí
LordKJ
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 09. led 2011 13:06:33
Typ mobilu / ROM: Honor 3c Stock 4.2 EMUI 2.0
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus PA 4.4.4
Twitter: sandoryx

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od LordKJ »

u vas sa plati clo aj na tabletoch/mobiloch?
jarek89
Stálý androiďák
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05. dub 2010 10:16:59

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od jarek89 »

Tak ono to u mě vychází přibližně 320 dolarů + doprava když to nadsadím takže přibližně 7000 Kč
StSv
Robot
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 16. srp 2012 17:30:03
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI3 iPhone 5S nebo SGS3 podle nálady

Re: Čínské a České obchody - zkušenosti s nákupem

Příspěvek od StSv »

Jakých 45 eček? Jsou nová pravidla
clo+dph.png
clo+dph.png (12.23 KiB) Zobrazeno 3138 x
Jinak můžu povrdit že na tablety je skvělej aliexpress, takovej čínskej ebay, maj tam i kategorii na tablety a mega slevy (třeba 50 dollarů dolů a podbně). Poplatky se obcházejí tak, že napíšete obchodníkům třeba "please declare it as photo frame with price 20$) a oni to deklarujou jako fotorámeček. Mě to přišlo (ač jsem to tak nechtěl) deklarovaný jako Li-Batteries.
Odpovědět

Zpět na „Ainol Novo 7“