Ainol Novo 7Ainol Novo 7 AX1

(všechny typy)

Moderátoři: Tomáš Kubec, Tomáš Kubec

Odpovědět
Yarous
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 13. pro 2012 22:38:42
Typ mobilu / ROM: Motorola
Tablet: Ainol Novo7 AX1 + Fire
Bydliště: Praha + Strakonicko

Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od Yarous »

Chystám se koupit Ainol Novo AX1. Jsou už nějaké zkušenosti a názory? Možná jsem blbě hledal, ale zde na fóru jsem nic nenašel.
Chci to hlavně do auta - navigace, poslech audio knih, občas připojení na Net, telefon. Vím co je Ainol :-), mám Fire, ale tam externí GPS i GSM občas kolabuje. AX1 má některé parametry horší než Flame, ale má vše v jedné bedně - GSM, 3G, GPS, modrozub. Podělte se o názory či zkušenosti, díky.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od LivArt »

Už jen proto, že je tam MTK chipset, tak bych si na GPS dal bacha. ;)
clubik
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 18. led 2012 19:58:50
Typ mobilu / ROM: i9505
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od clubik »

čau,
v pondělí jsem ho objednal z hongkongeek.com takže uvidíme :-) doufam, že gps a 3g pojedou dobře, chtěl bych ho využít na zimu na Ingress :mrgreen:
jestli chceš, dám vědět jak dorazí...
Yarous
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 13. pro 2012 22:38:42
Typ mobilu / ROM: Motorola
Tablet: Ainol Novo7 AX1 + Fire
Bydliště: Praha + Strakonicko

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od Yarous »

@clubik: Pozdě, už jsem se rozhoupal a objednal ze stejného zdroje :-). Je to jen spotřebák na nějaký čas za 3,4 tKč, moc jsem se nerozmýšlel, svého času v roce 2004 jsem za prvou cihlu MDA2 vysolil 21 tKč, véčkové Motoroly byly také za slušné peníze a tak nebylo moc co řešit. Oba se necháme překvapit :-)
clubik
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 18. led 2012 19:58:50
Typ mobilu / ROM: i9505
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od clubik »

Jojo :) tak držim palce ať dorazí brzo a v pořádku :) pak sem dej vědět :mrgreen:
clubik
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 18. led 2012 19:58:50
Typ mobilu / ROM: i9505
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od clubik »

Tak dnes v 15:01 jsem obdržel tracking number :yes: :mrgreen:
Yarous
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 13. pro 2012 22:38:42
Typ mobilu / ROM: Motorola
Tablet: Ainol Novo7 AX1 + Fire
Bydliště: Praha + Strakonicko

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od Yarous »

Tak včera email s omluvou, že nestihli lhůtu expedice 72 hodin, dnes další email s tracking number DHL. Tak se nechám překvapit :-)
clubik
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 18. led 2012 19:58:50
Typ mobilu / ROM: i9505
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od clubik »

Teď už to bude frkot :mrgreen: jenom zírám:

Tuesday, September 17, 2013 Location Time
7 Processed at LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 00:59

Monday, September 16, 2013 Location Time
6 Departed Facility in HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 11:03
5 Processed at HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 04:02

Sunday, September 15, 2013 Location Time
4 Arrived at Sort Facility HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 21:00
3 Departed Facility in HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 19:33
2 Processed at HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 19:33
1 Shipment picked up HONG KONG - HONG KONG 13:27

Tak uz si hodinku s AX1 hraju a super :-) hned pujdu zkusit gps na ingress :-)

EDIT by pRo_lama:
Nepíš dva a viac príspevkov za sebou, od toho máš tlačítko "Upraviť"! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!
Uživatelský avatar
Telewest
Robot
Příspěvky: 822
Registrován: pát 05. dub 2013 8:14:15
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od Telewest »

baterka kelo tryme? :-D

@telefon
Yarous
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 13. pro 2012 22:38:42
Typ mobilu / ROM: Motorola
Tablet: Ainol Novo7 AX1 + Fire
Bydliště: Praha + Strakonicko

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od Yarous »

DHL odpoledne doručilo bez doplatků :-). Mám ho ve stříbrném provedení, tzn. černě lemovaný displej. Jdu konfigurovat, instalovat a mazat pár čínských srágor :-)
somafuk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: stř 22. čer 2011 10:44:14
Twitter: somafuk

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od somafuk »

Bude nějaká recenze na tenhle stroj? Alespoň pár větiček od šťastných majitelů tabletu.
Díky.
ELEPHONE P2000
Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V35.P5, 2014/07/03 18:23
Kernel v : 3.4.67 (root@android) (gcc version 4.7 (GCC) ) #1 SMP Wed Jul 30 19:11:14 CST 2014
Yarous
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 13. pro 2012 22:38:42
Typ mobilu / ROM: Motorola
Tablet: Ainol Novo7 AX1 + Fire
Bydliště: Praha + Strakonicko

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od Yarous »

Bylo pár požadavků zde i prostřednictvím SZ na nějakou recenzi AX1, k tomu ale nejsem povolán, jsem jen letitý uživatel podobných zařízení. Nicméně zde je pár postřehů uživatele Ainol Fire a Ainol AX1.
Začnu tím, proč jsem si AX1 koupil. Tablet používám hodně v autě pro navigaci, přesný rychloměr, poslech více audioknih než hudby, mám slušné rádio a napájený držák Kropsson (http://www.ebay.com/itm/Kropsson-N750-7 ... 0932126989). Fire vyžaduje pro uvedené činnosti v autě externí GPS a bluetooth připojení GPS a rádia občas zlobí a je nutná opětovná konfigurace připojení, i když předchozí spárování bylo OK. AX1 má interní GPS (vyhovuje, i když na externí Navilock BT-338 citlivostí nemá), automatické audio bluetooth spojení po vložení tabletu do držáku s rádiem je vždy bez problémů.
Fire má rozhodně lepší displej, má i silnější baterii a celkově kvalitnější materiálové provedení. AX1 mi připadá trochu svižnější, ale to může být záležitostí verze Androidu, nevím a neřeším to, hlavní je stabilita a plynulost práce, jinak řečeno, nehoním se za každou novou verzí, to mám dávno za sebou, kdy jsem u mé první cihly MDA2 hodně experimentoval v rámci fóra ce4you.cz.
Výhoda AX1 je prostě v tom, že je to plně vybavený phablet, má interní GPS, má wifi i 3G připojení bez nutnosti donglu, prý umí i telefonovat, ale to nepoužívám a zatím jsem to ani nezkoušel (děsná placka u ucha :-)). Fire je provedením rozhodně kvalitnější, AX1 je univerzálnější pro mé potřeby na cestách. Oba tablety mají slušný zvuk, ale jen prostřednictvím extérních zařízení, zabudovaná šumítka jsou děs a běs. U obou tabletů používám bluetooth reprák Raikko (např. zde: http://www.alza.cz/raikko-dance-bt-vacu ... 329583.htm), parádní a nesrovnatelný poslech. Pro oba tablety používám 64 gb micro kartu. Zajímavé je, že AX1 po restartu začlení kartu do systému daleko rychleji než Fire, ale to může být verzí Androidu (AX1 má 4.2).
Fire mám proto více pro domácí využití v oblasti médií, AX1 pro cestovní potřebu. Pro telefonování a SMS mám obyčejnou véčkovou Motorolu. Z cenového hlediska není co řešit, všechna tři zařízení jsou obyčejné spotřebáky s dobrou cenou. Nechci ani vzpomínat na to, jak jsem se vysypal do mé první cihly, za MDA2 jsem dal v roce 2004 asi 20 litrů, první mobil Nokia 2110 s těžkou HF sadou do auta v roce 1997 stál stejné peníze, mám slabost i pro véčkové Motoroly a kdo pamatuje jejich ceny, ví o čem mluvím.
Jsem už starší pán, vetchozrakost nastoupila a prostě 5 palčáků univerzálně vybavených přístrojů je pro mne málo, hledal jsem něco většího a současně velikostí přijatelného a volba padla na sedmipalcové Ainoly za dobrou cenu. Každý má jiné priority či požadavky, já na to šel uvedenou cestou a jsem spokojen…
Uživatelský avatar
Telewest
Robot
Příspěvky: 822
Registrován: pát 05. dub 2013 8:14:15
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od Telewest »

Velmi pekne popisane,vdaka :-)
...snad este zmienka o vydrzi pri beznom pouzivani a zapnutom wifi tam mohla byt
Yarous
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 13. pro 2012 22:38:42
Typ mobilu / ROM: Motorola
Tablet: Ainol Novo7 AX1 + Fire
Bydliště: Praha + Strakonicko

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od Yarous »

Výrž jsem přesně neměřil, ale mám jednu zkušenost. Audio knihy poslouchám často i doma při nenáročných pracích, zejména severské detektivky :-). Fire při zapnutém bluetooth pro externí reprák Raikko vydrží klidně 8 hodin, AX1 začne řvát tak po 5 hodinách. Fire občas zazlobí a vypne klidně při 30%, to je ale prý normální dle zkušeností z různých fór. AX1 jede až na nulu. Raikko reprák má úžasnou výdrž, klidně i 14 a více hodin přenosu a potom začne pípat, že má hlad.
Oblíbil jsem si u MDA2 a jeho následovníků program GPS SpeedSentry, což je GPS rychloměr s možností do něj po určitých úpravách dostat databázi všech čtyř typů radarů z POI.cz. Pro Android jsem zatím nenašel alternativu, GPS rychloměrů je hafo, ale možnost vložit do něj seznam radarů, to jsem zatím nenašel. Nevíte o něčem? Zatím používám Ulysse Speedometer, má rovněž dost možností nastavení, jen ten seznam radarů mi tam chybí.Jo a pro provoz a dobíjení za jízdy jsem si pořídil ten napájenej držák Kropsson, kvalitní upevnění na přístrojovce, nic se neklepe jako u přísavek na sklo i když tablet je jiná váha, než nějaký mobil…
misi182
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28. pro 2013 0:22:22
Typ mobilu / ROM: htc wildfire s
Tablet: ainol ax1

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od misi182 »

http://www.aliexpress.com/item/7-Ainol- ... 33718.html Co si o tom myslíte? Nechce se mi tomu věřit, musí to mít nějaký háček ne? :D
beastm
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30. pro 2013 16:31:12
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy mini 1
Tablet: ainol ax 1

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od beastm »

Tento tablet jsem koupil za 135$,zatim spokojenost svizne menu, co se tyce hdmi trosku zklamani na moji hd televizi jenom do rozliseni 576p... Ale ja chci full hd.. Jinak wifi bez problemu, internet svizny... Fotak normal pri horsich svetelnych podminek prisvecovaci dioda slabsi ale to jsem i cekal... Konstrukce celkem pevna nijak neskripe...antutu 13680 bodu...u her zatim zadne problemy... Gps pomalejsi ale s pouzitim a-gps se celkem zorientuje rychle. Baterka vydrz 5-7 hod podle vyuziti... Displej je tft ale nijak me to nevadi... Reproduktor pomerne uchazejici... Dodavana sluchatka slabsi.. Pri zkuseni full hd filmu s dts zvukem perfektne plynule ''dts kodeky jsem si dohral jinak dts nefunguje'' ..... Jinak co tyka ty ceny na aliexpressu taky nechapu, chtelo aby to nekdo vyzkousel jestli opravdu to prijde,prece jenom 55$ neni moc kdybych tento tablet nemel snad bych to i risknul...
Uživatelský avatar
Adam-Androiďák
Robot
Příspěvky: 987
Registrován: čtv 12. dub 2012 13:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 4
Mobil 2 / ROM: Prestigio Multiphone 5508 Duo
Bydliště: Slovensko

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od Adam-Androiďák »

Za tú cenu to môže byť len podvod. Predajca okrem toho nemá žiadne hodnotenie.
Dvakrát meraj raz rež. Na poďakovanie môžete použiť tlačidlo dole. :palec:
misi182
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28. pro 2013 0:22:22
Typ mobilu / ROM: htc wildfire s
Tablet: ainol ax1

Re: Ainol Novo 7 AX1

Příspěvek od misi182 »

no nakonec jsem to neriskoval, na zprávu mi neodpověděl a přece jen dám na feedbacky, navíc jsem si první objednáva už před měsícem a nakonec mi vraceli peníze. Takže dneska jsem objednal za nějakých 150, včetně pošty, tak už se těším. Pak napíšu své dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Ainol Novo 7“